Zobacz wyniki ankiety: Czy potwierdzasz, że błąd istnieje?

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, potwierdzam, że błąd istnieje (również się z tym spotkałem)

    1 9.09%
  • Nie, nigdy nie miałem tego błędu, a sprawdzałem warunki jego wystąpienia

    1 9.09%
  • Nie zwracałem uwagi/Nie jestem w stanie sprawdzić

    0 0%
  • Według mnie to nie jest błąd gry

    9 81.82%
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [P4] Nietykalność a HP Pocisk/MP Pocisk/HP Atak/MP Atak

  1. #1
    Kim Chi
    Konto usunięte

    [P4] Nietykalność a HP Pocisk/MP Pocisk/HP Atak/MP Atak

    HP Pocisk/HP Atak nie odbiera HP po użyciu go na nietykalności, MP Pocisk/MP Atak nie odbiera MP po użyciu go na nietykalności.

    W sumie to niekoniecznie musi być błąd, ale wolałbym się upewnić, czy tak powinno być.
    Ostatnio edytowane przez Kim Chi ; 03-05-2018 o 22:40

  2. #2
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Według mnie to nie błąd, zwłaszcza w przypadku hp pocisku. Skoro jesteśmy nietykalni, to nie powinien nas ranić. W końcu to nie status.

  3. #3
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Według mnie to nie błąd, zwłaszcza w przypadku hp pocisku. Skoro jesteśmy nietykalni, to nie powinien nas ranić. W końcu to nie status.
    Chodzi raczej o odbieranie HP używającemu (koszt użycia tych zdolności).
    W sumie interpretacje mogą być różne, ale nie używa się i raczej nie będzie trzeba było używać tych zdolności na nietykalności, więc błąd trywialny i nieszkodliwy.

  4. #4
    Jak dla mnie błąd, skoro statusy działają wewnątrz i odbierają/dodają nam hp na nietykalności to tak samo powinno być ze zdolnościami. Teraz mając totem nietykalności w pierwszym ruchu hiter może używać hp ataku bez straty hp.

  5. #5
    Pod względem realistycznym wygląda to tak:
    Gienio rzuca sobie nietykalność - czyli barierę, która chroni go przed wszystkim - nawet sobą.
    Ale bariera nie działa na jego organizm, a na same ciało - dlatego otruty Gienio nadal cierpi z tego powodu. Regeneracja również odnawia mu siły życiowe(bądź odbiera jak ma Zombie), bo wpływa to na jego organizm.
    Teraz kwestia HP zdolek:
    Gienio używa HP ataku, jego miecz/włócznia/patelnia po zranieniu przeciwnika wykonuje ruch zwrotny do właściciela - dosłownie - raniąc go. Ale że ten jest nietykalny to broń po prostu suwa po jego ciele i wraca do pierwotnej pozycji, zero demejdża. To samo HP pocisk - Gienio dostaje rykoszetem ze swojego pocisku(jeśli nim trafi) otrzymując obrażenia, ale że ma tą barierę to nie staje mu się nic.
    Teraz MP zdolki:
    Te zdolki działają w taki sposób, że atakują one manę przeciwnika - oraz jego HP - powodując obrażenia zwrotne(w postaci many). Jednakże Gienio jest nietykalny, więc rykoszet many zostanie po prostu znegowany - zero obrażeń manowych. Przy rzucaniu zdolności i zaklęć zużywana jest mana - jako energia - podczas gdy MP zdolki nie używają many właściciela, a przeciwnika(czyli zadają mu obrażenia z many w postaci punktów HP). Ale że te zdolki atakują w miejsca, gdzie kumuluje się mana, to część many odbija się do właściciela (w jednym przypadku nawet i go wzmacniając). Ale że Gienio nietykalny to nie otrzymuje tych obrażeń.

    Dziękuję, dobranoc.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    958
    Cytat Napisał lilanna Zobacz post
    Pod względem realistycznym wygląda to tak:
    Gienio rzuca sobie nietykalność - czyli barierę, która chroni go przed wszystkim - nawet sobą.
    Ale bariera nie działa na jego organizm, a na same ciało - dlatego otruty Gienio nadal cierpi z tego powodu. Regeneracja również odnawia mu siły życiowe(bądź odbiera jak ma Zombie), bo wpływa to na jego organizm.
    Teraz kwestia HP zdolek:
    Gienio używa HP ataku, jego miecz/włócznia/patelnia po zranieniu przeciwnika wykonuje ruch zwrotny do właściciela - dosłownie - raniąc go. Ale że ten jest nietykalny to broń po prostu suwa po jego ciele i wraca do pierwotnej pozycji, zero demejdża. To samo HP pocisk - Gienio dostaje rykoszetem ze swojego pocisku(jeśli nim trafi) otrzymując obrażenia, ale że ma tą barierę to nie staje mu się nic.
    Teraz MP zdolki:
    Te zdolki działają w taki sposób, że atakują one manę przeciwnika - oraz jego HP - powodując obrażenia zwrotne(w postaci many). Jednakże Gienio jest nietykalny, więc rykoszet many zostanie po prostu znegowany - zero obrażeń manowych. Przy rzucaniu zdolności i zaklęć zużywana jest mana - jako energia - podczas gdy MP zdolki nie używają many właściciela, a przeciwnika(czyli zadają mu obrażenia z many w postaci punktów HP). Ale że te zdolki atakują w miejsca, gdzie kumuluje się mana, to część many odbija się do właściciela (w jednym przypadku nawet i go wzmacniając). Ale że Gienio nietykalny to nie otrzymuje tych obrażeń.

    Dziękuję, dobranoc.
    co

    Moim zdaniem to błąd, w końcu przy normalnych zaklęciach i innych zdolnościach MP jest tracone

  7. #7
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Luxferre Zobacz post
    co

    Moim zdaniem to błąd, w końcu przy normalnych zaklęciach i innych zdolnościach MP jest tracone
    Ale to jest błąd pokroju klątwy, na klątwie nie można używać innych zdolek, a tych owszem.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •