Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Regulamin Handlu

  1. #1

    Regulamin Handlu

    Krycha, podaj mi powody, dla których licytacje mogą być tylko na tydzień.
    Bo to jest całkowity nonsens i zabicie działu Handel, bo jedyną jego zaletą była możliwość wystawienia przedmiotu na dłuższą licytację niż jest w grze w celu pozyskania większej ilości potencjalnych nabywców(albo Kim Chich, jak wolisz).
    Teraz jedynie możesz hurtowo sprzedawać itemy, czyli w sumie nic nie możesz bo i tak sie ludziom nie chce.
    3 tyg licytacji to minimum jaki powinien być, pozdrawiam

  2. #2
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Ustaliliśmy tydzień i tyle. W tej kwestii powinien się wypowiadać moderator działu, ja nie zamierzam ingerować w treść Regulaminu, dopóki interwencja będzie konieczna.
    Bididididid!

  3. #3
    Cytat Napisał Krycha Zobacz post
    Ustaliliśmy tydzień i tyle. W tej kwestii powinien się wypowiadać moderator działu, ja nie zamierzam ingerować w treść Regulaminu, dopóki interwencja będzie konieczna.
    Moderator działu mówił, że chciał na 2 tyg

  4. #4
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Zawsze może to zmienić, jeśli chce.
    Bididididid!

  5. #5
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Uważam, że 2 tygodnie to odpowiednia długość licytacji. Według Krychy 2 tygodnie to za długo, dlatego jest tydzień. 3 tygodnie to jednak trochę za długo (biorąc pod uwagę, że nawet przy tygodniowych licytacjach niektórzy zapominają upować temat).

    EDIT: Zawsze mogę dodać ankietę, w której to ludzie ustalą długość licytacji.
    Ostatnio edytowane przez GoldenkoPL ; 13-08-2018 o 21:45

  6. #6
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Dla mnie może być dwa tygodnie, może być trzy.

    Bardziej chodziło mi o to, żeby uniknąć tematów "koniec jak kupię" - data zakończenia musi być konkretna. Rzuciłem tydzień, ale nie przywiązuje się do tego. Spokojnie można to zmienić.
    Bididididid!

  7. #7
    Można przecież dać tydzień dla towaru do x ceny, więcej warty towar dłuższa może być licytacja.

  8. #8
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Chciałbym mimo wszystko, aby każda licytacja trwała taką samą ilość czasu. Zmieniłem licytację na maksymalnie 2 tygodnie.

  9. #9
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Krycha Zobacz post
    Dla mnie może być dwa tygodnie, może być trzy.

    Bardziej chodziło mi o to, żeby uniknąć tematów "koniec jak kupię" - data zakończenia musi być konkretna. Rzuciłem tydzień, ale nie przywiązuje się do tego. Spokojnie można to zmienić.
    Efekt - regulamin dotyczył licytacji, a wszystkie tematy "Kupię" mają datę "koniec jak kupię" (czy ściślej - w ogóle nie mają).
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php?39010-Karty
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...par%C4%99-kart
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...ipunek-na-50lv
    Mógłbyś coś robić dobrze? Bo nie dość, że nie rozwiązało to problemu, który sobie postawiliście, to stworzył się nowy - mianowicie dział Handel wygasł, a targ został zalany przez aukcje na 7 dni.
    Przez chwilę myślałem, że to zasada typu "nie musisz moderować działu, jeśli nikt w nim nie będzie pisał", ale to jednak poszło z góry.

    - - - - - - - - - -

    Zmiany obowiązują od chwili upublikowania
    Nawet nie będę komentował.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał lilanna Zobacz post
    Można przecież dać tydzień dla towaru do x ceny, więcej warty towar dłuższa może być licytacja.
    Wartość towaru jest raczej za mało sprecyzowanym warunkiem. Skoro zależało tylko na usunięciu koniec jak kupię, to 2 tygodnie powinny być okej. 3 tygodnie to strasznie dużo, no chyba, że jest wiele itemków w danym temacie.
    1 Tydzień trochę utrudnia stworzenie np. loterii.

  11. #11
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    3,145
    Mi bardziej nie odpowiada usuwanie tematu po 2(!!!) dniach od "nieupowania" go.
    Efekt: krycha straszy banem za upowanie i nieusuwanie starych upów (bo się ciągle o tym zapomina/nie chce się tego robić dosłownie codziennie)

    Pamiętacie jak wszyscy się spinali o upowanie tematów, które były na pierwszej stronie? I to upominanie, żeby poczekać aż nasz temat zrobi się taki, że poleci na drugą stronę i upować tylko wtedy kiedy ciężko go wyśledzić? Ja pamiętam.
    Cóż, teraz zawsze będzie tylko jedna strona jedna czwarta strony.

  12. #12
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Wartość towaru jest raczej za mało sprecyzowanym warunkiem. Skoro zależało tylko na usunięciu koniec jak kupię, to 2 tygodnie powinny być okej. 3 tygodnie to strasznie dużo, no chyba, że jest wiele itemków w danym temacie.
    1 Tydzień trochę utrudnia stworzenie np. loterii.
    Wyobraź sobie, że sprzedajesz łóżko, takie fajne drewniane. Zależy ci na tym, by na tym zarobić - to twój produkt, wiadomo że im więcej pieniędzy dostaniesz za nie tym lepiej.
    Teraz taka sytuacja - trafiasz na okres, w którym jest mało osób które chcą kupić łóżko(ot po prostu były jakieś promocje w sieciówkach i wszyscy mają kupione łóżko). Masz niski popyt więc go nie sprzedasz za satysfakcjonującą kwotę; trafia ci się jeden kupujący-licytujący i zgarniasz tylko 60% z oczekiwanej kwoty bo wystawiłeś produkt na tydzień(z przymusu, że na tydzień). Jesteś zadowolony? Pewnie tak średnio.
    Teraz inna sytuacja - możesz wystawić swoje łóżko na 3 tygodnie na licytacje. W tym czasie trafia ci się więcej kupujących(ot nagle ludzie zachcieli sobie kupić łóżko), przez cały okres licytacji, zarabiasz 130% oczekiwanej kwoty.
    To samo jest tutaj, a nawet i lepiej - bo niektórzy nabywcy mogą nie grać w okresie wystawienia aukcji i ją przegapić. Tak to masz większą szansę na dobry zysk - a o to chodzi w handlu.

  13. #13
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    Mi bardziej nie odpowiada usuwanie tematu po 2(!!!) dniach od "nieupowania" go.
    Efekt: krycha straszy banem za upowanie i nieusuwanie starych upów (bo się ciągle o tym zapomina/nie chce się tego robić dosłownie codziennie)

    Pamiętacie jak wszyscy się spinali o upowanie tematów, które były na pierwszej stronie? I to upominanie, żeby poczekać aż nasz temat zrobi się taki, że poleci na drugą stronę i upować tylko wtedy kiedy ciężko go wyśledzić? Ja pamiętam.
    Cóż, teraz zawsze będzie tylko jedna strona jedna czwarta strony.
    O, to to to. TO jest większy problem, niż długość aukcji.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał lilanna Zobacz post
    Wyobraź sobie, że sprzedajesz łóżko, takie fajne drewniane. Zależy ci na tym, by na tym zarobić - to twój produkt, wiadomo że im więcej pieniędzy dostaniesz za nie tym lepiej.
    Teraz taka sytuacja - trafiasz na okres, w którym jest mało osób które chcą kupić łóżko(ot po prostu były jakieś promocje w sieciówkach i wszyscy mają kupione łóżko). Masz niski popyt więc go nie sprzedasz za satysfakcjonującą kwotę; trafia ci się jeden kupujący-licytujący i zgarniasz tylko 60% z oczekiwanej kwoty bo wystawiłeś produkt na tydzień(z przymusu, że na tydzień). Jesteś zadowolony? Pewnie tak średnio.
    Teraz inna sytuacja - możesz wystawić swoje łóżko na 3 tygodnie na licytacje. W tym czasie trafia ci się więcej kupujących(ot nagle ludzie zachcieli sobie kupić łóżko), przez cały okres licytacji, zarabiasz 130% oczekiwanej kwoty.
    To samo jest tutaj, a nawet i lepiej - bo niektórzy nabywcy mogą nie grać w okresie wystawienia aukcji i ją przegapić. Tak to masz większą szansę na dobry zysk - a o to chodzi w handlu.
    No dobra, ale jako potencjalny kimmicz nie chcę czekać 3 tygodni na koniec aukcji, chcę coś kupić już, za 3 tygodnie, czy miesiąc może to być mi już niepotrzebne.

  14. #14
    No dobra, ale jako potencjalny kimmicz nie chcę czekać 3 tygodni na koniec aukcji, chcę coś kupić już, za 3 tygodnie, czy miesiąc może to być mi już niepotrzebne.
    Jak ci na czymś bardzo zależy to poczekasz i rok

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •