Zobacz wyniki ankiety: Czy potwierdzasz, że błąd istnieje?

Głosujących
8. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, potwierdzam, że błąd istnieje (również się z tym spotkałem)

    5 62.50%
  • Nie, nigdy nie miałem tego błędu, a sprawdzałem warunki jego wystąpienia

    0 0%
  • Nie zwracałem uwagi/Nie jestem w stanie sprawdzić

    2 25.00%
  • Według mnie to nie jest błąd gry

    1 12.50%
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: [P4] Ucinanie tabeli w prezentacji

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    01-03-2013
    Postów
    44

    [P4] Ucinanie tabeli w prezentacji

    Kolega chciał na prezentacji Drużyny zrobić tabelę z datami kiedy wbiłem jaki level (bo uznał za zabawne że bardzo rzadko gram) ale po osiągnięciu pewnego rozmiaru tabela i wszystko co było po niej po prostu się urywało.

    Nazwa:  Prezka1.jpg
Wyświetleń: 228
Rozmiar:  23.6 KB
    Nazwa:  Prezka2.jpg
Wyświetleń: 223
Rozmiar:  22.7 KB

    Nie było żadnego powiadomienia o przekroczeniu 32KB (które pojawiało się poprawnie gdy wkleiłem dość duży kawał tekstu przed tabelą próbując ustalić dlaczego ów błąd występuje). Wszystkie zamieszczone screeny i dalsze komórki tabeli najzwyczajniej znikły.

    Po zapisaniu prezentacji zmiany te były widoczne (oczywiście tylko u osoby edytującej) ale po zamknięciu i ponownym jej otwarciu wszystko się urywało.

    Zmiany przed tabelą zostawały, ale po dodaniu tam większej ilości tekstu znikało coraz więcej komórek z końca tabeli.
    Nazwa:  Prezka3 po dodaniu tekstu przed tabelą.jpg
Wyświetleń: 243
Rozmiar:  23.0 KB

    kod z okna edycji HTML ważył tylko 4,33KB

    Błąd Występuje u każdego z drużyny. I ja i Nattat mieliśmy tak samo

    Ostatecznie udało mi się zwiększyć ilość wierszy w tabeli usuwając spacje na początku każdej komórki (<td>&nbsp;58</td> ==> <td>58</td>) ale przy tym jedyne co zmieści się w prezentacji to tabela, chociaż jej kod HTML zajmuje tylko 1/8 dopuszczalnego rozmiaru.
    Nazwa:  Prezka4 po usunięciu spacji.jpg
Wyświetleń: 235
Rozmiar:  20.0 KB
    Nie zmienia to jednak faktu, że z tabelami jest coś nie tak. Gdyby chociaż pojawiał się komunikat o przekroczeniu 32KB, wszystko byłoby dobrze, ale prezentacja zwyczajnie się ucina.

    Podejrzewam że na serwerze kod tabeli przechowywany jest nie tylko w HTML ale jest tam coś jeszcze (np CSS). w takim przypadku kod HTML może być mniejszy niż dozwolony limit, ale dane zapisane na serwerze mogą go przekraczać.

    Poza tym czasami po zapisaniu prezentacji przed tabelą czasem pojawiał się znak > (u obu z nas był widoczny, pojawiał się niezależnie od tego kto edytował)

    Na pewno nie ma związku z przeglądarką ani systemem, gdyż występuje i na Chrome, i na Firefoxie, i na Win7 i na XP.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Cytat Napisał Boberak Zobacz post
    Poza tym czasami po zapisaniu prezentacji przed tabelą czasem pojawiał się znak > (u obu z nas był widoczny, pojawiał się niezależnie od tego kto edytował)
    Jeszcze czasem linijkę nad tabelką znak "<", ale to raczej małoistotne.
    Ostatnio edytowane przez Nattat ; 10-02-2018 o 21:35

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •