Zobacz wyniki ankiety: WSAD

Głosujących
23. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    14 60.87%
  • Nie

    9 39.13%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Temat: Wsad

  1. #1
    Użytkownik Avatar jarons
    Dołączył
    27-01-2016
    Postów
    54

    Wsad

    Proponuje dodać możliwość chodzenia WSAD'em. Czat nie zawsze musi być włączony

  2. #2
    Strzałkami można chodzić przecież.

  3. #3
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Rumplestiltskin Zobacz post
    Strzałkami można chodzić przecież.
    Praworęczni trzymają myszkę po prawej, wygodniej chodzić literami lewą ręką.

  4. #4
    Believer
    Konto usunięte
    racja, np niewygodnie mi strasznie się przerzucać z Myszki na strzałki, jakbym chciał lewą naciskać strzałki musiałbym przesuwać klawiature zeby ta lewa ręka siegnela

  5. #5
    Użytkownik Avatar shayne
    Dołączył
    22-01-2014
    Postów
    197
    myślę, że to przez rpg maker bo w nim też nie można chodzić wsadem, lecz co do samej propozycji to mogę być na tak, mimo tego, że da się przyzwyczaić do strzałek (np. na moim przykładzie, już nawet nie wyczuwam, że chodzę strzałkami)
    mogę też dodać, że wcale nie musisz mieć tego i tego, przecież można sobie myszką wyznaczać kierunek drogi.

  6. #6
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,524
    Cytat Napisał MrKubaXD Zobacz post
    myślę, że to przez rpg maker bo w nim też nie można chodzić wsadem
    Jakim niby rpg makeker? MFO nie jest tworzone w żadnym z ogólnodostępnych RPGM, tylko to jest specjalny Maker.
    I spokojnie dałoby się coś takiego zrobić w RPGM i w MFO Makerze. Tylko po co?

    Na nie.

    Cytat Napisał Believer Zobacz post
    racja, np niewygodnie mi strasznie się przerzucać z Myszki na strzałki, jakbym chciał lewą naciskać strzałki musiałbym przesuwać klawiature zeby ta lewa ręka siegnela
    Faktycznie, trudno przesunąć prawą rękę o kilkanaście centymetrów z myszki na klawiaturę. Albo lewą o kilkanaście centymetrów z wsad na strzałki.

  7. #7
    Cytat Napisał MrKubaXD Zobacz post
    myślę, że to przez rpg maker bo w nim też nie można chodzić wsadem, lecz co do samej propozycji to mogę być na tak, mimo tego, że da się przyzwyczaić do strzałek (np. na moim przykładzie, już nawet nie wyczuwam, że chodzę strzałkami)
    mogę też dodać, że wcale nie musisz mieć tego i tego, przecież można sobie myszką wyznaczać kierunek drogi.
    w rpg makerze nie możesz też chodzić na skosy i myszką

  8. #8
    Użytkownik Avatar shayne
    Dołączył
    22-01-2014
    Postów
    197
    Cytat Napisał lilanna Zobacz post
    w rpg makerze nie możesz też chodzić na skosy i myszką
    plus za spostrzegawczość, już mnie kolega wyżej poprawił

  9. #9
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał YourShadow Zobacz post
    Jakim niby rpg makeker? MFO nie jest tworzone w żadnym z ogólnodostępnych RPGM, tylko to jest specjalny Maker.
    I spokojnie dałoby się coś takiego zrobić w RPGM i w MFO Makerze. Tylko po co?

    Na nie.



    Faktycznie, trudno przesunąć prawą rękę o kilkanaście centymetrów z myszki na klawiaturę. Albo lewą o kilkanaście centymetrów z wsad na strzałki.
    Można przesunąć rękę, ale po co, jeśli można coś udoskonalić. Ofc z opcją wyłączenia wasd w opcjach.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    958
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Ofc z opcją wyłączenia wasd w opcjach.
    Nie ma potrzeby, wystarczy mieć włączone "zawsze aktywne pole czatu"

  11. #11
    Użytkownik Avatar jarons
    Dołączył
    27-01-2016
    Postów
    54
    Jeszcze jedna uwaga. Gdy piszemy na czacie i chcemy jakby przesunąć bo jest błąd, ale nie można. Bo to się robi strzałkami, a jak zawsze (prawie) chodzenie strzałkami jest włączone, to trzeba bardzo precyzyjnie najechać myszką i kliknąć. Co może być też problemem dla osoby która się dość mocną trzęsie

  12. #12
    Cytat Napisał jarons Zobacz post
    Jeszcze jedna uwaga. Gdy piszemy na czacie i chcemy jakby przesunąć bo jest błąd, ale nie można. Bo to się robi strzałkami, a jak zawsze (prawie) chodzenie strzałkami jest włączone, to trzeba bardzo precyzyjnie najechać myszką i kliknąć. Co może być też problemem dla osoby która się dość mocną trzęsie
    em, jeśli dobrze rozumiem ten argument(wasd będzie lepszy od strzałek bo będzie można strzałki wykorzystywać do przesuwania kursora na czacie) to ja wole mieć jednak literki wasd dostępne do pisania

    Pamiętam czasy, gdy auto-leczenie było dostępne tylko pod skrótem CTRL+Spacja i szukano przycisku który nie będzie kolidował z pisaniem na czacie i znaleziono TYLDE.
    Literki WSAD do chodzenia będą powodowały niedogodności przy pisaniu, czyli propozycja odrzucona.

    - - - - - - - - - -

    a co do ogólnej ergonomii to myszka jest właściwie niezbędna tylko w przypadku handlowania/grzebania w ekwipunku(a wtedy nie chodzimy po mapie), resztę operacji można swobodnie wykonywać bez niej.
    Bardziej bym był za umożliwieniem całkowitej rezygnacji z myszki(czyli odpowiednie skróty do menu gry lub chociaż opcja przeskoczenia z nawigacji po mapie na nawigacje po menu).
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  13. #13
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    em, jeśli dobrze rozumiem ten argument(wasd będzie lepszy od strzałek bo będzie można strzałki wykorzystywać do przesuwania kursora na czacie) to ja wole mieć jednak literki wasd dostępne do pisania

    Pamiętam czasy, gdy auto-leczenie było dostępne tylko pod skrótem CTRL+Spacja i szukano przycisku który nie będzie kolidował z pisaniem na czacie i znaleziono TYLDE.
    Literki WSAD do chodzenia będą powodowały niedogodności przy pisaniu, czyli propozycja odrzucona.

    - - - - - - - - - -

    a co do ogólnej ergonomii to myszka jest właściwie niezbędna tylko w przypadku handlowania/grzebania w ekwipunku(a wtedy nie chodzimy po mapie), resztę operacji można swobodnie wykonywać bez niej.
    Bardziej bym był za umożliwieniem całkowitej rezygnacji z myszki(czyli odpowiednie skróty do menu gry lub chociaż opcja przeskoczenia z nawigacji po mapie na nawigacje po menu).
    Można by było wybrać w opcjach, czy wolimy chodzenie, czy pisanie. Ew. Wasd byłoby aktywne tylko w przypadku nieaktywnego czatu.

  14. #14
    czat jest zawsze aktywny
    tak z ciekawości, kiedy macie konieczność korzystania z myszki i ze strzałek jednocześnie?
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  15. #15
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    tak z ciekawości, kiedy macie konieczność korzystania z myszki i ze strzałek jednocześnie?
    Kiedy gram w gry, w których trzeba jednocześnie chodzić i strzelać

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •