Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 137

Temat: Gimbusowy las

  1. #31
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Dlaczego chcecie aby było dużo map bójkowych? Przecież to rozproszy ,,bójkowców" po wielu mapach, co sprawi że bójek takich jak oczekujecie (4v4, pełnoprawne TvT z graczami bijącymi się bo tego chcą) będzie mniej. Oprócz tego częściej będą atakowane niskie lvle, które przez bójki zniechęcą się do gry. To głupie rozwiązanie.

    Ja proponuję odwrotne rozwiązanie. Zmniejszenie ilości map bójkowych i zrobienie tylko jednej mapy bójkowej(po za KG i IŚ), wielkiej na powiedzmy 100x100, która będzie służyć tylko do bójek (żadnych mini tam expowisk itp.). Usunąć wtedy też ograniczenia, zasady walk jak na IŚ (jedynie z akceptacją pomocy i komunikatem przed walką), że można mieć przewagę jednej osoby, a pojęcie obrońcy i agresora nie istnieje. Podbić też w takim wypadku dropy z bójek, do takich jak były dawniej. Mogła to by być mapa ,,Wiekowy Las: Północ" - dla ludzi którzy grali kiedyś i pamiętają dawny Wiekowy. Oczywiście dla każdego gracza który chce tam wejść 1 raz dać ostrzeżenie na wejściu.
    - Ożywienie bójek wśród ludzi lubiących bójki
    - Gracze nie lubiący bójek nie są nimi niepokojeni

  2. #32
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Czemu każdym twoim argumentem w każdym temacie jest "zniechęci to nowych graczy z niskim poziomem". Nie jest to pod żadnym pozorem żadne uzasadnienie, każdy z nas był choć raz łapany na mapie bójkowej przez wyższy lvl czy coś w ten design i co? nadal gramy.

    edit: Co do samej propozycji, nie walczę zbyt często w tvt, lecz może to być ciekawe. Co do systemu czaszek to sam takowy proponowałem (ale nie z przedziałami jak w mfo2).

  3. #33
    tetrax
    Konto usunięte
    @Leon
    Bójki nie byłyby bójkami gdyby uczestniczyły w nich tylko osoby chętne. To wynika z ich definicji. Bójki sie prowadzi nie zawsze żeby powalczyć TvT.

    @fakerino
    Przy wbijaniu innych postaci i ci z maks levelem mogą być bójkowani.

  4. #34
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Czemu każdym twoim argumentem w każdym temacie jest "zniechęci to nowych graczy z niskim poziomem". Nie jest to pod żadnym pozorem żadne uzasadnienie, każdy z nas był choć raz łapany na mapie bójkowej przez wyższy lvl czy coś w ten design i co? nadal gramy.

    edit: Co do samej propozycji, nie walczę zbyt często w tvt, lecz może to być ciekawe. Co do systemu czaszek to sam takowy proponowałem (ale nie z przedziałami jak w mfo2).
    Ale znałem wielu graczy którzy przez to odeszli.

    Natomiast powiedz mi, czy fakt zrobienia jednej mapy bójkowej, za to wielkiej, dla tych którzy CHCĄ się lać, jest gorsze od zrobienia miliona map bójkowych gdzie łapani będą niskie lvle, a ci co chcą się lać będą się ciągle mijać?

  5. #35
    Jest limit pomiędzy poziomami atakujacego-atakowanego. Żeby nie było skrajnych przypadków typu 65lvl atakuje 15-20lvl.

  6. #36
    tetrax
    Konto usunięte
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Ale znałem wielu graczy którzy przez to odeszli.

    Natomiast powiedz mi, czy fakt zrobienia jednej mapy bójkowej, za to wielkiej, dla tych którzy CHCĄ się lać, jest gorsze od zrobienia miliona map bójkowych gdzie łapani będą niskie lvle, a ci co chcą się lać będą się ciągle mijać?
    Skoro chcesz wiedzieć czy jest gorsze. Tak. Jest. Dla tych którzy "chcą się lać" jest pvp.

  7. #37
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał tetrax Zobacz post
    @Leon
    Bójki nie byłyby bójkami gdyby uczestniczyły w nich tylko osoby chętne. To wynika z ich definicji. Bójki sie prowadzi nie zawsze żeby powalczyć TvT.
    Akurat fakt że wiele bójek jest o rank również wszystko psuje, bo zmniejsza się ilość oczekiwanych bójek TvT, ktoś atakuje, a tu bum, o rank, nie ma możliwości wezwania pomocy, trzeba się lać, kiedy oczekiwałeś TvT.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał tetrax Zobacz post
    Skoro chcesz wiedzieć czy jest gorsze. Tak. Jest.
    Dlaczego? Niech każdy gra tak jak chce, a nie tak jak oczekują od niego inni.

    Jest limit pomiędzy poziomami atakujacego-atakowanego. Żeby nie było skrajnych przypadków typu 65lvl atakuje 15-20lvl.
    Moja propozycja pozwoliłaby zdjąć ten limit do końca, gdyż bójki wróciłyby na dawne zasady. W końcu uczestniczyłyby w nich tylko osoby chętne.

  8. #38
    tetrax
    Konto usunięte
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Akurat fakt że wiele bójek jest o rank również wszystko psuje, bo zmniejsza się ilość oczekiwanych bójek TvT, ktoś atakuje, a tu bum, o rank, nie ma możliwości wezwania pomocy, trzeba się lać, kiedy oczekiwałeś TvT.
    Właśnie, a propos poruszenia tego tematu - nie lepsza byłaby opcja w której atakujący może wybrać czy bójka jest o rank czy nie? Pytam osoby inne niż Leon.
    Ostatnio edytowane przez tetrax ; 17-01-2018 o 23:14

  9. #39
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Dlaczego chcecie aby było dużo map bójkowych? Przecież to rozproszy ,,bójkowców" po wielu mapach, co sprawi że bójek takich jak oczekujecie (4v4, pełnoprawne TvT z graczami bijącymi się bo tego chcą) będzie mniej. Oprócz tego częściej będą atakowane niskie lvle, które przez bójki zniechęcą się do gry. To głupie rozwiązanie.

    Ja proponuję odwrotne rozwiązanie. Zmniejszenie ilości map bójkowych i zrobienie tylko jednej mapy bójkowej(po za KG i IŚ), wielkiej na powiedzmy 100x100, która będzie służyć tylko do bójek (żadnych mini tam expowisk itp.). Usunąć wtedy też ograniczenia, zasady walk jak na IŚ (jedynie z akceptacją pomocy i komunikatem przed walką), że można mieć przewagę jednej osoby, a pojęcie obrońcy i agresora nie istnieje. Podbić też w takim wypadku dropy z bójek, do takich jak były dawniej. Mogła to by być mapa ,,Wiekowy Las: Północ" - dla ludzi którzy grali kiedyś i pamiętają dawny Wiekowy. Oczywiście dla każdego gracza który chce tam wejść 1 raz dać ostrzeżenie na wejściu.
    - Ożywienie bójek wśród ludzi lubiących bójki
    - Gracze nie lubiący bójek nie są nimi niepokojeni
    Jest opcja pojedynku.
    A twoje rozwiązanie to taka opaska "nie gwałć mnie", z której podejrzewam, że również się śmiałeś.

  10. #40
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Cytat Napisał fakerino Zobacz post
    To może Ci "gościu" sprecyzuję. Piszesz, że nie lubiłeś czasów gdy byłeś atakowany przez wyższe lvl'e. ale przecież w Twojej propozycji taka postać rzeczy będzie jak najbardziej normalna.
    Dalej nie czytam, nigdzie nic takiego nie napisałem, a skoro nie zrozumiałeś to przeczytaj jeszcze raz.
    Nie mam obowiązku ci tłumaczyć jak chłop krowie na rowie. A skoro nie rozumiesz to dyskusja z tobą jest nieproduktywna.
    Albo masz, znaj moją dobroć, nawet ci zacytuję i czytaj aż zrozumiesz:
    Jak jeszcze grałem parę lat temu to bardzo mnie ta zmiana wkurzała gdy osoba z wyższym levelem mnie mogła atakować i jeszcze walczyć o rank, gold i eq.

  11. #41
    Jedyne w czym masz racje to to, że bójki o ranq w takiej formie sux. A otwarcie większej ilości map na bójki nie spowoduje, że TvsT będzie mniej, to nie praga tylko mfo, tu jest czat. I argument "znam wielu graczy, którzy przez to odeszło" jest nic nie wart, bo jesteś jedyną osobą która ich zna, większość z nich ma 8 lat i pojęcie rywalizacji jest im obce, najlepiej żeby na początku przy wyborze profesji wybierało się lvl i ilość plusów w eq, wtedy nie byłoby problemu, jak się nie podoba to w pasjansie nie ma bójek. Przestań wrzucać ten argument wszędzie, bo nie ma miejsca w którym ma on sens. Gry przeglądarkowe umierają, jeśli nic się w nich nie dzieje umierają szybciej, mfo ma najlepszy system walk jaki poznałem w historii moich gier przez przeglądarkę, wykorzystajcie to w końcu.
    Ostatnio edytowane przez Lisu aka wróciłem ; 17-01-2018 o 23:21 Powód: To do Leona, ale zaspamowaliście

  12. #42
    Antybristlerka
    Konto usunięte
    Tak już na poważnie. Jestem za bójkami wszędzie z wyjątkiem miast i paru kluczowych dla fabuły mapek. Powinny natomiast zostać obecne ograniczenia w atakowaniu niższych leveli, żeby nie było bójek 65lv vs 20lv. Jak 15 levele między sobą zaczną się bić w wiekowym lesie to całkiem fajnie, może nawet niektórzy się nauczą używać mikstur ożywienia i zdolek drużynowych

  13. #43
    Może wyjaśnię niektórym fenomen bójek.
    W grach około 20-25% graczy cechuje posiadanie motywacji tzw. "zabójcy". Takie osoby uwielbiają zarówno rywalizację (konkretniej wygrywanie), jak również, równie mocno, nękanie innych graczy. Oczywiście ma to negatywny wpływ na inny typ graczy, którzy z tego powodu mogą zacząć odchodzić (jest o tym sporo materiałów). Whatever. W MFO obecnie nękanie jest mocno utrudnione, bo nie można atakować słabszych, a wyzywanie ich, spamowanie czy głoszenie, że jest się królem nie jest takie efektywne.

    Bójki bez ograniczeń prawdopodobnie wrócą w momencie, gdy pojawią się wojny gildii (tak, wiem, za 100 lat). Jednak IMO takie wojny to jeden z lepszych kompromisów - w stanie wojny, słabsi czy low-lvl gracze przynajmniej wiedzą, że mają przeje...

    Jeśli chcecie czachy, to zamiast dywagować nad ich plusami i minusami, proponuję się ogarnąć i wspólnie ustalić jakiś spójny, możliwie najprostszy system i dopiero potem rozkminiać czy jest wystarczająco sensowny.

  14. #44
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Może wyjaśnię niektórym fenomen bójek.
    W grach około 20-25% graczy cechuje posiadanie motywacji tzw. "zabójcy". Takie osoby uwielbiają zarówno rywalizację (konkretniej wygrywanie), jak również, równie mocno, nękanie innych graczy. Oczywiście ma to negatywny wpływ na inny typ graczy, którzy z tego powodu mogą zacząć odchodzić (jest o tym sporo materiałów).
    Źródło.

    Jeśli chcecie czachy, to zamiast dywagować nad ich plusami i minusami, proponuję się ogarnąć i wspólnie ustalić jakiś spójny, możliwie najprostszy system i dopiero potem rozkminiać czy jest wystarczająco sensowny.
    Zamiast pisać tego typu głupie teksty przejrzyj archiwum propozycji. Było proponowane miliard razy i nie ważne jak dobrze byśmy pomysł sprecyzowali to nic nie zostało w tym kierunku zrobione. Daruj sobie przerzucanie odpowiedzialności z twórców na graczy, że "twórcy by to wprowadzili no ale musicie ustalić jakąś sensowną wspólną wersje, bla bla bla", guzik prawda i rozmydlanie tematu.

  15. #45
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Jeśli chcecie czachy, to zamiast dywagować nad ich plusami i minusami, proponuję się ogarnąć i wspólnie ustalić jakiś spójny, możliwie najprostszy system i dopiero potem rozkminiać czy jest wystarczająco sensowny.
    Ja proponuję odwrotne rozwiązanie. Zmniejszenie ilości map bójkowych i zrobienie tylko jednej mapy bójkowej(po za KG i IŚ), wielkiej na powiedzmy 100x100, która będzie służyć tylko do bójek (żadnych mini tam expowisk itp.). Usunąć wtedy też ograniczenia, zasady walk jak na IŚ (jedynie z akceptacją pomocy i komunikatem przed walką), że można mieć przewagę jednej osoby, a pojęcie obrońcy i agresora nie istnieje. Podbić też w takim wypadku dropy z bójek, do takich jak były dawniej. Mogła to by być mapa ,,Wiekowy Las: Północ" - dla ludzi którzy grali kiedyś i pamiętają dawny Wiekowy. Oczywiście dla każdego gracza który chce tam wejść 1 raz dać ostrzeżenie na wejściu.
    - Ożywienie bójek wśród ludzi lubiących bójki
    - Gracze nie lubiący bójek nie są nimi niepokojeni
    Prosty system, każdy byłby zadowolony.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •