Zobacz wyniki ankiety: Czy potwierdzasz, że błąd istnieje?

Głosujących
6. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, potwierdzam, że błąd istnieje (również się z tym spotkałem)

    1 16.67%
  • Nie, nigdy nie miałem tego błędu, a sprawdzałem warunki jego wystąpienia

    0 0%
  • Nie zwracałem uwagi/Nie jestem w stanie sprawdzić

    1 16.67%
  • Według mnie to nie jest błąd gry

    4 66.67%
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [P2] Błąd z połączeniem

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    22-06-2018
    Postów
    19

    [P2] Błąd z połączeniem

    Od mniej więcej tygodnia zmagam się z problemem połączenia z grą. Otóż po wejściu do gry wszystko wydaje się działać jak należy dopóki nie zaczniemy jakiejkolwiek interakcji z otaczającym światem (Fontanna Uzdrowień, Portal, Sklepy w miastach etc.). Błąd polega na tym, że po wejściu w interakcję nic się nie dzieje, tylko pojawia się ikonka ładowania na logo "My fantasy online". Nie można zmieniać lokacji (Strzałki na mapach, domy, sklepy), wchodzić na profil, rankingi, arenę (innymi słowy, nie możesz praktycznie nic robić). Nie odkryłem żadnego działającego sposobu na uniknięcie błędu, ale czasami po prostu wszystko działa normalnie. Gdy wejdzie się w interakcję nie można nawet odświeżyć strony, więc żeby normalnie "wyexpić" energię trzeba się nieźle natrudzić i co 2 minuty zmieniać przeglądarkę. Błąd niezwykle utrudnia rozgrywkę i odbiera jakąkolwiek przyjemność. Dodam jeszcze, że moje połączenie jest jak najbardziej przeciętne, i wcześniej ten błąd nie występował. Wyczerpałem już wszystkie pomysły jak rozwiązać ten problem więc teraz proszę o pomoc.

    Przeglądarka/OS: Chrome/Firefox/Edge, Windows 10

  2. #2
    Wina po ty twojej stronie, sprawdź połączenie, może antywirus blokuje. Możesz mieć też zaśmieconą przeglądarkę.

  3. #3
    Believer
    Konto usunięte
    Albo za dużo stron włączonych na przeglądarce albo masz słaby internet, sprawdź też czy jakieś urządzenia w pobliżu nie mają włączonego Wi-FI

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    22-06-2018
    Postów
    19
    Wynik speedtestu przy wyłączonych wszystkich kartach: Pobieranie: 27.4 Mb/s Wysyłanie: 8.1 Mb/s. Próbowałem wyłączać antywirusa nie przyniosło to efektów, nawet po wyłączeniu zrestartowałem komputer, jednak i to nie pomogło. Korzystam głównie z Chroma - więc od czasu do czasu go czyszczę z ciasteczek i etc. Po wyczyszczeniu, błąd nadal występował. Dzisiaj, dostałem nawet komunikat: 'Wystąpił nieznany błąd' w oknie gry, nie zdążyłem uchwycić go na screenshocie ale po tym komunikacie wszystko wróciło do normy (interakcje działały tak jak należy).

  5. #5
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,524
    Może masz zawirusowany komputer. Przeskanowałeś go czymś? Też kiedyś miałem podobny problem. Po przeskanowaniu i usunięciu wirusa wszystko działało idealnie.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    22-06-2018
    Postów
    19
    Już nie ważne, błąd sam z siebie zniknął, jedynie kilka razy przeskanowałem komputer antywirusem i wszystko wróciło do normy
    Ostatnio edytowane przez Piotrollinex ; 09-08-2018 o 16:33

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •