Zobacz wyniki ankiety: Jesteś za?

Głosujących
56. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    18 32.14%
  • Nie mam nic przeciwko

    3 5.36%
  • Nie mam zdania

    9 16.07%
  • Nie

    26 46.43%
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 80

Temat: Zmniejszenie ilości AP zdobywanej z Amaterasu

  1. #61
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Kim Chi - chodziło mi o ten fragment, że osoby, które zagłosowały na nie to wszystkie (chyba oprócz jednego) siedzą cały czas na mfo, gdy to nieprawda.

    Co do tego, żeby bonusy nie działały na mini i bossach to na tak. Chyba do zamknięcia.
    Ostatnio edytowane przez Nattat ; 11-02-2018 o 22:52

  2. #62
    Falafel
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Denol Zobacz post
    Skoro tak bardzo chcesz uczciwości wobec nowych graczy to może od razu zróbmy temat " wyzerowanie energii kupionej za mfy" bo na Nordie osoba mająca większy limit eny ma przewagę nad pozostałymi. I nie wyjeżdżaj mi tu z tekstem " ale kupili to za realną kase " bo po 1 ena zwiększa się wraz z poziomami innych postaci i sam podliczałeś korzyści bicia Amaterasu przez gracza przy użyciu MF (a MF można kupić też za kasę w grze) .
    Kolejna kwestia limit postaci skoro osoby które grają dłużej mają za darmo 2 postaci więcej więc po raz kolejny "nowicjusze mają gorzej". Skoro ktoś gra dłużej i poświęca na grę czas niech ma profity, to tak jakbyś powiedział w klasycznym MMORPG "powinien być limit można ubić tylko raz każdego bosa na dzień bo nie każdy ma tyle czasu".
    A zatem statystyki:
    Ubicie 1 Amaterasu załóżmy te średnio 20 min daje łącznie 20min w ciągu minuty mając załóżmy 300% częst.walk statystycznie masz 50(i to na grp x1) pająków co daje 1000 pająków
    1 pająk 34 ap
    1000*34=34 000 AP
    Ametrasu 5460 AP
    z tego wynika że w czasie walki z 1 Amaterasu zdobyłbyś 6x więcej AP bijąc pająki (nie wspominając o exp czy złocie (przy dobrze dobranym eq na pojedynczym pająku nie stracisz żadnego potka), jeszcze można dodać iż na pająku możesz na spokojnie expic 9 gemów na Amaterasu realnie zwykły gracz jest w stanie expic max 5 gemów.
    Przeglądając raporty 1 z graczy który na co dzień bije Amaterasu (nie bd podawał nicku chcesz sam poszukaj i nie korzystam z swoich statystyk bo nie biję go tak często)
    18x wygrana
    2x przegrana
    Drop:
    6x odno 2
    6x odno 3
    Gem atak magiczny 2
    Użyte w walkach odno:
    7x odno 1
    5x odno 2
    6x odno 3
    (I gdzie tu jest ten twój rzekomy wielki zysk odno? Skoro średnio co walkę trzeba używać odno)

    Doliczmy do tego że 5 z tych Amaterasu było twoich dostałeś brązową szkate a tam co? 10 run Worth zważywszy na to że w prawie każdej walce stracisz 2-3runy (i do tego kamienie)

    Pozatym Drop z tych 2 Amaterasu:
    3x Gem MP 2
    1x Gem Atak Mag 2
    4x Srebrna Szkata
    czyli z co 5 Amaterasu i Szkata więc statystycznie co 10 walkę uda ci się coś wydropić.

    Tutaj zacytuję ciebie

    Amaterasu daje 7714g więc stracisz prawie 2x tyle złota co zyskasz

    Podsumowując w zamian za poświęcony czas gracz ma zysk w postaci AP i doświadczenia jednak trafi realny czas który poświęca na grę. A w końcu skoro poświecą czas to ma prawo mieć z tego zysk.

    A co do porównania do Necrona nie zapominamy że Necron dropi eq co walkę i wydaje mi się że średnio co 5 walk jest to unikat a czas poświęcony na jego bicie jak i zużycie potków jest zdecydowanie mniejsze.

    Bez obrazy ale jak czytałem twoje wypowiedzi to widziałem jedynie "Mam ból dupy bo inni gracze mają więcej czasu na grę i mają z tego większy zysk "
    (Nie wiem ile się zmieniło w temacie bo sprawdzanie raportów i podliczanie trochę mi zajęło)
    No i podliczone. Amaterasu daje dużo AP ale bez bonusów jest chyba ok( jak na straty materialne w walce ). Wystarczy wprowadzić bonusy tylko na potworki zwykłe i wszystko gra.

  3. #63
    Tester Avatar Denol
    Dołączył
    24-03-2013
    Postów
    4,641
    jeszcze postanowił powyrywać wszystko z jednego postu z kontekstu i się do tego odnosić.
    Chcesz równości to żądaj równości na każdej płaszczyźnie a nie tylko na tej która nie jest ci na rękę.

    - - - - - - - - - -

    Skoro tak bardzo chcemy tego typu zmian to od razu powinniśmy podsumować ile Amaterasu kto ubił i cofnąć ich gemy lvl 2 o ilość AP jaką z nich zyskali myślę że Kim Chi w pełni popiera taki pomysł.
    Ostatnio edytowane przez Denol ; 11-02-2018 o 22:55

  4. #64
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Nattat Zobacz post
    Kim Chi - chodziło mi o ten fragment, że osoby, które zagłosowały na nie to wszystkie (chyba oprócz jednego) siedzą cały czas na mfo, gdy to nieprawda.
    To było uogólnienie, nie siedzę w grze 24/7 i nie interesują mnie za bardzo inni gracze na tyle, żebym dzień w dzień śledził ich aktywność w walkach z mini bossami.
    To samo z Goldenkiem, też odebrał tamten post personalnie, a nic nie było napisanego odnośnie konkretnej osoby.
    Bo nie ma sensu sobie mydlić oczu— no taka jest prawda, tak to wygląda. Wystarczy spojrzeć kto zagłosował na "nie", przejść się do Wyklętej Świątyni i porównać nicki, 90% z nich to gracze siedzący tam non stop. Żaden inny gracz, oprócz tego Bashval, nie zagłosował przeciwko.

    Wszyscy dobrze wiedzą, że większość osób, a nawet prawie wszyscy z tych głosów na "nie", przesiaduje po kilka godzin w tej grze i zyskują sobie tam przewagę, dlatego właśnie są na nie. Większość z nich nawet nie postanowiła napisać w temacie dlaczego są na nie, po prostu są na nie, bo tak jak Hatson napisał "beeee głupia propozycja" bez żadnego uzasadnienia, po prostu głupia propozycja i tyle.

    Wystarczy chociaż na chwilę spróbować postawić się w sytuacji nowicjusza, który dopiero wbił 65 poziom i eureka. Wszystko staje się jasne. No ale o tym najwidoczniej nikt z nich nie pomyślał. I w tym przypadku (mówię odnośnie tego przesiadywania wymienionych graczy non stop w grze i postawienia się na miejscu nowicjusza) nie wyobrażam sobie, że ktokolwiek byłby w stanie nie przyznać mi racji, bo to są po prostu fakty.


    A post Denola kolejny raz oleję, bo widać, że do samego siebie nie ma szacunku, pisząc takie rzeczy, a ja nie mam zamiaru robić a terapeutę.

  5. #65
    Tester Avatar Denol
    Dołączył
    24-03-2013
    Postów
    4,641
    A post Denola kolejny raz oleję, bo widać, że do samego siebie nie ma szacunku, pisząc takie rzeczy.
    Ja bym coś napisał o twoim szacunku do nowicjuszy(i nie tylko) o którym niejednokrotnie słyszałem ale się powstrzymam od szerszej wypowiedzi

  6. #66
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    To chyba będzie najlepsze rozwiązanie. Bo niejako one miały dawać boost na zwykłym expieniu, a to że są selektywnie używane tylko na mini-bossy to swojego rodzaju exploit.
    Cóż, to jest dobre rozwiązanie, aczkolwiek osobiście uważam, że wtedy te usługi mogą stracić na sensie. Najlepiej, jeśli to możliwe, po prostu zablokować bonus AP na Amaterasu. Tak samo z bonusem w expa u Sarina i Kheer'a, choć one nie są tak bolesne dla systemu, bo są jednorazowe.

    Ogółem, do tego tematu idealny jest komentarz Denola:
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...l=1#post284861.

  7. #67
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Po raz ostatni proszę o spokój. Przestańcie sobie dogryzać. Kolejne takie wypowiedzi skończą się banami (prawdopodobnie dla obu stron, żeby nie było, że nie ostrzegałem).
    Bididididid!

  8. #68
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    To było uogólnienie, nie siedzę w grze 24/7 i nie interesują mnie za bardzo inni gracze na tyle, żebym dzień w dzień śledził ich aktywność w walkach z mini bossami.
    To samo z Goldenkiem, też odebrał tamten post personalnie, a nic nie było napisanego odnośnie konkretnej osoby.
    Bo nie ma sensu sobie mydlić oczu— no taka jest prawda, tak to wygląda. Wystarczy spojrzeć kto zagłosował na "nie", przejść się do Wyklętej Świątyni i porównać nicki, 90% z nich to gracze siedzący tam non stop. Żaden inny gracz, oprócz tego Bashval, nie zagłosował przeciwko.
    To działa również w drugą stronę. Spójrz na osoby, które są za - są to osoby, które nie biją tego (głównie z braku czasu/chęci). Czyli takie "jak ja nie mogę, to nikt nie może".
    Osoby, które zagłosowały na nie (co ciekawe wszyscy mają ponad 65 poziom):
    Bashval, Danger, DawidXD, Denol, DEWASTATOR Leon Full, DziadekSamoZuo, ferdeczek, GoldenkoPL, Kamillo, LeGenDar, Lokithor, Miseris, Nattat, RaZoR, Skuzz, tetrax
    Osoby, które ciągle biją - pogrubiłem, a sporadycznie biją - podkreśliłem.
    W zasadzie aenyia, Jabix, Kaczorrr, PlaTyNoWy i slenderboss siedzą w grze tyle, że mogą/już biją Amaterasu lub Necrona (który wymaga prawie tyle samo czasu, poza walką gdzie można włączyć auto). Oni świadomie nie biją (poza Jabixem) Amaterasu, wiedząc że tracą. Ale chwila, nie wyglądają mi na jakichś szczególnie biednych, co nigdy nie przebiją Skuzza czy Zerefa w rankingu PvP albo w złocie...
    Co ciekawe, z 14 osób, które zagłosowały na Tak aż trzy (Smoczy, Evil Girl, Pozdrawiam Fanów) nie mają maks. poziomu i kolejne trzy (xani (on jedynie bije jakieś gałkowce i nic poza tym), zerg, Koridor) praktycznie nie grają. Do tego, Dorek wchodzi na IŚ + bije jakieś minibossy z okolic Langeburga. I jeszcze Leonardo wchodzi powalczyć/na turnieje. No ciekawe.


    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Wystarczy chociaż na chwilę spróbować postawić się w sytuacji nowicjusza, który dopiero wbił 65 poziom i eureka. Wszystko staje się jasne. No ale o tym najwidoczniej nikt z nich nie pomyślał. I w tym przypadku (mówię odnośnie tego przesiadywania wymienionych graczy non stop w grze i postawienia się na miejscu nowicjusza) nie wyobrażam sobie, że ktokolwiek byłby w stanie nie przyznać mi racji, bo to są po prostu fakty.
    Wystarczy chociaż na chwilę spróbować postawić się w sytuacji nowicjusza, który dopiero wbił 65 poziom i eureka. Wszystko staje się jasne. No ale o tym najwidoczniej nikt z nich nie pomyślał.
    Jesteś sobie randomem, przechodzisz spokojnie fabułę, dobijasz maks. poziom, nawet ogarniasz dzięki grę dzięki świetnie napisanym poradnikom. Jednak już skończyłeś fabułę i przychodzi chrapka na jakieś osiągnięcia w PvP. Zaczynasz kompletować uzbrojenie, wziąłeś świetny skrypt i statystyki (które już sobie przed chwilą zresetowałeś) z forum. Co dalej? Gemy! Hmm... Ale jakbym mógł sobie je szybko nabić? Przecież nie chcę mi się bić Pająków Jaskiniowych *1 przez ponad 110 dni. O! Mogę bić Amaterasu z bonusem do AP i w międzyczasie robić drugą postać! Wtedy przyspieszę to żmudne wbijanie gemów!
    Ale zaraz... Przecież dla mojego dobra usunięto możliwość bicia jej z bonusem do AP. I teraz muszę poświęcić te 110 dni. Super! Dzięki wam, Pradawni Bogowie! Jesteście spoczko!

    Ci nowicjusze to wtedy mieli by super! Starzy wyjadacze już nabili sobie gemy, które im starczą do końca gry (chyba, że wprowadzą jeszcze jakieś nowe), a nowi będą musieli poświęcać na to ogrom czasu! Vive la commune

    Jeszcze jakbym miał podliczać ile zajmuje nabijanie gemów poziomu drugiego:
    • Bez bonusów - 250 walk, zakładając granie:
      • 6 godzin dziennie - w najlepszych godzinach bicie i czekanie trwa 1-1,5 godziny czyli 4-6 Amaterasu dziennie. 5 Amaterasu dziennie to 50 dni. Czyli po 50 dniach nabijasz gem poziomu 2.
      • 4 godziny dziennie - 2-3 Amaterasu dziennie (bliżej 3). 3 Amaterasu dziennie. Czyli po 83 dniach nabijasz gem poziomu 2.
      • 2 godziny dziennie - 1-2 Amaterasu dziennie (bliżej 1, ale weźmy, że co drugi dzień ubijemy 2). Czyli po 166 dniach nabijasz gem poziomu 2.
    • Z bonusami - 63 Amaterasu, zakładając granie (już nie będę się rozpisywać):
      • 6 godzin dziennie - 11 dni. Grając 6 godzin dziennie i wydając 15 MF mamy dziesięciokrotną przewagę w szybkości nad osobami, które postanowiły nabijać gemy poziomu 2 na Pająkach Jaskiniowych *1. Czyli poświęcamy coś koło 24 razy więcej czasu, a zysk 10 razy większy. Akurat dobrze to zostało zoptymalizowane (w sensie wiem, że przypadkowo to zrobiono). UWAGA! Powiedzmy, że wbijając te gemy robimy drugą postać. Dropy z Amaterasu + drugiej postaci ≈ dropy z wdów. W zasadzie zarabiamy znacznie więcej złota i doświadczenia z samych pająków! Do tego, co drugi dzień byśmy dostawali unikat, tutaj jedynie Wyklęte eq i nienabite gemy (naprawdę rzadko zdolności)! Znacznie więcej kart się zdobywa
      • 4 godziny dziennie - 21 dni.
      • 2 godziny dziennie - 42 dni.


    @Jeahok
    A teraz co wygląda przerażająco? To, że trzeba poświęcić 24 razy więcej czasu mając dziesięciokrotny zysk, czy że ma się ten dziesięciokrotny zysk zysk.
    Patrzenie na same zyski = skrajna głupota. To takie patrzenie na wynagrodzenie, a nie na wynagrodzenie/godzina. Albo patrzenie na drogę, a nie na drogę/czas.

    Kiedy WeLoveThisGame płakał, że osoby, które robiły 5 postaci mają przewagę ktośtam ważny w grze (bodajże Koridor, może ktoś inny) powiedział, że te osoby poświęciły czas, a czas jest ważniejszy od wszystkich zysków w grze.

    @down
    Czyli nie masz żadnego kontrargumentu? Pisałem w tym temacie chyba 3 razy, a ty ciągle w kółko powtarzałeś to samo. Jedynie odpowiadasz na zaczepki godlenka czy batata, którzy jedynie poczuli się urażeni?
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Bąblowiec pląsający ; 12-02-2018 o 14:44

  9. #69
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Temat do zamknięcia, administracja już się wypowiedziała i raczej zostanie z tym coś zrobione.

  10. #70
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Temat do zamknięcia, administracja już się wypowiedziała i raczej zostanie z tym coś zrobione.
    Administracja w każdej chwili może zmienić zdanie.

    Miło by było, gdyby rozważania herbata były wzięte pod uwagę, podczas podejmowania decyzji. A posty kima są po prostu śmieszne. Najpierw pisze, że nie będzie odpisywał na posty, które są czystymi zaczepkami i żeby pisać posty związane z tematem, po czym sam zaczepia graczy, typu denol, stwierdzając, że olewa jego posty, mimo tego, że niosą one trochę racji. Tak samo z postem herbaty, nie odniesie się do niego.

  11. #71
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    po czym sam zaczepia graczy
    Gość prowokuje konflikty, więc jego posty olewam. I swoje komentarze o mnie i o śmieszności moich postów pisz do siebie w notatniku, bo forum publiczne to raczej nie jest odpowiednie miejsce.


    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Tak samo z postem herbaty, nie odniesie się do niego.
    W jaki sposób mam się odnosić do postów użytkownika, którego mam zignorowanego? (ps. to pytanie retoryczne, nie odpowiadaj na to).


    Administracja już wyraźnie napisała, że takie sytuacje są niepożądane, więc nie wiem co tutaj więcej jest do dodania.

  12. #72
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Nie jest do zamknięcia. Klamka nie zapadła.
    I już lepszym rozwiązaniem jest nałożenie blokady, by nie móc bić Amaterasu ponad 5 razy dziennie. Dwie osoby w grze siedzą cały dzień i przez to wszyscy, a w tym najbardziej nowicjusze, mają cierpieć?
    Granie te 6 godzin dziennie pozwala złapać 5 Amaterasu (w teorii, w praktyce siedzi tam ciągle 8 osób, czyli łapie się ją 2 razy rzadziej), jest to dziesięciokrotna przewaga dropu AP w porównaniu do Pająków *1. Jednak osoby, które wolą bić Pająki *1 potrzebują 24 razy mniej czasu.
    Wtedy będzie równo - osoby, które nie mogą siedzieć cały dzień przed komputerem nie będą tak odstawać od tych, co by siedzieli na niej 12 godzin dziennie (bo nawet bez tych bonusów to by była przewaga). Przy okazji nowicjusz ma szansę nabijać gemy poziomu 2 czy w ogóle jakieś gemy.

    Administracja już wyraźnie napisała, że takie sytuacje są niepożądane, więc nie wiem co tutaj więcej jest do dodania.
    Jakie? Że ktoś dużo gra w ich grę i czerpie z tego większe zyski od tych, co wbijają na 15 minut zbić 400 pkt. energii? Nie opowiadaj. (ps. to sarkazm i nie traktuj tego dosłownie)
    Ostatnio edytowane przez Bąblowiec pląsający ; 12-02-2018 o 14:44

  13. #73
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Dokładnie, lepsze będzie ograniczenie ilości Amaterasu.

  14. #74
    Użytkownik
    Dołączył
    17-02-2013
    Postów
    52
    Osobiście jestem na NIE - a dlaczego? Jestem zwykłym graczem tym randomem co to sobie robi fabułę ale wcale nie koniecznie (mam fabułę daleko w tyle), bije słabe potworki bo, bo mam ochotę. I tu pojawia się ten dzień kiedy stwierdzę że jednak nabiję parę gemów więcej i szybciej, że nie wystarczy mi bicie 15256542367367 któregoś tam królika ale skąd wsiąść AP skoro ktoś gdzieś coś ograniczył Materac nie daje już tyle jak kiedyś (o tamci się wzbogacili - już nie mam szans ich dogonić przecież są już w kolejnych miastach), tak samo zostało zrobione z Rendelsem po cichu wielu graczy nie wiedziało praktycznie nikt że nie można ich bić już więcej niż 50 na postać w ciągu dnia.Moim skromnym zdaniem ograniczenie teraz AP na materacu pozostawi potężną przewagę i przepaść między tymi którzy już bili a tymi nowicjuszami.
    Ostatnio edytowane przez DĘBOWE MOCNE ; 12-02-2018 o 14:39 Powód: a musi być

  15. #75
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Ja w ogóle nie patrzę na to przez pryzmat nowicjusze/nie-nowicjusze tylko ogólnie od strony słuszności danej mechaniki i elastyczności.
    Obecne rozwiązanie jest po prostu złe i używane niezgodnie z intencją. Dodatkowo sprawia, że już nigdy, żaden boss nie dostanie fajnych mnożników tylko dlatego, że tak to działa. Dzięki zmianie z bonusami AP, Amaterasu zatrzyma swój wysoki mnożnik AP, a w przyszłości jakieś inne potwory będą miały szanse mieć podobne bonusy.

    Ten boss jest tak zrobiony, że korzysta z tego tylko grupka graczy i tak będzie zawsze z tak wymagającymi przeciwnikami (i ogólnie globalami).
    I nie, nie można stosować takiej logiki, że nie można nic zmienić, bo ci co robili coś przed zmianą skorzystali, a teraz już skorzystać nie będzie można.
    Z takimi założeniami nie można by było wprowadzać żadnych korekt i trzeba by trzymać na zawsze nawet najgłupsze rozwiązania.
    Na sam koniec - nowicjusze, to nawet się nie dowiedzą, że taki temat był. To jest ścieranie się interesów starych wyjadaczy - tych którzy bili, biją i zamierzają bić Amaterasu

    A ograniczenie bicia czasowe - jest tam nawet jakieś wbudowane, ale bardzo mało skuteczne. Można podkręcić dodatkowo, oprócz zmiany z bonusami.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •