Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Handel miksturami

  1. #1
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    21-09-2017
    Postów
    195

    Handel miksturami

    Dobry wieczór (albo poranek),
    Mam do przedstawienia swoją propozycje.

    Handel miksturami:
    Wymyśliłem sposób na poprawienie handlu w MFO3. Żeby naprawdę dobrze zadziałał potrzebne jest większe grono osób, które o tym wiedzą. Kiedy mam zapłacić handlem 100k to tak na prawdę płacę 110k (prowizja 10%). Fenomen polega na żeby zamiast złotem płacić miksami życia (najlepsze moim zdaniem do tego są miksy życia 1, łatwo dają się przeliczyć na złoto i każdy ich używa, ale nadadzą się też inne). Wtedy zamiast płacić 100k zapłacę 105k, zamiast tracić 110k tracę 105k. Druga osoba zamiast 100k dostanie 105k. Każdy na tym zyskuje.

    Przykład:
    Gracz wytropił kartę mini bossa z eventu. Sprzedaje ją i dostaje 30kk handlem. Zapełnia depozyt, a za to co zostanie kupuje miksy odnowienia i eq od innych graczy. Gdyby jednak zamiast złota dostał miksy życia to otrzyma 31,5kk. Kiedy chce wpłacić do depozytu nie traci 10% na prowizję (mikstury życia jej nie podlegają). Śmierć zabiera 1% złota, ale nie mikstur. Jeśli kupuje eq/zdolki od innych graczy to nie płaci prowizji 10%, tylko 5%. Czyli w przypadku handlu z innymi graczami dostaje 5% więcej i wydaje 5% mniej, razem 10% zysku. Z 30kk robi się 33kk, 3kk czystego zysku.

    1MF to 35 groszy (dla niektórych 30 groszy, ale wolę bardziej pesymistyczny wariant). Za 1 MF można kupić złoto zazwyczaj od 30k do 40k. Przyjmijmy 35k. Więc 1k to 1 grosz. Jak łatwo można obliczyć 3kk to 3000 groszy, 30zł (w przypadku 1MF = 30 groszy, 1MF = 40k będzie to 22,50 zł). Za to można kupić obiad.

    Zalety:
    1. Brak limitu miejsca w depozycie, a nawet brak potrzeby jego używania.
    2. Śmierć nie zabiera 1% mikstur.
    3. W przypadku bójki szansa na utratę sporej ilości mikstur jest znikoma.
    4. 10% zysku przy każdej transakcji z innym graczem.

    Podsumowanie:
    Jestem świadomy, ze na da się płacić miksami życia na targu. I że złoto jest potrzebne na przykład u kowala. Ale jeśli płacenie miksturami stanie się popularne to będą one stawiane na równi ze złotem. Każdy będzie je przyjmował wiedząc, że inni gracze też je przyjmą.

    Dodatek:
    Za 5MF (175 groszy) można doładować 100 energii). Po skróceniu wychodzi 9 groszy za 5 energii, dokładnie tyle wymaga użycie portalu. Czyli użycie portalu i niebieskiego pyłu to wydatek 10 groszy (1k to 1 grosz). Jeżeli w prawdziwym życiu nie kłócicie się o 10 groszy, to po co kłócić się w grze o to kto ma użyć portalu.

    ------------------------------------------------
    1k oznacza 1000 G (golda, waluta z mfo3)
    1MF to 1 punkt bonusowej waluty z mfo3

  2. #2
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Bardziej Rozmowa niż Propozycje, ale podoba mi się taka inicjatywa.

  3. #3
    lejdis
    Konto usunięte
    na targu leży wypaśne +8 w okazyjnej cenie, nic tylko szybko brać. Co mi po 100.000 buteleczek jakiś mikstur ? Zanim je spieniężę (jeśli w ogóle!!!!) to już dawno zdąży zniknąć

  4. #4
    Użytkownik Avatar Hydra
    Dołączył
    17-02-2013
    Postów
    319
    Cytat Napisał Ghostrick Oma Zobacz post
    Kiedy chce wpłacić do depozytu nie traci 10% na prowizję (mikstury życia jej nie podlegają).
    tylko bazowe depo wymaga prowizji, limit powiększony usługą za MF nie podlega prowizji

    chcesz stworzyć alternatywną walutę tak naprawdę, co jest fajnym pomysłem, ale nie w postaci miksów życia. odnówki by bardziej pasowały albo inne miksy specjalne.

  5. #5
    Użytkownik Avatar shayne
    Dołączył
    22-01-2014
    Postów
    197
    według mnie nie ma potrzeby robić drugiej waluty, wystarczyłoby usunięcie prowizji do czego pewnie nie dojdzie bo chyba nie bez powodu ją dodali xd

  6. #6
    Cytat Napisał Hydra Zobacz post
    ale nie w postaci miksów życia. odnówki by bardziej pasowały albo inne miksy specjalne.
    Dlaczego?
    Mi się wydaje, że właśnie miksy życia 1 są do tego najlepsze.


    Cała taka wizja to tylko kwestia dogadania się między graczami

  7. #7
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,034
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Dlaczego?
    Mi się wydaje, że właśnie miksy życia 1 są do tego najlepsze.


    Cała taka wizja to tylko kwestia dogadania się między graczami
    Użyjmy fiołków donniczkowych.

    Nie no, w sumie dobra propozycja, licząc po wartości miksów życia 1 można handlować i w razie potrzeby sprzedać je w sklepie.
    Ostatnio edytowane przez Clover ; 21-12-2018 o 06:51

  8. #8
    lejdis
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Użyjmy fiołków donniczkowych.

    Nie no, w sumie dobra propozycja, licząc po wartości miksów życia 1 można handlować i w razie potrzeby sprzedać je w sklepie.
    dokładnie za 30% ceny kupna

  9. #9
    Użytkownik Avatar Oma Ghostrick
    Dołączył
    21-09-2017
    Postów
    195
    Cytat Napisał lejdis Zobacz post
    na targu leży wypaśne +8 w okazyjnej cenie, nic tylko szybko brać. Co mi po 100.000 buteleczek jakiś mikstur ? Zanim je spieniężę (jeśli w ogóle!!!!) to już dawno zdąży zniknąć
    Taka sytuacja nie zdarza się codziennie. Można na nią mieć odłożone złoto w depozycie i w razie potrzeby po prostu je wyjąć. Albo mieć zapas MF i kupić za nie złoto (o ile kurs będzie opłacalny).


    Cytat Napisał lejdis Zobacz post
    dokładnie za 30% ceny kupna
    To jest kwestia odpowiedniego zarządzania złotem. Wiadomo, że trzeba go trochę mieć. Robiąc na przykład połowę transakcji za pomocą mikstur, można zyskać praktycznie nie ryzykując.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,310
    Moim zdaniem świetna propozycja, ale tylko do handlu z graczami- na kupowanie przedmiotów na aukcji trzeba oczywiście mieć odłożone złoto, ale wystarcza to, co się dostaje za codzienne zużywanie 400pkt energii na potworkach z Devos.
    A zapas mikstur życia 1 nikomu nie zaszkodzi, chociażby do własnego użytku

  11. #11
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,034
    Cytat Napisał lejdis Zobacz post
    dokładnie za 30% ceny kupna
    No tak, taką samą ceną też handlować z innymi.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •