Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za wprowadzeniem pomysłu w życie?

Głosujących
42. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    30 71.43%
  • Nie

    12 28.57%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Temat: Podforum do Handlu - Sklepy graczy

  1. #1
    Antybristlerka
    Konto usunięte

    Podforum do Handlu - Sklepy graczy

    Jak by to miało wyglądać?

    - każdy użytkownik może stworzyć jeden temat, który zostaje już na zawsze, nazywa go "Sklep gracza *Nick*"
    - temat należy od razu zamknąć, nikt poza autorem nie może w nim pisać, do użycia służy tylko pierwszy post
    - temat służy do hostingu listy swoich rzeczy na sprzedaż, do autora należy dbanie o aktualizacje listy
    - nie jest wymagane podawanie cen
    - wymagana jest segregacja uzbrojenia na przedziały poziomowe za pomocą SPOILERÓW + jakieś zdrowe limity sztuk uzbrojenia, żeby nikt nie zabił ludziom kompa Nawet można by przygotować jakiś szablon
    - w drugiej części tematu można wpisać rzeczy, które autor chciałby kupić
    - do tego wymaganie jakiegoś konkretnego, powiedzmy 50 poziomu w grze


    W sumie to uważam, że to rozwiązanie mogłoby w pełni zastąpić obecną formę działu handel.

  2. #2
    Falafel
    Konto usunięte
    W sumie to uważam, że to rozwiązanie mogłoby w pełni zastąpić obecną formę działu handel.
    Nie mogło, gdybym chciał kupić przekładowo pajęczą zbroje to robię temat, że kupię pajęczą zbroje, a nie szukam po 50 użytkownikach czy może nie mają na liście. Pomysł oczywiście, że na tak.

    - - - - - - - - - -

    Chociaż w sumie odpowiednie tagi i mogło by być perfekto

  3. #3
    Smoczy
    Konto usunięte
    "Nie mogło, gdybym chciał kupić przekładowo pajęczą zbroje to robię temat, że kupię pajęczą zbroje, a nie szukam po 50 " Miałem to pisać, ale byłeś pierwszy ( pomysł na nie ).

  4. #4
    Antybristlerka
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Smoczy Zobacz post
    "Nie mogło, gdybym chciał kupić przekładowo pajęczą zbroje to robię temat, że kupię pajęczą zbroje, a nie szukam po 50 " Miałem to pisać, ale byłeś pierwszy ( pomysł na nie ).
    Ale to jest propozycja głównie dla sprzedających...

  5. #5
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Propozycja jest bardzo dobra i moim zdaniem śmiało można ją podmienić za obecny dział handlu.

  6. #6
    Jestem za.
    =ankieta
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Podmieniać to nie, ale dodatkowo, no spoko. Tylko czy vB ma taką możliwość, by zwykły gracz mógł edytować swój post w zamkniętym temacie/otwierać temat, by go edytować?

  8. #8
    Antybristlerka
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Tylko czy vB ma taką możliwość, by zwykły gracz mógł edytować swój post w zamkniętym temacie/otwierać temat, by go edytować?
    Da się, już tak jest w Handlu.

    Zostaje tylko kwestia zrobienia podforum i regulaminu.

    Dla mnie to by było wybawieniem, ponieważ nie nadążam ze sprzedażą rzeczy mimo powiększenia depozytu o parę slotów. Na pewno nie jestem z tym sam.

    Można co prawda listę uzbrojenia wrzucić na prezentację, ale jak dla mnie to bardziej zaśmiecanie i sama czynność nie należy do wygodnych - zwłaszcza jak ktoś chce podlinkować lub zrobić podgląd.
    W przypadku, gdy szukamy czegoś do kupienia jedno miejsce na forum będzie bardziej efektywne niż:
    - robienie tematu w nadziei, że ktoś ma pożądaną przez nas rzecz i w dodatku znajdzie na forum nasz temat
    - przeszukiwanie targu - jak pisałem wyżej nie wszyscy mogą wystawić na targ wszystko co mają do zaoferowania
    - szukanie po profilach graczy/spamowanie w grze

    Z moim pomysłem wiąże się jednak problem jak rozpoznać aktywne/nieaktywne tematy. Myślę o możliwości napisania posta odświeżającego raz w miesiącu, wtedy nieaktywne tematy spadną na dół listy i po dłuższym czasie nieaktywności autora można będzie temat usunąć.
    Ostatnio edytowane przez Antybristlerka ; 11-05-2018 o 07:35

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    1. Nowy dział = nowy SPAM, kto będzie tym nowym spamem "zarządzać"?
    2. Zrobiłbym bardziej rygorystyczne warunki założenia sklepu, np. liczba postów, staż w miesiącach, wyeliminuje się część spamerów.
    3. Do tego wszystkiego przydałaby się opcja eksportowania do TXT/HTML listy itemów wraz z ID i linkiem, tak by wkleić tutaj. Itemy na sell można trzymać na postaci "bankowej" i tam użyć tej opcji.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    1. Nowy dział = nowy SPAM, kto będzie tym nowym spamem "zarządzać"?
    Nom, faktycznie będzie można spamić.
    Cytat Napisał Antybristler I Zobacz post
    - temat należy od razu zamknąć, nikt poza autorem nie może w nim pisać, do użycia służy tylko pierwszy post

  11. #11
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Fannindel Zobacz post
    Nom, faktycznie będzie można spamić.
    Będzie można zakładając nowe tematy.

  12. #12
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Będzie można zakładając nowe tematy.
    Faktycznie będzie można.
    Cytat Napisał Antybristler I Zobacz post

    - każdy użytkownik może stworzyć jeden temat, który zostaje już na zawsze, nazywa go "Sklep gracza *Nick*"

  13. #13
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Będzie można zakładając nowe tematy.
    Ograniczenie do jednego tematu na gracza i tyle.

  14. #14
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Wcześniej nie miałem czasu się wypowiedzieć, jestem oczywiście za, ale mam uwagę o której nikt wcześniej nie wspomniał.

    Cytat Napisał bracia antek
    do tego wymaganie jakiegoś konkretnego, powiedzmy 50 poziomu w grze

    2. Zrobiłbym bardziej rygorystyczne warunki założenia sklepu, np. liczba postów, staż w miesiącach, wyeliminuje się część spamerów.
    Wszelkie ograniczenia związane z tym będą katorgą dla najnowszych graczy. Moim zdaniem powinna być możliwość założyć taki sklep po rejestracji od razu, bo najniższe lvle też mogą mieć problem z sprzedażą. Bijesz sobie Wywę na 6 lvlu z pomocą, dropi ci jakieś dobre eq na 20 lvl +3... To jeden z przykładów. Co do spamerów, to cóż, przykładowo jak wbije HaSz to będą mogli zrobić całe 2 tematy, które bez problemu się usunie, zresztą najpewniej i tak wezmą sobie za cel inne działy.

    Żadnych wymagań, nowi też chcą sprzedawać.

  15. #15
    Pirrat
    Konto usunięte
    Nieużyteczne.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •