Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 89

Temat: Gra

  1. #1

    Kciuk w górę Gra

    Wracam po bardzo długiej przerwie, w sumie nic mnie nie zdziwiło. Ogólny brak rozwoju. Grałem w tą grę od początku wersji beta mfo2, brałem udział w wersjach beta mfo3, grałem z zapałem i obserwowałem rozwój gry. Pamiętam rekordy osób online, wspaniałe rozwój PvP ... Dlaczego to wszystko stanęło w miejscu i od prawie czterech lat nie widać postępu ? Temat rzeka, niczym odgrzewany kotlet.

    Potencjalnie gra nie przynosi zysków, stąd małe zainteresowanie rozwojem gry przez twórców, dlatego też kieruje właśnie do nich tą propozycje.

    Jeśli widzicie że nie macie pomysłu/zysków/zapału do tworzenia to po prostu :

    1. Sprzedajcie udziały, lub zatrudnijcie osobę, która będzie rozwijała tą grę w zamian za % z udziału/zysku z gry.

    2. Małe zyski ? To prawdopodobnie brak zmian w grze. Gry, które odnoszą sukces we współczesnym świecie mają patche przeciętnie co 1-2 tygodnie. Zmiany muszą być, bo dzieciaki i ogólnie społeczeństwo szybko się nudzi i uwielbia szukać coraz to nowszych rozwiązań.

    3. Mała oferta usług za MF. To raczej oczywiste że właściciel nie zarobi mając ograniczoną ilość usług, lub jeśli te usługi nie są atrakcyjne. Konto premium, asystent farmienia, czy też uzbrojenie za MF to raczej standard w innych grach.

    Może te trzy sugestie z mojej strony nie są wybitnie rozpisane, ale mam nadzieje że właściciele przemyślą temat, a Was drodzy gracze zapraszam do dyskusji.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Julek
    Dołączył
    17-05-2013
    Postów
    72
    Cytat Napisał MMAAGG Zobacz post
    Wracam po bardzo długiej przerwie, w sumie nic mnie nie zdziwiło. Ogólny brak rozwoju. Grałem w tą grę od początku wersji beta mfo2, brałem udział w wersjach beta mfo3, grałem z zapałem i obserwowałem rozwój gry. Pamiętam rekordy osób online, wspaniałe rozwój PvP ... Dlaczego to wszystko stanęło w miejscu i od prawie czterech lat nie widać postępu ? Temat rzeka, niczym odgrzewany kotlet.

    Potencjalnie gra nie przynosi zysków, stąd małe zainteresowanie rozwojem gry przez twórców, dlatego też kieruje właśnie do nich tą propozycje.

    Jeśli widzicie że nie macie pomysłu/zysków/zapału do tworzenia to po prostu :

    1. Sprzedajcie udziały, lub zatrudnijcie osobę, która będzie rozwijała tą grę w zamian za % z udziału/zysku z gry.

    2. Małe zyski ? To prawdopodobnie brak zmian w grze. Gry, które odnoszą sukces we współczesnym świecie mają patche przeciętnie co 1-2 tygodnie. Zmiany muszą być, bo dzieciaki i ogólnie społeczeństwo szybko się nudzi i uwielbia szukać coraz to nowszych rozwiązań.

    3. Mała oferta usług za MF. To raczej oczywiste że właściciel nie zarobi mając ograniczoną ilość usług, lub jeśli te usługi nie są atrakcyjne. Konto premium, asystent farmienia, czy też uzbrojenie za MF to raczej standard w innych grach.

    Może te trzy sugestie z mojej strony nie są wybitnie rozpisane, ale mam nadzieje że właściciele przemyślą temat, a Was drodzy gracze zapraszam do dyskusji.
    1: dla mnie ok, tylko zeby nie zniszczyl tej gry - tzn nie zmienil jej w co innego
    2: troche za czesto, bo gra moze sie zmienic na tyle, ze bedziemy myslec "kurrrrrrrrrła, kiedys to bylo"
    3: nie, na pewno nie farmienie ani premium, nie mowiac juz o eq za mf. mfo wyroznia sie od innych gier. na pewno na nie ta ostatnia propozycja.


    w konkluzji

    1: tak, ale znaj proporcją
    2: tak, ale troche rzadziej
    3: zdecydowanie na nie

  3. #3
    Antybristlerka
    Konto usunięte
    1. Sprzedajcie udziały, lub zatrudnijcie osobę, która będzie rozwijała tą grę w zamian za % z udziału/zysku z gry.
    Ostatnio zgłosiło się wielu ochotników do pomocy.
    2. Małe zyski ? To prawdopodobnie brak zmian w grze. Gry, które odnoszą sukces we współczesnym świecie mają patche przeciętnie co 1-2 tygodnie. Zmiany muszą być, bo dzieciaki i ogólnie społeczeństwo szybko się nudzi i uwielbia szukać coraz to nowszych rozwiązań.
    Ale za te gry odpowiadają wielkie ekipy. MFO to projekt hobbystyczny i nie jest głównym źródłem dochodu adminów.
    Aktualizacje są rzadkie, to fakt, ale większość graczy odpada na samym początku gry, więc brak nowych miast jest głównie problemem starych wyjadaczy, którzy i tak będą w to grali. Przyczyn takiego stanu trzeba poszukać jeszcze gdzie indziej.
    3. Mała oferta usług za MF. To raczej oczywiste że właściciel nie zarobi mając ograniczoną ilość usług, lub jeśli te usługi nie są atrakcyjne.
    Moim zdaniem ilość dostępnych usług nie jest wcale taka zła. Zawsze możesz zaproponować jakieś nowości.
    uzbrojenie za MF to raczej standard w innych grach
    Raczej standard w grach mobilnych, gdzie za każdą pierdołę trzeba zapłacić, a zdobywanie czegokolwiek bez pieniędzy zajmuje absurdalną ilość czasu. Nie idźmy tą drogą.

  4. #4
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Problem leży w udpate. Z miasta na miasto starają się co raz bardziej rozwinąć grę ( nie uważam że jest to złe od razu podkreślając ) przez co tyle trzeba czekać bo za mało ludzi przy tych update pracuje. Wystarczy sobie porównać eliar z devos. W sumie każde stare miasto w porównaniu do devos pod względem rozbudowy kryje się w cieniu.

  5. #5
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    1. Obojętnie, nie mamy chyba żadnego prawa wymagać od twórców zatrudniania osób.
    2. Ale co ty chcesz co 1-2 tygodnie? Nowe bronie? W takim razie dodaj potwory/unikaty/mini-bossy/bossy/skrzynki w których będą się one znajdować. Miasta w 1-2 tygodnie nie zrobisz co widać po Nordi.
    3. Niby jest to normalna rzecz w tego typu grach, ale wtedy eliminuje to rywalizację graczy. Wystarczy zapłacić dużo, aby otrzymać uzbrojenie, które ktoś może robić miesiąc lub dłużej. Co do "bota" na farmienie, może wejść, konto premium było już dawno proponowane.

  6. #6
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    1. Obojętnie, nie mamy chyba żadnego prawa wymagać od twórców zatrudniania osób.
    2. Ale co ty chcesz co 1-2 tygodnie? Nowe bronie? W takim razie dodaj potwory/unikaty/mini-bossy/bossy/skrzynki w których będą się one znajdować. Miasta w 1-2 tygodnie nie zrobisz co widać po Nordi.
    3. Niby jest to normalna rzecz w tego typu grach, ale wtedy eliminuje to rywalizację graczy. Wystarczy zapłacić dużo, aby otrzymać uzbrojenie, które ktoś może robić miesiąc lub dłużej. Co do "bota" na farmienie, może wejść, konto premium było już dawno proponowane.
    1. Nie wymagam zatrudnienia. Jako gracz wymagam rozwoju gry, jak oni sobie poradzą to ich sprawa. To jedna z wielu opcji rozwiązania problemu.

    2. Grałeś kiedyś w gry większego formatu ? Tam istnieje coś takiego jak buff/nerf uzbrojeń/postaci/klasy/bossów, coś dzieje się w grze co zachęca do gry i utrzymuje graczy.

    3. Kupowanie za żetony jakoś nie zrobiło jakiejś przewagi w PVP, dlaczego więc miało by to zrobić MF ?

  7. #7
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał MMAAGG Zobacz post
    3. Kupowanie za żetony jakoś nie zrobiło jakiejś przewagi w PVP, dlaczego więc miało by to zrobić MF ?
    Bo kupowanie żetonów za MFy i uzbrojenia za żetony jest nieopłacalne.

  8. #8
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Bo kupowanie żetonów za MFy i uzbrojenia za żetony jest nieopłacalne.
    I o to właśnie chodzi, ma się opłacać twórcą, a amatorzy sie zawsze znajdą, którzy bardziej cenią swój czas od pieniędzy.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2017
    Postów
    29
    ej a tak przy okazji to kiedy nordia ma być?

  10. #10
    Antybristlerka
    Konto usunięte
    Ponoć 31 kwietnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  11. #11
    Użytkownik Avatar Julek
    Dołączył
    17-05-2013
    Postów
    72
    Cytat Napisał Antybristler I Zobacz post
    Ponoć 31 kwietnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    d o s k o n a ł y s u c h a r m i l o r d z i e

    skoro juz o nordii mowa, czy ma ona wejsc z azarad czy w krotkim odstepie, albo wgl kilka lat bedziemy czekac?

  12. #12
    Cytat Napisał Julek Zobacz post
    skoro juz o nordii mowa, czy ma ona wejsc z azarad czy w krotkim odstepie, albo wgl kilka lat bedziemy czekac?
    Kilka lat

  13. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Temat braku Nordii został już przedyskutowany 1500100900 razy na tym forum, żadne kolejne dyskusje, płacze, żale NIC NIE ZMIENIĄ.
    Za chwilę ev. wielkanocny (28.03-08.04) więc najwcześniejszy technicznie termin to 9 kwietnia, ale liczyłbym raczej na 1 CZERWCA 2018 (piątek). Życie.

  14. #14
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał MMAAGG Zobacz post
    I o to właśnie chodzi, ma się opłacać twórcą, a amatorzy sie zawsze znajdą, którzy bardziej cenią swój czas od pieniędzy.
    No to takie coś już jest, żetsy za mfy i eq za żetsy.

  15. #15
    Użytkownik Avatar Panda
    Dołączył
    19-11-2012
    Postów
    282
    Gra jest stabilna jak na razie, a te bufy i nerfy o których wspominasz są bezcelowe. Zakładam że pomysł zaczerpnięty z LigOfLedżends, tylko że tam masz taki wachlarz postaci, Skili, i klas że ma to sens, w Mfo3 są tylko 2 opcje mag i woj i bufowanie raz jednej raz drugiej klasy lub itemków dla niej automatycznie wyłącza z gry pvp jedną ze stron. Nikt nie będzie płacił $ za zmianę klasy tylko na tydzień.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •