Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Temat: Pokoje drużynowe

  1. #1
    Laurent von Necromon
    Konto usunięte

    Pomysł Pokoje drużynowe

    każda drużyna wchodzi przez jedne drzwi do bronionego przez strażnika (który cię nie wpuszcza jeżeli do żadnej drużyny nie należysz) innego pokoju położonego w jakimś nowym budynku w Langeburgu. Wiem co myślicie: to nic nie daje, bo jest już czat drużynowy, ale w takim pokoju można by było upchnąć naprawdę wiele rzeczy: panel ulepszeń drużyny zmieniających drużynę w sporą drużynę(+1 max członek) dzięki złocie i tak dalej (przykładowe etapy: drużyna [2 miejsca na npc {patrz niżej}] > spora drużyna [+1 max członek, 3 miejsca na npc] > pomniejsza gildia [+2 max członków i herb {wyświetlający się koło nazwy gildii obrazek}] > średnia gildia [+3 max członków, 5 miejsc na npc] > spora gildia [+5 max członków, 7 miejsc na npc]), możliwość zapraszania sprzedających rzeczy z przeceną npc w zależności od stopnia rozwoju^ drużyny w tym kilku specjalnych z eksluzywnymi niehandlowalnymi przedmiotami ale bez promocji (wspomnię o nich i o potencjalnych ofertach na dole), możliwość stworzenia Biletynu drużynowego/gildyjnego z własnymi ogłoszeniami, czy nawet mini arenę do której ściągani są pojedyńczo przeciwnicy z całego świata aby można było potrenować na nich swoje zdolności (bez zdobywania doświadczenia). Dzięki temu bardziej by się opłacało socjalizować i grać w drużynach

    Eksluzywni Npc:
    Postać w kapturze
    warunek pojawienia się: Twórca drużyny zabił wampirzyce przynajmniej trzykrotnie, drużyna jest na najwyższym poziomie
    Dialog:
    Postać w kapturze:Witaj... Pachniesz smakowicie... dałbyś mi... mały podarek?
    Opcja a) -300 max hp na 24 godziny za 50000G
    Gracz: ee Ok?
    Postać w kapturze: *Animacja pochylania się* Dzięki... Mniam...
    *koniec rozmowy*
    Opcja b) -750 max hp na 24 godziny za 150000G
    Gracz: proszę [pokazuje postaci rękę]
    Postać w kapturze: *Animacja pochylania się* Pyszna... Krew...
    Gracz: *Animacja odskoku* Ała!
    *koniec rozmowy*
    Opcja c) -1100 max hp na 24 godziny za 275000G
    Gracz: Weź czego pragnieszy
    Postać w kapturze: *wysuwa wampirzą ręką z której błyska czerwone światło* Dokonało się.
    *koniec rozmowy*
    {jeśli gracz nie ma wystarczającej ilości maksymalnego HP lub ma poniżej 100 energii a wybiera jedną z powyższch opcji a-c}
    Postać w kapturze: Sprytny... Lecz ja nie głupi... Przynieś... Krew w pełni sił...
    Opcja d) nie tym razem
    *koniec rozmowy*

    Mroczny mag:
    Warunek pojawienia się: Twórca drużyny jest Magiem i pokonał zmorę.
    Dialog:
    Mroczny mag:Spójrz co mam na sprzedaż
    Sklep:
    kryształ soli - 1000G
    Gem Atak magiczny plus *** - 25000G
    Gem Obrona Magiczna plus *** - 25000G
    Koszmar (Umiejętność jak ta Zmory o tej samej nazwie, tylko dla magów, 40 poziom, dwa razy na walkę) - 50000G
    Koszmarny pocisk (Umiejętność zadająca kolejno: 500 [15 many], 750 [16 many], 1000[20 many] lub 1500[25 many] obrażeń zależnie od poziomu, kradnąca trafionemu 5 procent życia i many, tylko dla magów, 40 poziom, 5 razy na walkę) - 50000G
    Uderzenie Prastarych (Umiejętność zadająca pojedyńczemu przeciwnikowi kolejno: 250 [10 many], 400[12 many] lub 600 [14 many] obrażeń, oraz dająca status klątwy na 1, 2, lub 3 tury zależnie od poziomu, dla obu klas, 40 poziom, 2 razy na walkę) - 35000g
    {Zamknięcie sklepu skutkuje dialogiem:}
    Mroczny Mag: Czuję że jeszcze tu wrócisz.

    Mroczny Palladyn
    Warunek pojawienia się: Twórca drużyny jest wojownikiem i pokonał zmorę.
    Dialog:
    Mroczny Palladyn: Zapraszam, Zapraszam!
    Sklep:
    Flakonik z diabelską krwią - 250000G
    Gem atak Plus *** - 5000G
    Gem ochrona Plus *** - 5000G
    Ekstrakcja Toskyn (Umiejętność taka jak ta Zmory o tej samej nazwie, tylko dla wojowników, 2 razy na walkę)
    Miecz prastarych (Broń z atrybutem miecza, 4 sloty na umiejętności, 25%szansy na zaaplikowanie statusu zombie podczas uderzenia wroga, -5 Ochrona Magiczna, tylko dla wojowników, 40 poziom)
    Uderzenie Prastarych (Umiejętność zadająca pojedyńczemu przeciwnikowi kolejno: 250 [10 many], 400[12 many] lub 600 [14 many] obrażeń, oraz dająca status klątwy na 1, 2, lub 3 tury zależnie od poziomu, dla obu klas, 40 poziom, 2 razy na walkę) - 35000g
    {Zamknięcie Sklepu skutkuje dialogiem)
    Mroczny Palladyn: Mam nadzieję że podoba ci się moja oferta

    Karciany Mag:
    Warunek pojawienia się: Wszyscy członkowie drużyny mają razem 50 kart lub więcej
    Dialog:
    Karciany Mag: Czy mogę rzucić okiem na twoją kolekcję?
    Opcja a) proszę. (Oddajesz wybraną kartę przeciwnika który nie jest minibossem i wymieniasz ją na chowańca o wyglądzie potwora którego przedstawia)
    Karciany Mag: Daj mi chwilę *obraca się i pojawia się animacja błysków*
    Karciany Mag: Vuala! Jak żywy!
    *koniec rozmowy*
    Opcja b) nie teraz.
    *koniec rozmowy*

  2. #2
    Użytkownik Avatar shayne
    Dołączył
    22-01-2014
    Postów
    197
    ciekawa propozycja, administracja ma na celu ulepszenie panelu drużyn. Jestem za, ale tylko w przypadku gdy nie będzie budynku z pokojami a jeden budynek (bez pokoi, ew. pokoje drużyny). Twórcy unikneliby tworzenia mapy długiej jak pociąg. Każdy miałby indywidualny budynek, jeśli gracz nie byłby w drużynie to po prostu by go tam nie wpuszczano, a gdyby był to wtedy dzieliłby budynek z innymi graczami jego teamu. Więc tak jak mówię, nie ma sensu robić globalnej mapy z setkami pokoi
    Ostatnio edytowane przez shayne ; 25-02-2019 o 08:41

  3. #3
    Laurent von Necromon
    Konto usunięte
    Napisałem: „każda drużyna wchodzi przez jedne drzwi do bronionego przez strażnika (który cię nie wpuszcza jeżeli do żadnej drużyny nie należysz) innego pokoju położonego w jakimś nowym budynku w Langeburgu.” jedna mapa, indywidualna dla każdej drużyny, do której wchodzi się przez jedne drzwi w nowym budynku

    - - - - - - - - - -

    Jeśli ktoś chce, mogę wypisać też kilka innych swoich pomysłów na te „specjalne npc”. Nie chciałem zalewać czytelników toną tekstu.

    - - - - - - - - - -

    Odpowie ktoś, jeszcze dziś?
    Ostatnio edytowane przez Laurent von Necromon ; 25-02-2019 o 10:49

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    01-02-2013
    Postów
    13
    Trochę nie ogarniam tej Twojej idei z NPC

    Nie wiem, czy jest już jakiś temat odnośnie przyszłości drużyn, dlatego tu się wypowiem.

    Jeśli (pewnie w dalekiej przyszłości) powstałby budynek dla wszystkich gildii, no to przede wszystkim:
    - wewnątrz powinien znajdować się wspólny depozyt dla członków drużyny, + skarbiec,
    - handel pomiędzy członkami drużyn powinien być darmowy,
    - wprowadzenie daily zadanek (typu: pokonaj 1 mini-bossa w grupie co najmniej 2 osób z teamu), za które można zebrać nagrody/exp/punkty dla drużyny,
    - w przyszłości można myśleć o arenie drużyn, coś a'la Igrzyska śmierci ale zawsze w tej samej drużynie,
    - eventy przeznaczone tylko dla drużyn (np. taki dungeon na walentynki, do pokonania w drużynie),

  5. #5
    Laurent von Necromon
    Konto usunięte
    Z depozytem, handlem, eventami i areną się zgadzam, a dzienne zadania można by było zrobić samemu jako szef gildii poprzez Biuletyn.
    Npc byliby wybierani z panelu (na przykład przy jakimś stole zawalonym kartkami) przez szefa drużyny, aby za trochę grosza z funduszu gildii postawić swoje stragany i sprzedawać towary po przecenie w tym pokoju. Mogliby też zostać zwolnieni, za dodatkowym kosztem (z wyjątkiem npc ekskluzywnych) aby zostać zastępowanymi przez innych. Każde ulepszenie drużyny powiększałoby jej pokój co zarazem zwiększałoby miejsce na stragany.

    - - - - - - - - - -

    jeśli ktoś chce mogę rozpisać pełną listę tych npc kiełkującą mi w umyśle

  6. #6
    Użytkownik Avatar jarons
    Dołączył
    27-01-2016
    Postów
    54
    Możesz się rozpisać, wgl jestem na tak!

  7. #7
    harry pot
    Konto usunięte
    Pomysł świetny, lecz uważam że ten npc wampir jest zbyt op, powinien dawać mniej złota ale ogólnie to na tak zdecydowanie

  8. #8
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Na nie. Raczej nie w ten sposób widzę upek drużyn. Oddawanie duszy wampirowi za trochę hajsu to tez mierny pomysł.

  9. #9
    Laurent von Necromon
    Konto usunięte
    Z tym wampirem to tylko pomysł. Nie chodziło o balans tylko idee. I oddajemy mu krew nie duszę Nattat, to wampir a nie łowca dusz. Swoją drogą czemu „tak nie widzisz” „upek” drużyn? O co chodziło w tym sformułowaniu?

    - - - - - - - - - -

    Zaraz się zabieram za kilkunastu kolejnych przykładowych npc. Na wenę nie narzekam. Oto lista tych, których zaraz rozpiszę:
    Eksluzywni: mistrz teleportacji, Zabójca demonów, Smoczy mnich
    Zwyki: Mernot (kowal), Adam (bankier), Magda (alchemiczka), Józef (kapłan), Edward (Jubiler i Bankier), Dr.Paster (Truciciel i Alchemik), Heliot (kowal), Manamat (nauczyciel i mag), Rejotr (Skryba i Bankier), William (Łowca bestii), Jonasz (Artysta)

  10. #10
    na tak, tylko tych całych gildii uzbiera się może ze 3

    nie okłamujmy się, "nikt" w to już nie gra

  11. #11
    Laurent von Necromon
    Konto usunięte
    To jest właśnie motywacja aby grać w drużynach. Poza tym ma niedługo wyjść nowy update z kontentem fabularnym więc wrócą starzy wyjadacze. Moja propozycja może ich na chwilę dłużej zatrzymać.

  12. #12
    Użytkownik Avatar Lokithor
    Dołączył
    09-08-2013
    Postów
    210
    Cytat Napisał Laurent von Necromon Zobacz post
    To jest właśnie motywacja aby grać w drużynach. Poza tym ma niedługo wyjść nowy update z kontentem fabularnym więc wrócą starzy wyjadacze. Moja propozycja może ich na chwilę dłużej zatrzymać.
    skąd ta pewność ze niedługo ma wyjść update ?

  13. #13
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Laurent von Necromon Zobacz post
    Zaraz się zabieram za kilkunastu kolejnych przykładowych npc. Na wenę nie narzekam. Oto lista tych, których zaraz rozpiszę:
    Eksluzywni: mistrz teleportacji, Zabójca demonów, Smoczy mnich
    Zwyki: Mernot (kowal), Adam (bankier), Magda (alchemiczka), Józef (kapłan), Edward (Jubiler i Bankier), Dr.Paster (Truciciel i Alchemik), Heliot (kowal), Manamat (nauczyciel i mag), Rejotr (Skryba i Bankier), William (Łowca bestii), Jonasz (Artysta)
    Miałeś ich rozpisać. Also na co trzech bankierów?

  14. #14
    Laurent von Necromon
    Konto usunięte
    Lokithor: Po pierwsze od ostatniego długo mineło, po drugie słyszałem pogłoski od kilku źródeł. Wolę wierzyć że prawdziwe.
    Miseris: Zaiste zapomniałem o tym. jest ich sporo, ale dziś-jutro postaram się wrzucić. każdy bankier ma inny bonus tego samego typu - raz na dzień zwiększa ilość G w skarbcu o X procent. U adama to X jest najwyższe ale Edward i Rejotr mają też swoje unikalne sklepy/bonusy

  15. #15
    Laurent von Necromon
    Konto usunięte
    Nazwa:  mapa.png
Wyświetleń: 261
Rozmiar:  84.1 KB
    pokój drużynowy dla zwykłej drużyny, z zejściem do skarbca. dywany oznaczają miejsca na npc

    - - - - - - - - - -

    Nazwa:  Screenshot (6).png
Wyświetleń: 257
Rozmiar:  76.3 KB
    Skarbiec 15 osobowej sporej gildii. przy stoliku z kartką można ulepszać gildię a zarazem pokój, o ile nikogo w nim nie ma. dodatkowe krzesła i łóżka, jeśli nie ma kto z nich korzystać (jest mniej maksymalnych członków niż tych mebli) są przykryte prześcieradłami

    - - - - - - - - - -

    pomiędzy sztabami złota na środku mógłby stanąć sejf służący jako depozyt na pieniądze członków gildii.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •