Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 40

Temat: Sposoby ożywienia gry

  1. #1
    Young Bloody
    Konto usunięte

    Sposoby ożywienia gry

    Chodzi o to, że kiedy ludzie częściej zaczną w nią grać, jakie upki, przedmioty ożywią tą grę.

  2. #2
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Update fabularne i reklamowanie.

  3. #3
    Super Moderator
    Dołączył
    05-03-2012
    Postów
    2,709
    Rozsądnym pomysłem może się okazać rozesłanie wiadomości o nowej aktualizacji graczom na e-mail - zwłaszcza nieaktywnym. Mogę się założyć że sporo osób oczekując na update, całkiem o grze zapomniało. Oczywiście na pewno są gracze, którzy użyli nieprawdziwego maila podczas rejestracji, jednak można ich w prosty sposób zachęcić do jego aktywowania np. wrzuceniem 5-10 MF na konto.

  4. #4
    Antybristlerka
    Konto usunięte
    Ogólnie wiele gier daje na start trochę waluty premium, nie wiem czemu w MFO tak nie jest

    Tylko trzeba by wywalić usługę kupowania golda za MFy, bo już widzę jak multikonta pracują. Nawet i bez tego powinni ją wywalić, bo psuje rynek. Najlepiej byłoby wrócić do starych zasad, bez mega prowizji na targu...

  5. #5
    Super Moderator
    Dołączył
    05-03-2012
    Postów
    2,709
    Też mnie to zastanawiało. Zazwyczaj w każdej grze jest trochę takiej waluty, albo można ją gdzieś wygrać/wywalczyć. Przydałoby się coś takiego w formie zachęty - "rób z tym co chcesz, akurat może Ci się spodoba i kupisz".
    Multikonta to akurat mały problem wbrew pozorom. Mogę się założyć, że większość będzie aktywować maile o nazwach ajsdadjkad@... itp., a to nie będzie trudne do wychwycenia. Nawet jeśli ktoś będzie to robił bardziej skrupulatnie, to prędzej czy później takiego osobnika się łatwo wychwyci (np. wskoczy na 1. miejsce w złocie w ciągu tygodnia), a korzyści można zawsze cofnąć.
    Usługi i prowizje to temat na osobną dyskusję, jednak wydaje mi się, że w miarę rozwoju gry ten "rynek" będzie stale się zmieniał i niektóre rzeczy, obecnie uznane za złodziejstwo i okradanie graczy, po prostu znikną ;)

  6. #6
    Antybristlerka
    Konto usunięte
    Oj nie wiesz jak bardzo kreatywni i zawzięci potrafią być gracze
    Ktoś nafarmi złota na multi > szybko się obkupi w itemki i do obiegu trafi duża ilość lewego złota przez co sama wartość złota się zmniejszy. Tego już nie da się odkręcić.

  7. #7
    lejdis
    Konto usunięte
    mf-y za free ? chyba to nie jest dobry pomysł

    już prędzej jakieś zadania dzienne/tygodniowe za które można te mf-y zdobyć w drobnych ilościach. Coś na podobieństwo tych zadań z eventu wielkanocnego. Ożywi to na pewno lokacje zupełnie zapomniane przez starszych graczy. I może niekoniecznie wszyscy to samo, tylko jest baza zadań i są one losowane dla postaci.

  8. #8
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    957
    W sumie to by było dobre, bo obecnie w grze nie ma nic do roboty

  9. #9
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Tylko wiecie, tacy nowi gracze nie mają pojęcia ile MFy są warte więc pewnie kupią od razu złoto (minimalne wartości) lub jakiś outfit, a jak już zdobędą wyższy poziom to zrozumieją, że zrobili błąd i będą żałować. Już lepiej dać te MFy za wbicie jakiegoś wyższego poziomu, gdzie jest mniejsze prawdopodobieństwo na głupi wydatek/farmienie golda na multi.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Lokithor
    Dołączył
    09-08-2013
    Postów
    210
    lub zrobic licznik aktywnosci jest to w pewnej grze i np za 300 akty dostaje sie 5 mf czyli polegało by to na tym ubij np Smoka mroku 5 pkt akty i za kazdego mini 5 pkt aktywnosci lub za potwory mozna by dac raz na tydzien lub zrobic 2 walute mf zakluczone czyli mozna by było kupic np tylko outfity cos co nie pozwoli sie wzbogacic nie mozna by ich było sprzedawac

  11. #11
    Lamusek
    Konto usunięte
    Odkąd z targu został prawie zlikwidowany zarobek MF, waluta ta przestała mieć sens sprzedawania.
    Brak KT oraz cena stała za 1 pkt MF.

  12. #12
    Believer
    Konto usunięte
    Słaby pomysł z tymi MF bo jest już opcja zapraszania graczy i dostania za to MF, wystarczy pochodzić po jakiejś Tibii lub Margonem naspamić wiadomościami i pewno niektórzy dołączą.

  13. #13
    Antybristlerka
    Konto usunięte
    No nie widzę, żeby ktoś z tego korzystał. Kiedyś wrzucałem na mistrzów co zabawniejsze rozmowy z czatu i miałem kilkadziesiąt rejestracji z reflinka, parę osób nawet gra do dzisiaj Ale ogarnąć taką gromadkę, żeby z gry nie uciekli to ciężki kawałek chleba

  14. #14
    Użytkownik Avatar Platynowy
    Dołączył
    03-12-2015
    Postów
    287
    Według mnie up fabularny przywróci żywotność gry tylko na chwilę, pół roku później znowu będzie to samo co dziś. Jedyna opcja ratunku to mega porządna reklama u kogoś znanego

  15. #15
    Super Moderator
    Dołączył
    05-03-2012
    Postów
    2,709
    Tylko wiecie, tacy nowi gracze nie mają pojęcia ile MFy są warte więc pewnie kupią od razu złoto (minimalne wartości) lub jakiś outfit, a jak już zdobędą wyższy poziom to zrozumieją, że zrobili błąd i będą żałować.
    No i niech robią co chcą - o to właśnie chodzi. Wiele z nich na pewno wyda na jakąś pierdołę, a za jakiś czas być może dokupi MF bo uświadomi sobie, że może je lepiej zagospodarować.
    Tutaj bardziej chodzi o to by oprócz przyciągania nowych graczy, zachęcić do niej obecnych i zabezpieczyć się przed ich utratą w przyszłości - przypominając im o niej. Obecnie "przypominajka" funkcjonuje na zasadzie dawania kilkunastu tysięcy złota. Jeśli ktoś nie gra to nawet nie wie, czy była aktualizacja, czy cokolwiek się w grze zmieniło, albo czy jest jakiś "event promocyjny".
    Antek niedawno proponował ciekawy bajer w postaci wprowadzenia do gry kalendarza świąt nietypowych, z którym wiązałyby się różne bonusy w poszczególnych kategoriach - to również jeden ze sposobów "ożywienia" gry.
    A no i strona na facebooku - znowu nie żyje. Brak jakiejkolwiek rozrywki i szansy na wygranie drobnych fantów - gwóźdź do trumny ;)

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •