Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 135 z 137

Temat: Gimbusowy las

  1. #121
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    4. Czaszka biała może być atakowana przez wszystkich niezależnie od różnicy lvli (nawet 65 może zaatakować 20 z czaszką) tam gdzie są pojedynki. Czerwona wszędzie. Czarnej dodatkowo nie można pomagać.
    Zaatakuj raz kogoś, a potem nie możesz nawet sobie przejrzeć targu. Cóż za świetny pomysł.
    A jak chcesz atakować kogoś wszędzie, skoro w niektórych jest wyłączona widoczność graczy?
    Czarnej już nie będę komentować.

    Człowieku, to zabije bójki w tej grze. Nie kazdy jest taką jęczy-bułą, że się boi każdego. Bójki to coś naturalnego w MMORPG i ty chcesz z tego zrobić jakiś chory cyrk? xD
    6. Osoby które pomogą agresorowi w ataku dostają tyle samo punktów co on. Przed wejściem do takiej walki dostają ostrzeżenie że dostaną w takim wypadku X pkt czaszek.
    Aha, czyli od teraz każda bójka jest 1v4. Każda.
    7. Czaszki się przedawniają 1 dzień/1 pkt. Usługa (5MF za 1 punkt to sprawiedliwa cena), albo zbijanie czaszek (1 przegrana w walce w której nie jesteś agresorem = 1 pkt). Także atak czaszki na inną czaszkę (1 udany atak odejmuje ci 1 pkt)
    Czyli wystarczy, że kumpel cię zaatakuje kilka razy i masz 0 czaszek, a on np. 3. No bardzo trudno oszukiwać xD Kazdy twój pomysł zawsze ma gdzieś lukę do oszukiwania, ciekawe dla kogo.
    9. Jest prowadzony ranking zabitych czaszek. Normalnie za niego są medale.
    10. Przy okazji - w żadnym razie ranking NABITYCH czaszek, niech nie będzie nagradzane lanie niskich lvli. Niech po za kolorem czaszki punkty czaszek są ukryte dla innych graczy (widzimy tylko swoje punkty), aby też nikt nie stworzył takiego rankingu na swojej prezce.
    Oba punkty się wykluczają.
    Masz 20lv i białą czaszkę? Haha, przyjdzie 65lv i cię rozwali. Wszystko spoko.
    Masz 60lv i żadnych czaszek? Omg, jakiś zwyrol przyszedł i cię zaatakował. NADZIAĆ GO NA PAL!
    12. Możnaby dodać kilka map bójkowych z tej okazji. Nie za dużo, nie tam gdzie główna fabuła, nie przed Rapsem #1, ale jest kilka miejsc, gdzie możnaby w takim wypadku bójki dodać.
    Że co? I tak jak raz pomożesz koledze/zaatakujesz kogoś to jesteś atakowany w mieście. To po kiego grzyba takie mapy robić?

    I nadal nie poruszyłeś sprawy samych bójek i map bójkowych. Do tego, co z IŚ? Jak by się miały odbywać?
    https://imgur.com/gallery/Y9qIn

    Moja koncepcja:
    • Mapy bójkowe:
      Wszędzie, poza miastami i lokacjami ważnymi dla fabuły.
    • Ograniczenia:
      Minimalne, po prostu 25lv wzwyż można atakować.
    • Zdobywanie czaszek/tracenie czaszek:
      Za zaatakowanie kogokolwiek, czyli wszczęcie jakiejkolwiek bójki (poza rankingowymi, IŚ i KG) 2 pkt. czaszki, za pomoc agresorowi 1.
      Za bronienie się 1 pkt., za pomoc broniącemu 2.
      Za zaatakowanie kogoś z czaszką białą - tracimy 1 pkt., czaszką czerwoną 2, a czaszką czarną 3.
      Wytracanie się ich czasowo trochę dziwne, ale może być. Ja bym proponował 3 tygodniowo. Kupowanie za MFy też, ale już raczej 1MF = 1 zbita czaszka.
    • Czaszki i kary za nie/pomaganie i nagrody za nie:
      ten system z kolorami czaszek ok. Niech będą widoczne w prezentacji.
      Od 20 pkt. (tutaj pewien nie jestem, szczelałbym coś w przedziale 10-30) w górę masz białą czaszkę. Biała czaszka nie jest niczym niezwykłym, bo bójki sa naturalne. Brak kar, tylko możesz atakować graczy od 40 poziomu, nie 25.
      Od 75 pkt. czerwona. Przy czerwonej można już jakieś kary nakładać. Np. szanse na drop itemów w bójce spadają, 10-25% (również nie jestem pewien) mniej żetonów za PvP (i TvT, o ile kiedykolwiek będą gildie i za walkę TvT będzie się dało dostać żetony). Można atakowac graczy od 50 poziomu. Gracz może być atakowany w miescie.
      Od 150 pkt. czarna. Tutaj kar może być sporo. Minimalne szanse na drop itemów w bójce, ciut wolniejsze odnawianie się energii, znacznie mniej żetonów za PvP. I można atakować graczy tylko z większym lub równym poziomem. Za jakieś ogromne nadwyżki tych czaszek można pomyśleć nad indywidualnymi karami. Tylko gracz z czaszką może być atakowany również w mieście, jak i gracz z czerwoną.
      Jeszcze można wprowadzić coś w rodzaju ujemnych czaszek - jeżeli ktoś ma 0, a pomaga broniącemu, zabija osoby z czaszkami lub sam jest atakowany, to może niech mu się naliczają jakieś inne pkt. (nazwijmy to flagami) I z flagami byłoby odwrotnie od czaszek. Im więcej masz pkt. flag, tym dostajesz lepsze nagrody.
      Za 20 pkt. flag jest już w widziana w prezentacji flaga jakiegoś koloru. Jako nagroda może być (już pomijając to, że taka osoba miałaby lepszą reputację, przynajmniej w pomaganiu w bójkach) X żetonów co tydzień za posiadanie flagi.
      Od 75 pkt. kolejna flaga, inny kolor i trochę więcej zetonów co tydzień. Można dodać takiemu graczowi np. 1 slot w depozycie.
      Od 150 pkt. ostatnia. Już sporo żetonów i może jakieś bonusy (energia się odnawia o 10s szybciej, 2 sloty w depozycie itp.).
      W sumie dla osób, które długotrwale mają bardzo dużo flag jakieś specjalne nagrody?

      Takie kary/nagrody raczej by zachęciły graczy do bójkowania się, kary raczej nie będą super uciążliwe, a nagrody zachęciły by do pomagania mniejszym poziomom. Jakiś 30lv jest atakowany? Hmm... Mogę pomóc mu i przy okazji dostanę 2 czaszki, jeszcze potem pary razy tak zrobię i będę dostawać co tydzień jakieś żetony!
    • Rankingi:
      Śmiało można dodać ranking czaszek i ranking flag. Tutaj medale niepotrzebne, bo wtedy i tak ma się jakąś czaszkę/flagę na prezentacji.
      Jeszcze jakieś czaszki/flagi w ciągu 24h. Coś w rodzaju medali, może brązowa, srebrna i złota czaszka/flaga? I byłyby widoczne na stałe, tak jak z PvP w ciągu 24h?
      A, i dobrze by ilość czaszek była widoczna po najechaniu na nią kursorem albo w statystykach.

  2. #122
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Ustalmy 3 rzeczy:

    1. Czaszka nie może karać graczy poprzez odbieranie im opłacalności gry. Czaszki powinny w jakiś sposób (np. Ranikngiem) zachęcać do zdobywania, a nie wysyłać gracza do więzienia. W takim wypadku nikt czaszek nie będzie chciał zdobywać, więc admini nie mają celu ich wprowadzać. Tak samo bezsensowne są ograniczenia ataku przez czaszki.
    2. Mieliśmy dyskutować o czaszkach, a nie o lokacjach, w których będą bójki. To jest inny temat, ich jest wystarczająco. Ew. Przywrócić stare bójkowe lokacje. Nie wyobrażam sobie uciekać z piekielnej fortecy z utrudnieniem w postaci bójek.
    3. Czaszki mają w założeniu być rozdawane agresorom z przewagą, a nie dowolnym agresorom.

  3. #123
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    1. Czaszka nie może karać graczy poprzez odbieranie im opłacalności gry. Czaszki powinny w jakiś sposób (np. Ranikngiem) zachęcać do zdobywania, a nie wysyłać gracza do więzienia. W takim wypadku nikt czaszek nie będzie chciał zdobywać, więc admini nie mają celu ich wprowadzać. Tak samo bezsensowne są ograniczenia ataku przez czaszki.
    To lepsze niż w przypadku propozycji leona, przecież on chciał by takie osoby nie mogły nawet przejrzeć targu.
    2. Mieliśmy dyskutować o czaszkach, a nie o lokacjach, w których będą bójki. To jest inny temat, ich jest wystarczająco. Ew. Przywrócić stare bójkowe lokacje. Nie wyobrażam sobie uciekać z piekielnej fortecy z utrudnieniem w postaci bójek.
    Przeczytaj pierwszy post w tym temacie.
    A ja wyobrażam. Zawsze można ustawić w tej lokacji pojedynki, a nie bójki.

    @down
    Wszędzie, poza miastami i lokacjami ważnymi dla fabuły.
    Wszystko świetnie czytasz.
    Ostatnio edytowane przez Bąblowiec pląsający ; 20-01-2018 o 19:54

  4. #124
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post
    To lepsze niż w przypadku propozycji leona, przecież on chciał by takie osoby nie mogły nawet przejrzeć targu.

    Przeczytaj pierwszy post w tym temacie.
    A ja wyobrażam. Zawsze można ustawić w tej lokacji pojedynki, a nie bójki.
    W jego przypadku karą za walkę jest walka, w twoim karą za walkę jest brak dalszego sensu gry.

    Przeczytałem. Doszliśmy do etapu zwanego rozmową z Tomim, więc teraz na nim się skupiamy, bo jest szansa coś osiągnąć w tej sprawie. No to widzisz, jednak nie wszędzie bójki.

  5. #125
    Użytkownik Avatar Mangue
    Dołączył
    06-01-2014
    Postów
    101
    Mój pomysł:
    1. Więcej map bójkowych (najlepiej dodatkowych, prostych, bez expowisk i mini)
    2. Bójki w gospodach na zasadzie IŚ - też najlepiej w innym pokoju, bo żaden pokojowy gracz nie chce się bić jak idzie po quest 'mączny' i zaginiony różaniec
    3. czachy zryte z tibii, może jakieś kolorowe imiona (+podkreślenie, żółty>pomarańczowy>czerwony) czy inny symbol, nawet kość?

  6. #126
    Ja ogólne byłbym za stworzeniem osobnej lokalizacji coś na typu rzeźni i tam mogło by się wszystko odbywać...

  7. #127
    Użytkownik Avatar Julek
    Dołączył
    17-05-2013
    Postów
    72
    Spoko by było stworzenie "sali wojowników" - powiedzmy w Devos lub Nordii, wiem, że KG i IŚ straciłyby trochę "niezwykłości", ale to też mógłby być jakiś event arenowy - można grać tylko zerowym ekwipunkiem, można korzystać tylko z ustalonej liczby unikatów, zdolności dostawałoby się losowo jak na KG, chociaż co do tego można się przyczepić, gemy tylko "1" lub ustalona ilość "2", walki tylko manualne. Byłby to event na skille, a jak na KG czasem dostaje się +8, a czasem najlepsza rzecz jest +5, albo np. tylko jedną Obronę Plus 1 i 4 Obrony Magiczne Plus 2, to często lepiej ma gracz, który dropnął lepsze gemy/zdolności/eq.

    To tylko propozycja, pewnie nie zostanie pochlebnie skomentowana, ale jakieś korekty do tego może mogłyby być spoko.

  8. #128
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał Julek Zobacz post
    Spoko by było stworzenie "sali wojowników" - powiedzmy w Devos lub Nordii, wiem, że KG i IŚ straciłyby trochę "niezwykłości", ale to też mógłby być jakiś event arenowy - można grać tylko zerowym ekwipunkiem, można korzystać tylko z ustalonej liczby unikatów, zdolności dostawałoby się losowo jak na KG, chociaż co do tego można się przyczepić, gemy tylko "1" lub ustalona ilość "2", walki tylko manualne. Byłby to event na skille, a jak na KG czasem dostaje się +8, a czasem najlepsza rzecz jest +5, albo np. tylko jedną Obronę Plus 1 i 4 Obrony Magiczne Plus 2, to często lepiej ma gracz, który dropnął lepsze gemy/zdolności/eq.

    To tylko propozycja, pewnie nie zostanie pochlebnie skomentowana, ale jakieś korekty do tego może mogłyby być spoko.
    Po co tworzyć drugie KG?

  9. #129
    musaraj
    Konto usunięte
    https://mfo3.pl/r/be94f0e2d

    Moja aktywność spadła po tym ataku. Jak więc widać, bójki w lokacjach, w których ludzie zostawiają swoje postacie i odchodzą od MFO, są złe.

  10. #130
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    To było tylko ostrzeżenie.
    Nie zawaham się zaatakować ponownie.
    Zostaw 10 tysięcy fiołków doniczkowych pod domem Telimeny albo nie zobaczysz już Devos.
    Nie dzwoń na ten numer.

    Twój post wnosi coś poza "omg mamo on zrobił mi kuku już nie przyhodze na ten plac zabaw"? Już mogłeś wysłać taką wiadomość:
    duszo wulagryzmuw

  11. #131
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    https://mfo3.pl/r/be94f0e2d

    Moja aktywność spadła po tym ataku. Jak więc widać, bójki w lokacjach, w których ludzie zostawiają swoje postacie i odchodzą od MFO, są złe.
    Musaraj jeśli chcesz potwierdzić swoją teorię to musisz teraz odejść z mfo, ufam że to zrobisz.
    Czekamy wszyscy aż skasujesz konto i wszystkim nam udowodnisz, że to ty miałeś rację.

  12. #132
    Użytkownik
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    51
    Największym problemem bójek była możliwość stracenia cennych przedmiotów. Kiedyś proponowałem, żeby po bójce była losowana pula trzech przedmiotów, przegrany odrzucałby najcenniejszą dla siebie rzecz, wygrany odrzucałby najmniej wartościową, a przedmiot niewybrany przez żadnego z graczy trafiałby z plecaka przegranego do plecaka wygranego. System wymagałby pewnych zmian w przypadku bójek drużynowych, ale pewnie dałoby się też coś wymyślić.

  13. #133
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Cytat Napisał Blood Rider Zobacz post
    Największym problemem bójek była możliwość stracenia cennych przedmiotów. Kiedyś proponowałem, żeby po bójce była losowana pula trzech przedmiotów, przegrany odrzucałby najcenniejszą dla siebie rzecz, wygrany odrzucałby najmniej wartościową, a przedmiot niewybrany przez żadnego z graczy trafiałby z plecaka przegranego do plecaka wygranego. System wymagałby pewnych zmian w przypadku bójek drużynowych, ale pewnie dałoby się też coś wymyślić.
    Problem w tym że teraz z bójek nie wypadają już cenne przedmioty.

  14. #134
    Użytkownik
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    51
    Cytat Napisał Dorek Zobacz post
    Problem w tym że teraz z bójek nie wypadają już cenne przedmioty.
    Wiem, byłbym właśnie za przywróceniem wypadania na opisanych przeze mnie zasadach.

  15. #135
    Użytkownik Avatar MichałKRZVS
    Dołączył
    19-03-2016
    Postów
    354
    Cytat Napisał Blood Rider Zobacz post
    Wiem, byłbym właśnie za przywróceniem wypadania na opisanych przeze mnie zasadach.
    Omg...te przedmioty nie powinny wypadać. Gdyby to zmienili to bym wolał unikać wszystkie bójkowe lokacje i tracić zabawe z grania.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •