Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 89

Temat: Gra

  1. #16
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał MMAAGG Zobacz post
    2. Grałeś kiedyś w gry większego formatu ? Tam istnieje coś takiego jak buff/nerf uzbrojeń/postaci/klasy/bossów, coś dzieje się w grze co zachęca do gry i utrzymuje graczy.
    Porównywanie mfo3 do gry "większego formatu

    Ale wiesz, że buff przedmiotów skutkowałby brakiem balansu? Wzmocnić woja=Woj ma przewagę nad wojem, czyli nie warto grać magiem. Tak samo z nerfami. Zmiany czasem są, lecz niewielkie. Klasy są 2 więc nie ma o czym mówić. Bossy? Nie ma sensu utrudniać/ułatwiać gry nowym graczom.

  2. #17
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Przeca buffy są w grach po to, by ludzie zaczęli korzystać z danej rzeczy (np. w takim lolu gry postaciami w mecie, za które trzeba troszkę zapłacić), a gdy już wszyscy grają tymi op postqciami/itemkami to trzeba je znerfić, by kupili coś innego. Poza tym takie coś też jest w grze. Król góry. Co chwila tam są usuwane fajne rzeczy i dodawane nowe, nie tak fajne.
    A więc podsumowując:
    1. Mamy testerów, którzy robią to nieodpłatnie.
    2. Mamy patche tam, gdzie są potrzebne.
    3. To również jest. Za mfy moszna kupić złoto i żetki, a za nie resztę.

  3. #18
    Antybristlerka
    Konto usunięte
    Chociaż jak tak spojrzałem to by nic się nie stało, gdyby za te 10mf można było kupić 1000 żetków, a nie 200

  4. #19
    Mając na myśli buffy i nerfy myślałem bardziej o gemach i ekwipunkach, które nie są używane na co dzień. Np. gemy HP/MP +, czy zwykłe uzbrojenia.
    Jeśli chodzi o testerów to mam świadomość że istnieją, ale jak widać skuteczność tworzenia nowych lokacji nie jest zbyt duża, stąd pomysł nr. 1.

  5. #20
    Antybristlerka
    Konto usunięte
    Gemy HP i MP są jak najbardziej używane. Jedynie gemy bierności są na tę chwilę bezużyteczne.

  6. #21
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Antybristler I Zobacz post
    Chociaż jak tak spojrzałem to by nic się nie stało, gdyby za te 10mf można było kupić 1000 żetków, a nie 200
    To przekonaj górę, ja chętnie bym z tego skorzystał

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał MMAAGG Zobacz post
    Mając na myśli buffy i nerfy myślałem bardziej o gemach i ekwipunkach, które nie są używane na co dzień. Np. gemy HP/MP +, czy zwykłe uzbrojenia.
    Jeśli chodzi o testerów to mam świadomość że istnieją, ale jak widać skuteczność tworzenia nowych lokacji nie jest zbyt duża, stąd pomysł nr. 1.
    Przecież to też jest. Kiedyś piórko jaszczembie było potężnym unikatem, teraz je znerfili.
    Znerfiono ochronny fartuch.
    Okulary.

  7. #22
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    To przekonaj górę, ja chętnie bym z tego skorzystał

    - - - - - - - - - -



    Przecież to też jest. Kiedyś piórko jaszczembie było potężnym unikatem, teraz je znerfili.
    Znerfiono ochronny fartuch.
    Okulary.
    3-5 nerfó/buffów przedmiotów przez 6 lat ? Chodzi o częstotliwość zmian, a nie ich rodzaj.

  8. #23
    Antybristlerka
    Konto usunięte
    Ok, ale jeśli jest już coś zbalansowane to po co zmieniać?

  9. #24
    Cytat Napisał Antybristler I Zobacz post
    Ok, ale jeśli jest już coś zbalansowane to po co zmieniać?
    Wiem że kiedy gra się w grę bez większej przerwy to wydaje się że jest ona idealnie zbalansowana, ale proponuje Ci zrobić dłuższą przerwę ( 3-6 miesięcy ), a może zobaczysz co nie jest zbalansowane.
    Balansuje się te przedmioty, które nie są używane zbyt często, lub te które są używane ciągle. Wnioski wyciągnij sam. ( Tylko nie wmawiaj że wszystkie przedmioty są używane jednakowo ).

  10. #25
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał MMAAGG Zobacz post
    Balansuje się te przedmioty, które nie są używane zbyt często, lub te które są używane ciągle. Wnioski wyciągnij sam. ( Tylko nie wmawiaj że wszystkie przedmioty są używane jednakowo ).
    Powiedz mi w jaki sposób chcesz stwierdzić co nie jest zbalansowane w update, w którym góruje jeden typ statystyk (czyli obecnie hiter), bo nie wprowadzono nowego typu mikstur? Każdy hiter nosi ekwipunek pod def, skoro tego ma najmniej w bazie.

    Teraz potrzebne jest update, a nie niepotrzebne balansowanie większości części ekwipunku.

  11. #26
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Powiedz mi w jaki sposób chcesz stwierdzić co nie jest zbalansowane w update, w którym góruje jeden typ statystyk (czyli obecnie hiter), bo nie wprowadzono nowego typu mikstur? Każdy hiter nosi ekwipunek pod def, skoro tego ma najmniej w bazie.

    Teraz potrzebne jest update, a nie niepotrzebne balansowanie większości części ekwipunku.
    Skoro dominują hitterzy to zbuffujmy itemy pod speed/luck/hp. Jest sporo zdolności nie używanych, lub tych które są używane w mniej niż 1% walk np. Sklany atak, Lodowy atak, itp. takie zdolności też trzeba buffować np. do Lodowego ataku dodać pasywke +2 obrony magicznej za każde użycie, w walce. ( to tylko przykład ). Takich przypadków jest więcej, a tworzenie nowych met wpływa pozytywnie na grę.

  12. #27
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał Antybristler I Zobacz post
    Chociaż jak tak spojrzałem to by nic się nie stało, gdyby za te 10mf można było kupić 1000 żetków, a nie 200

    Kiedyś proponowałem zwiększenie żetonów za usługę, to z 100 żetonów = 10MF zmieniono na 200 żetonów = 10MF.
    Nadal żałosne przeliczenie, więc jak najbardziej na tak.
    Przy okazji dodatkowe zarobki dla administracji, bo obecnie chyba nikt nie korzysta z owej oferty.

  13. #28
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Powinno być co najmniej 1 MF = level*5 żetonów.

  14. #29
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Powinno być co najmniej 1 MF = level*5 żetonów.
    Wtedy za 20 mf ma się limit żetonów. Za duży przelicznik.

    Cytat Napisał MMAAGG Zobacz post
    Skoro dominują hitterzy to zbuffujmy itemy pod speed/luck/hp. Jest sporo zdolności nie używanych, lub tych które są używane w mniej niż 1% walk np. Sklany atak, Lodowy atak, itp. takie zdolności też trzeba buffować np. do Lodowego ataku dodać pasywke +2 obrony magicznej za każde użycie, w walce. ( to tylko przykład ). Takich przypadków jest więcej, a tworzenie nowych met wpływa pozytywnie na grę.
    Ale wiesz, że oprócz hiterów są również deferzy? Spotyka się ich rzadziej, ale mag vs woj defer ma jeszcze mniejsze szanse niż vs hiter. A ty chcesz jeszcze bardziej wzmocnić wojownika. Bo po co grać magiem. Gdyby każdy atak atrybutowy dawał +2 MDeffa za użycie, to za użycie 8 razy skalnego ataku jest 16 mdeffa, *4=64 mdeffa. Chora ilość.

    Cytat Napisał MMAAGG Zobacz post
    Wiem że kiedy gra się w grę bez większej przerwy to wydaje się że jest ona idealnie zbalansowana, ale proponuje Ci zrobić dłuższą przerwę ( 3-6 miesięcy ), a może zobaczysz co nie jest zbalansowane.
    Balansuje się te przedmioty, które nie są używane zbyt często, lub te które są używane ciągle. Wnioski wyciągnij sam. ( Tylko nie wmawiaj że wszystkie przedmioty są używane jednakowo ).
    Taka meta, bardziej kwestia update niż balansu (już Kim Chi o tym wspomniał)

  15. #30
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Wtedy za 20 mf ma się limit żetonów. Za duży przelicznik.
    Czyli lepiej zostawić jak jest i żeby limit żetonów był trzeba wydać nieco ponad 100zł czyli 335MF (najtańszą możliwą opcją).

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •