Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Propozycje - ograniczenie dostępu

  1. #1
    Użytkownik Avatar tetrax
    Dołączył
    16-09-2018
    Postów
    11

    Propozycje - ograniczenie dostępu

    Jako, iż temat został przed chwilą wyrzucony przez Jeahoka bez żadnego uzasadnienia, to może bardziej uzasadnię.

    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...%82-propozycje <- odświeżam tę propozycję

    Przykłady można mnożyć, zostały między innymi podane w ww., więc nie będę tutaj ich też podawać. Skoro propozycja jest aktualna 5 lat po jej napisaniu, to coś jest na rzeczy.

  2. #2
    hehe, utworzyłeś temat tylko z linkiem w treści więc również pozwoliłem sobie nonszalancko wyrzucić go bez komentarza do kosza
    Tego typu propozycje powinny lądować w dziale "Forum", gdyż dotyczą jego organizacji, dział Propozycje dotyczy tylko zmian w grze. > przerzucę temat do odpowiedniego działu.

    Co do samej propozycji(chociaż uważam, że mogłeś zacząć od jakiegoś podsumowania podlinkowanego tematu, aby sprecyzować co właściwie proponujesz. Bo nie wiem do czego się odnieść):

    Ograniczenie dostępu
    - jestem przeciwko, może przynieść tyle złego co i dobrego, staż/reputacja nie jest pewnym wyznacznikiem.
    Kiedyś męczyłem poprzedniego admina o skuteczny system oceniania konkretnych postów, aby móc odfiltrowywać sensowne propozycje od reszty z tego typu tematów, ale nie pykło.

    Nie wiem za bardzo czego oczekują takie Koridory i inni od przyklejonych tematów(o ile w ogóle mają jakieś oczekiwania, po za pozbyciem się spamu tematów w dziale Propozycje), ale ja nie widzę za bardzo sensu podawania jakiś konkretnych lvli i statystyk broni/uzbrojenia, itd. Widziałbym tutaj raczej miejsce na jakieś ciekawe nazwy, koncepcje, historyjki, dialogi, jakieś proporcje statystyk, techniki związane z nowymi przedmiotami...
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  3. #3
    Użytkownik Avatar tetrax
    Dołączył
    16-09-2018
    Postów
    11
    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    hehe, utworzyłeś temat tylko z linkiem w treści więc również pozwoliłem sobie nonszalancko wyrzucić go bez komentarza do kosza
    Tego typu propozycje powinny lądować w dziale "Forum", gdyż dotyczą jego organizacji, dział Propozycje dotyczy tylko zmian w grze. > przerzucę temat do odpowiedniego działu.
    Faktycznie, dzięki.

    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    Ograniczenie dostępu - jestem przeciwko, może przynieść tyle złego co i dobrego, staż/reputacja nie jest pewnym wyznacznikiem.
    Kiedyś męczyłem poprzedniego admina o skuteczny system oceniania konkretnych postów, aby móc odfiltrowywać sensowne propozycje od reszty z tego typu tematów, ale nie pykło.
    Jasne, że nie jest PEWNYM wyznacznikiem, ale jest dobrym wyznacznikiem. Wystarczy popatrzeć na propozycje w tematach rodzaju "Nowe uzbrojenie" "Nowe zdolności" i zobaczyć ile hmm... nienajmądrzejszych... propozycji pochodzi od osób zarejestrownych dopiero co, które dopiero co weszły na forum - za mało wiedzą o charakterystyce gry, żeby składać jakiekolwiek sensowne propozycje.

  4. #4
    Są 2 przypadki.
    1) Nowa osoba wchodzi na forum, widzi dział Propozycje i zaczyna wymyślać pomysł, który można zgłosić.
    2) Nowa osoba chce zgłosić swój pomysł, wchodzi na forum i szuka miejsca gdzie może to zrobić.

    W przypadku osób nr 2, to niczego nie zmieni. Złożą propozycję w jakimkolwiek innym dziale.

    Edit
    Kompromisem pewnie byłoby dać widoczność działu, bez możliwości pisania. Jednak jest duża szansa, że takie osoby i tak napiszą gdzieś indziej "bo tam nie mogą napisać".
    Ostatnio edytowane przez Koridor ; 29-09-2018 o 23:51

  5. #5
    Użytkownik Avatar tetrax
    Dołączył
    16-09-2018
    Postów
    11
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Są 2 przypadki.
    1) Nowa osoba wchodzi na forum, widzi dział Propozycje i zaczyna wymyślać pomysł, który można zgłosić.
    2) Nowa osoba chce zgłosić swój pomysł, wchodzi na forum i szuka miejsca gdzie może to zrobić.

    W przypadku osób nr 2, to niczego nie zmieni. Złożą propozycję w jakimkolwiek innym dziale.

    Edit
    Kompromisem pewnie byłoby dać widoczność działu, bez możliwości pisania. Jednak jest duża szansa, że takie osoby i tak napiszą gdzieś indziej "bo tam nie mogą napisać".
    Tak, ale myślę, że osób z przypadku 1 jest zdecydowanie więcej. Nowa osoba wchodzi na forum i zaczyna przeglądać tematy. Gdzie jest się najszybciej wypowiedzieć, żeby być tą "udzielającą się osobą"? Właśnie w propozycjach, więc wymyśla zaraz jakąkolwiek propozycję. Jeśli przeanalizować historię większości nowych kont na forum, które zaczęły pisać, to zawsze (prawie) zaczynało się od propozycji, z powodów przedstawionych powyżej. Gdyby ograniczyć tam dostęp, taka osoba nie pisałaby gdzie indziej tak od razu i nieprzemyślanie, bo gdzie? W turniejach? Tak czy siak, ta propozycja nie ma istotnych minusów - jeśli jakiś nowicjusz ma dobry pomysł, to ten nie ucieknie, za to wyeliminuje sporą część gorszych (nieprzemyślanych, spontanicznych) pomysłów.

  6. #6
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    https://www.youtube.com/watch?v=25C8xGm-Pl4 - +18, zawiera wulgaryzmy

    Drodzy państwo, jak zwykle ktoś chce ograniczać wolność naszą MFOwską. Jedziemy z tematem.

    mam szczerze dość tych idiotycznych tematów odn. bossów, skilli czy eq.
    Dlaczego? Jakiś 6-7 latek rozwija swoją kreatywność i pisze coś co nie wejdzie do gry, lub w skrajnie zmienionej formie, ale co to komu przeszkadza? Nie trzeba wchodzić do takiego tematu, a jak się go połączy z którymś przyklejonym tematem to jest w miejscu gdzie jest takich propozycji pełno. W miejscu, gdzie składa się właśnie tego typu propozycje, jak i również lepsze.

    Poza tym opinia początkujących graczy również jest ważna. Tacy gracze dostrzegają problemy, do których bardziej doświadczeni gracze są już przyzwyczajeni.
    Tak, bankowo graczowi na 10 poziomie brakuje bossa z 30k hp albo eq na 80 poziom.
    Nie brakuje im tego, po prostu chcą wprowadzić coś swojego do gry - uważają to za dobry pomysł, więc proponują go. Natomiast czasami mogą wykryć jakiś problem w grze, którego wysoki lvl nie zauważy. Coś co sprawia im problem na wejściu do gry.



    Adik to proszę cię o rozpatrzenie propozycji nowego eq przez naszych inteligentnych graczy. Mi takiego eq bardzo brakuje więc je wprowadzcie, jak nie uważacie tego za spam.
    Propozycje te są trochę głupie, ale różne głupie propozycje pojawiają się również od doświadczonych graczy. A to że nowe osoby nie do końca ogarniają balans eq i jak ono ma wyglądać nie sprawia że nie mogą złożyć dobrej propozycji w innym aspekcie.

    Ps. Propozycja nr 8 weszłą do gry w trochę zmienionej formie jako Górniczy Hełm

    Oczywiście jeszcze jedna sprawa - mianowicie, w przypadku zamknięcia propozycji tematy przeniosą się na inne działy. Myślisz że osoby które nie będą mogły pisać w Propozycjach, ale będą chcieli nowych potworów i tak dalej nie będą proponować? Oczywiście, na pierwszy ogień pójdzie Rozmowa. Póki co jest progres - bo kiedyś nowi nie patrzyli na dział i proponowali w Rozmowie, Poradnikach czy Forum, a teraz zajmują wyłącznie propozycje.

    jeśli jakiś nowicjusz ma dobry pomysł, to ten nie ucieknie, za to wyeliminuje sporą część gorszych (nieprzemyślanych, spontanicznych) pomysłów.
    Jeśli ktokolwiek ma jakikolwiek pomysł, to go zaproponuje, za to brak propozycji zwiększy spam w innych działach.

    W przypadku osób nr 2, to niczego nie zmieni. Złożą propozycję w jakimkolwiek innym dziale.
    A wiesz że osoby nr 1 też mogą złożyć propozycje w innym dziale? Bo będą chciały aby coś ich weszło do gry, ale nie będą wiedziały gdzie to zgłosić, więc wybiorą sobie dowolny dział? Tak jak było kiedyś, Rozmowa, Poradniki, Forum - osoby które nie wiedziały o istnieniu Propozycji składały tam propozycje.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •