Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Reforma zasad działu propozycje.

  1. #1

    Reforma zasad działu propozycje.

    Proponuję chociaż rozważyć wprowadzenie jakichś ograniczeń na dział "propozycje". Wiem, że temat był już co najmniej raz poruszany, ale nic z tego nie wynika. W ostatnim czasie obserwuję trend na bezsensowne propozycje osób, które w grze spędziły przysłowiowe 10 minut. Uważam to za zbędne zaśmiecanie tego działu. Uważam też, że ta sytuacja nie jest winą low lvleli, tylko ułomności systemu, który pozwala osobom nieposiadającym żadnej wiedzy o grze tworzyć i proponować głupoty, z całym szacunkiem dla nich i dla ich kreatywności. Jeśli tak wysoki odsetek propozycji to bzdury, to nie proponujący są temu winni, winny jest dział.

    Z tego względu chciałbym podjąć dyskusję co można zrobić, aby poprawić sytuację tego działu. Dwa najprostsze wyjścia jakie przychodzą mi do głowy, to blokada widoczności działu dla graczy którzy nie osiągnęli ustalonego poziomu, lub wymagane zatwierdzenie postu w tym dziale dla szeroko rozumianych "nowych".
    Wady pierwszego rozwiązania widzę dwie, pierwsza to ograniczenie proponowania osobom które grę znają, ale zaczynają od nowa, lub graczom wolno wbijającym doświadczenie, z długiem stażem. Druga to strata tego 1% świeżych graczy z fajnymi i sensownymi pomysłami, a raczej strata tych pomysłów.
    Wadę drugiej opcji natomiast widzę jedną, wymaga to aktywności moderacji w jakiś sensownych przedziałach czasowych.

    Mimo tych wad obie opcje uważam za potencjalnie "do przyjęcia", chyba że ktoś zaproponuje coś lepszego lub zwróci mi uwagę na coś, na co sam nie zwróciłem. Dlatego zapraszam do dyskusji, make propozycje great again.

  2. #2
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Akceptowaniem postów nikt się nie zajmuje. Poza tym to nie jest tak, że tych tematów tworzonych jest 100 dziennie i moderatorzy nie wyrabiają z moderowaniem, tylko to jest średnio 1 temat na 2 tygodnie, więc moderatorzy raczej się nie przemęczają...

    No i nie ma możliwości zintegrowania gry z forum w taki sposób, że dostawałoby się dostęp do działu po osiągnięciu X poziomu w grze.
    Ostatnio edytowane przez Kim Chi ; 07-03-2019 o 14:12

  3. #3
    Użytkownik Avatar shayne
    Dołączył
    22-01-2014
    Postów
    197
    Przecież każdy ma prawo głosu. Jeśli ktoś daje dobrą propozycję to jest rozpatrzana, a jak ktoś niemożliwą to po pewnym czasie ląduje w koszu. Moderatorzy do czegoś w końcu są.

  4. #4
    Pirrat
    Konto usunięte
    Akceptacja powinna być oparta na powiadomieniach ale znając życie brak takiej opcji w Vb albo ktoś nie umie jej stworzyć.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Na pewno nie nr. 1, nieraz było tłumaczone czemu. Dwójka lepsza, ale jakby była możliwość, to ograniczyłbym dwójkę do tworzenia nowych tematów. W sensie, w tematach, które już istnieją (propozycje nowych potworów, zdolności), nowi powinni móc się wypowiadać, bez akceptacji. W końcu te tematy służą odfiltrowywaniu takiego spamu.

  6. #6
    musaraj
    Konto usunięte
    Dział propozycje nie jest waszym safespacem. Jego celem jest podawanie twórcom gry nowych pomysłów, a nie niepodawanie pomysłów słabych żeby nie burzyć waszego zmyslu estetycznego. Przefiltrowanie się przez chłam to nie jest wielki wysiłek, a ryzyko stracenia wartościowej propozycji od nowego gracza jest zbyt duże, żeby w ogóle rozważać ograniczenie dostępu do tego działu.

    Jak was aż tak razi po oczach ilość zbędnych tematów, to dodajcie sobie dział do ignorowanych i żyjcie lepiej.

  7. #7
    Zresztą możecie odznaczyć dział "Propozycje" jako przeczytany - patrzysz w nowe posty, widzisz po tytule że to jedna z "tych" propozycji to odznaczasz i tyle.
    Zawsze się znajdzie ktoś, kto odpowie jeśli propozycja jest słaba/była/nie do wprowadzenia.
    Jak dla mnie nie potrzeba żadnych zmian.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •