Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Historia logowań

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648

    Historia logowań

    Każdy z graczy może uzyskać na podstawie przepisów prawa informację o logowaniach na swoim koncie MFO3, wystarczy złożyć odpowiedni wniosek do Administracji.
    Historia logowań może się przydać w szczególności do weryfikacji czy ktoś nieuprawniony nie loguje się na nasze konto.

    Otrzymane takich informacji umożliwia nam Polityka Prywatności (dalej: PP), do której mamy dostęp w stopce strony mfo3.pl
    W dolnej części PP jest informacja o przysługującym nam prawach, musimy skorzystać z tego pierwszego:
    Jakie przysługują Ci prawa?
    Przysługuje Ci:
    • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii,
    • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych,
    • prawo do usunięcia danych,
    • prawo do ograniczenia przetwarzania danych,
    • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
    • prawo do przenoszenia danych,
    • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego,
    • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.


    W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: reklamacje@my-fantasy.net
    Z powyższego wynika konieczność zawnioskowania poprzez e-mail by uzyskać kopię danych.
    Wniosek musi być (prawdopodobnie) wysłany z e-maila przypisanego do konta, z którego chcemy uzyskać dane, więc jeśli ktoś nie ma przypisanego e-maila lub jest on nieaktywowany, należy wcześniej to zrobić.

    Następnie wysyłamy wniosek na e-mail do Administracji reklamacje@my-fantasy.net o treści (treść którą ja użyłem i była skuteczna):

    Na podstawie Polityki Prywatności MFO3 chciałbym skorzystać z przysługującego mi prawa do otrzymania kopii swoich danych osobowych i przekazanie ich na tenże adres e-mail tj. XXX dla konta powiązanego z niniejszym e-mailem w MFO3 - imię postaci głównej: YYY.
    W miejsce XXX wprowadzamy swój e-mail przypisany do konta w mfo3, w YYY imię postaci głównej w MFO3.

    W odpowiedzi na e-mail od Administracji, jeżeli wstępna identyfikacja konta przebiegła pomyślnie, jesteśmy proszeni o potwierdzenie złożenia wniosku poprzez wysłanie wiadomości do postaci "Tomi" z konta w MFO3.

    Jeśli chcemy, możemy wysłać także e-mail do Administracji, że wiadomość weryfikacyjna została wysłana.
    W odpowiedzi na e-mail od Administracji powinniśmy otrzymać dokument PDF zawierający:
    • login,
    • e-mail,
    • data i godzina logowania,
    • adres IP,
    • czas trwania logowania w minutach,
    • inne mniej istotne informacje.


    Wiadomość, którą ja otrzymałem:

    Nazwa:  hl.png
Wyświetleń: 700
Rozmiar:  38.2 KB

    Z powyższego wynika, że system nie jest zautomatyzowany w żaden sposób, a szkoda, takie dane mogłyby być wyświetlane w panelu gracza np. w zakładce "Historia logowań". Oczywiście byłaby dostępna gdy posiadamy aktywowany e-mail, na który byłby wysyłany link z prośbą o aktywację zakładki lub możliwość złożenia wniosku w panelu a administracja tylko aktywowałaby dany wniosek.
    W obecnej formule wszystko odbywa się manualnie, więc należy się uzbroić w cierpliwość przy wysyłaniu wiadomości i oczekiwaniu na odpowiedź, administracja zgodnie z prawem ma do 30 dni na wykonanie wniosku.
    Ostatnio edytowane przez Antybristler ; 30-11-2018 o 10:56

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Mały update:

    Część historii logowań można sprawdzić w zakładce Profil -> Wydarzenia, jednakże bez adresu IP i nie wszystko się pokrywa z tym co otrzymujemy w PDF, przynajmniej w moim przypadku.

    Ktoś już wnioskował o te dane i może się podzielić "wrażeniami" ?

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •