Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 50

Temat: Podszywanie

  1. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Cytat Napisał Antybristler I
    Prosiłbym o:
    - Odzyskanie starego nicku
    - Publiczne przeprosiny od gracza MapY
    - Uwolnienie pozostałych nicków pod które ten gracz się podszywa - obawiam się, że jeśli sprawa ze mną się nie uda to zacznie się podszywanie pod kogoś innego
    1. Jakim prawem? Nie przypominam sobie żeby regulamin przewidywał odbieranie nicku jednego gracz i dawania go drugiemu.
    2. Za co? Że zajął wolny nick i wstawił sobie zdjęcia żółwia?
    Nick to nie dane osobowe ani własność intelektualna żeby ktoś mógł ci go ukraść, zwolniłeś go to może go sobie używać dowolnie i nie jego problemem jest czy wprowadza to ludzi w błąd i czy korzysta z dawnej "renomy" tego nicka.
    Pisanie w prezentacji że to ty się podszywasz ma sens - w końcu teraz to on ma taki nick a ty go kopiujesz dodając "I".
    Tak serio to on powinien cię oskarżyć że robiąc bardzo podobny nick próbujesz podszywać się pod niego, aż dziwne że w regulaminie nie jest zakazane robienie takich nicków z dodatkową literką. Często jest to karane w innych grach bo to znana metoda na podszywanie się pod adminów gier.
    3. Jak ktoś inny zwolni nick to każdy ma prawo go sobie zająć. Ogarnijcie się. Zrób sobie nowy oryginalny nick, znajomi zaczną kojarzyć ciebie z nowego nicku i problem z głowy. Sam się prosisz o zamęt robiąc taki nick przez co znajomi się mylą.

    Na razie to w tym temacie jest płacz o to że zajął ci nick i go nie lubicie.
    Jak dla mnie ukaranie go byłoby dużą niesprawiedliwością i faworyzowaniem grupy graczy którzy chcą "linczu" na nielubianym graczu.

    Cytat Napisał Antybristler I
    Co więcej, przypuszczam, że renoma mojego nicku jest wykorzystywana do naciągania nieświadomych osób. Już nie pamiętam u kogo konkretnie
    Ja przypuszczam że światem rządzą masoni ale nie domagam się dla nich bana w mfo
    Przypomnij sobie kogo konkretnie oszukał i wtedy składaj oskarżenia.
    Jeśli faktycznie dokonuje oszustw wykorzystując sytuację to zasługuje na karę (bana, nie przekazanie jego nicku komuś innemu), jeśli jego "oszustwo" to ta prezentacja i zajęcie wolnego nicka to nie wiem co ten temat jeszcze tu robi.
    Ostatnio edytowane przez Bukłak ; 22-04-2018 o 17:07

  2. #17
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Krycha Zobacz post
    Ja tylko nadmienię jeszcze, bo tak mi się przypomniało, że w 2015 roku MapY złożył deklarację na ręce Tomiego odn. jego zachowania w przyszłości. Myślę, że złamał już ją wielokrotnie, ale oczywiście decyzję podejmie Twórca Gry (samej deklaracji nie będę jednak przytaczać).
    Ten post jest kluczowy.

  3. #18
    Falafel
    Konto usunięte
    Antybristler to nick wymyślony przez Antka. To, że Mapy go sobie przywłaszczył po tym gdy Antek się skasował to zwykły plagiat. Antek powinien odzyskać swój nick, a co za tym idzie swój budowany kilkoma latami gry prestiż.
    Edit: Mógłby mi ktoś wysłać treść tej deklaracji na pv ?
    Ostatnio edytowane przez Falafel ; 22-04-2018 o 17:51

  4. #19
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Co ja czytam...

    Antybristler i Bukłak prawie wyczerpali już temat, ale chciałbym coś jeszcze dodać od siebie w sprawie deklaracji z 2015, gdyż obecnie Antybristler zachowuje się poprawnie w grze. Gra jak normalny gracz, od czasu do czasu napisze coś o wymianie, robi też wiele ciekawych projektów jak np. nordia.tk czy liczniki na Halloween i Wielkanoc... jednakże ma nick Antybristler na głównej postaci. Jeśli to jest to wielokrotne złamanie deklaracji to chyba żyjemy w innym świecie. Jak już wspomnieli Antybristler i Bukłak, nikt nie miał tego nicku, Antybristler mógł go sobie wziąć, natomiast kasując się Antybristler I podjął świadomą decyzję o puszczeniu nicku, w najgorszym wypadku mógł dać jakiemuś znajomemu na przechowanie, albo zarejestrować się jeszcze raz i mieć postać ,,Antybristler" z 1 lvlem i wchodzić raz na tydzień na minutę by się nie skasowała. Na dodatek Antybristler powiedział że może sprzedać ten nick. Natomiast jakie inne wykroczenia obecny Antybristler podjął? Co innego złego zrobił jeden z najlepszych graczy w tej grze? Gdzie te wielokrotne złamanie deklaracji z 2015?
    Ostatnio edytowane przez DEWASTATOR Leon Full ; 22-04-2018 o 17:48

  5. #20
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Co ja czytam...

    Antybristler i Bukłak prawie wyczerpali już temat, ale chciałbym coś jeszcze dodać od siebie w sprawie deklaracji z 2015, gdyż obecnie Antybristler zachowuje się poprawnie w grze. Gra jak normalny gracz, od czasu do czasu napisze coś o wymianie, robi też wiele ciekawych projektów jak np. nordia.tk czy liczniki na Halloween i Wielkanoc... jednakże ma nick Antybristler na głównej postaci. Jeśli to jest to wielokrotne złamanie deklaracji to chyba żyjemy w innym świecie. Jak już wspomnieli Antybristler i Bukłak, nikt nie miał tego nicku, Antybristler mógł go sobie wziąć, natomiast kasując się Antybristler I podjął świadomą decyzję o puszczeniu nicku, w najgorszym wypadku mógł dać jakiemuś znajomemu na przechowanie, albo zarejestrować się jeszcze raz i mieć postać ,,Antybristler" z 1 lvlem i wchodzić raz na tydzień na minutę by się nie skasowała. Na dodatek Antybristler powiedział że może sprzedać ten nick. Natomiast jakie inne wykroczenia obecny Antybristler podjął? Co innego złego zrobił jeden z najlepszych graczy w tej grze? Gdzie te wielokrotne złamanie deklaracji z 2015?
    Nawet nie znasz treści tej deklaracji a twierdzisz, że jej nie złamał.

  6. #21
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Samael Zobacz post
    Nawet nie znasz treści tej deklaracji a twierdzisz, że jej nie złamał.
    Deklaracja jak deklaracja, co w niej jest takiego unikatowego? Było tam napisane ,,nie będę zabierał cudzych nicków, nie będę robił projektów" itp. Jeśli tak to faktycznie. Jeśli natomiast jak w przeciętnej deklaracji tego typu było napisane o poprawnym zachowaniu, to nie sądzę żeby ją złamał, gdyż jest to bardzo dobrze zachowujący się gracz.

  7. #22
    Użytkownik Avatar Platynowy
    Dołączył
    03-12-2015
    Postów
    287
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Deklaracja jak deklaracja, co w niej jest takiego unikatowego? Było tam napisane ,,nie będę zabierał cudzych nicków, nie będę robił projektów" itp. Jeśli tak to faktycznie. Jeśli natomiast jak w przeciętnej deklaracji tego typu było napisane o poprawnym zachowaniu, to nie sądzę żeby ją złamał, gdyż jest to bardzo dobrze zachowujący się gracz.
    Nie sądzę. Jeśli nie znasz treści to nie wypowiadaj się czy deklaracja została złamana czy też nie. Kto wie? Może tam było wiele więcej niż mogłoby się nam wszystkim to wydawać. Ja również uważam,że to już jest przegięcie. Powinna zostać wymierzona SPRAWIEDLIOWOŚĆ

  8. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Cytat Napisał ferdeczek Zobacz post
    Antybristler to nick wymyślony przez Antka. To, że Mapy go sobie przywłaszczył po tym gdy Antek się skasował to zwykły plagiat. Antek powinien odzyskać swój nick, a co za tym idzie swój budowany kilkoma latami gry prestiż.
    Co ja czytam...plagiat nicku.
    Ręce opadają, co następne? Pozwiesz sąsiada o plagiat imienia dla dziecka?

    I nie, "Antek" nie powinien odzyskać nicku bo tworzy to niebezpieczny precedens i konieczność blokowania wszystkich nicków które ktoś kiedyś nosił żeby problem się nie powtórzył.
    Kasujesz postać to nick jest wolny, zrzekasz się praw do jego wyłączności i nie ma o czym tu dyskutować.
    Obecnie ten nick jest zajęty i tylko ten gracz ma do niego prawo dopóki się go nie zrzeknie kasując postać (lub zmieniając nick), jeśli coś tu można uznać za "plagiat" to jawną kopię nicku w postaci "Antybristler I" która za dużo czerpie z oryginału
    Ostatnio edytowane przez Bukłak ; 22-04-2018 o 18:32

  9. #24
    Smoczy
    Konto usunięte
    Cytat Napisał PlaTyNoWy Zobacz post
    Nie sądzę. Jeśli nie znasz treści to nie wypowiadaj się czy deklaracja została złamana czy też nie. Kto wie? Może tam było wiele więcej niż mogłoby się nam wszystkim to wydawać. Ja również uważam,że to już jest przegięcie. Powinna zostać wymierzona SPRAWIEDLIOWOŚĆ
    Taka sprawiedliwość, że mapy kupił sobie ten nick wiec ma do niego wszelkie prawa, a wy chcecie mu to po prostu zabrać?

  10. #25
    Użytkownik Avatar Platynowy
    Dołączył
    03-12-2015
    Postów
    287
    Cytat Napisał Smoczy Zobacz post
    Taka sprawiedliwość, że mapy kupił sobie ten nick wiec ma do niego wszelkie prawa, a wy chcecie mu to po prostu zabrać?
    Mi nie chodzi tutaj o sam nick,a o kradzież tożsamości. Zmienił nick po kasacji prawdziwego Antka - OK, mógł to zrobić. On jawnie próbuje ukraść prawdziwą osobowość Antka, jak już wcześniej pokazał na prezentacji - pojawiła się informacja o tym,że to ON jest twórcą i pierwszym właścicielem nicku. Przecież każdy kto gra dłużej wie,że to totalne kłamstwo. Czego ty nie potrafisz w tym zrozumieć?

  11. #26
    Ale wy wiecie, że w momencie napisania Kronik Forum(czy jak to się nazywało, to opowiadanie Antka) poniekąd zastrzegł sobie prawa do nicku - jako twórca dzieła. Więc jeśli ktoś inny chciałby sobie zarezerwować znak towarowy "Antybristler" to musiałby się też skonfrontować z autorem opowiadania - którego pseudonim jest taki a nie inny. Chociaż prawo inaczej to egzekwuje(niestety).
    Nwm ja to bym ten nick oddała dla świętego spokoju.

  12. #27
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Deklaracji nie chcę przetaczać, bo jednak to ukryty dział forum, w którym Tomi niejako podzielił się z Kadrą wiadomością od Mapy'ego. Jak będzie chciał to sam ją przytoczy, jeżeli w ogóle uzna jej "sprawcze działanie".

    Nie mniej jest w niej dość konkretny zapis działania, który Mapy złamał zarówno w grze, jak i na forum.
    Bididididid!

  13. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Cytat Napisał lilanna Zobacz post
    Ale wy wiecie, że w momencie napisania Kronik Forum(czy jak to się nazywało, to opowiadanie Antka) poniekąd zastrzegł sobie prawa do nicku - jako twórca dzieła.
    Gdyby prawo działało tak jak chcesz to obecnie nie dałoby się nic stworzyć, rozległość anonimowej twórczości internetowej jest tak wielka że z całą pewnością można stwierdzić że wszystko jest plagiatem bo zostało kiedyś przez kogoś użyte / wymyślone.
    To z resztą znana problematyka plagiatów, w obecnych czasach każda twórczość w jakimś stopniu czerpie z dorobku poprzednich pokoleń i nie da się stworzyć nic w 100% oryginalnego.
    Nie bez powodu takie rzeczy jak nick nie są objęte prawem autorskim (chyba że ktoś się uprze i sobie zastrzeże to prawnie), już teraz ciężko na niektórych serwisach stworzyć konto bo miliony nazw są zajęte. Co by było gdyby tak zsumować wszystkie nicki z internetu i objąć prawem autorskim? Zapewne nie dałoby się już wymyślić żadnego nicku którego program antyplagiatowe nie uznałyby za kopiowanie.

    Dla mnie sytuacja jest jasna - tutaj prawa do nicków określa regulamin gry.
    Gra pozwoliła graczowi (odpłatnie) zmienić nick na taki jaki był w tamtej chwili wolny, jak coś nie jest zakazane to jest dozwolone.
    Jeśli wam to nie odpowiada to pretensje miejcie do gracza który zrzekł się nicku lub twórców regulaminu gry.

  14. #29
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Cytat Napisał Bukłak Zobacz post
    Gdyby prawo działało tak jak chcesz to obecnie nie dałoby się nic stworzyć, rozległość anonimowej twórczości internetowej jest tak wielka że z całą pewnością można stwierdzić że wszystko jest plagiatem bo zostało kiedyś przez kogoś użyte / wymyślone.
    To z resztą znana problematyka plagiatów, w obecnych czasach każda twórczość w jakimś stopniu czerpie z dorobku poprzednich pokoleń i nie da się stworzyć nic w 100% oryginalnego.
    Nie bez powodu takie rzeczy jak nick nie są objęte prawem autorskim (chyba że ktoś się uprze i sobie zastrzeże to prawnie), już teraz ciężko na niektórych serwisach stworzyć konto bo miliony nazw są zajęte. Co by było gdyby tak zsumować wszystkie nicki z internetu i objąć prawem autorskim? Zapewne nie dałoby się już wymyślić żadnego nicku którego program antyplagiatowe nie uznałyby za kopiowanie.

    Dla mnie sytuacja jest jasna - tutaj prawa do nicków określa regulamin gry.
    Gra pozwoliła graczowi (odpłatnie) zmienić nick na taki jaki był w tamtej chwili wolny, jak coś nie jest zakazane to jest dozwolone.
    Jeśli wam to nie odpowiada to pretensje miejcie do gracza który zrzekł się nicku lub twórców regulaminu gry.
    Nie wiem, czy dobrze zrozumiałeś przesłanie tematu. Tu nie chodzi tylko o kwestię zajęcia nicku, którą Twórca Gry rozwiązał wiele tygodni tematu przyznając rację Mapy'emu, a o kwestię podszywania się pod daną osobę, działając na jego szkodę. 100% racji odn. tego co przedstawiłeś, natomiast to nie jest jedyna kwestia w tym sporze. Samo zajęcie nicka nie jest, prócz tego, że to trochę żałosne, kluczową sprawą.
    Bididididid!

  15. #30
    Antybristlerka
    Konto usunięte
    Dokładnie. Na samo zajęcie nicku nie reagowałem, ale reszta działań stanowczo wykroczyła poza granice.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •