Zobacz wyniki ankiety: Czy potwierdzasz, że błąd istnieje?

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, potwierdzam, że błąd istnieje (również się z tym spotkałem)

    1 9.09%
  • Nie, nigdy nie miałem tego błędu, a sprawdzałem warunki jego wystąpienia

    0 0%
  • Nie zwracałem uwagi/Nie jestem w stanie sprawdzić

    4 36.36%
  • Według mnie to nie jest błąd gry

    6 54.55%
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: [P?] "Następne 2 ruchy ma dowolny Przeciwnik"

  1. #1
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165

    [P?] "Następne 2 ruchy ma dowolny Przeciwnik"

    Podczas tworzenia skryptu na grupy potworów, które dublują naszą postać nie do końca działa polecenie "Następne 2 ruchy ma dowolny przeciwnik". Mając w skrypcie ustawione np. Następne 2 ruchy ma dowolny przeciwnik, moja postać hp <1500 użyj hp3, używa hp3 gdy nasza postać ma <1500 hp, lecz gdy żaden z przeciwników nie ma podwójnej tury. Tury u przeciwników : Przeciwnik A Przeciwnik B.

    EDIT (ponieważ niektórzy nie rozumieją): Liczy turę przeciwnika A i turę przeciwnika B jako Dubla jednego przeciwnika.


    Przykład: https://mfo3.pl/r/b57212182
    Skrypt
    Ostatnio edytowane przez GoldenkoPL ; 26-01-2018 o 21:59

  2. #2
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    3,145
    No to chyba dobrze?
    Następne 2 tury ma dowolny przeciwnik znaczy tyle, że następne 2 tury mają przeciwnicy.

  3. #3
    tetrax
    Konto usunięte
    Masz tam polecenie, które daje ci miks hp4 przy hp<=1300 i przy braku zombie. Poza tym, żeby zaszedł warunek "następne dwa ruchy ma dowolny przeciwnik", żaden z przeciwników nie musi mieć dubla.

  4. #4
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    No to chyba dobrze?
    Następne 2 tury ma dowolny przeciwnik znaczy tyle, że następne 2 tury mają przeciwnicy.
    Następne 2 ruchy ma dowolny przeciwnik == Dubla w następnej turze ma przeciwnik A lub B. Przynajmniej ja tak to rozumiem.

    Cytat Napisał tetrax Zobacz post
    Masz tam polecenie, które daje ci miks hp4 przy hp<=1300 i przy braku zombie. Poza tym, żeby zaszedł warunek "następne dwa ruchy ma dowolny przeciwnik", żaden z przeciwników nie musi mieć dubla.
    Polecenie 3 i 4, następne 2 ruchy ma dowolny przeciwnik, miałem ~1600 hp, a polecenia niżej <=1300.

  5. #5
    tetrax
    Konto usunięte
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Następne 2 ruchy ma dowolny przeciwnik == Dubla w następnej turze ma przeciwnik A lub B. Przynajmniej ja tak to rozumiem.



    Polecenie 3 i 4, następne 2 ruchy ma dowolny przeciwnik, miałem ~1600 hp, a polecenia niżej <=1300.
    W podanym raporcie skrypt wypełnił polecenie nr 9.

  6. #6
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał tetrax Zobacz post
    W podanym raporcie skrypt wypełnił polecenie nr 9.
    Ale moja postać miała około 1600 hp, a nie 1300.

  7. #7
    tetrax
    Konto usunięte
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Ale moja postać miała około 1600 hp, a nie 1300.
    Cytat Napisał GoldenkoPL
    Następne 2 ruchy ma dowolny przeciwnik, moja postać hp <1500 użyj hp4, używa hp4 gdy nasza postać ma <1500 hp, lecz gdy żaden z przeciwników nie ma podwójnej tury.


    Ostatnio edytowane przez GoldenkoPL ; Dzisiaj o 20:59


    Ty mówisz o mikasch 3. W przykładzie podałeś miksy 4, więc wytłumaczyłem czemu użyło miksa 4 (jednego), bo powinno go użyć. A na to, czemu używało miksów 3 odpowiedział Soad.

  8. #8
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał tetrax Zobacz post
    Ty mówisz o mikasch 3. W przykładzie podałeś miksy 4, więc wytłumaczyłem czemu użyło miksa 4 (jednego), bo powinno go użyć. A na to, czemu używało miksów 3 odpowiedział Soad
    Poprawiłem miks 4 na 3, co nie zmienia faktu, że 3 polecenie brzmi: Następne 2 tury posiada dowolny przeciwik, moja postać hp <2000 użyj hp3.
    Ostatnio edytowane przez GoldenkoPL ; 26-01-2018 o 22:18

  9. #9
    Błędu to nie ma co najwyżej mylące nazewnictwo. A więc "dowolny przeciwnik" w tym rozumieniu "przeciwna drużyna" jeśli gracze/stworki (nie koniecznie ten sam gracz/stworek) z przeciwnej drużyny mają dwie tury jedna po drugiej wtedy warunek się spełni. To co Ty chcesz zrobić, osiągniesz zamieniając "dowolny przeciwnik" na "wybrany przeciwnik".
    Ostatnio edytowane przez Belnel ; 26-01-2018 o 23:07

  10. #10
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    "Wybrany Przeciwnik", czyli który? Skoro to nie błąd to można zamknąć, lecz jest to strasznie nielogiczne na mylącą nazwę.

  11. #11
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    "Wybrany Przeciwnik", czyli który? Skoro to nie błąd to można zamknąć, lecz jest to strasznie nielogiczne na mylącą nazwę.
    Wybrany czyli jeden określony (tu przyjmuje pewnie za cel cel automatyczny). Dowolny czyli któryś z grupy, z tym że x lub y(jeden, drugi albo obaj).
    Jeśli to tak działa oczywiście, nie lubię pisać skryptów xd

  12. #12
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Ale jak się weźmie "wybrany przeciwnik" chyba też nie powinno działać. Przyklad:
    Tura gracza
    Przeciwnik a
    Przeciwnik b
    Przeciwnik a
    Przeciwnik b
    Tutaj nikt nie ma dwóch tur z rzędu.

  13. #13
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Jak się weźmie "wybrany przeciwnik" to będzie brało pod uwagę tego, którego by biło. Jeśli więc mamy np. ustawienie "najmniej hp", to jeśli przeciwnik z większym hp będzie miał dubla, to skrypt nie wykryje.

  14. #14
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Belnel Zobacz post
    To co Ty chcesz zrobić, osiągniesz zamieniając "dowolny przeciwnik" na "wybrany przeciwnik".
    Nie. Taki warunek nie przewiduje sytuacji, w której przeciwnik A ma dubla, ale między tym dublem jest jeszcze tura innego przeciwnika.
    No i jeszcze to, co matissimos napisał, czyli skrypt w takim przypadku zwraca uwagę jedynie na przeciwnika określonego tam u góry skryptu w kolejności atakowania.


    Nie da się osiągnąć tego, co próbujesz.

  15. #15
    Fakt, nie da się tego zrobić.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •