Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokaż wyniki od 211 do 225 z 225

Temat: Święta 2018

  1. #211
    Cytat Napisał proof Zobacz post
    ale o co ci niby chodzi? Przecież dostajesz prezent od Mikołaja standardowo, nikt ci niczego nie zabrał dodatkowo jeszcze każdy ma szanse na więcej unikatow wymieniając prezenty. I czyj to problem ze nie zrobiłaś kalendarza? Każdemu i tak się nie dogodzi, bo wiecznie coś komuś nie pasuje, także sorry.
    Ale ja mam w rzyci jakiś pyłek czy kolekcjonerke których na koniec eventu i tak mam po 10, JA CHCE MOJE EQ!
    Nie każdy ma czas, żeby go zrobić, ominie dzień i mu się już odechciewa. Ale to jest zwykła kradzież czegoś, co było pewniakiem do zdobycia na evencie i danie go tylko wybranej grupce. Nie podoba mi się takie zagranie.

    Akurat to chyba fajnie, że zostały wynagrodzone osoby które marnowały codziennie czas na robienie głupich zagadek ortograficznych lub bicie głupiego minibossa i łażenie w tę i nazad.
    no to przecież miałyby prezent spod choinki(żetony, eq, zdolność i chyba miksy czy tam kasa?) i eq od mikołaja.

  2. #212
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Słowo kradzież tutaj nie pasuje, brak prezentu którego ktoś oczekuje i się spodziewa nie jest kradzieżą.
    Ale faktem jest że pogorszono "standardowy" prezent od mikołaja, dla tych co eventu nie wykonują sytuacja jest gorsza.

  3. #213
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    958
    A to nie jest tak, że Mikołaj po prostu pojawia się 24 grudnia w swoim gabinecie? Jest co prawda dodatkowy prezent od Mikołajowej jak się ją uratuje, ale normalny też się przecież dostaje.

    Edit: prezent jest, ale składa się z przedmiotu kolekcjonerskiego i pyłu iluzji, dość słabo
    Ostatnio edytowane przez Luxferre ; 25-12-2018 o 22:37

  4. #214
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,313
    Ile już wydropiło kart:
    Wredasa
    Grincha
    Gremlina
    Upominka?

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Luxferre Zobacz post
    (...) dodatkowy prezent od Mikołajowej jak się ją uratuje (...)
    Dostaje sie? Gdzie go odebrać?

  5. #215
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał Quesso Zobacz post
    Dostaje sie? Gdzie go odebrać?
    W Gabinecie Mikołaja jest kolejne przejście do jego pokoju (trochę słabo widoczne, ale jest) i tam jest Mikołajowa

  6. #216
    Ghostrick Oma
    Konto usunięte
    Ej mam pytanie mogę jeszcze spotkać duchy po ukończeniu tego mini questa czy nie?

  7. #217
    musaraj
    Konto usunięte
    Tak, za rok

  8. #218
    Użytkownik
    Dołączył
    06-03-2016
    Postów
    39
    Mam trzy postacie ,a petycja o usunięcie Wrednego Gremlina jest widoczna tylko na dwóch,dlaczego?A pokój Mikołajowej super-taki secret areas.

  9. #219
    Antybristlerka
    Konto usunięte
    Ta petycja chyba wymagała wcześniejszej interakcji z wredym gremlinem.

  10. #220
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler I Zobacz post
    Ta petycja chyba wymagała wcześniejszej interakcji z wredym gremlinem.
    To się zgadza

  11. #221
    To co z tym prezentem w postaci eq, będzie on dostępny dla każdego w przyszłym roku?

  12. #222
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Żadnych nowości już nie będzie to mogę wyrazić swoje zdanie i podsumować event

    +++ Za przerobienie i rozbudowę tego eventu, nawet jeśli jest to kosztem opóźnienia Nordii. Eventy dają stałe zajęcie co rok i przynajmniej na jakiś czas ożywiają gre, Nordia da pewnie zajęcie na 2 miesiące a potem znowu 5 lat czekania.

    ++ Zmniejszenie ceny usługi powiększenia depozytu na czas eventu. Miło że administracja dostrzega problem z brakiem opłacalności tej usługi, tylko dlaczego w takim razie ignoruje temat w dziale propozycje dotyczący wprowadzenia stałej kwoty w tej usłudze?
    ++ Zagadka ortograficzna, do wyuczenia na pamięć i do zrobienia przez każdego. unikalność mfo pod względem pomysłowych i wymagających eventowych minigierek (matma, ortografia).
    + Klimatyczna muzyka na lokacjach.
    + "kalendarz adwentowy" wymagający czegoś więcej niż tylko codziennego logowania jak w innych grach. Dla usunięcia monotonii (codzienna zagadka i spacer do drzwi) wprowadzić jakieś mini zadania na 10 minut w rodzaju zabij x mobków, zbierz znajdźki z mapki, etc.
    + Ładnie zrobione mapki Szkoda tylko że takie opustoszałe, zrobienie mapki przy rezydencji mikołaja tylko po to by wydłużyć drogę trochę bez sensu.
    +/- Wydłużenie eventu, codzinna aktywność ale ograniczona do 50% dziennej energii. W pewnym stopniu eliminuje to przewagę wydających prawdziwe pieniądze i graczy długich stażem z większym limitem energii. Spodziewałem się że zdobycie kolekcjonerki będzie dzięki temu łatwiejsze tzn. limit dostosowany tak żeby wystarczyło bić mobki w okresie 24-6 a 1-23 to taki bonus żeby było łatwiej. A w praktyce bez bicia 1-23 bardzo ciężko by było zdobyć kolekcjonerkę. Żeby zdobyć dyplom to trzeba cały miesiąc bić mobki...ponad 10 k mobków. To ja już chyba wolę event na góra 10 dni i mniej ganiania za mobkami... Bo przecież te prezenty się robi tylko dla kolekcjonerki, nagrody za zrobienie 50 są śmieszne patrząc na pracochłonność. Więc po co dłuższy event i więcej mobków do bicia skoro zysku z tego nie ma? Jak nie jestem w stanie zrobić progu na item kolekcjonerski to odpuszczam event bo spalanie energii na afk na świetlikach czy innej kopalni jest bardziej opłacalne i nieporównywalnie wygodniejsze od bicia mobków eventowych.
    +/- Widoczne mobki, wada wszystkich eventu czyli czasochłonność ich bicia. Tu nie ma dobrego rozwiązania, usunięcie widoczności zrobiłoby event zbyt łatwym. Jak dla mnie system bicia po 200 dziennie i tak zrobił to mniej irytującym. Zabicie tylko 200 nie zdąży zmęczyć a wymuszenie regularności daje motywację. I byłoby fajnie gdyby nie to że po 24 i tak mamy drugą część eventu wielkości takiego Halloween i wracamy do wkurzającego spalania energii.
    -- Trudność minibossów (Grinch, wredny), eventy nie powinny być dla pro graczy ale również dla randomów. Ewentualnie dodać jakieś poziomy trudności, kto chce na spokojnie przejść event to przejdzie a kto lubi zbierać tony złomu z plusami żeby wyjść na minus z 20 minutowej walki z minibossem to jego sprawa (oczywiście dodać jakąś premię - np. większa szansa na kartę dla bijących wersje silniejszą). Na Wielkanoc dało się zrobić minibossa dającego się bić bez myślenia na autoskrypcie (zajączek wielkanocny), mini z halloween i z tego eventu są nieporównywalnie trudniejsze.
    Ostatnio edytowane przez Bukłak ; 31-12-2018 o 21:23

  13. #223
    Użytkownik Avatar shayne
    Dołączył
    22-01-2014
    Postów
    197
    To ja też mógłbym się wypowiedzieć co do eventu.

    + Mapy. Mimo tego, że błędy zajmowały ok. 2 strony to były całkiem ładne. Zgadzam się do słów
    Bukłaka, że w niektórych miejscach były opustoszałe, lecz mimo wszystko jest to duży plus. Do tego
    samego punktu można zaliczyć również dobrze dobraną muzykę.
    + Przemyślana, można powiedzieć nawet, że ciekawa fabuła.
    +/- Nagrody w kalendarzu adwentowym. Nie można na nie ciągle narzekać, bo to w końcu nagrody, ale
    zawiodłem się na jednym. Mianowicie chodzi o to, że nagrody powinny być różne (tym bardziej, że każdy
    z nas miał szanse odebrać ich aż 24). Nie licząc mogę powiedzieć, że większość mojego kalendarza to były
    mikstury skupienia i odnowienia 3. Z chęcią zobaczyłbym pare przedmiotów kolekcjonerskich lub coś innego.
    - Wredny Gremlin. Co do drogi dialogowej nie mam się co przyczepić, ale przyczepie się do optymalizacji walki
    i pewnie nie tylko ja. Do tej pory było około 300 petycji o usunięcie Wrednego Gremlina (nie wiem ile
    dokładnie), temat o znerfienie i brak przyjęcia ze strony graczy. Początek był najgorszy, do 23 grudnia
    stawał się coraz bardziej optymalny. I o to chodzi.
    - Limit gremlinów do 24 grudnia. Nie było to zbyt dobre rozwiązanie. Gdy widziałem komunikat "zabiłeś
    200 braci moich w dniu dzisiejszym" to wybuchałem śmiechem. Spoko, można byłoby do tej pory nafarmić
    z jakieś 1k fragmentów, dlatego bardziej sensownym rozwiązaniem byłby limit dzienny przetwarzanych
    fragmentów. Przecież Gremlin to rzemieślnik - nie ma tak dużej mocy przerobowej co maszyna.

    Na końcu duży plus dla twórców aktualizacji, że stworzyli odskocznię od czekania na Nordię i event
    nie kończy się tylko i wyłącznie na odebraniu prezentu od mikołaja, ewentualnie od Rafika a później
    odpaleniu fajerwerków. Mam nadzieję, że zobaczymy jeszcze podobne eventy takie jak np. wakacyjny.
    Miłego 2019

  14. #224
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Moja kolej.

    + Fabuła bardzo dobra, ale to norma w MFO
    Mapki też norma w MFO, zwłaszcza dostosowanie Mroźnego i Ośnieżonych do nowych realiów, poszerzenie mostu (jedynie na Ośnieżonych zostawiłbym prawe wyjście zamiast lewego)
    Koncepcja kalendarza adwentowego fajna, dobra zagadka
    Grinch fajny jako mini - najlepszy z potworów eventowych.
    Chęć do zmian przez testerów, a nie jakieś wielkie bunty hurr durr radźcie sobie ja sobie radze na testowym itp.
    Żart z petycją w porządku
    Dodano pył Yeti
    Nerf Yetiego, w końcu...
    Wredny Gremlin jako villain naprawdę ciekawa postać. W praktyce dobry, trzymający się zła tylko dlatego że jest Gremlinem, opiekujący się swoimi ludźmi, gotowy się za nich poświęcić, jednocześnie bardzo denerwujący gracza - a potem wybór, zabić go czy oszczędzić, jak dla mnie warty oszczędzenia, ale wielu pewnie go załatwiło bo ich denerwował.
    Świąteczna Poczta bardzo fajna, upakowali starą część eventa w budynek i nie pozbyli się jej, to się szanuje.
    Jasne wytoczenie od północy lub 19 danego dnia kolejnej części eventa, fajne przejście.
    Promocja na MFy

    +-
    Gremliny na początku były trudne bardzo, aż w końcu da się je bez problemu ubić na grupie 2x
    Ograniczenie 200x - z jednej strony ok, bo mniej męczarni, a z drugiej i trzeba było codziennie i nie można było wybić całej eny na Gremliny.

    -
    Gremliński Upominek mimo nerfu był za silny, częste dedy nawet 4x 65 przez warunki leczenia, negatywne i końcowy naraz było to wręcz zabójcze.
    Wredny Gremlin podobnie, częste zaskakiwanie blokadą z klątwą/mp/paraliżem, albo po prostu rozwalał na miksy - beznadzieja jakaś i żenada.
    Na dodatek głupi warunek na kartę wspomnianego Wrednego Gremlina. Bardzo mało kart wypadło w grze, chyba znacznie mniej niż by wypadło z normalnego mini bossa.
    Świąteczny Upominek dalej niehandlowy... w sumie po co? Jak już dotknięto ten upominek, to powinno się ustawić jego handlowość.
    Za drogie klucze specjalne, ok 1500 MF trzeba wydać jak się przegapi cały event.
    Trudny tryb manualny, za szybkie, źle pokazane w animacji trafienie do pudła.

    + jako pkt (12/12), +- jako pół pkt (1/2), - jako brak (0/6)

    Czy event pozostawia pozytywne wrażenie? Tak ogólnie? Na pewno lepsze niż Walentynkowy, robiony przez te same osoby - daję (9,5/10) za pozytywne wrażenie, bo jednak trochę niektórymi rzeczami mocno popsuto, ale na zachęte aż 9,5.

    22,5/30 - 75%
    Event kozacki, teraz zostało naprawić Walentynki

  15. #225
    Ghostrick Oma
    Konto usunięte
    moja ocena eventu
    gremliński upominek fajny global 99%
    gremliny fajne potworki, ale losowość fragmentów okrutna
    grinch fajny świąteczny miniboss mag bardzo dobrze
    połączenie ośnieżonego wzgórza z eventem 9\10
    event bardzo drogi
    tak jak leon napisał że klucze są bardzo drogie ponad 1500mf
    stara część eventu przeniesiona w nowy pomysłowe popieram
    z eventu jestem zadowolony najbardziej z globala
    pozdrawiam

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •