Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 76 do 89 z 89

Temat: Gra

  1. #76
    Cytat Napisał slenderboss Zobacz post
    Ja poprawię:



    Wpuśćmy wszystkich na testowy i dajmy dostęp do paneli do tworzenia gry, żeby wprowadzali głupie zmiany, dobry plan! (są osoby zajmujące się eq)

    Otwórz wreszcie swój "zakuty łeb" i przestań twierdzić, że tylko ty masz rację, i że musi być tak, jak ty chcesz.

    Aaa, zapomniałem, że miałem się tu już nie udzielać, sorry, tak mam.
    Cd Poprawki podpunktu pierwszego. Z logicznego punktu widzenia :
    Obecnie nie ma zbyt wielki możliwości na pobicie rekordu bossa/mini bossa. Nie jest to zbyt zachęcające do grania, większość graczy po update ignoruje opcje pobicia rekordu, bo nie widzi w tym wielkich szans.
    Po wprowadzeniu poprawek eq możliwość bicia rekordów znów będzie otwarta bardziej niż dotychczas.
    Nie ma mowy o żadnym psuciu balansów, zmiany te nie ingerują w fabułę ! Umożliwiają jedynie możliwość bicia bossów na 1 lvl niżej ( max na 2 ).

    Resety statystyk ? Tak, ale jedynie jeśli chcesz pobić rekord. Normalny gracz idący fabułą nie będzie musiał ( tak jak obecnie ) robić żadnych resetów.

    Po wprowadzeniu mid patchów to umiejętności adaptacyjne będą się liczyć ! Jeśli ktoś nie potrafi w sposób matematyczny obliczyć jaki ekwipunek ( zdolność/gem) ) na jakiego przeciwnika, w danym patchu mu jest potrzebny niech robi reset stat, a gra tylko zarobi na jego głupocie.

    I oczywiście dla twojej wiedzy udostępnienie silnika gry dla 1 osoby nie oznacza wpuszczenie go do serwerów testowych, czy dania mu możliwości wykonywania zmian na serwerze. Tak jest i było ( wiem z autopsji, sam uczestniczyłem w pracowaniu nad grą mając jedynie silnik gry ).

    Nie jestem tu od bycia aroganckim, a jedynie " typem ", który ma odpowiadać na Wasze wątpliwości. Nie ma co się obrażać kiedy ktoś próbuje wyprowadzić Cie z błędu. Na tym polega dyskusja, więc nie bądź dzieckiem i udowodnij że nie mam racji, jak normalny dojrzały człowiek.

  2. #77
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,528
    Skoro tego chcesz to...

    Odpowiadasz ogólnikowo, jak politycy, konkrety poproszę.

    Nie ma mowy o żadnym psuciu balansów, zmiany te nie ingerują w fabułę ! Umożliwiają jedynie możliwość bicia bossów na 1 lvl niżej ( max na 2 ).
    Lub zrobi to, że trzeba będzie co kilka dni edytować połowę poradników. Dodatkowo może to spowodować, że rekord bossów będzie coraz trudniej osiągalny niż obecnie (nerfy). No chyba, że dążymy do zrobienia takiego eq, że na 1 poziomie będziemy w stanie przejść całą fabułę.

    Resety statystyk ? Tak, ale jedynie jeśli chcesz pobić rekord. Normalny gracz idący fabułą nie będzie musiał ( tak jak obecnie ) robić żadnych resetów.
    A pvp? Pisałeś o nim, jak było to dla ciebie wygodne, ale jak już wspomnienie o nim jest dla ciebie niewygodne to już je pomijasz.

    I oczywiście dla twojej wiedzy udostępnienie silnika gry dla 1 osoby nie oznacza wpuszczenie go do serwerów testowych, czy dania mu możliwości wykonywania zmian na serwerze.
    I kto tu nie umie czytać pomiędzy wierszami?
    Chodzi o to, że jeśli do każdej rzeczy będzie zatrudniane po kilka osób (już jest osoba zajmująca się eq), to będzie więcej "twórców" niż graczy.

  3. #78
    Cytat Napisał slenderboss Zobacz post
    Skoro tego chcesz to...

    Odpowiadasz ogólnikowo, jak politycy, konkrety poproszę.


    Lub zrobi to, że trzeba będzie co kilka dni edytować połowę poradników. Dodatkowo może to spowodować, że rekord bossów będzie coraz trudniej osiągalny niż obecnie (nerfy). No chyba, że dążymy do zrobienia takiego eq, że na 1 poziomie będziemy w stanie przejść całą fabułę.


    A pvp? Pisałeś o nim, ale jak już wspomnienie o nim jest dla ciebie niewygodne to już je pomijasz.


    I kto tu nie umie czytać pomiędzy wierszami?
    Chodzi o to, że jeśli do każdej rzeczy będzie zatrudniane po kilka osób (już jest osoba zajmująca się eq), to będzie więcej "twórców" niż graczy.

    Jeśli chodzi o bossy to tak masz racje, co 2 tygodnie będzie zmieniać się meta. Pokonywanie danego bossa raz będzie łatwiejsze, a raz trudniejsze, bo na tym polega meta. Zmiany będą zachęcały do dalszych prób. Obecna stagnacja nie jest w żaden sposób zachęcająca. Statystyczny Kowalski nie odczuje zmian.

    Jeśli chodzi o poradniki to nie będzie potrzebna ich zmian ( jeśli chodzi o fabułę ), bo w nią nie ingerujemy. Osoby, które nie interesują się biciem rekordów nadal będą z nich korzystać. Jeśli ktoś będzie chciał pobić rekord, będzie musiał użyć szarych komórek do tego by wymyślić sposób na pokonanie danego bossa/mini bossa wcześniej. ( nie ma co się oszukiwać, że normalny gracz bez konkretnej wiedzy ogólnej jest obecnie, czy w przyszłości będzie w stanie pobić rekord )

    O PvP wspomniałem i dla Ciebie zacytuję ponownie ( bo to o nim i dla niego głównie ten temat ) : " Jeśli ktoś nie potrafi w sposób matematyczny obliczyć jaki ekwipunek ( zdolność/gem) ) na jakiego przeciwnika, w danym patchu mu jest potrzebny niech robi reset stat, a gra tylko zarobi na jego głupocie. "

    Jeśli chodzi o osobę mającą zajmować się mid patchami to musisz zrozumieć, że każda zmiana przechodzi końcową ocenę twórców gry, a nie osób, które zajmują się danymi sprawami ( np. ekwipunkiem ). Jedna osoba dodatkowa, lub osoba, która jest już do czegoś wyznaczona może podjąć się poświęcić kilka godzi co dwa tygodnie.
    ( Tak twórców gry jest dwóch, pozostali jedynie proponują pewne zmiany, które są zatwierdzane, chyba że Tomi i Jacek coś zmienili przez ostatnie dwa lata ).

  4. #79
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,528
    Jeśli chodzi o poradniki to nie będzie potrzebna ich zmian ( jeśli chodzi o fabułę ), bo w nią nie ingerujemy. Osoby, które nie interesują się biciem rekordów nadal będą z nich korzystać.
    Zrozum, co to jest sugerowany ekwipunek. Po zmianie statystyk danego ekwipunku może on przestać się przydawać na jakiegoś bossa, więc trzeba zmienić poradnik.
    Jeśli chodzi o osobę mającą zajmować się mid patchami to musisz zrozumieć, że każda zmiana przechodzi końcową ocenę twórców gry, a nie osób, które zajmują się danymi sprawami ( np. ekwipunkiem ). Jedna osoba dodatkowa, lub osoba, która jest już do czegoś wyznaczona może podjąć się poświęcić kilka godzi co dwa tygodnie.
    I co z tego fragmentu wynika? Zupełnie o czymś innym piszemy.

  5. #80
    Cytat Napisał slenderboss Zobacz post
    Zrozum, co to jest sugerowany ekwipunek. Po zmianie statystyk danego ekwipunku może on przestać się przydawać na jakiegoś bossa, więc trzeba zmienić poradnik.

    I co z tego fragmentu wynika? Zupełnie o czymś innym piszemy.
    To nie będą zmiany, które zmienią metę w bossach, a jedynie w PvP TvT itp. Nie będzie tak że dany ekwipunek OM na bossa AM nagle zyska OB ... Ekwipunki nadal będą użyteczne na danych bossach.

    W tym fragmencie pisaliśmy o tym samym. Stwierdziłeś że twórców będzie więcej niż graczy, błąd ! Twórców jest nadal dwóch, a jeśli będzie o jednego pomocnika ( testerów i nie tylko jest kilku ) więcej to nic się nie stanie, bo ostatecznie wszystko zatwierdza Tomi i Jacek. Jedna osoba może spokojnie ogarnąć Mid Patch poświęcając kilak godzin co 2 tygodnie.

  6. #81
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,528
    W tym fragmencie pisaliśmy o tym samym. Stwierdziłeś że twórców będzie więcej niż graczy, błąd ! Twórców jest nadal dwóch, a jeśli będzie o jednego pomocnika
    Tak jakbym twórców nie wziął w cudzysłów i tak jakby to nie był sarkazm.
    Jedna osoba może spokojnie ogarnąć Mid Patch poświęcając kilak godzin co 2 tygodnie.
    Chyba nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi.

    Chcesz obalić wszystkie moje argumenty więc piszesz coś niezwiązanego z tematem, lub mało związanego, tylko po to, aby na wszystko odpowiedzieć i myślisz sobie, że nikt nie zauważy.

    Przeczytaj nasze posty jeszcze raz i zrozum, co piszę, jak zrozumiesz, nie musisz mi dawać znać z wiadomych przyczyn.

  7. #82
    Cytat Napisał slenderboss Zobacz post
    Tak jakbym twórców nie wziął w cudzysłów i tak jakby to nie był sarkazm.

    Chyba nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi.

    Chcesz obalić wszystkie moje argumenty więc piszesz coś niezwiązanego z tematem, lub mało związanego, tylko po to, aby na wszystko odpowiedzieć i myślisz sobie, że nikt nie zauważy.

    Przeczytaj nasze posty jeszcze raz i zrozum, co piszę, jak zrozumiesz, nie musisz mi dawać znać z wiadomych przyczyn.
    Nie ucinaj cytatów ... Sens wypowiedzi zawarty jest w całym zdaniu, które zmieniają całkowicie jego sens. ( Cd. twórców )

    Problemem jest to że nie rozumiesz odpowiedzi ... Pokaż mi gdzie Cie nie zrozumiałem ? Dajesz argument, a ja na niego odpowiadam.
    Pokaż mi zdanie, które jest dla Ciebie niezrozumiałe, lub nie odnosi się do Twojego argumentu.
    ---------------------------------

    > Lub zrobi to, że trzeba będzie co kilka dni edytować połowę poradników. Dodatkowo może to spowodować, że rekord bossów będzie coraz trudniej osiągalny niż obecnie (nerfy). No chyba, że dążymy do zrobienia takiego eq, że na 1 poziomie będziemy w stanie przejść całą fabułę.

    - Jeśli chodzi o bossy to tak masz racje, co 2 tygodnie będzie zmieniać się meta. Pokonywanie danego bossa raz będzie łatwiejsze, a raz trudniejsze, bo na tym polega meta. Zmiany będą zachęcały do dalszych prób. Obecna stagnacja nie jest w żaden sposób zachęcająca. Statystyczny Kowalski nie odczuje zmian.
    Jeśli chodzi o poradniki to nie będzie potrzebna ich zmian ( jeśli chodzi o fabułę ), bo w nią nie ingerujemy. Osoby, które nie interesują się biciem rekordów nadal będą z nich korzystać. Jeśli ktoś będzie chciał pobić rekord, będzie musiał użyć szarych komórek do tego by wymyślić sposób na pokonanie danego bossa/mini bossa wcześniej. ( nie ma co się oszukiwać, że normalny gracz bez konkretnej wiedzy ogólnej jest obecnie, czy w przyszłości będzie w stanie pobić rekord )

    > A pvp? Pisałeś o nim, ale jak już wspomnienie o nim jest dla ciebie niewygodne to już je pomijasz.

    - O PvP wspomniałem i dla Ciebie zacytuję ponownie ( bo to o nim i dla niego głównie ten temat ) : " Jeśli ktoś nie potrafi w sposób matematyczny obliczyć jaki ekwipunek ( zdolność/gem) ) na jakiego przeciwnika, w danym patchu mu jest potrzebny niech robi reset stat, a gra tylko zarobi na jego głupocie.

    > I kto tu nie umie czytać pomiędzy wierszami?
    Chodzi o to, że jeśli do każdej rzeczy będzie zatrudniane po kilka osób (już jest osoba zajmująca się eq), to będzie więcej "twórców" niż graczy.

    - Jeśli chodzi o osobę mającą zajmować się mid patchami to musisz zrozumieć, że każda zmiana przechodzi końcową ocenę twórców gry, a nie osób, które zajmują się danymi sprawami ( np. ekwipunkiem ). Jedna osoba dodatkowa, lub osoba, która jest już do czegoś wyznaczona może podjąć się poświęcić kilka godzi co dwa tygodnie.
    ( Tak twórców gry jest dwóch, pozostali jedynie proponują pewne zmiany, które są zatwierdzane, chyba że Tomi i Jacek coś zmienili przez ostatnie dwa lata ).

    > Zrozum, co to jest sugerowany ekwipunek. Po zmianie statystyk danego ekwipunku może on przestać się przydawać na jakiegoś bossa, więc trzeba zmienić poradnik.

    - To nie będą zmiany, które zmienią metę w bossach, a jedynie w PvP TvT itp. Nie będzie tak że dany ekwipunek OM na bossa AM nagle zyska OB ... Ekwipunki nadal będą użyteczne na danych bossach.

    > I co z tego fragmentu wynika? Zupełnie o czymś innym piszemy.

    - W tym fragmencie pisaliśmy o tym samym. Stwierdziłeś że twórców będzie więcej niż graczy, błąd ! Twórców jest nadal dwóch, a jeśli będzie o jednego pomocnika ( testerów i nie tylko jest kilku ) więcej to nic się nie stanie, bo ostatecznie wszystko zatwierdza Tomi i Jacek. Jedna osoba może spokojnie ogarnąć Mid Patch poświęcając kilak godzin co 2 tygodnie.


    -----------------------

    Pokaż mi gdzie pisałem niejasno na dany temat ( Przepraszam za to ze muszę rozpisać całą rozmowę, ale robię to w celu sprostowania ).

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał slenderboss Zobacz post
    A ty nie zmieniaj kolejności odpowiedzi tak, żeby pasowały dla ciebie.
    Nie moja wina że nie potrafisz czytać ziomuś ... Nic nie zmieniałem, taka była logiczna kolei wypowiedzi.

    Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś zastrzeżenia do Mid Patch to proszę śmiało pisać, postaram się rozjaśnić pewne niejasne kwestie. Jeśli są jakieś " wady " to bardzo ważne by wyeliminować je na etapie pomysłu, a nie realizacji ( o ile pomysł spodoba się twórcom i będą chcieli go zrealizować ).

  8. #83
    Utopia.

  9. #84
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Ty nawet nie wiesz ile to jest roboty i jak cienka jest granica między eq "niegrywalnym" a "op".
    I jeszcze żeby tomi to za każdym razem przeglądał i szukał czy coś jest nie tak. Lol.
    I tak poza tym piszesz o zmianach nie podając żadnych konkretów, nawet żadnego konkretnego przykładu. Sorry ale możesz się produkować a bez konkretów prawdopodobnie i tak nic z tego nie wyniknie.

    Jak już koniecznie chcesz coś z innych gier co chociaż w małym stopniu powstrzyma tą stagnację to mogę spróbować przepchnąć sezony rankingowe (tj. co miesiąc resetowany ranking + nagroda za osiągniętą ligę), ale nie mam kompletnie pojęcia ile jest z tym roboty, a wszystko teraz kręci się wokół nordii także no...

  10. #85
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Uważam, że temat można zamknąć. Twórca tematu to zwykł troll, który nie pojmuje jakim gatunkiem jest MFO3.

    MMAAGG naprawdę nie pojmujesz tego, że jeśli znerfisz eq, to bossy będą cięższe lub niemożliwe do pokonania przez "zwykłego Kowalskiego"?

    Naprawdę nie pojmujesz, że jakiekolwiek zmiany w eq to również zmiany w PvP, PvE i PvB? (np utrudnienie lub ułatwienie, żebyś zrozumiał o jakich zmianach mówię)

    Jeśli naprawdę myślisz, że aktualnie bicie rekordów bossów nie ma sensu to tego nie rób. Bicie rekordów ma być osiągnięciem, a nie być zależe od mety. Pisałem już o tym, gdzie jako przykład podałem Fannindela i jego chory rekord na Zielonym Smoku.

    Piszesz, że mid patche są "potrzebne", aby gracze PvP musieli używać szarych komórek. Teraz tak nie jest? Żeby osiągnąć coś w PvP trzeba myśleć podczas walk manualnych i stworzyć skrypt do walk automatycznych. Stosowanie różnego ekwipunku na różnych przeciwników również jest potrzebne, i nie są potrzebne do tego mid patche (wiem to z własnego doświadczenia).

    Nie będę więcej wypowiadał się w tym temacie, ponieważ ewidentnie trollujesz i rozmowa z tobą nie ma sensu.

  11. #86
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Z tego co pamiętam gdzieś kiedyś czytałem, że dużo roboty jest z testowaniem EQ pod PVP i TVT (szczególnie tvt) i przez to upki wychodzą późno. Balansując eq co 2 tygodnie, tak, żeby zmieniała się meta i żeby eq nie było dalej za słabe lub nie było zbyt op, do upka fabularnego dojdzie pewnie tak około nigdy. Słowa Soada idealnie to podsumowują:

    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    Ty nawet nie wiesz ile to jest roboty i jak cienka jest granica między eq "niegrywalnym" a "op".
    I jeszcze żeby tomi to za każdym razem przeglądał i szukał czy coś jest nie tak. Lol.

  12. #87
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Po co się handryczycie, skoro i tak żadna strona będzie szła w zaparte?

    Swoją drogą nie.

  13. #88
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Uważam, że temat można zamknąć. Twórca tematu to zwykł troll, który nie pojmuje jakim gatunkiem jest MFO3.

    MMAAGG naprawdę nie pojmujesz tego, że jeśli znerfisz eq, to bossy będą cięższe lub niemożliwe do pokonania przez "zwykłego Kowalskiego"?

    Naprawdę nie pojmujesz, że jakiekolwiek zmiany w eq to również zmiany w PvP, PvE i PvB? (np utrudnienie lub ułatwienie, żebyś zrozumiał o jakich zmianach mówię)

    Jeśli naprawdę myślisz, że aktualnie bicie rekordów bossów nie ma sensu to tego nie rób. Bicie rekordów ma być osiągnięciem, a nie być zależe od mety. Pisałem już o tym, gdzie jako przykład podałem Fannindela i jego chory rekord na Zielonym Smoku.

    Piszesz, że mid patche są "potrzebne", aby gracze PvP musieli używać szarych komórek. Teraz tak nie jest? Żeby osiągnąć coś w PvP trzeba myśleć podczas walk manualnych i stworzyć skrypt do walk automatycznych. Stosowanie różnego ekwipunku na różnych przeciwników również jest potrzebne, i nie są potrzebne do tego mid patche (wiem to z własnego doświadczenia).

    Nie będę więcej wypowiadał się w tym temacie, ponieważ ewidentnie trollujesz i rozmowa z tobą nie ma sensu.
    Nawet nie będę się wypowiadał dalej, skoro przywołujesz wszystkie argumenty, które zostały już przywołane i obalone. Polecam naukę czytania. Goldenek ? Nie znam, pewnie dlatego że grasz w tą gre znacznie krócej niż ja, ale to przecież żaden argument ..., a no tak to że gram w MMO RPG od 12 lat też pewnie nie jest argumentem.
    O zmianach ekwipunku wpływającej na różne aspekty gry pisałem wielokrotnie, o biciu rekordów również ( nie wspominając o zależnościach zmian na bicie rekordów ).
    Czytaj -> wnioskuj -> wypowiadaj się.

    Jeśli chodzi o SOAD'a : Podałem przykład zastosowania unikalnych właściwości. Możesz sobie poczytać na poprzednich stronach tematu. To tylko przykład, ale nie zamierzam poświęcać kilkunastu dni na wypisanie 10 stronnicowego wykładu na temat zależności zmian do liczby osób grających., bo nawet nie jesteście wstanie przeczytać kilu moich postów i skleić ich sens, by nie powtarzać " argumentów ".

    Merytoryczne argumenty upadają, bo community jak widzę twarde jak beton. No cóż, gnijcie w tej stabilnosci do następnego upka, a później ? Gnijcie kolejne 3 lata w kochanej stabilności i 50 osobami online. ( Zarobki i duże ilości graczy < Stabilność i nijakość gry i community ).

    Tego nie da się wam wytłumaczyć, może kiedyś zmądrzejecie i przypomnicie sobie że istniał kiedyś gość dający wam szansę na odniesienie sukcesu gry.

    Nie pozdrawiam, nie to nie trolling.

    Proszę o zamknięcie tematu, najwyraźniej spóźniłem się z pomysłem o jakieś trzy lata.

    Tomi i Jacek, proszę nie wprowadzać tego do gry, bo prawdopodobnie community na to nie zasługuje.

  14. #89
    Zrozum, że to nie ten budżet.

    Jakby tak sobie wymieniać co byłoby lepsze to od takich "mid-patchy" lepsze byłyby nowe miasta co 3 miesiące. Gildie z wojnami. Turnieje systemowe.
    Zamiast tych rzeczy oczywiście można się bawić w mid-patche co 2 tygodnie.

    Powtórzę, Twoje mid-patche to dodatek do pozostałych wymienionych wcześniej nowości. Nie odwrotnie. Nie ma na to środków, czasu osób zarządzających.
    Co więcej, przy obecnym stopniu rozwoju to jest nawet wyrzucanie budżetu w błoto, bo to i tak się nie zwróci.

    Dlatego jest to
    Utopia.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •