Zobacz wyniki ankiety: Jesteś za?

Głosujących
56. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    18 32.14%
  • Nie mam nic przeciwko

    3 5.36%
  • Nie mam zdania

    9 16.07%
  • Nie

    26 46.43%
Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 80

Temat: Zmniejszenie ilości AP zdobywanej z Amaterasu

  1. #46
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Danger, Denol, DEWASTATOR Leon Full, DziadekSamoZuo, GoldenkoPL, Kamillo, Nattat, tetrax
    — każdy z nich bez wyjątku przesiaduje w tej grze dzień w dzień, nie ma chwili gdy nie ma ich online. I tylko biją Amaterasu i czerpią znaczną przewagę z tego wynikającą. No cóż, dopóki dla nich nie jest to problemem, to najwidoczniej reszta otoczenia ich nie obchodzi. Sami mogą się nachapać, więc problem nie istnieje.
    Co do AP z amaterasu ma moje siedzenie przed komputerem i granie w mfo3? Zresztą już raz napisałem, ale napiszę kolejny raz. Każdy ma prawo bić Amaterasu i każdy może się "wzbogacać". Zgadza się, jestem online na mfo bardzo długi czas, lecz większość czasu afczę, zbijam energie lub czytam forum. Amaterasu nie chce mi się bić, ponieważ mam lepsze rzeczy do roboty niż bicie 30 minut mini-bossa.

  2. #47
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    No to nie miej zorganizowanego składu i miej problemy z szukaniem ludzi do bicia Amaterasu o dowolnej porze, nie obchodzi mnie to kompletnie. Tylko w tym temacie nie widzę sensu użalania się, że nie jesteś w stanie znaleźć składu, skoro podałem ci jedno z możliwych rozwiązań.

    Odnieś się do najdłuższego posta z pierwszego tematu, a nie do tego, że "przecież trzeba znaleźć skład a znalezienie składu trwa 10 godzin dziennie!!, więc żaden z twoich argumentów nie mają sensu i w ogóle głupia propozycja reeeeeee".



    Jedno z drugim ze sobą nie koliduje. Można bić to i to jednocześnie.

    I po co wklejasz drugi raz to samo? Już to pisałeś w tym temacie.
    Ależ twój post z wyliczeniami ma ten problem, że źle uwzględniłeś długość trwania polowania (nie samej walki) na amratesu.

  3. #48
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Co do AP z amaterasu ma moje siedzenie przed komputerem i granie w mfo3?Zgadza się, jestem online na mfo bardzo długi czas, lecz większość czasu afczę, zbijam energie lub czytam forum. Amaterasu nie chce mi się bić, ponieważ mam lepsze rzeczy do roboty niż bicie 30 minut mini-bossa.
    W żadnym swoim poście nie pisałem o tobie bezpośrednio odnośnie długości gry na komputerze i długości gry w mfo3 dziennie, więc nie wiem do czego się odnosisz, no chyba że się chwalisz.

    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Zresztą już raz napisałem, ale napiszę kolejny raz. Każdy ma prawo bić Amaterasu i każdy może się "wzbogacać".
    Skoro zresztą już raz napisałeś, to przeczytaj łaskawie co zdążyłem odpisać na to, co zresztą już raz wcześniej napisałeś.

    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Każdy ma prawo do bicia Amaterasu i ja tego nie neguję, ale nowicjusz nie jest w stanie bić Amaterasu, skoro dopiero wbił 65 poziom i wciąż zapoznaje się z grą. Bije spokojnie 1x Krab Pustelnik nieświadomy tego, że na Amaterasu gracze czerpią tak ogromne profity (na 1 punkt energii przypadający profit wynosi ponad 2000% więcej!).
    I tworzy się ogromna przepaść między takim nowicjuszem, a doświadczonym graczem bijącym Amaterasu.


    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Ależ twój post z wyliczeniami ma ten problem, że źle uwzględniłeś długość trwania polowania (nie samej walki) na amratesu.
    Ależ mój post z wyliczeniami nie ma żadnego problemu. Nie uwzględniałem żadnej długości trwania polowania, więc nie mogłem tego źle uwzględnić.

    Proszę bardzo, droga wolna, możesz obliczyć miliony innych możliwości spożytkowania czasu siedząc przy Amaterasu, przecież ja nikomu tego nie bronię i już kilka osób w tym temacie do tego zachęcałem.

  4. #49
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Mam jeszcze jedno pytanie do Kim Chi, a mianowicie czemu akurat pająk jaskiniowy 1x? a nie pająk jaskiniowy 2x, 3x, meduza 1x, 2x, 3x, cyklops 1x, 2x, w grupie 3x tygrys górski 1x, 2x w grupie 3x

    Przecież bicie we 2 Tygrysy Górskie 3x mając założony pierścień specjalisty i gemy do nabijania byłoby wykonalne, a może i nawet opłacalne.

  5. #50
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    O KURDE NIE WYTRZUMUJE JUŻ XDDDDD
    JA SIEDZĘ CAŁYMI DNIAMI NA MFO XDDDDDDD
    Jak ja zbijam ene raz na kilka dni, nie biję mini, globale raz na ruski rok i loguje się głównie po to, by sprawdzić forum.

    Miałem tu jeszcze coś napisać, ale Goldenko mnie już uprzedził.

  6. #51
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Każdy ma prawo do bicia Amaterasu i ja tego nie neguję, ale nowicjusz nie jest w stanie bić Amaterasu, skoro dopiero wbił 65 poziom i wciąż zapoznaje się z grą. Bije spokojnie 1x Krab Pustelnik nieświadomy tego, że na Amaterasu gracze czerpią tak ogromne profity (na 1 punkt energii przypadający profit wynosi ponad 2000% więcej!).
    I tworzy się ogromna przepaść między takim nowicjuszem, a doświadczonym graczem bijącym Amaterasu.
    Jak to nie jest w stanie bić Amaterasu? Przecież jeśli taka osoba myśli to wie, że istnieje coś takiego jak Amaterasu. A co trudnego jest w zdobyciu eq +0 unikatowego w grze gdzie od 3 lat nie było upka fabularnego (nie licząc wyklętej góry)? Bo przecież w eq +0 da się bic Amaterasu. Ps. zaprzeczasz samemu sobie.

  7. #52
    Tutaj nie ma demokracji i ankieta jest tylko najprostszą formą oceny propozycji.
    Nie jestem ostatnio zbyt aktywny więc nie będę niczego kalkulował, ale amaterasu z tego co pamiętam miał być najsilniejszym bossem do devos i furtką do nabijania ap. Sam boss wkracza bardziej pod Nordie niż Devos i nie wydaje mi się również, żeby była to lekka droga do wzbogacenia się, gdyż wymaga odpowiednich umiejętności i przygotowania, a także czasu i systematyczności. Jeśli nie jest to boss dla wszystkich i wymaga dużej aktywności w grze to normalne, że będzie niósł większy zarobek, a porównywać go trzeba raczej z bossami w Nordi, niż pajakami.
    Szacunki kim chi są jednak dosyć przerażające i osobiście nie lubię takich ukrytych boosterów dla wybranych, więc należy to na spokojnie sprawdzić. Może problemem jest tylko brak Nordi.
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  8. #53
    Czyli co, wykluczyć bonusy Expa, Golda, AP z bossów i mini?

  9. #54
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Ale dlaczego twoim jedynym argumentem jest "bo nowicjusz to, nowicjusz tamto". Nowicjusz to poziom 1-20, no i jeśli to tzw. "dziecko" to 1-40. Ja sam jako nowicjusz (dosyć dawno) byłem w stanie pokonywać pająki 2x, ponieważ nie jest to trudne (no chyba, że dałeś wszystko w atak/szybkość pomijając defy).

  10. #55
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,742
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Czyli co, wykluczyć bonusy Expa, Golda, AP z bossów i mini?
    To chyba będzie najlepsze rozwiązanie. Bo niejako one miały dawać boost na zwykłym expieniu, a to że są selektywnie używane tylko na mini-bossy to swojego rodzaju exploit.

  11. #56
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Jedno z drugim ze sobą nie koliduje. Można bić to i to jednocześnie.
    To po co powstał temat? Każdy może sobie bić Amaterasu i jednocześnie Wdowy czy Krakeny. I czemu na początku porównałeś Amaterasu do potworów, a teraz twierdzisz, że to bez sensu?
    Gra powinna wynagradzać siedzenie w niej całymi dniami. Nie twierdzę, że to jest jakieś super, ale gdyby tak nie było, to by była maksymalnie 1 postać.

    Szacunki kim chi są jednak dosyć przerażające i osobiście nie lubię takich ukrytych boosterów dla wybranych, więc należy to na spokojnie sprawdzić. Może problemem jest tylko brak Nordi.
    Moim zdaniem przerażające jest granie 300-450 dni, by zbić bonus na 600 walk. Jednocześnie to możesz robić tą postacią: nic. Czyli jest to coś w rodzaju zablokowanego slotu (no, możesz walczyć PvP i być łapany w czasie respu Amaterasu - na pewno wtedy masz szansę na złapanie jej. Nie mówię już, że niektórzy (np. ja) robią postaci full w obrony by móc wygrać walkę. Bo jest to niemal niemożliwe bez defera), a co za tym idzie - by odzyskać slot potrzebujesz 50 MF.

    Ciekawostka: jeżeli patrzeć tylko na zyski to praca sprzątaczki jest super wynagradzana! Zarobisz miliony! Walić, ze potrzebujesz do tego kilkuset lat pracy!
    Ostatnio edytowane przez Bąblowiec pląsający ; 11-02-2018 o 21:46

  12. #57
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,528
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    To chyba będzie najlepsze rozwiązanie. Bo niejako one miały dawać boost na zwykłym expieniu, a to że są selektywnie używane tylko na mini-bossy to swojego rodzaju exploit.
    Może zrobić tak, żeby bonusy działały tylko na zwykłe potwory.

  13. #58
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Mam jeszcze jedno pytanie do Kim Chi, a mianowicie czemu akurat pająk jaskiniowy 1x? a nie pająk jaskiniowy 2x, 3x, meduza 1x, 2x, 3x, cyklops 1x, 2x, w grupie 3x tygrys górski 1x, 2x w grupie 3x

    Przecież bicie we 2 Tygrysy Górskie 3x mając założony pierścień specjalisty i gemy do nabijania byłoby wykonalne, a może i nawet opłacalne.
    A mianowicie dlatego, że to jedno z najbardziej opłacalnych i przystępnych expowisk dla nowicjuszy, od których nie oczekuję bicia podwójnych grup pająków, skoro są nowicjuszami.

    Pokaż dowolnego nowicjusza, który pokonuje 3x Pająk Jaskiniowy/2x Meduza/3x Meduza/2x Cyklops/2x Tygrys Górski, a chętnie się do tego odniosę.
    Albo sam rozpisz jak wyglądają koszta bijąc takie potwory, ale uprzednio znajdź jakiegokolwiek nowicjusza, który daje sobie z takimi grupami potworów radę.

    Cytat Napisał Nattat Zobacz post
    O KURDE NIE WYTRZUMUJE JUŻ XDDDDD
    JA SIEDZĘ CAŁYMI DNIAMI NA MFO XDDDDDDD
    Jak ja zbijam ene raz na kilka dni, nie biję mini, globale raz na ruski rok i loguje się głównie po to, by sprawdzić forum.

    Miałem tu jeszcze coś napisać, ale Goldenko mnie już uprzedził.
    Nikt tu o tobie nie pisał bezpośrednio i nie wiem czemu miałby.



    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Jak to nie jest w stanie bić Amaterasu? Przecież jeśli taka osoba myśli to wie, że istnieje coś takiego jak Amaterasu. A co trudnego jest w zdobyciu eq +0 unikatowego w grze gdzie od 3 lat nie było upka fabularnego (nie licząc wyklętej góry)? Bo przecież w eq +0 da się bic Amaterasu. Ps. zaprzeczasz samemu sobie.
    "Każdy ma prawo do bicia Amaterasu" "ale nowicjusz nie jest w stanie bić Amaterasu"
    W którym momencie to jest zaprzeczenie samemu sobie?

    Sprawdź definicję słowa nowicjusz, sprawdź definicję wyraźenia "mieć możliwość/prawo", sprawdź definicję wyrażenia "nie być w stanie", sprawdź definicję "nowicjusz nie pokona trolla górskiego bez unikatowego ekwipunku z plusami, bo troll górski został zaprojektowany do walki przeciwko przeciwnikowi z ekwipunkiem z plusami".

    Może to cię naprowadzi, skoro nie rozumiesz aluzji.

    Ja już nawet na to odpowiadać nie będę, bo to co on pisze jest tak absurdalne, że ręce opadają.



    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Czyli co, wykluczyć bonusy Expa, Golda, AP z bossów i mini?
    W sumie to najprostsze rozwiązanie, skoro dochodzi do nadużyć i ludzie specjalnie tworzą dedykowane postacie pod bicie tylko i wyłącznie mini bossów i czerpanie ogromnych korzyści z tych bonusów.

  14. #59
    Tester Avatar Denol
    Dołączył
    24-03-2013
    Postów
    4,642
    Skoro tak bardzo chcesz uczciwości wobec nowych graczy to może od razu zróbmy temat " wyzerowanie energii kupionej za mfy" bo na Nordie osoba mająca większy limit eny ma przewagę nad pozostałymi. I nie wyjeżdżaj mi tu z tekstem " ale kupili to za realną kase " bo po 1 ena zwiększa się wraz z poziomami innych postaci i sam podliczałeś korzyści bicia Amaterasu przez gracza przy użyciu MF (a MF można kupić też za kasę w grze) .
    Kolejna kwestia limit postaci skoro osoby które grają dłużej mają za darmo 2 postaci więcej więc po raz kolejny "nowicjusze mają gorzej". Skoro ktoś gra dłużej i poświęca na grę czas niech ma profity, to tak jakbyś powiedział w klasycznym MMORPG "powinien być limit można ubić tylko raz każdego bosa na dzień bo nie każdy ma tyle czasu".
    A zatem statystyki:
    Ubicie 1 Amaterasu załóżmy te średnio 20 min daje łącznie 20min w ciągu minuty mając załóżmy 300% częst.walk statystycznie masz 50(i to na grp x1) pająków co daje 1000 pająków
    1 pająk 34 ap
    1000*34=34 000 AP
    Ametrasu 5460 AP
    z tego wynika że w czasie walki z 1 Amaterasu zdobyłbyś 6x więcej AP bijąc pająki (nie wspominając o exp czy złocie (przy dobrze dobranym eq na pojedynczym pająku nie stracisz żadnego potka), jeszcze można dodać iż na pająku możesz na spokojnie expic 9 gemów na Amaterasu realnie zwykły gracz jest w stanie expic max 5 gemów.
    Przeglądając raporty 1 z graczy który na co dzień bije Amaterasu (nie bd podawał nicku chcesz sam poszukaj i nie korzystam z swoich statystyk bo nie biję go tak często)
    18x wygrana
    2x przegrana
    Drop:
    6x odno 2
    6x odno 3
    Gem atak magiczny 2
    Użyte w walkach odno:
    7x odno 1
    5x odno 2
    6x odno 3
    (I gdzie tu jest ten twój rzekomy wielki zysk odno? Skoro średnio co walkę trzeba używać odno)

    Doliczmy do tego że 5 z tych Amaterasu było twoich dostałeś brązową szkate a tam co? 10 run Worth zważywszy na to że w prawie każdej walce stracisz 2-3runy (i do tego kamienie)

    Pozatym Drop z tych 2 Amaterasu:
    3x Gem MP 2
    1x Gem Atak Mag 2
    4x Srebrna Szkata
    czyli z co 5 Amaterasu i Szkata więc statystycznie co 10 walkę uda ci się coś wydropić.

    Tutaj zacytuję ciebie
    Średnio wydawane 14145 G na walkę.
    Amaterasu daje 7714g więc stracisz prawie 2x tyle złota co zyskasz

    Podsumowując w zamian za poświęcony czas gracz ma zysk w postaci AP i doświadczenia jednak trafi realny czas który poświęca na grę. A w końcu skoro poświecą czas to ma prawo mieć z tego zysk.

    A co do porównania do Necrona nie zapominamy że Necron dropi eq co walkę i wydaje mi się że średnio co 5 walk jest to unikat a czas poświęcony na jego bicie jak i zużycie potków jest zdecydowanie mniejsze.

    Bez obrazy ale jak czytałem twoje wypowiedzi to widziałem jedynie "Mam ból dupy bo inni gracze mają więcej czasu na grę i mają z tego większy zysk "
    (Nie wiem ile się zmieniło w temacie bo sprawdzanie raportów i podliczanie trochę mi zajęło)

  15. #60
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Zignoruję post Denola, bo nie dość, że tego czytać się nie da, to jeszcze postanowił powyrywać wszystko z jednego postu z kontekstu i się do tego odnosić.

    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    To chyba będzie najlepsze rozwiązanie. Bo niejako one miały dawać boost na zwykłym expieniu, a to że są selektywnie używane tylko na mini-bossy to swojego rodzaju exploit.
    No i bosko
    To chyba do zamknięcia niedługo.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •