Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 25 z 25

Temat: Przeczekanie

  1. #16
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Tutaj mój błąd, dyskusji też nie ma, widocznie wszystko znikło jak za którymś razem czyszczono forum.
    Nie - po prostu takich nie było. Ale doceniam, że wolisz kłamać w żywe oczy.
    Tymczasem na ukrytym: (O Admini, Testerzy, Moderatorzy, Bóstwa MFO i wszyscy inni silniejsi ode mnie, przebaczcie mi to wyniesienie)
    Cytat Napisał post na testowym z maja 2014 Zobacz post
    Moje rekomendacje dla zdolności to ograniczenie przeczekania z powrotem do 1*
    Cytat Napisał odpowiedź na testowym z tego samego dnia Zobacz post
    Preferuje rozwiązania taktyczne walki niż startegiczne więc chyba też bardziej myślę nad skracaniem.
    Zmiana przeczekani do 1 użycia wydaje się dobra, bo:
    -przeczekanie jest silne, jeżeli zostawia się je do końcówki walki. W założeniu, że 2 strony to robią ,a każde z przeczekań wydłuża walke o 4 tury okolo to wygląda to całkiem nieźle (przeczekanie z 1 użyciem byłoby mniej popularne w pvp)
    -Teraz na rzecz przeczekania kamienie i runy są przetrzymywane do użycia podczas jego. Zmniejszenie do 1 użycia uwolni chociaż częściowo wspomniane przedmioty
    -No i przeciwnik stara się wykonać jakiś manewr z mobilizacjami ,a tu przeczekanie ,a potem następne i całe starania poszły na marne.

    Kwestia bossów i mb pozostaje.
    Garuda w 2/3 zostanie utrudniona , kapłan to samo
    Cytat Napisał post z września, widać że to była paląca sprawa
    Przeczekanie - zabrać użycie i użycia drużynowe (powrót do działania z 40lv). Ogólnie toksyczna zdolność, ale bardzo toksyczna jak jest dużo użyć - zarówno w PVP/TVT jak i problematyczna przy opracowywaniu bossów.
    Jak widać głównie skupiono się na PvP, potem na wpływie przeczekania w PvB, o TvT się dało jedynie zająknąć.
    Dodatkowo nie było problemu z hiterzeniem (bo to było Eliar i nikt nie hiterzył), rozważano tylko użycia na siebie.
    Leon i Dorek, skuteczność 0/2, ale miło, że celujecie.

    Podaj mi jakiekolwiek inne argumenty dlaczego powrót czeka do sytuacji sprzed 2014 jest zły, po za Amaterasu.
    To tak nie działa. Podaj mi argumenty, dlaczego powrót do czeka z 2 użyciami miałby być dobry.

  2. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2012
    Postów
    926
    Kiedyś w czasach eliar czeki miały 2 limity użycia 4 dla drużyny może to bardziej będzie przekonowująco aby powrócić do tego jak były 2 użycia.

  3. #18
    Użytkownik Avatar Wolfram
    Dołączył
    09-06-2018
    Postów
    10
    20 MP Limit użyć drużynowy:3
    I będzie cacy

  4. #19
    Moderator Avatar EneDueRabe
    Dołączył
    27-12-2016
    Postów
    688
    Cytat Napisał Wolfram Zobacz post
    20 MP Limit użyć drużynowy:3
    I będzie cacy
    Jest dobrze tak jak jest .

  5. #20
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Wow, prawie zapomniałem odpowiedzieć

    Nie - po prostu takich nie było. Ale doceniam, że wolisz kłamać w żywe oczy.
    Tutaj nikogo nie okłamałem i pamiętam że były, a że usuwano masę treści z forum to jest FAKT. To że ty ich nie śledziłeś/nie pamiętasz/cokolwiek nie znaczy że możesz mnie atakować ad personam i rzucać oskarżenia. Nie wzięto pod uwagę tych dyskusji - ale pamiętam że rozmawiano o tym na forum MFO.

    Ale no okej, są inne argumenty, więc to nie jest tak że zrobiono to tylko ze względu na TvT. No to jedziemy po kolei

    -przeczekanie jest silne, jeżeli zostawia się je do końcówki walki. W założeniu, że 2 strony to robią ,a każde z przeczekań wydłuża walke o 4 tury okolo to wygląda to całkiem nieźle (przeczekanie z 1 użyciem byłoby mniej popularne w pvp)
    Jak skontrować przeczekanie które można nakładać tylko na siebie? Samemu nakładając przeczekanie na siebie. Powiem więcej - osoba która nakłada przeczekanie jako druga może zaraz po zejściu przeczekania przeciwnika użyć jednego z przedmiotów. Każdy ma tyle samo przeczekań. Więc niezależnie od tego ile ich będzie - zawsze będzie wyglądało to tak samo.

    -Teraz na rzecz przeczekania kamienie i runy są przetrzymywane do użycia podczas jego. Zmniejszenie do 1 użycia uwolni chociaż częściowo wspomniane przedmioty
    W PvP ten problem nie będzie istniał, głównie na wspomnianą przeze mnie kontrę. Jedyne użycia przedmiotów ofensywnych to właśnie te 2 po kontrze przeczekania przeczekaniem o których wspomniałem, czyli zostaje 4/6, albo 5/5 przedmiotów. To by było jakby MFOwcy mieli 20 IQ. Obstawiam natomiast że gdy już każdy sprawdzi czy przeciwnik ma czeka czy nie, to drugiego nie użyje, właśnie ze względu na hit przedmiotem. Czyli mimo posiadania dwóch czeków będzie użycie przedmiotów 5/6. A teraz bossy/mini. Zacznijmy od tego że na mini rzadko używa się przeczekań itp, ale nawet gdy użyje się wszystkich 4 czeków i podczas nich użyje się po 3 razy przedmiotu ofensywnego, to zostanie 12 przedmiotów ofensywnych na normalne paraliże, bo nie ma limitu drużynowego więc zostanie połowa. Tak jak w przypadku 1 przeczekania w przypadku 1v1 z 3 przedmiotami, zostanie 3/6, więc połowa. Podobnie zresztą w TvT. A teraz bossy. Często gdy jakiś boss nadaje Paraliż itp. to statusujemy się, leczymy mniejszymi miksami itp - by zostawić Kamienie i Runy na czarną godzinę. Czarna godzina czasami nie nadchodzi, więc zostaje bardzo dużo przedmiotów ofensywnych, które moglibyśmy zużyć na drugim czeku.

    -No i przeciwnik stara się wykonać jakiś manewr z mobilizacjami ,a tu przeczekanie ,a potem następne i całe starania poszły na marne.
    No i przeciwnik stara sie wykonać jakiś manewr z mobilizacjami, a tu paralizator, porażenie, pechowa itp.
    Dodajmy do wszystkiego co dodaje Mobę/Skupę Nietykalność na tyle samo tur, bo ŻADNA, powtarzam ŻADNA... ŻADNA tura mobilki/skupy nie może zostać zmarnowana.
    Jeśli nakładasz sobie jakikolwiek status musisz się liczyć z tym że zostanie on częściowo zmarnowany. Jest tyle możliwości zmarnowania cudzego pozytywnego statusu że 3 kolejne tury wiele nie zmienią.
    Dodatkowo nie było problemu z hiterzeniem (bo to było Eliar i nikt nie hiterzył)
    Fałsz, ktośtam hiterzył, dodatkowo jak się czekało przeciwnika na IŚ i został sam, nadawano skupy, spidy itp. to i tak taki przeciwnik był zabijany 100-0, było to trudniejsze niż teraz, i czasami niektórzy ustawali, ale tak nawet wtedy było. Z tego powodu były wspomniane dyskusje, które rzekomo zmyśliłem.

    To tak nie działa. Podaj mi argumenty, dlaczego powrót do czeka z 2 użyciami miałby być dobry.
    - Lekkie ułatwienie przeciwko potworom i bossom które nam odebrano (i tutaj można się kłócić, bo wy uważacie że to było za mocne, ja natomiast sądzę że nie, a w obecnej grze kiedy część bossów jest ogólnie za silna, 2 czek bardzo by się przydał)
    - Będące istotą tego tematu przywrócenie w Nordii atrakcyjności tej zdolności w TvT - w Eliar stosowano to również defensywnie w TvT, ale nikt nie będzie ubierał po minięciu ery hiterów jak będą tylko 2 użycia na team
    - Trochę graczy przed 2014 nabiło sobie 2* przeczekania – poświęcili slot na nabijanie tej zdolności, który mogli poświęcić na coś innego. Zostało im to odebrane i cofnięte do 1*.

  6. #21
    musaraj
    Konto usunięte
    ak skontrować przeczekanie które można nakładać tylko na siebie? Samemu nakładając przeczekanie na siebie. Powiem więcej - osoba która nakłada przeczekanie jako druga może zaraz po zejściu przeczekania przeciwnika użyć jednego z przedmiotów. Każdy ma tyle samo przeczekań.
    Nie można wprowadzać zdolności zakładając, że jedyną kontrą na nią będzie ona sama. W efekcie noszenie Przeczekanie będzie obowiązkowe... Czy naprawdę chodzi o to, żeby każdy gracz musiał nosić Przeczekanie zawsze i wszędzie?
    Więc niezależnie od tego ile ich będzie - zawsze będzie wyglądało to tak samo.
    Dajmy 10 użyć

    No i przeciwnik stara sie wykonać jakiś manewr z mobilizacjami, a tu paralizator, porażenie, pechowa itp.
    Porażenie/pechowa nie mają 100% wejścia (powiem więcej, mają dużo mniej), wymagają więcej many i dają statusy na 3 tury, a paralizator to w ogóle na jedną. Porównujesz to do 6 tur Nietykalności i Rege?
    No i jeszcze wszystkie te zdolki mają większy koszt MP.

    - Lekkie ułatwienie przeciwko potworom i bossom które nam odebrano (i tutaj można się kłócić, bo wy uważacie że to było za mocne, ja natomiast sądzę że nie, a w obecnej grze kiedy część bossów jest ogólnie za silna, 2 czek bardzo by się przydał)
    Gdyby drugi czek miał jakoś znacznie ułatwić ubicie jakiegoś bossa, to oczywiście zostałby on utrudniony :> Także kolejny powód na zostawienie jak jest - nie robimy zamieszania z balansowaniem bossów
    - Będące istotą tego tematu przywrócenie w Nordii atrakcyjności tej zdolności w TvT - w Eliar stosowano to również defensywnie w TvT, ale nikt nie będzie ubierał po minięciu ery hiterów jak będą tylko 2 użycia.
    Testy TvT w Nordii wykażą potrzebę drugiego użycia czeka, to się to rozważy. Obecnie funkcjonujesz na abstrakcji, nie wiesz czy i jakie będą nowe zdolności do TvT i wciąż uważasz czeka za jakiś obowiązek do drużynówek.

    - Trochę graczy przed 2014 nabiło sobie 2* przeczekania – poświęcili slot na nabijanie tej zdolności, który mogli poświęcić na coś innego. Zostało im to odebrane i cofnięte do 1*.

  7. #22
    Super Moderator
    Dołączył
    05-03-2012
    Postów
    2,709
    Lekkie ułatwienie przeciwko potworom i bossom które nam odebrano
    Trochę graczy przed 2014 nabiło sobie 2* przeczekania – poświęcili slot na nabijanie tej zdolności, który mogli poświęcić na coś innego. Zostało im to odebrane i cofnięte do 1*.
    Bossy nie są trudne. Nie rozumiem też, czemu tutaj płaczesz o "gwiazdki i sloty" a w temacie obok dotyczącym gemów piszesz, że jesteś za zmniejszeniem ap/gwiazdek. Mi na przykład nie jest to na rękę, bo wbiłem sobie komplety gemów lvl2, poświęciłem na to czas i sloty, a mogłem go poświęcić na coś innego, a zostanie mi to odebrane i cofnięte do (np.) 2*. Ciekawy sposób myślenia Mam nadzieję, że nic nie będzie tutaj ruszane, a na pewno cofane. W przyszłości na pewno pojawi się więcej zdolności do Tvt, także przeczekanie stanie się zbędne. Natomiast dla expowiczów zawsze można wprowadzić wsparcie w postaci broni typowo pod PvE. Nie ma rzeczy niezastąpionych.
    --
    A, i nikt żadnych tematów nie usuwał. Na forum znajdą się nawet tematy z 2010 roku. Także... nie trafiłeś
    Ostatnio edytowane przez proof ; 25-09-2018 o 22:50

  8. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Osobiście uważam że ważniejsze jest to by walki krócej trwały, więc jestem przeciwny zwiększaniu limitu, najlepiej zmniejszyć koszt użycia do 20 MP i będzie to dobre rozwiązanie.

  9. #24
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    https://www.youtube.com/watch?v=-1qju6V1jLM +18, zawiera 1 wulgaryzm

    Nie można wprowadzać zdolności zakładając, że jedyną kontrą na nią będzie ona sama. W efekcie noszenie Przeczekanie będzie obowiązkowe... Czy naprawdę chodzi o to, żeby każdy gracz musiał nosić Przeczekanie zawsze i wszędzie?
    Czy ja powiedziałem że to jest jedyna kontra? Najprostsza kontra. Można regenki z miksami i leczenia 1. Nie mówiąc o tym że jak nałożysz sobie defensywne przeczekanie, to przeciwnik może np. zastatusować się.

    Dajmy 10 użyć
    Właśnie to miałem na myśli, mechanizm kontry czek za czek uwzględnia to samo przy 1, 2, 10, 100 czy 1mln użyciach. Jedynie po 6 użyciach nie byłoby hita kontrującego z powodu wyczerpania przedmiotów, ale to byłoby i tak wystartowanie po czeku z tego samego miejsca, jedynie każdy miałby +30%hp (a zazwyczaj HP graczy jest równe, lub nie różniące się za mocno). Oczywiście 10 użyć czeka wyklucza kontry jakie wspomniałem wyżej, ale pamiętajmy że mówimy tu o jedynie 2 użyciach.

    Porażenie/pechowa nie mają 100% wejścia (powiem więcej, mają dużo mniej), wymagają więcej many i dają statusy na 3 tury, a paralizator to w ogóle na jedną. Porównujesz to do 6 tur Nietykalności i Rege?
    No i jeszcze wszystkie te zdolki mają większy koszt MP.
    QUICK MATHS

    Przeczekanie 3 * 2 = 6
    Porażenie 3 * 2 = 6 3
    Pechowa 3 * 2 = 6 3

    Porównuję 6 tur do 6 tur.

    Zacznijmy od tego że możemy kosztować przeciwnika 14 tur statusu używając normy. Do tego możemy go kosztować 3 tury przez 1 pewne przeczekanie. Masa zdolności odbierających statusy - mówisz że nie są pewne i nie mają celności 100%, no okej, wejdzie więc powiedzmy połowa. I w przypadku mob czy skup - przeciętnie 3 tury statusu marnujemy naturalnie, lecząc się. Czy do tego wszystkiego, 3 dodatkowe tury to jest dużo? Nie wydaje mi się. Co do większego kosztu MP - to pełna zgoda, ale jak widzisz, to że kosztują więcej MP nie sprawia że są nieużywane, są używane z podobną częstotliwością jak przeczekanie w PvP

    Gdyby drugi czek miał jakoś znacznie ułatwić ubicie jakiegoś bossa, to oczywiście zostałby on utrudniony :> Także kolejny powód na zostawienie jak jest - nie robimy zamieszania z balansowaniem bossów
    Nie mówimy tu o znacznym ułatwianiu, tylko o lekkim, przydatnym ułatwieniu. 2 czek nie sprawi, że bossy będzie można ubijać 10 lvli szybciej, nie ma potrzeby specjalnego balansowania bossów pod drugi czek. Lekko pomoże zabić te najcięższe bossy, z którymi gracze mają problemy, ale nie jest niczym Annihilator.

    Testy TvT w Nordii wykażą potrzebę drugiego użycia czeka, to się to rozważy. Obecnie funkcjonujesz na abstrakcji, nie wiesz czy i jakie będą nowe zdolności do TvT i wciąż uważasz czeka za jakiś obowiązek do drużynówek.
    Hmmm... znam taką Burzę Błyskawic 2. Po za tym jak używasz tego do argumentu, to wiem już CZY.

    I nie uważam tego za jakikolwiek obowiązek do drużynówek, a jedynie za coś co mogłoby uatrakcyjnić, ubarwić je. Jeśli natomiast znalazłoby się coś co mogłoby to zastąpić, to okej.

    - Trochę graczy przed 2014 nabiło sobie 2* przeczekania – poświęcili slot na nabijanie tej zdolności, który mogli poświęcić na coś innego. Zostało im to odebrane i cofnięte do 1*.

    No ja na przykład uważam że jest to odebranie cudzej pracy, zmarnowanie jej. Sporo graczy nabijało tę zdolność i została im odebrana. Z tego względu powinna zostać przywrócona.
    Dotyczy to przede wszystkim ciebie, bo to ty masz z nas 2 konto z 2011 roku i nabijałeś przeczekanie na swoich postaciach, ja mam z 2016 więc i tak będę musiał nabijać drugą gwiazdkę.

    ____________________

    Eh, miałem nadzieję że to koniec, sprawdzam na 2 karcie i jeszcze 1 post.

    Nie rozumiem też, czemu tutaj płaczesz o "gwiazdki i sloty" a w temacie obok dotyczącym gemów piszesz, że jesteś za zmniejszeniem ap/gwiazdek. Mi na przykład nie jest to na rękę, bo wbiłem sobie komplety gemów lvl2, poświęciłem na to czas i sloty, a mogłem go poświęcić na coś innego, a zostanie mi to odebrane i cofnięte do (np.) 2*. Ciekawy sposób myślenia
    Nie przeczytałeś tematu uważnie. Istotą mojego tematu jest to żeby nabijanie gwiazdek było łatwiejsze. Nic tobie nie byłoby odbierane. Ułatwiłoby jedynie nabijanie nowym ludziom, natomiast nie musiałbyś nabijać tego jeszcze raz, albo gemy 2 nie zostałyby zablokowane na 4*. Tyle samo czasu nabicie 5*, zajmowałoby cały czas 1 slot.

    A, i nikt żadnych tematów nie usuwał. Na forum znajdą się nawet tematy z 2010 roku. Także... nie trafiłeś
    No to znajdź mi na przykład temat Moderator E - temat którego niedawno całkiem szukałem, ale nie znalazłem.

    Bossy nie są trudne.
    Polemizowałbym. Sporo graczy przyzna ci że Vivi, Sarin, czy Troll Górski są bardzo trudne do zabicia. 2 Czek trochę by ułatwił, ale nie przegiąłby i dalej sprawiałyby spore wyzwanie.

    W przyszłości na pewno pojawi się więcej zdolności do Tvt, także przeczekanie stanie się zbędne. Natomiast dla expowiczów zawsze można wprowadzić wsparcie w postaci broni typowo pod PvE. Nie ma rzeczy niezastąpionych.
    W to nie wątpię. Przeczekanie nie jest niezbędne, ale mogłoby uatrakcyjnić TvT w formie 2/4, podobnie jak za czasów Eliar. Jak coś zastąpi je, to okej.

  10. #25
    Cześć koordynuje TvT w Nordii.
    Czy będzie ulepszane przeczekanie? Nie, raczej nie.
    Dziękuję za uwagę, temat można zamknąć

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •