Zobacz wyniki ankiety: Czy potwierdzasz, że błąd istnieje?

Głosujących
14. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, potwierdzam, że błąd istnieje (również się z tym spotkałem)

    8 57.14%
  • Nie, nigdy nie miałem tego błędu, a sprawdzałem warunki jego wystąpienia

    2 14.29%
  • Nie zwracałem uwagi/Nie jestem w stanie sprawdzić

    0 0%
  • Według mnie to nie jest błąd gry

    4 28.57%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: [P3] Błąd logiki skryptu Merlina

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    01-02-2013
    Postów
    13

    [P3] Błąd logiki skryptu Merlina

    Chciałam zgłosić błąd związany z logiką skryptu postaci Merlina, pomagającego nam w pokonaniu bossa Kheer'aman i zjaw (Świątynia Urkade -> Rytualna Sala).

    Mianowicie:
    Merlin, pomimo swoich spostrzeżeń udzielonych przed bitwą (informujących o konieczności pokonania wpierw zjaw), w połowie walki zaczyna ignorować te zjawy oraz fakt, że Kheer'aman chroniony jest (prawie) niewrażliwą na ataki barierą i postanawia to jego atakować.
    Merlin sprawia wrażenie dość inteligentnego człowieka, więc to smutne i irytujące.

    Zamieszczam przykładowy link do raportu: https://mfo3.pl/r/baf443ae6
    Atak na bosa w turach: 112,117,139,144

    Jest również sprawa zdolności multi-atak, której Merlin potrafi użyć nawet gdy wszyscy przeciwnicy mają obronę fizyczną. No, ale to jestem w stanie wybaczyć.
    Tu też mogę pokazać raport: https://mfo3.pl/r/b84c3e8c7
    Tura 9.

  2. #2
    Merlin jest głupi, tak jak kapitan figo fagot. Co jest irytujące, ale nie należy ich za to winić, ponieważ są oni tylko pomocnikami, to Ty masz pokonać tego bossy

  3. #3
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Merlin jest głupi, tak jak kapitan figo fagot. Co jest irytujące, ale nie należy ich za to winić, ponieważ są oni tylko pomocnikami, to Ty masz pokonać tego bossy
    Ale on nawet mówi, żeby mnie bić kherama przed pokonaniem zjaw a to właśnie robi -__-

  4. #4
    Cytat Napisał lilanna Zobacz post
    Ale on nawet mówi, żeby mnie bić kherama przed pokonaniem zjaw a to właśnie robi -__-
    W takim razie w porządku, nie powinien tego mówić. Lepiej w tę stronę wyeliminować tą drobną nieścisłość, niż poprawiać mu skrypt, ponieważ boss jest pokonywalny na każdym dostępnym poziomie

  5. #5
    Merlin ma cel losowy, gdyby to zostało zmienione na cel z najniższym hp wtedy boss byłby za bardzo ułatwiony. Zablokowanie ataku magicznego/fizycznego gdy wylosuje przeciwnika ze statusem "podtrzymanie bariery" i dodanie by w tym czasie robił coś innego (np ładował manę) było by ok. Co do multi ataku to zapewne jego wyzwolenie jest losowe a ograniczenie go jeszcze o to by nie używał go gdy przeciwnicy mają status "mocna bariera" mogło by spowodować nie wykonanie się tego polecenia.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    01-02-2013
    Postów
    13
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Lepiej w tę stronę wyeliminować tą drobną nieścisłość, niż poprawiać mu skrypt, ponieważ boss jest pokonywalny na każdym dostępnym poziomie
    Nie zgłosiłam problemu z pokonaniem bossa, tylko logikę skryptu Merlina, więc Twoja opinia jest tu zbędna.

  7. #7
    Cytat Napisał Aelin Zobacz post
    Nie zgłosiłam problemu z pokonaniem bossa, tylko logikę skryptu Merlina, więc Twoja opinia jest tu zbędna.
    Masz rację, chyba za bardzo się podpaliłem i przez to nie zrozumiałem tematu, sorry.

    A co do samego marlina, nie jestem pewien czy cel jego ataku na pewno jest całkowicie losowy, skryptu nie znam, ale przejrzałem kilka raportów (co nie wyklucza tego, że rzeczywiście jest losowy), no i na moje oko nie rusza on kormorana do pewnego momentu. Zaczyna go ruszać tylko pociskiem, przynajmniej tak było w moim przypadku. To wygląda tak, jakby do jakiegoś określonego hp kormorana (80%?)/ do momentu użycia określonej liczby odpoczynków (15?) bił tylko zjawy atakami przeciwnymi do barier, a potem przerzucał się na bicie jego pociskiem przez prawie cały czas. Multi natomiast wygląda na całkowicie losowe.

    Nie mniej, to tylko moje spostrzeżenia, sam błąd rzeczywiście jest, marlin nie powinien się tak zachowywać lub radzić nam czegoś, do czego sam się nie stosuje.

  8. #8
    Użytkownik Avatar jarons
    Dołączył
    27-01-2016
    Postów
    54
    To jest bot. Bot to sztuczna inteligencja. Sztuczna inteligencja w tej grze jest tak głupia jak każda walka gracza na auto bez skryptu.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    01-02-2013
    Postów
    13
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    To wygląda tak, jakby do jakiegoś określonego hp kormorana (80%?)/ do momentu użycia określonej liczby odpoczynków (15?) bił tylko zjawy atakami przeciwnymi do barier, a potem przerzucał się na bicie jego pociskiem przez prawie cały czas. Multi natomiast wygląda na całkowicie losowe.
    Możliwe też, że w skrypcie jest takie polecenie: w przypadku wyboru przeciwnika, który posiada tą śmieszą barierę, Merlin ma użyć właśnie zdolności multi-atak. Zdolność ma limit użyć, przez co po jego wyczerpaniu postać (już nie wie co robić, bo np. nie ma więcej warunków na barierę w skrypcie) po prostu atakuje.
    W takim wypadku można raczej spokojnie dopisać warunek na np. ładowanie komuś many (jak wspomniała Belnel). Ewentualnie zwiększyć limit użyć multi-ataku Merlina.

    To tylko moje domysły. W rzeczywistości może skrypt wygląda inaczej i może faktycznie wszystko dzieje się losowo.

    Cytat Napisał jarons Zobacz post
    To jest bot. Bot to sztuczna inteligencja. Sztuczna inteligencja w tej grze jest tak głupia jak każda walka gracza na auto bez skryptu.
    Sztuczna inteligencja nie działa według skryptu. Poczytaj trochę o tym jak działa i jak jest tworzona.

  10. #10
    Zamienię by zamiast atakować kheera będzie uzupełniać sobie manę, nie będzie to idealne rozwiązanie ale nie popsuje balansu. Wejdzie przy okazji wgrywania innych rzeczy.

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    01-02-2013
    Postów
    13
    Zawsze coś, jednak Merlin nie potrzebuje uzupełniać sobie punktów many, bo i tak ma jej za dużo.

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    04-07-2018
    Postów
    56
    https://mfo3.pl/r/b03b1ade2 u mnie Merlin działał normalnie
    (nawet lepiej niż skrypty niektórych graczy-jak ktoś nie wierzy to mogę pokazać jedną walkę auto)

    - - - - - - - - - -

    ale nadal nie rozumiem skąd tyle u niego many
    Ostatnio edytowane przez SzymonR ; 19-04-2019 o 17:48

  13. #13
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał SzymonR Zobacz post
    https://mfo3.pl/r/b03b1ade2 u mnie Merlin działał normalnie
    (nawet lepiej niż skrypty niektórych graczy-jak ktoś nie wierzy to mogę pokazać jedną walkę auto)

    - - - - - - - - - -

    ale nadal nie rozumiem skąd tyle u niego many
    Serio, jego mana jest twoim problemem? -.-
    Tak został ustawiony, tak samo jak większość bossów.

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    04-07-2018
    Postów
    56
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Serio, jego mana jest twoim problemem? -.-
    Tak został ustawiony, tak samo jak większość bossów.
    To dla mnie nie problem że ma tyle many, po prostu byłem ciekawy

  15. #15
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Aelin Zobacz post
    Merlin, pomimo swoich spostrzeżeń udzielonych przed bitwą (informujących o konieczności pokonania wpierw zjaw), w połowie walki zaczyna ignorować te zjawy oraz fakt, że Kheer'aman chroniony jest (prawie) niewrażliwą na ataki barierą i postanawia to jego atakować.
    I dobrze - mamy robić tak jak mówi, nie tak jak robi.
    Widział ktoś kiedyś, żeby drogowskaz szedł do miasta?

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •