Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 106 do 120 z 137

Temat: Gimbusowy las

  1. #106
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2016
    Postów
    298
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Nie do wykonania, chyba, że za pomocą osobnego zdarzenia globalnego udającego gracza. Bardzo nieoptymalne jak na mój gust, na 100% nie przejdzie coś takiego.
    jakby czaszka była przedmiotem to może być gracz posiada przedmiot > teleport mapa Jaskinia: swietlikow i to będzie wersja 2 tej jaskini ale połaćzyc graczy tam to nie wiem

  2. #107
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Dziedzicuwkai Zobacz post
    jakby czaszka była przedmiotem to może być gracz posiada przedmiot > teleport mapa Jaskinia: swietlikow i to będzie wersja 2 tej jaskini ale połaćzyc graczy tam to nie wiem
    Błagam, weź najpierw zdobądź jakąkolwiek podstawową wiedzę na temat, na który chcesz się wypowiedzieć.
    "Jak to się nie da? Zróbmy, by gracze z czaszką byli teleportowani do alternatywnej jaskini świetlików, a gracze bez będą ich nie-wiem-jak widzieć. Wszystko będzie działać." Jeśli trollujesz, to bardzo słabo, przestań, podszkól się trochę, dopiero wtedy wróć tutaj.
    Jeśli nie trollujesz, to skończ pisać bezsensowne posty.

  3. #108
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Trzy kolory czaszek nie są złe, ale co do atakowania innych dał bym że punkty czaszki są nabijane po 10 poziomach przewagi
    Za każde 5 dodatkowych musimy zużyć dodatkowy punkt energii za atak i dostajemy dodatkowy punkt czaszki za walkę.
    Aby system był prosty najlepiej ustalić by czaszki od czerwonej zbijało się tylko bójkami. Z osób oczaszkowanych była by nie wielka szana dropu EQ ale tylko do +3, oraz gold by dropił o 50% więcej niż normalnie oraz można by do tego dorzucić jakieś pkt expa. Dodatkowo można by zrobić że większy drop jest również z osób, które pomagają oczaszkowanej
    Osobie oczaszkowanej można pomagać, co do bójek to osoby wspierające moim zdaniem nie powinny dostawać punktów czaszki, ponieważ jest przewaga. No bo jak ktoś pomaga to nie pomaga np. takiemu 65 z 30 poziomem tylko np. pomaga takiemu 65 z 30, 65 i 65.
    Atakowanie osoby oczaszkowane nigdy nie skutkuje punktami czaszki, to samo się dzieje w bitwach czaszka z czaszką. Teraz nasunęła mi się ropozycja by osoba oczaszkowana za atakowanie innych oczaszkowanych mogła sobie zbijać punkty z wyjątkiem czarnej (zakładam że poza białą i czerwoną jest czarna, ale ją można zastąpić czerwoną).
    Chyba rozwiałem część wątpliwości jak ja to widzię

  4. #109
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    Teraz nasunęła mi się ropozycja by osoba oczaszkowana za atakowanie innych oczaszkowanych mogła sobie zbijać punkty z wyjątkiem czarnej (zakładam że poza białą i czerwoną jest czarna, ale ją można zastąpić czerwoną).
    Chyba rozwiałem część wątpliwości jak ja to widzię
    Ale to uderza w osoby, które chciałyby zbierać czaszki.

  5. #110
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Nawet mimo, że zostały zaprojektowane przez osoby wtedy aktywnie uczestniczące w tych "rywalizacjach".
    Ja myślałem, że tylko na KG wel decyduje jakie jest tango, ale się myliłem xD To takie "ej, niech właściciele wielkich korporacji i tłuste kapitalistyczne burżuje decydują o sytuacji w państwie!".
    Ci "aktywnie uczestniczący" na 100% nie robili tego pod siebie, na 100% byli obiektywni i w żadnym stopniu nie byli subiektywni. Noooo wcale, a wcale. Mało jest gier gatunku MMORPG (nie tylko 2d) z dobrymi systemami walk! Wszystko trzeba robić wg opinii ludzi, którzy w Tibie nie przegrali godziny. A skoro już nie rozumiesz aluzji: chodzi o osoby, które z tym gatunkiem się nie zapoznały i jedyny tytuł, jaki wymienią to 3 części mfo.
    Nie rozumiem po co w takiej grze wszystko trzeba komplikować. Sam w jakimś poście pisałeś o "zbyt szybkim komplikowaniu gry", a nawet do obliczenia szans na wbicie się w kolejki jest potrzebny superkomputer NASA.
    Twórcy sami dobrego systemu nie zaprojektują, ale nieeeee. Bo nie ma żadnych niezależnych produkcji, w których są takie systemy. No bardzo.
    Jakby nie było tego sztucznego komplikowania gry, to jeszcze tego więcej.

    A potem w podaniu na testera "co zrobić, by przyspieszyć proces tworzenia nowych miast" XDDD

    XD
    Typowy NC, jakby nie było już gdzie trollować.
    XD
    Typowy Koridor, jakby nie było możliwości wysłania PW w tak błahej sprawie.

  6. #111
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    W sumie ogarnąłem pomysł na czaszki - z zostawieniem blokady, ale jak 65 atakuje 41 i wyżej to dalej jest to 20 lvli przewagi i to nie ponosi żadnych konsenkwencji i to należałoby zmienić.

    1. Czaszkę dostaje się za atak na osobę nad którą się ma 5 i więcej lvli przewagi - czyli 65 za atak od 41 do 60 lvla dostanie czaszkę, tak przykładowo.
    2. Za atak dostaje się czaszkę, nie za wygraną w tym ataku.
    3. Oczywiście o tym że mamy czaszkę decydują punkty czaszek. Są 3 kolory czaszek 1-50 czaszka biała, 51-100 czaszka czerwona, 101+ czaszka czarna.
    4. Czaszka biała może być atakowana przez wszystkich niezależnie od różnicy lvli (nawet 65 może zaatakować 20 z czaszką) tam gdzie są pojedynki. Czerwona wszędzie. Czarnej dodatkowo nie można pomagać.
    5. Punkty czaszek dostaje się po ataku wg wzoru [liczba_lvli_przewagi-5]
    6. Osoby które pomogą agresorowi w ataku dostają tyle samo punktów co on. Przed wejściem do takiej walki dostają ostrzeżenie że dostaną w takim wypadku X pkt czaszek.
    7. Czaszki się nie przedawniają czasowo, czemu mają się przedawniać. Usługa (5MF za 1 punkt to sprawiedliwa cena), albo zbijanie czaszek (1 przegrana w walce w której nie jesteś agresorem = 1 pkt). Także atak czaszki na inną czaszkę (1 udany atak odejmuje ci 1 pkt)
    8. Osoby posiadające czaszkę mogą tracić cenne rzeczy (karty, zwoje, gemy, eq). W zależności od czaszki mają na to mniejszą lub wyższą szansę procentową.
    9. Jest prowadzony ranking zabitych czaszek. Normalnie za niego są medale. Jakieś osiągnięcia też za zabijanie czaszek.
    10. Przy okazji - w żadnym razie ranking NABITYCH czaszek, niech nie będzie nagradzane lanie niskich lvli. Niech po za kolorem czaszki punkty czaszek są ukryte dla innych graczy (widzimy tylko swoje punkty), aby też nikt nie stworzył takiego rankingu na swojej prezce. Osiągnięć za to też nie.
    Edit: Możnaby dodać kilka map bójkowych z tej okazji. Nie za dużo, nie tam gdzie główna fabuła, nie przed Rapsem #1, ale jest kilka miejsc, gdzie możnaby w takim wypadku bójki dodać.


    Jeśli nie poruszyłem jakieś kwestii to piszcie, przemyślę to i edytuję tego posta. Tak widzę czaszki w MFO3.
    Ostatnio edytowane przez DEWASTATOR Leon Full ; 20-01-2018 o 01:18

  7. #112
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    W sumie ogarnąłem pomysł na czaszki - z zostawieniem blokady, ale jak 65 atakuje 41 i wyżej to dalej jest to 20 lvli przewagi i to nie ponosi żadnych konsenkwencji i to należałoby zmienić.

    1. Czaszkę dostaje się za atak na osobę nad którą się ma 5 i więcej lvli przewagi - czyli 65 za atak od 41 do 60 lvla dostanie czaszkę, tak przykładowo.
    2. Za atak dostaje się czaszkę, nie za wygraną w tym ataku.
    3. Oczywiście o tym że mamy czaszkę decydują punkty czaszek. Są 3 kolory czaszek 1-50 czaszka biała, 51-100 czaszka czerwona, 101+ czaszka czarna.
    4. Czaszka biała może być atakowana przez wszystkich niezależnie od różnicy lvli (nawet 65 może zaatakować 20 z czaszką) tam gdzie są pojedynki. Czerwona wszędzie. Czarnej dodatkowo nie można pomagać.
    5. Punkty czaszek dostaje się po ataku wg wzoru [liczba_lvli_przewagi-5]
    6. Osoby które pomogą agresorowi w ataku dostają tyle samo punktów co on. Przed wejściem do takiej walki dostają ostrzeżenie że dostaną w takim wypadku X pkt czaszek.
    7. Czaszki się nie przedawniają czasowo, czemu mają się przedawniać. Usługa (5MF za 1 punkt to sprawiedliwa cena), albo zbijanie czaszek (1 przegrana w walce w której nie jesteś agresorem = 1 pkt). Także atak czaszki na inną czaszkę (1 udany atak odejmuje ci 1 pkt)
    8. Osoby posiadające czaszkę mogą tracić cenne rzeczy (karty, zwoje, gemy, eq). W zależności od czaszki mają na to mniejszą lub wyższą szansę procentową.
    9. Jest prowadzony ranking zabitych czaszek. Normalnie za niego są medale.
    10. Przy okazji - w żadnym razie ranking NABITYCH czaszek, niech nie będzie nagradzane lanie niskich lvli. Niech po za kolorem czaszki punkty czaszek są ukryte dla innych graczy (widzimy tylko swoje punkty), aby też nikt nie stworzył takiego rankingu na swojej prezce.


    Jeśli nie poruszyłem jakieś kwestii to piszcie, przemyślę to i edytuję tego posta. Tak widzę czaszki w MFO3.
    https://imgur.com/gallery/mGhW1S6
    Nie poruszyłeś kwestii bójek, map bójkowych.

  8. #113
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    6. Osoby które pomogą agresorowi w ataku dostają tyle samo punktów co on. Przed wejściem do takiej walki dostają ostrzeżenie że dostaną w takim wypadku X pkt czaszek.
    7. Czaszki się nie przedawniają czasowo, czemu mają się przedawniać. Usługa (5MF za 1 punkt to sprawiedliwa cena), albo zbijanie czaszek (1 przegrana w walce w której nie jesteś agresorem = 1 pkt). Także atak czaszki na inną czaszkę (1 udany atak odejmuje ci 1 pkt)
    10. Przy okazji - w żadnym razie ranking NABITYCH czaszek, niech nie będzie nagradzane lanie niskich lvli. Niech po za kolorem czaszki punkty czaszek są ukryte dla innych graczy (widzimy tylko swoje punkty), aby też nikt nie stworzył takiego rankingu na swojej prezce.
    Punkty, które skasowałem, to takie, przeciwko którym nic nie mam. Teraz reszta:
    6. Ale jak chcesz to rozwiązać? Wyobraź sb sytuację, że 65 atakuje 50, do 50 dochodzi 65, a do 65 dochodzi (teoretycznie to możliwe, a należy rozpatrzeć każdą możliwość) 20 lvl. Nie mają przewagi, więc czemu mają dostać jakieś czaszki? A jeśli liczba czaszek nie będzie ustalana na początku walki, tylko pod koniec, to taki 20 lvl będzie wchodził z przekonaniem, że nie dostanie czaszek, a tu nagle dojdzie do niego 2x65 i dostanie ich od groma. Bez sensu.
    7. Moim zdaniem głupie. Pomożemy kumplowi, dostaniemy punkt czaszki i na zawsze jesteśmy na niego skazani. Poza tym, jak sam jakiś czas temu stwierdziłeś, ludzie się zmieniają. Nie powinni więc być obciążani za grzechy przeszłości. Zmniejszanie liczby czaszek za pokonanie czaszki na nie, w ten sposób z gry znikają 2 czaszki naraz. Będzie mniej do bicia dla tych bez czaszek.
    10. Ja jestem za takim rankingiem. Czachy mają stworzyć rywalizację. Musi być jakaś zaleta czach, żeby ktoś chciał je zdobywać, żeby było kogo bić.

  9. #114
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Punkty, które skasowałem, to takie, przeciwko którym nic nie mam. Teraz reszta:
    6. Ale jak chcesz to rozwiązać? Wyobraź sb sytuację, że 65 atakuje 50, do 50 dochodzi 65, a do 65 dochodzi (teoretycznie to możliwe, a należy rozpatrzeć każdą możliwość) 20 lvl. Nie mają przewagi, więc czemu mają dostać jakieś czaszki? A jeśli liczba czaszek nie będzie ustalana na początku walki, tylko pod koniec, to taki 20 lvl będzie wchodził z przekonaniem, że nie dostanie czaszek, a tu nagle dojdzie do niego 2x65 i dostanie ich od groma. Bez sensu.
    7. Moim zdaniem głupie. Pomożemy kumplowi, dostaniemy punkt czaszki i na zawsze jesteśmy na niego skazani. Poza tym, jak sam jakiś czas temu stwierdziłeś, ludzie się zmieniają. Nie powinni więc być obciążani za grzechy przeszłości. Zmniejszanie liczby czaszek za pokonanie czaszki na nie, w ten sposób z gry znikają 2 czaszki naraz. Będzie mniej do bicia dla tych bez czaszek.
    10. Ja jestem za takim rankingiem. Czachy mają stworzyć rywalizację. Musi być jakaś zaleta czach, żeby ktoś chciał je zdobywać, żeby było kogo bić.
    6. W tym wypadku czaszka to zemsta za atak na słabszego i pomaganie człowiekowi, który słabszego zaatakował. Nie za przewagę na koniec walki, tylko za sam fakt ataku i pomocy atakującemu.
    7. Tutaj w sumie zgoda, w sumie fakty są takie że jak nikt nas nie zaatakuje i nie zbije nam czaszki i nie użyjemy usługi, to zostanie z nami na stałe. Więc 1pkt/1dzień może być dobrze.
    10. A ja nie. Ja wolałbym aby czaszek nikt nie chciał mieć. Rywalizacja nie polega na mieszaniu w nią bezbronnych niskich lvli.

    Mój odświeżony pomysł jest tutaj
    Pomysł na czaszki
    Ostatnio edytowane przez DEWASTATOR Leon Full ; 20-01-2018 o 01:46

  10. #115
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    10. A ja nie. Ja wolałbym aby czaszek nikt nie chciał mieć. Rywalizacja nie polega na mieszaniu w nią bezbronnych niskich lvli.
    To nie ma sensu wprowadzać systemu czaszek, jak potencjalnie nikt ich nie będzie miał.

    Edycja na prośbę leona:

    6. Okej, to teraz wiem.
    7. Fajnie, że się dogadaliśmy
    10. Patrz wyżej.

    Twój odświeżony pomysł
    1. ok
    2. ok
    3. ok
    4. ok
    5. ok
    6. ok
    7. ok, oprócz dalej tego, że czaszka zabiera pkt czaszce
    8. ok
    9. ok
    10. patrz wyżej
    11. może być, więc ok
    12. może być, więc ok

    Mam nadzieję, że moje odpowiedzi cię urzekły
    Ostatnio edytowane przez Clover ; 20-01-2018 o 02:05

  11. #116
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    10. A ja nie. Ja wolałbym aby czaszek nikt nie chciał mieć. Rywalizacja nie polega na mieszaniu w nią bezbronnych niskich lvli.
    Czy ty wiesz co to jest rywalizacja? Czemu low lvl są niby bezbronne? Przecież sam takim low lvl byłeś. Każdy z nas był. każdego z nas łapano w bójkach.

  12. #117
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    Dla tych czaszek mógłbym wrócić do gry. Pamiętam, wczesny rok 2006, 10-12 poziom, 1000 czaszek, 5 tysięcy walk i top 50 w rankingu pvp pod Langeburgiem.
    To były czasy, teraz nie ma czasów.
    Ostatnio edytowane przez Squadron ; 20-01-2018 o 10:57

  13. #118
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,523
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Czemu low lvl są niby bezbronne? Przecież sam takim low lvl byłeś. Każdy z nas był. każdego z nas łapano w bójkach.
    Dokładnie, można wzywać pomoc. Sam niedawno zostałem zaatakowany na słabszej postaci chyba w sosnowym i musiałem szukać kogoś do pomocy tylko jakieś 40 sekund.

  14. #119
    wcześniej dostałem bana za chyba mało jasny komentarz 'tak'. Teraz napisze tak jak najbardziej za wprowadzeniem, zarówno bicia w gimbusowym lesie jak i na wszystkich lokacjach (poza fabularnymi), a system czaszek powinien powstrzymać graczy, którzy chcą wygrywać za pomocą przewagi poziomów (różnicy sumy punktów statystyk)

  15. #120
    Zbanowany
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    303
    na tak moze to by troche ozywilo gre przynajmniej minimalnie po za tym wedlug mnie potrzebnych jest duzo zmian bo liczba graczy ciagle maleje (takie mam odczucie)

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •