Zobacz wyniki ankiety: Jak ma być?

Głosujących
34. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    10 29.41%
  • Nie

    10 29.41%
  • Tak, ale opierając się o pomysł Mizerii

    14 41.18%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Temat: Podróżujący kupiec w Mfo

  1. #1
    Elitek
    Konto usunięte

    Podróżujący kupiec w Mfo

    A zatem, w mojej ukochanej tibijce jest taki NPC o nazwie "Rashid", jest to kupiec u którego można sprzedawać większość wartościowego loota z potworów po wcześniejszym wykonaniu paru zadań by zdobyć zaufanie tegoż to kupca. Rashid jest podróżującym kupcem, to znaczy że każdego dnia tygodnia znajduje się w innym mieście (w Mfo mogłoby to wyglądać tak: Poniedziałek -> Dilli, Wtorek -> Eternia, Środa -> Langeburg, Czwartek -> Urkaden, Piątek -> Eliar, Sobota -> Devos, Niedziela -> Nordia (O ile jej dożyjemy)).
    Żeby zdobyć zaufanie Rashida trzeba od poniedziałku, dzień po dniu przychodzić do niego w mieście w którym aktualnie się znajduje i wykonywać misje które nam on powierza, byłyby to misje typu: Misja 1 - Przynieś mi "..." z miasta "..." | Misja 2 - Odzyskaj skradziony ładunek od bandytów | Misja 3 - Dostarcz na czas przesyłkę dla "..." (Nie mogąc np. używać teleportów) | Misja 4 - Wytarguj dobrą cenę za "..." od kowala w Devos" |
    Są to tylko przykładowe misję, można je pozmieniać tak by wpisywały się bardziej w klimaty Mfo, lub by nawiązywały do miasta w którym aktualnie wykonujemy tę misję.

    No i oczywiście mówiąc przystępne ceny mam na myśli mniejsze niż te które moglibyśmy uzyskać sprzedając je na aukcji, ale znacznie większe niż te które moglibyśmy sprzedać u pociary za "Wartość" tego eq.
    Np. https://mfo3.pl/view/a/282 na aukcji pójdzie powiedzmy że za jakieś 300-400k jeśli znajdzie się chętny, ale sama wartość tego przedmiotu za którą możemy ją sprzedać u pociary to "10 747G" a u takiego NPC po wykonaniu zadań moglibyśmy sprzedać za np. 90-110k, zależnie już od tego kto to będzie ustalał.
    Co o tym myślicie?

  2. #2
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Jestem za. Bardzo dobry pomysł. Uważam że podobnie jak z sprzedażą MFów, tylko że na odwrót powinno być tak, że dostajemy ze sprzedaży dla NPC (średnia/1.3 - wg kalkulatora jest to 76.9%, więc można zaokrąglić do 75%). Jestem także zdania że ten kupiec nie musi podróżować, a jedynie stać w Eternii, bo wysoko lvlowy gracz będzie mógł codziennie sprzedać sobie rzeczy, a nisko lvlowy raz na tydzień - w tym mieście także powinny być wszystkie misje.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,313
    Jak najbardziej za, bardzo fajny pomysl Moze to 90-110k to troche malo, ja bym bardziej dal 2/3 sredniej ( Po jej wczesniejszym sprawdzeniu czy nie jest to 1g ani inne incydenty ), bylby to duzo szybszy sposob na pozyskanie tych niecalych 70% wartosci itemkow.

  4. #4
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Nikt nie wystawia eq na 65 poziom na targ a wy jeszcze bardziej próbujecie zabić handel... Na nie.

  5. #5
    Elitek
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Nikt nie wystawia eq na 65 poziom na targ a wy jeszcze bardziej próbujecie zabić handel... Na nie.
    To byłaby osobista decyzja kogoś czy chce sprzedać taniej u npc ale za pewną i wygodną kwotę czy woli bawić się w aukcję i targować się o większą cenę. Mi to wygląda sprawiedliwe.

  6. #6
    Believer
    Konto usunięte
    oczywiście na tak, powinno być coś takiego w MFO3 to chociażby trochę ożywiło grę a nie tak jak tablica informacyjna z której nikt nie korzysta.

  7. #7
    Biały Smok
    Konto usunięte
    Jestem za.

  8. #8
    Jak najbardziej za

  9. #9
    Antybristlerka
    Konto usunięte
    No tak, zabijcie handel do reszty.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Muszolot
    Dołączył
    14-08-2016
    Postów
    195
    Na nie.

  11. #11
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał Believer Zobacz post
    oczywiście na tak, powinno być coś takiego w MFO3 to chociażby trochę ożywiło grę a nie tak jak tablica informacyjna z której nikt nie korzysta.
    Ożywiłoby grę? W jaki sposób? Zabijając targ?
    Jak kilka innych osób. Na nie.

  12. #12
    Elitek
    Konto usunięte
    Dla tych co chyba nie zrozumieli - wytłumaczyłem wcześniej że to by była "PRZYSTĘPNA CENA" - czyli nie taka którą można by uzyskać próbując sprzedać przedmiot na aukcji ale skoro nie chcecie zmian to nie, niech ta gra stoi w miejscu jak jest, tak jest świetnie
    A handlu nie da się zabić bo już jest martwy.

  13. #13
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Na nie, no chyba, że sam kupiec magazynowałby zakupione itemki i potem wystawiał na licytację.
    Oczywiście dotyczyłoby to tylko eq i gemów, wszelkich potek by nie kupował.
    Wtedy to byłby dobry sposób na ożywienie gry i co ważniejsze dla adminów, sposób na odpływ złota z gry.
    I zgadzam się z leonem, niech nie wędruje, tylko stoi w konkretnym mieście.
    Ostatnio edytowane przez Clover ; 14-10-2018 o 17:05

  14. #14
    Believer
    Konto usunięte
    Elite zrób Ankietę

  15. #15
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Believer Zobacz post
    Elite zrób Ankietę
    Tylko nie tak/nie, ale niech będzie też opcja z tym, co napisałem.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •