Zobacz wyniki ankiety: Jak ma być?

Głosujących
34. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    10 29.41%
  • Nie

    10 29.41%
  • Tak, ale opierając się o pomysł Mizerii

    14 41.18%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 21 z 21

Temat: Podróżujący kupiec w Mfo

  1. #16
    Użytkownik Avatar shayne
    Dołączył
    22-01-2014
    Postów
    197
    jeśli byłoby to zbalansowane to na bardzo duży plus, bo dobrze by to urozmaicało grę - nie raz miałem sytuacje gdy chciałem ubrać odpowiedni ekwipunek do pokonania bossa a przez jakiś tydzień nie było tej rzeczy na aukcji.
    na balans mam dobry pomysł np. pewną ilość ile można max kupić np max 25 sztuk pewnego uzbrojenia (kto pierwszy ten lepszy) po średniej aukcyjnej, chociaż czasami również może wystąpić jakieś niedopatrzenie dlatego co do cen nie będę się odzywał
    nie wiem dlaczego mówicie, żeby stał w konkretnym miejscu, jeśli będzie podróżował będzie to o wiele ciekawsze i może narodzić się pomysł, by wraz z lokacją dobierać odpowiednie eq (np. urkaden - zielona szata), (devos - koralowy kaptur)
    jestem na tak, lecz lekko powątpiewam, że to zostanie dodane nawet z przewagą pozytywnych głosów, wiadomo dlaczego xd

  2. #17
    Ceny sprzedaży są wystarczająco wysokie. Jeśli uważacie inaczej, to dużo łatwiej zwiększyć aktualną wartość uzbrojenia niż bawić się w takie dodatki.

  3. #18
    Elitek
    Konto usunięte
    Ankieta wrzucona.

  4. #19
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Ja zmieniłbym jeszcze trochę pomysł Miserisa – że zamiast na licytację wystawia na KT za średnią.

    W skrócie tak:
    1. Sprzedajemy NPCtowi za 75% średniej
    2. System wystawia na targu na KT za średnią

    I tak złoto będzie odpływać z gry (prowizja 25%), a itemki nie będą się marnować, powiem natomiast jakie wady niesie za sobą licytacja
    1. Podbijanie ceny średniej
    2. Kupują tylko najbogatsi, bo przelicytowują wszystkich.

    Najlepszym przykładem jest wprowadzenie licytacji na handlu MF – tam również się to dzieje. Czy jest to korzystne dla handlu MF, oceńcie sobie sami, jak bardzo od bardzo dawna jest on martwy.

    nie wiem dlaczego mówicie, żeby stał w konkretnym miejscu, jeśli będzie podróżował będzie to o wiele ciekawsze i może narodzić się pomysł, by wraz z lokacją dobierać odpowiednie eq (np. urkaden - zielona szata), (devos - koralowy kaptur)
    Różnica jest taka, że wysoki lvl będzie mógł sprzedać swoje eq codziennie, a niski lvl znacznie rzadziej, co pogłębi przewagę wysokich lvli nad niskimi. Drugi pomysł w ogóle słaby, bo to jeszcze bardziej ograniczy, a po co ograniczać, skoro można w 1 mieście postawić NPCta (albo w każdym mieście innego, lub po prostu dodać funkcję Mistrzowi Areny) – dobrym przykładem jest to że kiedyś w każdym mieście sklep za żetony był inny, nie zależący od poziomu, graczom to utrudniało.
    Ostatnio edytowane przez DEWASTATOR Leon Full ; 15-10-2018 o 16:44

  5. #20
    Elitek
    Konto usunięte
    Mi osobiście spodobał się pomysł Miseris ale ten temat i tak raczej idzie na straty jak patrzę na głosy na "Nie" ludzi których chyba jedynym argumentem jest że "zabije to handel". A stawiam że coś takiego raczej go wskrzesi.

  6. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    05-11-2018
    Postów
    7
    Na martwą gre bez uptade'ów a jedynie z eventami żeby ludzie nie odeszli to by było zbyt wyczerpujące i uciążliwe, bo musieli by w miare kontrolować ceny na rynku, potrzeba pomysłu, żeby ten npc stał tak przez dobre 10 lat, więc żeby to ewentualnie po prostu 2x drożej niż jest w sklepie
    Mi się dobrze crafciło w pierwszym mieście - potrzebuje takich rzeczy na dobre eq, przynies mi i masz, itemki na rynku
    Teraz na 30 lvlu+ moge się zabawiać z kowalem po nockach za śmieciowe itemki
    Ale zostaje mi też klepanie mini boss'ow przez miesiąc codziennie o tej samej porze
    A tak generalnie, to miałem nadzieje, iż tego kupca zaoferujesz odwrotnie, że jak zdobędziesz zaufanie to będziesz mógł kupić u niego jakieś przedmioty a nie sprzedać
    Np gemy 1* czy tam srebrny pył za 350k
    Ewentualnie tam loteria, że raz w tygodniu wybiera sobie jak się pojawi swój ulubiony przedmiot i skupuje po wysokiej cenie
    Taki będzie już mógł stać przez 5 lat, niech nam dadzą znać z administracji czy wolą postawić na 10 lat czy na 5 lat

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •