Zobacz wyniki ankiety: Czy potwierdzasz, że błąd istnieje?

Głosujących
8. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, potwierdzam, że błąd istnieje (również się z tym spotkałem)

    4 50.00%
  • Nie, nigdy nie miałem tego błędu, a sprawdzałem warunki jego wystąpienia

    1 12.50%
  • Nie zwracałem uwagi/Nie jestem w stanie sprawdzić

    1 12.50%
  • Według mnie to nie jest błąd gry

    2 25.00%
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Leczenie przeciwników ze statusem Zombie

  1. #1
    Kim Chi
    Konto usunięte

    Leczenie przeciwników ze statusem Zombie

    Kod:
    Przeciwna drużyna → Ilość statusów → Zombie
    != (różne)
    Liczba → 0
    
    Cel: Automatyczne
    Takie polecenie w skrypcie nie leczy przeciwników ze statusem Zombie, tylko nas.

  2. #2
    To taki bardziej ulepszacz skryptowania niż błąd na moje, sprawdzanie statusów zombie na przeciwnikach nie musi oznaczać, że chcemy oznaczać przeciwnika jako cel przy leczeniu.
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  3. #3
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    To taki bardziej ulepszacz skryptowania niż błąd na moje, sprawdzanie statusów zombie na przeciwnikach nie musi oznaczać, że chcemy oznaczać przeciwnika jako cel przy leczeniu.
    Jak dla mnie powinno, skoro sprawdzanie na sojuszniku, czy ma klątwę, powoduje, że na niego używamy rumianku.

  4. #4
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,728
    Cel automatyczny nie jest zależny od warunków w poleceniu, a od specyfiki działania danego przedmiotu i aktualnej powiązanej z tym sytuacji w drużynie.

    Jeśli miks leczy status X to szuka w naszej drużynie osoby, której dany status można by zdjąć. (wcale nie musi być w warunkach polecenia sprawdzania tego statusu)
    Jeśli miks jest ożywiający to szuka w naszej drużynie postaci, którą można by ożywić.
    a więc jeśli miks jest leczący to szuka w naszej drużynie postaci, którą można by uleczyć.
    Są to po prostu najbardziej logiczne/standardowe wykorzystania danych przedmiotów. Nie zawsze muszą być optymalne w specyficznych sytuacjach jak ww.
    Może być też sytuacja, że pomimo iż przeciwnik ma zombie, leczenie naszej drużyny nadal jest priorytetem. Można oczywiście zrobić jakiś mini-algorytm kiedy co ma priorytet, ale to już nie jest takie jednoznaczne.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Cel automatyczny nie jest zależny od warunków w poleceniu, a od specyfiki działania danego przedmiotu i aktualnej powiązanej z tym sytuacji w drużynie.

    Jeśli miks leczy status X to szuka w naszej drużynie osoby, której dany status można by zdjąć. (wcale nie musi być w warunkach polecenia sprawdzania tego statusu)
    Jeśli miks jest ożywiający to szuka w naszej drużynie postaci, którą można by ożywić.
    a więc jeśli miks jest leczący to szuka w naszej drużynie postaci, którą można by uleczyć.
    Są to po prostu najbardziej logiczne/standardowe wykorzystania danych przedmiotów. Nie zawsze muszą być optymalne w specyficznych sytuacjach jak ww.
    Może być też sytuacja, że pomimo iż przeciwnik ma zombie, leczenie naszej drużyny nadal jest priorytetem. Można oczywiście zrobić jakiś mini-algorytm kiedy co ma priorytet, ale to już nie jest takie jednoznaczne.
    Cóż, to zmienia postać rzeczy. A nie dałoby się ustawić tak, jak napisałem w poprzednim poście? W sensie, jeśli skrypt "sprawdza" konkretnego uczestnika walki, to na nim używa, jeśli kilka warunków "sprawdzi" różnych graczy, to używać na najbardziej logicznym (czyli tak, jak teraz)? Oczywiście "sprawdzanie" dotyczyłoby tylko poleceń z przeciwna drużyna/moja drużyna. Inaczej wiecznie by było wielu graczy. Dzięki temu działałoby dla np. Moja postać HP większe od 1000, przeciwna drużyna status zombie ilość większa od 0.

  6. #6
    przenoszę do propozycji
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •