Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Temat: Prowizja za punkty MF

  1. #1
    SzymonGromu
    Konto usunięte

    Zły Prowizja za punkty MF

    Prowizja za punkty MF jest za duża..
    Sprzedaje na aukcji 8 punktów MF, na końcu licytacji cena ostateczna to 1.215.506 G, a przez prowizje dostałem tylko 322400 G.
    To jest bez sensu
    Nie polecam sprzedawać tych punktów (dla tych którzy chcieli zarobić na nich jak ja). Nie opłacalne...

  2. #2
    Antybristlerka
    Konto usunięte
    Sam nie byłem świadomy jak ta prowizja boli dopóki nie wystawiłem jakichś 500MF przed skasowaniem Antka, żeby mieć złoto do rozdania. Zamiast ponad 50kk dostałem 30kk. Ogólnie to handel punktami MF poszedł w złym kierunku...

    Aktualnie sprzedaż na targu jest tak nieopłacalna, że dochodzi do transakcji poza targiem, gdzie istnieje ryzyko kradzieży, a przecież handel wewnątrz gry był właśnie po to by mu zapobiegać.

  3. #3
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Astaralei Zobacz post
    Sam nie byłem świadomy jak ta prowizja boli dopóki nie wystawiłem jakichś 500MF przed skasowaniem Antka, żeby mieć złoto do rozdania. Zamiast ponad 50kk dostałem 30kk. Ogólnie to handel punktami MF poszedł w złym kierunku...

    Aktualnie sprzedaż na targu jest tak nieopłacalna, że dochodzi do transakcji poza targiem, gdzie istnieje ryzyko kradzieży, a przecież handel wewnątrz gry był właśnie po to by mu zapobiegać.
    Dokładnie. W 2011 roku przed wprowadzeniem pierwotnego handlu MFami handlowano kodami gdzie istnieje ryzyko kradzieży. Więc wprowadzono handel MFami. Teraz w 2018 roku ze względu na to że handel MFami jest nieopłacalny znowu handluje się kodami. Nawet z pół roku temu zgłaszano na potęgę naprawdę sporą grupę ludzi handlujących kodami w temacie od oszustów, co pokazało skalę problemu, ale nic z handlem MFami nie zrobiono.

    Nie wspominając o tym że zniszczenie handlu MFami to punkt krytyczny gry od którego nastąpił spadek w dół.
    Ostatnio edytowane przez DEWASTATOR Leon Full ; 19-01-2018 o 01:45

  4. #4
    Ta zmiana jest dobra z perspektywy czasu, a Wy rozpatrujecie ją jedynie chwilowo. Gdyby od początku była taka prowizja nikt by tego nie omijał, a przynajmniej byłyby to odosobnione przypadki, złą decyzją było wprowadzenie możliwości handlu bez niej. Jasne, w porównaniu z tym co było to to jest zmiana na gorsze dla graczy, ale fakty są takie, że aby mfo nie było P2W, a to jest kwestia nadrzędna, to tak to musi wyglądać, może jest jeszcze jakaś opcja, której nie widzimy, ale z podanych jedyną dobrą dla ogółu jest ta obecna.

  5. #5
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Ta zmiana jest dobra z perspektywy czasu, a Wy rozpatrujecie ją jedynie chwilowo. Gdyby od początku była taka prowizja nikt by tego nie omijał, a przynajmniej byłyby to odosobnione przypadki, złą decyzją było wprowadzenie możliwości handlu bez niej. Jasne, w porównaniu z tym co było to to jest zmiana na gorsze dla graczy, ale fakty są takie, że aby mfo nie było P2W, a to jest kwestia nadrzędna, to tak to musi wyglądać, może jest jeszcze jakaś opcja, której nie widzimy, ale z podanych jedyną dobrą dla ogółu jest ta obecna.
    Za czasów normalnego handlu MF kosztowało 10-20k i to nie było P2W, potem podbili cenę na targu sztucznie nie pozwalając na jej obniżenie, potem usługa 1mf/60k i jeszcze bardziej podbiło średnią cenę sprzedaży na targu a potem wprowadzili te głupie ograniczenia bo za bardzo P2W. Logic. Gdyby nie robiono głupich sankcji wszyscy byliby zadowoleni, a tymczasem obserwujmy jak handel kodami tkwi! I będzie tkwił dopóki nie zobaczymy z powrotem starego, zdrowego systemu.

  6. #6
    Nie do wszystkiego da się wrócić, jak dostaniesz arbuza i ktoś Ci go zabierze, to będziesz płakał że nie masz arbuza, mimo że wypadkowo nic się nie zmieniło. W tej chwili masz pół arbuza, a mimo tego płaczesz i to jest zupełnie naturalne, wcześniejsze zmiany nie były dobre, nie ta

  7. #7
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Nie do wszystkiego da się wrócić, jak dostaniesz arbuza i ktoś Ci go zabierze, to będziesz płakał że nie masz arbuza, mimo że wypadkowo nic się nie zmieniło. W tej chwili masz pół arbuza, a mimo tego płaczesz i to jest zupełnie naturalne, wcześniejsze zmiany nie były dobre, nie ta
    Oczywiście że da się wrócić. Można nam oddać arbuza.

    Chociaż porównując z arbuzami, to może tak. Jedliśmy arbuzy z lewego źródła, było jakieś ryzyko że są zatrute. Więc dano nam normalne arbuzy, sprawdzone. Potem większość nam zabrano. Teraz znowu jemy arbuzy z lewego źródła, bo chcemy je jeść, a normalnych nie możemy. Można nam oczywiście oddać normalne arbuzy, sprawdzone, ale nie, bo nie.

  8. #8
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Ale wy nie rozumiecie, że 20 poziom który kupił sobie za 5 zł 10 mf mógł otrzymać ~1kk złota? Jak na low-lvl jest to strasznie dużo i takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Prowizja, o dziwo, jest dobra. Nie ma sytuacji, gdzie 10 poziom dostaje tyle samo złota za mf co 65 (co zresztą może zachęcić niektórych graczy do wbicia 65 poziomu aby zarabiać). Tak, jak napisał Lisu. Gdyby od początku mfo była taka prowizja to gracze nie narzekaliby teraz na ich cenę.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Dokładnie, nie może być tak żeby 20 lvl po jednym kupnie MF miał złota wystarczająco żeby móc się normalnie rozwijać i nie musieć już kupować MF.
    Lepiej dajmy mu mało to kupi znowu.

    A tak serio gdyby nie ingerencja w wolny rynek to 20 lvl (i każdy inny) miałby po 20/30 k od punktu MF, najpierw wywindowali cenę MF przez wprowadzanie sprzedaży u NPC a potem wprowadzili jakieś podatki bo za dużo złota...

  10. #10
    SzymonGromu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Ale wy nie rozumiecie, że 20 poziom który kupił sobie za 5 zł 10 mf mógł otrzymać ~1kk złota? Jak na low-lvl jest to strasznie dużo i takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Prowizja, o dziwo, jest dobra. Nie ma sytuacji, gdzie 10 poziom dostaje tyle samo złota za mf co 65 (co zresztą może zachęcić niektórych graczy do wbicia 65 poziomu aby zarabiać). Tak, jak napisał Lisu. Gdyby od początku mfo była taka prowizja to gracze nie narzekaliby teraz na ich cenę.
    Jeju... to jakby nie mogli wprowadzić, że im większy lv tym mniejsza prowizja za sprzedaż punktów MF.

  11. #11
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Za czasów normalnego handlu MF kosztowało 10-20k i to nie było P2W, potem podbili cenę na targu sztucznie nie pozwalając na jej obniżenie, potem usługa 1mf/60k i jeszcze bardziej podbiło średnią cenę sprzedaży na targu a potem wprowadzili te głupie ograniczenia bo za bardzo P2W. Logic. Gdyby nie robiono głupich sankcji wszyscy byliby zadowoleni, a tymczasem obserwujmy jak handel kodami tkwi! I będzie tkwił dopóki nie zobaczymy z powrotem starego, zdrowego systemu.
    A wiesz co to inflacja, czy w podstawówce takich pojęć nie uczą?

  12. #12
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał SzymonGromu Zobacz post
    Jeju... to jakby nie mogli wprowadzić, że im większy lv tym mniejsza prowizja za sprzedaż punktów MF.
    Y, ale jak dokładnie to sobie wyobrażasz? Bo w pewnym sensie tak właśnie jest.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post
    A wiesz co to inflacja, czy w podstawówce takich pojęć nie uczą?
    Leon dalej wierzy, że te ceny mfów to wina elity.

    Zgodzę się, że skoro na 65 lvlu, czyli "maksymalnym" dostaje się czasami 33% ceny mfa, to coś jest nie tak. Może po prostu zrobić system, gdzie powyżej obecnej kwoty wolnej od podatku, byłoby po prostu procentowe ucięcie zysków? Zamiast obecnego 100%, to może[(200-lvl)/2]%? (Zakładam, że 200 będzie maksymalnym poziomem, w przypadku, gdy tak nie będzie, to n.p (300-lvl)/3, (500-lvl)/5 itp)

  13. #13
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    957
    Ja również uważam, że stary system był lepszy. Dlaczego przy kupnie MF trzeba płacić ogromną ilość złota, a przy sprzedaży dostaje się tyle co nic?

  14. #14
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał SzymonGromu Zobacz post
    Jeju... to jakby nie mogli wprowadzić, że im większy lv tym mniejsza prowizja za sprzedaż punktów MF.
    Przecież tak jest.

  15. #15
    Dlaczego przy kupnie MF trzeba płacić ogromną ilość złota
    Bo taki jest popyt.

    przy sprzedaży dostaje się tyle co nic?
    Bo low-lvl za 10 mf miałby zasoby na kilkadziesiąt poziomów. Niektórzy nazywają to P2W.

    ===
    Z tego co wiem, ta usługa jest przeznaczona dla low-lvl.

    ===
    Odnośnie argumentów, że ktoś celowo zwiększył ceny MF, żeby na tym zarobić. Nie wiem jak doszliście do takich argumentów. Admini więcej zyskiwaliby, gdyby MF było mniej warte, czyli było tańsze w złocie.

    ===
    Uważam, że najlepszy moment był wtedy jak można było handlować eq za MF. Za 1 unikat można było dostać nawet 50 mf.

    Osobiście chciałbym, żeby pojawiły się chociaż aukcje typu licytacja eq za MF.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •