Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Małe niedopatrzenia, które odrzucają

  1. #1
    Tetsuyoshi
    Konto usunięte

    Małe niedopatrzenia, które odrzucają

    Hej, jakieś cztery lata temu ostro zagrywałem się w mfo, ale przestałem przez zastój w fabule. Teraz gdy wróciłem irytują mnie pewne małe niedopatrzenia. Nie są to duże błędy czy coś, ale fakt, że po 7 latach nie zostały zmienione źle świadczy o projekcie. Przede wszystkim irytuje mieszanka stylów graficznych. Mix grafik postać w stylu rpgm XP i VX niesamowicie odrzuca. Nie wspominając nawet o różnicach stylu terenu (Drzewa kompletnie nie pasujące do siebie stylem). Kolejnym problemem mogą być sporadycznie pojawiające się emotki w dialogach. Kiedy czytam wypowiedź npc, a ten kończy ją ":-)", wygląda to co najmniej nieprofesjonalnie. Następną sprawą, którą chciałem poruszyć jest jednakowy wygląd martwych postaci w walce. Nie twierdzę, że należałoby dorobić dodatkową grafikędo każdego z outfitów, ale taki sobie nagrobek wyglądały już lepiej. Ostatnia rzecz to same outfity, które są w sposób chamski zerżnięte z internetu. Gdzieś pojawia się han solo, w innym miejscu postacie z final fantasy, czy z jakiegoś anime.

    Przez wszystkie te rzeczy projekt MFO3 wydaje mi się niesamowicie nieprofesjonalny. Dziwi mnie niezwykle, że pomimo ciężkiej pracy wkładanej w rozwój fabuły, stworzenia niesamowitej mechaniki walki, itd. gra wciąż wygląda jak projekt dwóch amatorów.

  2. #2
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał Tetsuyoshi Zobacz post
    Hej, jakieś cztery lata temu ostro zagrywałem się w mfo, ale przestałem przez zastój w fabule. Teraz gdy wróciłem irytują mnie pewne małe niedopatrzenia. Nie są to duże błędy czy coś, ale fakt, że po 7 latach nie zostały zmienione źle świadczy o projekcie. Przede wszystkim irytuje mieszanka stylów graficznych. Mix grafik postać w stylu rpgm XP i VX niesamowicie odrzuca. Nie wspominając nawet o różnicach stylu terenu (Drzewa kompletnie nie pasujące do siebie stylem). Kolejnym problemem mogą być sporadycznie pojawiające się emotki w dialogach. Kiedy czytam wypowiedź npc, a ten kończy ją ":-)", wygląda to co najmniej nieprofesjonalnie. Następną sprawą, którą chciałem poruszyć jest jednakowy wygląd martwych postaci w walce. Nie twierdzę, że należałoby dorobić dodatkową grafikędo każdego z outfitów, ale taki sobie nagrobek wyglądały już lepiej. Ostatnia rzecz to same outfity, które są w sposób chamski zerżnięte z internetu. Gdzieś pojawia się han solo, w innym miejscu postacie z final fantasy, czy z jakiegoś anime.

    Przez wszystkie te rzeczy projekt MFO3 wydaje mi się niesamowicie nieprofesjonalny. Dziwi mnie niezwykle, że pomimo ciężkiej pracy wkładanej w rozwój fabuły, stworzenia niesamowitej mechaniki walki, itd. gra wciąż wygląda jak projekt dwóch amatorów.
    A dla mnie nie są to niedopatrzenia i wszystko co wymieniłeś jest dla mnie na plus.

  3. #3
    Tak jam mój przedmówca, wolę różnorodność i wszystkie twoje propozycje, które wymieniłeś do zmiany ja uważam że są zrobione ok. Jedynie propozycja nagrobków jest dość fajna (przynajmniej dla mnie), jeśli admini/gracze będą za to mogę zająć się grafiką.

  4. #4
    Super Moderator
    Dołączył
    05-03-2012
    Postów
    2,709
    Sto lat temu ktoś proponował, żeby wprowadzić możliwość zmiany wyglądu trupa np. za mf. Chociaż ja zawsze obstawałem przy nagrobku - najbardziej neutralna opcja. Ewentualnie wprowadzić nagrobek dla graczy, którzy zakupili wygląd ze mf (jako dodatkowa nagroda za zakup).
    1. Emotki są spoko, dzięki temu dialogi nie są tak sztywne. (w przyszłości będą jeszcze bardziej luźne)
    2. Outfity nie są "zerżnięte", są używane całkowicie legalnie (większość pochodzi od autorów, którzy zezwalają na legalne ich używanie w celach komercyjnych. Wiele z nich jest wykonane przez graczy/twórców)
    Mix grafik postać w stylu rpgm XP i VX niesamowicie odrzuca.
    Klimat RM jest taki sam w obu zasobach tych edytorów. Także nie zgadzam się z tobą.
    (Drzewa kompletnie nie pasujące do siebie stylem)
    Nie kojarzę.

    Zaryzykuję stwierdzeniem, że gra, mimo swojego wieku, wciąż przeżywa chorobę wieku dziecięcego (poza tym przecież nadal nie jest skończona ;)). Porównajmy takie margonem - gdy ta gra przeżywała początki zarówno tilesety jak i charsety były "zerżnięte" z Makerów. Tutaj, w przypadku otoczenia stosowane jest autorskie rozwiązanie i żaden tileset nie jest z licencji RM.
    Wiele rzeczy na pewno zmieni się w przyszłości, ja również chciałbym, żeby wyglądy postaci były zastąpione naszymi własnymi - autorskimi. Potrzeba czasu.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cóż, zgadzam się jedynie z nagrobkami, zmieszane style vx z xp występują w devos, ale mi to pasuje, devos wygląda na takie miasto krasnoludów.
    Co do rtp, mi to nie przeszkadza, uwielbiam te tilesety, więc dobrze, że gra z nich korzysta.
    Mi osobiście brakuje tylko własnych outków za mfy. W sensie np. Za 100 mfów możliwość wrzucenia własnego skina.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Zastój w fabule jest spowodowany tym iż osoby pracujące przy MFO3 za bardzo chcą rozbudowywać nowe miasta. Stąd taki czas oczekiwania na nowe update. Wystarczy sobie porównać Devos z Eliar. Bardzo duży przeskok jeżeli chodzi o ilość map, bossów czy też zbieractwa. Nordia najpewniej jest upkiem wielkości Devos albo nawet większym stąd taki długi czas wprowadzania jej. Za dużo rozbudowań, Za mało rąk do pracy.
    Ostatnio edytowane przez Dorek ; 28-05-2018 o 19:42

  7. #7
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Mi osobiście brakuje tylko własnych outków za mfy. W sensie np. Za 100 mfów możliwość wrzucenia własnego skina.
    A co jeśli ktoś takiego outfita ściągnie z internetu? nielegalne? Takie coś musiałoby być moderowane.

    Co do nagrobków, nie byłyby złe, ale raczej tylko dla outfitów za MF'y.

    A co do tematu. Gra nie kradnie grafik. Styl przyjemny dla oka, czyli nikomu raczej nie przeszkadza.

  8. #8
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post

    Co do nagrobków, nie byłyby złe, ale raczej tylko dla outfitów za MF'y.
    Nagrobki to jedynie jako standard zamiast tego rudego trupa, chyba, że chodzi Ci o różne nagrobki w zależności od tego jaki sobie outka kupimy to raczej nie masz szans bo za dużo roboty, no chyba, że na kiedyś. (wiadomo co się dzieje z propozycjami na kiedyś ;P)

  9. #9
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    957
    Zgadzam się z tym, że emotki w wypowiedziach nie wyglądają zbyt dobrze, z tym, że martwe postacie mogłyby się nieco różnić i z tym, że niektóre skiny bardzo nie pasują do charakteru gry. Reszta jest ok.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    A co jeśli ktoś takiego outfita ściągnie z internetu? nielegalne? Takie coś musiałoby być moderowane.

    Co do nagrobków, nie byłyby złe, ale raczej tylko dla outfitów za MF'y.

    A co do tematu. Gra nie kradnie grafik. Styl przyjemny dla oka, czyli nikomu raczej nie przeszkadza.
    Oczywiście, że moderowane, inaczej niektórzy zamiast outów by wrzucali różne, dziwne rzeczy.

    Poza tym gra używa outów z amaranth games, które nie są do powszechnego, komercyjnego użytku, a nikt się nie przyczepił.
    Ostatnio edytowane przez Clover ; 28-05-2018 o 22:04

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •