Zobacz wyniki ankiety: Jesteś za?

Głosujących
56. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    18 32.14%
  • Nie mam nic przeciwko

    3 5.36%
  • Nie mam zdania

    9 16.07%
  • Nie

    26 46.43%
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 80

Temat: Zmniejszenie ilości AP zdobywanej z Amaterasu

  1. #31
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Zakładając, że na czekanie i bicie jej potrzeba ok. 1-1,5 godziny zabicie 400 zajmuje 16-25 dni ciągłego siedzenia w grze, czyli grając 6 godzin dziennie (xD) zajmie to 64-100 dni. Pewnie powiesz, że można wejść na tę postać tylko kiedy jest zrespiona, co jest dość "problematyczne". Wchodząc na postać tylko na czas, kiedy ona może się zrespić to 16 dni ciągłego grania.
    Z kolei by zbić bonus do AP to od 25 do 37 dni ciągłego grania.
    Czyli od 100 do 148 dni. W 100 dni z samych pająków (bez bonusu AP) masz ponad 2 miliony AP. Nie liczę wdów (codziennie 10, czyli statystycznie co drugi dzień dostajesz unikat + ponad 7000 AP, 50000 złota). Ale jak już mam liczyć - 50 unikatów, 700000 AP i 5000000 złota.

    Przy okazji można zmniejszyć drop złota Necronowi, albo już w ogóle usunąć możliwość wydropienia z niego czegokolwiek.

    Nie ma konieczności czekania, można logować się w godzinach, w których na pewno jest zrespiona.
    I dlatego policzyłem ile by się poświęcało czasu na siedzenie tylko wtedy, kiedy ona może się zrespić.
    Będzie to 25 dni, by zbić bonus na 600 walk. Grając 6 godzin dziennie - 100 dni, 4 godziny - 150 dni, 2 godziny - 300 dni.
    Ostatnio edytowane przez Bąblowiec pląsający ; 11-02-2018 o 20:43

  2. #32
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post
    Zakładając, że na czekanie i bicie jej potrzeba ok. 1-1,5 godziny zabicie 400 zajmuje 16-25 dni ciągłego siedzenia w grze, czyli grając 6 godzin dziennie (xD) zajmie to 64-100 dni. Pewnie powiesz, że można wejść na tę postać tylko kiedy jest zrespiona, co jest dość "problematyczne".
    Nie ma konieczności czekania, można logować się w godzinach, w których na pewno jest zrespiona.

    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post
    Przy okazji można zmniejszyć drop złota Necronowi, albo już w ogóle usunąć możliwość wydropienia z niego czegokolwiek.
    Okej, załóż osobny temat ze swoją propozycją i może się w nim wypowiem. Nie wiem po co to tutaj piszesz, skoro ten temat tego nie dotyczy.

  3. #33
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Jak jest na pewno zrespiona to na pewno nie ma graczy do bicia jej tak, żeby był ogarnięty skład.

  4. #34
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Nattat Zobacz post
    Jak jest na pewno zrespiona to na pewno nie ma graczy do bicia jej tak, żeby był ogarnięty skład.
    To znajdź stały skład i się wołajcie na śledziku na nk.pl albo w księdze gości na epulsie.
    To nic nie wnosi do tematu.

  5. #35
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    To nic nie wnosi do tematu.

    Ciągle piszesz, że jak jest ogarnięty skład i że po co czekać na resp, żeby ją jak można logować się jak jest zrespiona. Jak jest zrespiona to widocznie nie ma kto jej ubić = nie ma ogarniętego składu = musisz czekać aż ktoś przyjdzie.

    Skoro to nic nie wnosi do tematu to widać, że ten temat to jest trolling.

  6. #36
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Nattat Zobacz post
    Ciągle piszesz, że jak jest ogarnięty skład i że po co czekać na resp, żeby ją jak można logować się jak jest zrespiona. Jak jest zrespiona to widocznie nie ma kto jej ubić = nie ma ogarniętego składu = musisz czekać aż ktoś przyjdzie.
    Kurcze, kto by pomyślał, że teoria od praktyki wygląda zupełnie inaczej i kto by pomyślał, że Kim Chi nie ma zamiaru rozpatrywać nieskończenie wielu możliwości tego, jak może wyglądać rzeczywistość, dlatego postanowił oprzeć informacje zawierane w swoich postach właśnie na teorii.
    Rozumiem, że trudno było na to wpaść i może trochę zbijać z tropu.

    Zorganizuj sobie ogarnięty skład i będziesz go miał na zawołanie. Czego nie zrozumiałeś w tym poście?:
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    To znajdź stały skład i się wołajcie na śledziku na nk.pl albo w księdze gości na epulsie.
    Najwidoczniej niczego w zacytowanym fragmencie nie zrozumiałeś, skoro do tego nawet nie raczyłeś się odwołać, więc może teraz zrozumiesz, skoro ci to prościej wytłumaczyłem.


    Cytat Napisał Nattat Zobacz post
    Skoro to nic nie wnosi do tematu to widać, że ten temat to jest trolling.
    Spokojnie, masz jeszcze 14 lat, wybaczam ci błędne myślenie.

  7. #37
    Przestańcie ciągle zarzucać sobie trolling. Propozycja została wręcz wzorowo zaprezentowana przez Kim Chi. Więc jeśli chcecie z nim polemizować to poprawiajcie jego szacunki i zwracajcie uwagę na czynniki, których nie uwzględnił. Personalne ataki i luźne komentarze nie mają tutaj za bardzo sensu.
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  8. #38
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Nie możemy narzucać trollingu, a w ankiecie nie ma odpowiedzi "Nie". Tylko odpowiedzi pozytywne/neutralne.

    EDIT: Kim Chi nie wiem czy wiesz, ale każdy ma prawo do bicia Amaterasu, nie tylko doświadczeni gracze. Tylko wtedy walka staję się dużo trudniejsza, a czasem nawet niewykonalne jest pokonanie mini-bossa. Amaterasu daje duże profity, ponieważ jest to mini-boss globalny. Coś, co po długim biciu respi się długi czas. W porównaniu do Necrona drop jest dużo lepszy, lecz Necron jest dużo łatwiejszy i da się pokonywać go auto.
    Ostatnio edytowane przez GoldenkoPL ; 11-02-2018 o 21:29

  9. #39
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Nie możemy narzucać trollingu, a w ankiecie nie ma odpowiedzi "Nie". Tylko odpowiedzi pozytywne/neutralne.
    Ok, ankieta nie była wzorowa xD
    Dorzuciłem "nie"
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  10. #40
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    EDIT: Kim Chi nie wiem czy wiesz, ale każdy ma prawo do bicia Amaterasu, nie tylko doświadczeni gracze.
    Każdy ma prawo do bicia Amaterasu i ja tego nie neguję, ale nowicjusz nie jest w stanie bić Amaterasu, skoro dopiero wbił 65 poziom i wciąż zapoznaje się z grą. Bije spokojnie 1x Krab Pustelnik nieświadomy tego, że na Amaterasu gracze czerpią tak ogromne profity (na 1 punkt energii przypadający profit wynosi ponad 2000% więcej!).
    I tworzy się ogromna przepaść między takim nowicjuszem, a doświadczonym graczem bijącym Amaterasu.

    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Coś, co po długim biciu respi się długi czas.
    Nie wiedziałem, że Amaterasu respi się raz tygodniowo.
    30 minut to faktycznie straaaaaasznie długi czas.


    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    W porównaniu do Necrona drop jest dużo lepszy
    No właśnie, sam potwierdzasz, że w porównaniu drop Amaterasu w porównaniu do Necrona jest o wiele lepszy. Ja powiedziałbym, że drastycznie większy.



    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    Ok, ankieta nie była wzorowa xD
    Dorzuciłem "nie"
    Nie wprowadziłem takiej opcji w ankiecie, bo przewidziałem właśnie takie sytuacje, że ktoś napisze:
    Kod:
    "nie, bo głupia propozycja (nie powiem dlaczego, ale głupia)"
    ~Hatson,
    albo
    Kod:
    "nie, bo nachapałeś się już w styczniu w zeszłym roku i nie biłeś Amaterasu przez ostatni rok, ale się nachapałeś to innym też daj, bo maniaczę 15 godzin dziennie i mi to na rękę"
    ~Skuzz,
    albo
    Kod:
    "ble ble kim chi trollujesz (nie powiem dlaczego bo mam 12 lat i nie mam co robić więc gram 15 godzin dziennie i nie umiem się elokwentnie wypowiedzieć na ten temat więc napiszę że trollujesz i jeszcze cię zwyzywam na głównym czacie w grze żeby się popisać przed innymi"
    ~GoldenkoPL

    A nie wiadomo, czy admini się tymi ankietami nie sugerują, skoro w większości tematów nic nie piszą.


    Poza tym dodam:
    Dziwne, że nikt nie potrafi odnieść się z jakimś rzeczowym komentarzem do przykładowo postu lilanny, albo mojego najdłuższego posta z pierwszej strony, a wolą się przyczepiać, że nie uwzględniłem jednej sytuacji na nieskończenie wiele możliwych w swoich obliczeniach. Strasznie dziwne.

  11. #41
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał Kim Chi
    Nie wiedziałem, że Amaterasu respi się raz tygodniowo.
    30 minut to faktycznie straaaaaasznie długi czas.
    30 minut to nie jest wcale krótko, jest to 1/2 godziny, a godzina to 1/24 doby. więc 30 minut to 1/48 doby. A tak na poważnie, Amaterasu posiada różny czas spawnu w zależności od pory dnia/nocy. Respi się chyba 30-90 minut. A to już trochę długo, prawda?

    Cytat Napisał Kim Chi
    No właśnie, sam potwierdzasz, że w porównaniu drop Amaterasu w porównaniu do Necrona jest o wiele lepszy. Ja powiedziałbym, że drastycznie większy.
    Tak, potwierdziłem to, ale napisałem również, że Necrona da się ubic od razu dając walkę automatyczną (4 osoby). Win ratio nie wynosi 100%, lecz na pewno wynosi ponad 50% (nie wiem ile dokładnie, nie bijcie)

    Cytat Napisał Kim Chi
    Nie wprowadziłem takiej opcji w ankiecie, bo przewidziałem właśnie takie sytuacje, że ktoś napisze:
    "nie, bo głupia propozycja (nie powiem dlaczego, ale głupia)" ~Hatson,
    albo
    "nie, bo nachapałeś się już w styczniu w zeszłym roku i nie biłeś Amaterasu przez ostatni rok, ale się nachapałeś to innym też daj, bo maniaczę 15 godzin dziennie i mi to na rękę" ~Skuzz,
    albo
    "ble ble kim chi trollujesz (nie powiem dlaczego bo mam 12 lat i nie mam co robić więc gram 15 godzin dziennie i nie umiem się elokwentnie wypowiedzieć na ten temat więc napiszę że trollujesz i jeszcze cię zwyzywam na głównym czacie w grze żeby się popisać przed innymi" ~GoldenkoPL
    Czyli według ciebie osoby które się z tobą nie zgadzają nie mają prawa głosować?

  12. #42
    Kim Chi
    Konto usunięte
    No i tak jak przewidziałem, na "nie" zagłosowały tylko osoby maniaczące kilkanaście godzin dziennie przed komputerem i skupiające się na biciu Amaterasu dzień w dzień, którym na rękę jest to, że mają dzięki biciu Amaterasu tak znaczną przewagę. Szokujące.
    I to zgadza się w 100% xD
    No może oprócz Bashval​, ale on chyba nawet w to nie gra..? No przynajmniej ja pierwszy raz w życiu widzę taki nick.

    Danger, Denol, DEWASTATOR Leon Full, DziadekSamoZuo, GoldenkoPL, Kamillo, Nattat, tetrax
    — każdy z nich bez wyjątku przesiaduje w tej grze dzień w dzień, nie ma chwili gdy nie ma ich online. I tylko biją Amaterasu i czerpią znaczną przewagę z tego wynikającą. No cóż, dopóki dla nich nie jest to problemem, to najwidoczniej reszta otoczenia ich nie obchodzi. Sami mogą się nachapać, więc problem nie istnieje.

    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Czyli według ciebie osoby które się z tobą nie zgadzają nie mają prawa głosować?
    Kolejny wymyśla sobie jakiś ukryty zamysł moich wypowiedzi i poczuł się przez to urażony.

    Nigdzie nie napisałem, że nikt nie może głosować. Napisałem, że skoro ktoś zdecydował, że jest na nie, to liczę, że umie to rzeczowo uzasadnić w tym temacie, a nie: "Jestem na nie, bo nie. Głupia propozycja, trollujesz, sam zdobywałeś w ten sposób AP to nam też daj zdobywać".

    A liczyłem na rzeczowe uzasadnienia, bo to ogromny problem dla gry i jej społeczności (no nie dla was, skoro czerpiecie z tego ogromne korzyści).

    Poza tym z tego co widzę po ankiecie i głosach na "nie", to wszyscy głosujący na tę opcję chyba wyczekiwali jej dodania, skoro zdążyli zagłosować już na 5 minut po dodaniu tej opcji do ankiety. A w temacie nie raczyli się wypowiedzieć, no ale po co się wypowiadać, skoro im to odpowiada, skoro zdobywa się 21k AP za 15 minut spędzonych w grze.
    Ostatnio edytowane przez Kim Chi ; 11-02-2018 o 22:08

  13. #43
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Zorganizuj sobie ogarnięty skład i będziesz go miał na zawołanie. Czego nie zrozumiałeś w tym poście?:


    Najwidoczniej niczego w zacytowanym fragmencie nie zrozumiałeś, skoro do tego nawet nie raczyłeś się odwołać, więc może teraz zrozumiesz, skoro ci to prościej wytłumaczyłem.
    Zauważ, że taki przypadek, w którym się zalogujesz i będzie materac to znaczy, że nie ma osób, które by go biły o takiej porze. Zanim zawołasz osoby na niego minie czas. Jak masz jakiś tam skład, ale ich nie ma to co? Dzwonisz do nich o 4:38, żeby ich obudzić i powiedzieć: WSTAŃ MASZ BIĆ ZE MNĄ MATERACA? Nie wiem czy wiesz, ale wiele osób ma swoje życie i chcą iść rano do szkoły czy pracy. Ale spokojnie, masz 23 lata, więc wybaczam Ci błędne myślenie.

    Co do reszty postu, zauważ, że taki przypadek zdarzy się raz na 20 materaców. Za dnia jest łatwiej znaleźć skład, ale nie jest łatwo trafić idealnie na materaca. Może już się rozpocząć walka czy będziesz czekał itd.

    A tak swoją drogą to Goldenko bije materace? Nie wydaje mi się. Jak już to sporadycznie.

    Dodam jeszcze, że na Necronie łatwo można nabijać cały profil gemów, na materacu jak się jest zwykłym casualowym randomem to nie. Można odrobinę zmniejszyć to ap, ale to już po wejściu Nordii. Teraz zostawiłbym jak jest.
    Ostatnio edytowane przez Nattat ; 11-02-2018 o 22:19

  14. #44
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    30 minut to faktycznie straaaaaasznie długi czas.
    To jest czas minimalny. Tak samo mogę powiedzieć, ze respi się co 3 i pół godziny, bo taki jest czas maksymalny.
    Normalnie tylko przez 8 godzin respi się w czasie 30-60 minut.

    Próbując zbić bonus AP na 600 walk trzeba poświęcić minimum:
    Grając 6 godzin dziennie - 100 dni
    4 godziny - 150 dni
    2 godziny - 300 dni.
    I jest to minimum 25 dni ciągłego grania.

    Przyjrzyjmy się co można dostać za picie Pająków *3 (łatwo osiągalne hiterem przy zerowych kosztach walki):
    W 100 dni z samych pająków (bez bonusu AP) masz ponad 2 miliony AP i 13 milionów złota. Nie liczę wdów (codziennie 10, czyli statystycznie co drugi dzień dostajesz unikat + ponad 7000 AP, 50000 złota). Ale jak już mam liczyć - dodatkowe 50 unikatów, 700000 AP i 5000000 złota.
    W 150 dni - 75 unikatów, 4050000 AP i 27000000 złota
    W 300 dni - 150 unikatów, 8100000 AP i 54000000 złota
    Nie liczę kart. Do tego, zabicie auto 50 grup pająków i 10 wdów nie zajmuje ani 6, ani 4, ani 2 godzin. Najwyżej pół godziny.

  15. #45
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Nattat Zobacz post
    Zauważ, że taki przypadek, w którym się zalogujesz i będzie materac to znaczy, że nie ma osób, które by go biły o takiej porze. Zanim zawołasz osoby na niego minie czas. Jak masz jakiś tam skład, ale ich nie ma to co? Dzwonisz do nich o 4:38, żeby ich obudzić i powiedzieć: WSTAŃ MASZ BIĆ ZE MNĄ MATERACA? Nie wiem czy wiesz, ale wiele osób ma swoje życie i chcą iść rano do szkoły czy pracy. Ale spokojnie, masz 23 lata, więc wybaczam Ci błędne myślenie.
    No to nie miej zorganizowanego składu i miej problemy z szukaniem ludzi do bicia Amaterasu o dowolnej porze, nie obchodzi mnie to kompletnie. Tylko w tym temacie nie widzę sensu użalania się, że nie jesteś w stanie znaleźć składu, skoro podałem ci jedno z możliwych rozwiązań.

    Odnieś się do najdłuższego posta z pierwszego tematu, a nie do tego, że "przecież trzeba znaleźć skład a znalezienie składu trwa 10 godzin dziennie!!, więc żaden z twoich argumentów nie mają sensu i w ogóle głupia propozycja reeeeeee".

    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post
    Przyjrzyjmy się co można dostać za picie Pająków *3 (łatwo osiągalne hiterem przy zerowych kosztach walki):
    W 100 dni z samych pająków (bez bonusu AP) masz ponad 2 miliony AP i 13 milionów złota. Nie liczę wdów (codziennie 10, czyli statystycznie co drugi dzień dostajesz unikat + ponad 7000 AP, 50000 złota). Ale jak już mam liczyć - dodatkowe 50 unikatów, 700000 AP i 5000000 złota.
    W 150 dni - 75 unikatów, 4050000 AP i 27000000 złota
    W 300 dni - 150 unikatów, 8100000 AP i 54000000 złota
    Nie liczę kart. Do tego, zabicie auto 50 grup pająków i 10 wdów nie zajmuje ani 6, ani 4, ani 2 godzin. Najwyżej pół godziny.
    Jedno z drugim ze sobą nie koliduje. Można bić to i to jednocześnie.

    I po co wklejasz drugi raz to samo? Już to pisałeś w tym temacie.
    Ostatnio edytowane przez Kim Chi ; 11-02-2018 o 22:25

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •