Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 137

Temat: Gimbusowy las

  1. #61
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Zgodzę się, że rywalizacji przydałoby się więcej, jednak z mojego punktu widzenia to od dłuższego czasu wchodziły tylko zmiany do pvp, walk, etc. Dopiero pojawienie się mini-upków fabularnych to nieco wyrównało. Teraz jest po prostu kolej na zajęcie się fabułą, a wiesz ile osób przy tym projekcie "pracuje", niewiele. Gwarantuję Ci, że dalsze inwestowanie w tym momencie w walki nie poprawiłoby sytuacji, a wręcz ją pogorszyło przez takie poświęcenie czasu.
    Właśnie w tym jest problem! Że te updaty PvP były złe i zepsuły rywalizację. Więc nie mów o tych updatach w taki sposób jakby były one robione dla "zabójców" (tak ich nazwałeś), bo te zmiany PvP były robione totalnie pod "odkrywców" (tak ich nazwałeś).

    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Rozumiem, że trzeba czegoś więcej dla wcześniej wspomnianych "zabójców". Jednak zrozum, że im więcej jest "odkrywców" (fabuła, pve, content), tym ich ilość później przyciąga osoby od rywalizacji i nękania (o ile mają do tego odpowiednie narzędzia), co oczywiście potem negatywnie wpływa na ilość "odkrywców", no ale są jeszcze inne grupy graczy, którzy temu przeciwdziałają lub nie przejmują się nękaniem.
    Pisałem o tym już w poprzednim długim poście gdzieś pod koniec, że przebranżowanie MFO3 na grę pod "zdobywców" miałoby sens ALE TYLKO WTEDY gdy nie musielibyśmy czekać na updaty fabularne po 5 lat.

  2. #62
    tetrax
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Leonardo Zobacz post
    Oho zaczynamy używam trudnych słów by wykazać się wiedzą?
    Takie mnóstwo powodów może być, że nie podałeś ani jednego xddd
    Gwarantuję ci, że storpeduję wszystkie inne powody, bo w porównaniu do tego są one po prostu błahe. I nie brak upka się nie liczy, bo wszyscy rozumieją, że pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć i trzeba poczekać. Ale to że zabraliście zabawki tym którzy chcieli poczekać i dobrze się bawić w tym czasie? To jest głupota.


    Tamci co skończyli grali pod fabułę - fabuła się skończyła nie mieli co robić zakończyli grę.
    Ci co grali pod walkę wytrzymali znacznie dłużej pomimo zabrania najlepszych zabawek.

    Co innego może dotyczyć takiej grupy graczy?
    Każdemu zabrakło czasu na grę? Każdy miał wypadek bądź umarł śmiercią naturalną? Może każdy z nich został okradziony albo zniechęcony przez lcsa?
    Koridor podał chyba wystarczająco dobry przykład. Zresztą, być może grupa która lubi bardziej ryzyko szybciej nudzi się grą? Nie wiem jak byłbyś w stanie temu zaprzeczyć. Jak już wspominałem, może być multum korelacji.
    Ostatnio edytowane przez tetrax ; 18-01-2018 o 01:26

  3. #63
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    No tak, bo ci co się bójkowali wcale nie grali nigdy pod fabułę.
    Od kiedy to tylko gracze grający pod fabułę wydają hajs na grę? Kojarzę tylko jeden taki przypadek.
    Obstawiałbym że teraz gracze pvp generują znacznie większy przychód niż fabułowcy.
    Więc to ty spłycasz.
    Chciałeś pomysłu i rozmów - twierdząc że nie pamiętasz, aby takie były.
    Lilanna podsunęła całkiem sensowny pomysł podany i rozpisany na tacy. To mówisz że to reforma gildii bądź pvp? Ale co to do rzeczy? Kompletnie nic. Pomysł podany na tacy, przedyskutowany nikt go nie odrzucił.
    Dlaczego został zapomniany?
    No chyba nie z naszej winy? To nasza wina, że nie chce nam się grać w grę w której nic się nie dzieje, a zmiany są robione wciąż pod tych fabułę...
    Aż żal się robi serio.
    Śmiem twierdzić, że fabułowcy nie mając nawet połowy serca do tej gry co gracze pvp/bójkowicze.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Świetne statystyki. Dokładnie pokazują na kogo ma większy wpływ brak aktualizacji fabularnej.
    Jeszcze sprawdź na jakim lvl zakończyli grę Ja ostatnio sprawdzałem, że tylko 5% graczy wbija max lvl
    Swoją drogą w takim przypadku dlaczego wciąż nie ma tej aktualizacji fabularnej?
    Zabiliście system bójek, stawiając na graczy pod fabułę, tymczasem nie ma fabuły, przez co jak wskazałem większość fabułowców przestała grać.

    Cytat Napisał tetrax Zobacz post
    Koridor podał chyba wystarczająco dobry przykład. Zresztą, być może grupa która lubi bardziej ryzyko szybciej nudzi się grą? Nie wiem jak byłbyś w stanie temu zaprzeczyć. Jak już wspominałem, może być multum korelacji.
    Normalnie.
    Ryzykując tracą więcej, przez co, aby w pełni zrealizować fabułę poświęcą na grę więcej czasu niż fabułowcy. Na znudzenie się grą nic nie poradzisz? I w takim przypadku fabułowcy nie ryzykują, także się nie nudzą się tak szybko (WEDŁUG TWOJEJ INTERPRETACJI).
    Kolejna bezsensowna wstawka z twojej strony. A ja już wspomniałem, że tych możliwości może być multum, ale co z tego skoro żadne poza kilkoma nie ma sensu. A podane dane z łatwością naprowadzają na to które wskazują stan faktyczny
    Ostatnio edytowane przez Leonardo ; 18-01-2018 o 01:16 Powód: nie no ciebie tetrax nawet nie ma co komentować. NIE NO NIE MOGĘ JEDNAK PATRZEĆ NA TEN POKAZ ALA KAMILLO

  4. #64
    Po prostu było coś ważniejszego do zrobienia, no zdarza się że coś przejmuje priorytety nad czymś innym. Teraz priorytetem jest aktualizacja fabularna więc wszystko idzie w tym kierunku.

  5. #65
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    A teraz przypomnij im jeszcze od kiedy priorytetem jest aktualizacja fabularna.

  6. #66
    Właśnie w tym jest problem! Że te updaty PvP były złe i zepsuły rywalizację. Więc nie mów o tych updatach w taki sposób jakby były one robione dla "zabójców" (tak ich nazwałeś), bo te zmiany PvP były robione totalnie pod "odkrywców" (tak ich nazwałeś).
    Przecież rework pvp czy król góry, czy arena bossów typu NPC były robione przez osoby z tego środowiska

    Pisałem o tym już w poprzednim długim poście gdzieś pod koniec, że przebranżowanie MFO3 na grę pod "zdobywców" miałoby sens ALE TYLKO WTEDY gdy nie musielibyśmy czekać na updaty fabularne po 5 lat.
    No zgadzam się, ciągle rozkminiam jak przyspieszyć takie prace w przyszłości. Mam pewien pomysł, ale to już na kolejny, jeszcze nie rozpoczęty update.

    No tak, bo ci co się bójkowali wcale nie grali nigdy pod fabułę.
    Od kiedy to tylko gracze grający pod fabułę wydają hajs na grę? Kojarzę tylko jeden taki przypadek.
    Obstawiałbym że teraz gracze pvp generują znacznie większy przychód niż fabułowcy.
    Więc to ty spłycasz.
    Chciałeś pomysłu i rozmów - twierdząc że nie pamiętasz, aby takie były.
    Lilanna podsunęła całkiem sensowny pomysł podany i rozpisany na tacy. To mówisz że to reforma gildii bądź pvp? Ale co to do rzeczy? Kompletnie nic. Pomysł podany na tacy, przedyskutowany nikt go nie odrzucił.
    Dlaczego został zapomniany?
    No chyba nie z naszej winy? To nasza wina, że nie chce nam się grać w grę w której nic się nie dzieje, a zmiany są robione wciąż pod tych fabułę...
    Aż żal się robi serio.
    Śmiem twierdzić, że fabułowcy nie mając nawet połowy serca do tej gry co gracze pvp/bójkowicze.
    O wydawanym hajsie mówiłem tylko tyle, że grupa "fabularzy" (już wąsko mówiąc), jako całość generuje największe zyski. A to dlatego, że po prostu jest ich najwięcej. Jakby przeliczyć na gracza to może się okazać, że wydają najmniej. Ogólnie co do hajsu są nieco inne podziały "grup", ale to już znowu inny temat.
    Mówię, że pomysł lilanny jest zbyt skomplikowany do ot tak wprowadzenia, a jeśli chodzi o dyskusje to niewiele ich tam było. W dodatku pisząc o tym, że lepiej się skupić na specyfikacji pomysłów, miało to też i przede wszystkim oznaczać, że bez sensu dalej rozkminiać nad zaletami i wadami, były przecież już mówione tyle razy.

    Nie no, Leonardo, widzisz tylko szczyt góry lodowej. Rly... Moja dotychczasowa wiedza, choć niewielka, nie pozwala się zgodzić z Twoją interpretacją tych wszystkich statystyk. Nawet nie próbujesz zrozumieć tego od środka.
    Swoją drogą w takim przypadku dlaczego wciąż nie ma tej aktualizacji fabularnej?
    Bo w międzyczasie zajmowano się innymi rzeczami, cóż Ci poradzę, że więcej było chętnych do tworzenia innych rzeczy niż fabuły.

    - - - - - - - - - -

    A teraz przypomnij im jeszcze od kiedy priorytetem jest aktualizacja fabularna.
    Takim najwyższym? Pewnie od ostatnich większych zmian w grze. Z 2 miechy przed upkiem Wyklętej Góry i w pełni dopiero po nim.

    Teraz patrzę, że temat lilanny był napisany w lutym zeszłego roku i już nie dziwię się, że tak mało było tam dyskusji. Przy każdej zmianie są narzekania, że stracono czas zamiast robić up.

  7. #67
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Samael Zobacz post
    Sytuacja wygląda tak, że większość graczy, która cokolwiek w mfo osiągnęła (a zdobycie 65 poziomu uważam już za osiągnięcie w tak nudnej jak mfo3 grze) to są osoby, które grały jeszcze w czasach tzw. metaforycznego gimbowego lasu.
    Źródło.

    W czasach, gdzie bójkowało się wszystko i wszystkich, w złotych czasach mfo.
    Ilość bójek była skutkiem dobrej koniunktury, nie przyczyną. Przywrócenie bójek w Wiekowym Lesie czy wprowadzanie czaszek czy innych kręgosłupow nie zmienia sytuacji, co najwyżej zmienia jej odbiór. A nie o to tu chodzi.

  8. #68
    Użytkownik Avatar Panda
    Dołączył
    19-11-2012
    Postów
    282
    Jestem za przywróceniem bójek a nawet za tym żeby zyskiwać i tracić w nich itemy bo bez tego za bójke wygrany zyskuje od 4-10k golda średnio, PRAWIE NIC.
    Mistrz ostrzegał mnie żeby unikać niepotrzebnych walek bo już bez tego na świecie jest coraz więcej kalek, ale akurat tu zwiekszyło by to ryzyko a ryzyko=adrenalina a adrenalina=endorfina a endorfina równa sie szczeście

    Powiecie "jak nisko lvlowy gracz może sie cieszyć z bycia zaatakowanym przez siłacza z 65 lvl'em". Odpowiem w ten sposób: NIGDY NIC MNIE BARDZIEJ NIE USATYSFAKCJONOWAŁO.
    https://mfo3.pl/r/bd928dedc

    To zdarzenie odmnieniło moje spojrzenie na bójki
    Pozdrawiam Pogromce Jelonów.

  9. #69
    Ogólnie to z wprowadzeniem jakiś zmian w tym kierunku radzę poczekać.
    Ja na to: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...ka-Potępienia czekam już ponad dwa lata, zaraz stuknie 3 rocznica. No ale:
    Dodawac mp w sumie moze.
    To czemu jeszcze nie dodaje?

  10. #70
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Źródło.
    Nie mam źródła, opieram to na swojej wieloletniej obserwacji osób online. Przez lata przewijały się te same nicki. Nie dokumentowałem tego. Dopiero od niedawna (około 1 roku) zaczęły stare nicki zanikać i pojawiać się nowe - wynika to jednak z tego że starzy w końcu zaczeli odchodzić a nie z tego, że nowi zaczęli przychodzić.

    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Ilość bójek była skutkiem dobrej koniunktury, nie przyczyną. Przywrócenie bójek w Wiekowym Lesie czy wprowadzanie czaszek czy innych kręgosłupow nie zmienia sytuacji, co najwyżej zmienia jej odbiór. A nie o to tu chodzi.
    Uważam że się mylisz. Owszem, zgadzam się, że mfo cierpi na więcej problemów niż tylko brak bójek, ale cierpi na nie z powodu błędnych decyzji. Przywrócenie rywalizacji i integracji graczy byłoby krokiem w dobrym kierunku i to nie podlega dyskusji.

  11. #71
    Użytkownik Avatar Platynowy
    Dołączył
    03-12-2015
    Postów
    287
    Cytat Napisał lilanna Zobacz post
    Ogólnie to z wprowadzeniem jakiś zmian w tym kierunku radzę poczekać.
    Ja na to: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...ka-Potępienia czekam już ponad dwa lata, zaraz stuknie 3 rocznica. No ale:
    To czemu jeszcze nie dodaje?
    A dziwi Cie to? Niech ktoś mi przypomni. Czy w tej grze z czym kolwiek administracja wyrobiła się na czas?
    Odpowiedź raczej zna większość. Mijają 3 lata od ostatniego upa fabularnego, to już nawet nie jest kpina Minęły 2 lata i nie potrafią załatwić sprawy z jednym itemkiem (temat lilianny). Nie trzeba było koniecznie się zgadzać, ale na to nawet nikt nie raczył odpowiedzieć. Śmiech na sali.

    PS. dzięki za reputy x)
    Ostatnio edytowane przez Platynowy ; 18-01-2018 o 03:03

  12. #72
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Świetne statystyki. Dokładnie pokazują na kogo ma większy wpływ brak aktualizacji fabularnej.
    Jeszcze sprawdź na jakim lvl zakończyli grę Ja ostatnio sprawdzałem, że tylko 5% graczy wbija max lvl
    Tylko 5% graczy wbija max lvl przy sprzyjających warunkach, aka brak bójek
    Może dlatego, że sama fabuła jest nudna, zatrzymuje przy sobie tylko weteranów prostej fabuły, takich jak ja.
    Gracze, którzy nie skupiają się tylko na fabule, ale również na zabawie w walki/bójki nie nudzą się tak szybko. Nawet ja, rasowy fabulak od czasu do czasu potrzebuję odskoczni w stronę bójki.

    Piszesz o jakże wspaniałych aktualizacjach pod zabójców. Wszystkie zmiany przez ciebie opisane (rework pvp, kg, arena devos, ograniczenia bójek) tak naprawdę robiły z zabójcami to, co npce ograniczające wejście do np. nimfy poniżej 10 lvla z rekordzistami. Może i nigdy by jej nie pokonali, ale jest to ograniczenie. Tak samo to wszystko, co wypisałem wyżej, ograniczyło zabójców. Zabrało im ich zabawki, po czym dało im do ręki instrukcję obsługi narzędzi, które są pod kontrolą góry. Najważniejszy element, dzikość walk, został pominięty.

  13. #73
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Bo w międzyczasie zajmowano się innymi rzeczami, cóż Ci poradzę, że więcej było chętnych do tworzenia innych rzeczy niż fabuły.

    - - - - - - - - - -


    Takim najwyższym? Pewnie od ostatnich większych zmian w grze. Z 2 miechy przed upkiem Wyklętej Góry i w pełni dopiero po nim.

    Teraz patrzę, że temat lilanny był napisany w lutym zeszłego roku i już nie dziwię się, że tak mało było tam dyskusji. Przy każdej zmianie są narzekania, że stracono czas zamiast robić up.
    Bo głównie powinniście robić fabułę skoro tego się trzymacie? To takie dziwne, że wszyscy oczekuję aktualizacji fabularnej, a nie jakichś pomniejszych *****? Po co trzymacie testerów którzy nie chcą robić fabuły - to mnie wciąż zastanawia xddd

    Nikt nie dyskutował z postem lilanny, bo wszyscy stwierdzili że ma ona rację, nawet tomi nie zanegował, a wręcz się zgodził. W takim przypadku niby po co miałaby tam być prowadzona dalsza dyskusja? Żeby ustalić jedynie cyferki (cały system nakreśliła lilka)? To już przypadkiem nie jest robota testerów? Ach no tak okazuje się, że to testerzy decydują co oni chcą robić, a czego nie xdddddd

  14. #74
    Cytat Napisał Leonardo Zobacz post
    Bo głównie powinniście robić fabułę skoro tego się trzymacie? To takie dziwne, że wszyscy oczekuję aktualizacji fabularnej, a nie jakichś pomniejszych *****? Po co trzymacie testerów którzy nie chcą robić fabuły - to mnie wciąż zastanawia xddd

    Nikt nie dyskutował z postem lilanny, bo wszyscy stwierdzili że ma ona rację, nawet tomi nie zanegował, a wręcz się zgodził. W takim przypadku niby po co miałaby tam być prowadzona dalsza dyskusja? Żeby ustalić jedynie cyferki (cały system nakreśliła lilka)? To już przypadkiem nie jest robota testerów? Ach no tak okazuje się, że to testerzy decydują co oni chcą robić, a czego nie xdddddd
    Ja na to wpadłam podczas zakupów w lidelu aka u szwabów więc tak może nie był idealny.
    No ale podesłałam.

  15. #75
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Samael Zobacz post
    Nie mam źródła, opieram to na swojej wieloletniej obserwacji osób online. Przez lata przewijały się te same nicki. Nie dokumentowałem tego. Dopiero od niedawna (około 1 roku) zaczęły stare nicki zanikać i pojawiać się nowe - wynika to jednak z tego że starzy w końcu zaczeli odchodzić a nie z tego, że nowi zaczęli przychodzić.
    Haha. Gdy zaczynałem czytać ten temat miałem poczucie, że stoi za nim jakakolwiek poważna idea, ale w tym momencie się już ośmieszasz.

    Zacznę od prostego wyprowadzenia Cię z błędu - Twoje obserwacje są błędne. Nie "przewijały się te same nicki", tylko "zwracałem uwagę wyłącznie na te same nicki".
    Jak w gronie 65 poziomów pojawia się nowy gracz, to przecież tego nie odnotowujesz - jak już, to siedzisz w Devos i patrzysz kto się wypowiada, siedzisz na SB i patrzysz kto pisze. Nie uświadczysz tam graczy typu JestemGenius, ISIDUR, Gral. Wymieniam losowe osoby z maxlv, które się dzisiaj zalogowały. Powiedz mi, istnienie ilu z nich odnotowałeś? Ja żadnej.

    Dalej będę się chyba posługiwał terminologią Koridora (najwięcej graczy to "Odkrywcy", grający na fabułę, 25% to "Zdobywcy", zajmujący się głównie rywalizacją). Nie wspomnę już o tym, że piszesz, jakoby dla "Zdobywców" najważniejsze było wprowadzenie update fabularnego (XD ale [cenzura]). Ale poklaskiwany przez Ciebie post Leonarda, który badał jak to "gracze, którzy chcieli wypadania EQ w bójkach wciąż grają, a Ci co nie chcieli już nie". Pomijając sam fakt, że Leonardo oszukał w swoich danych (po 30 osobach z grupy "Nie" już doliczyłem się 17 i przerwałem - no ale mam silne wrażenie, że Leonardo został tu zawołany przez Ciebie żeby potrollował), to przecież to oczywisty wniosek. "Odkrywcy" się wykruszają z czasem z powodu odkrycia wszystkiego co się dało, "Zdobywcy" wciąż siedzą w swoim kółku wzajemnej adoracji.

    Przy okazji, i tak nie wiem co uzyskasz na przywróceniu bójek do Wiekowego Lasu. Moim zdaniem to dobra propozycja - zwłaszcza biorąc pod uwagę, że są limity poziomowe i tak gracz może zostać zaatakowany przez kogoś, z kim ma choćby marne szanse. Oczywiście gracze z max lv mogli by tam siedzieć jedynie z przyzwyczajenia. I tak by tam mogli atakować tylko siebie - więc równie dobrze niech sobie stoją na Uroczej Polanie, na Jeziorze, na Garudzie. I wiesz co? Nie stoją.
    Dlatego przyjmuję, że Twoją propozycją jest "przywróćcie możliwość atakowania słabych graczy, bo nudno". I w pełni się zgadzam, że jak się gracza ze znacznie niższym lv zaatakuje, to nie sprawi, że ten natychmiast wyrzuci komputer przez okno. Ba, zaryzykuję (niepotwierdzoną żadnym źródłem) tezę, że większość graczy zareaguje neutralnie (cóż, będę omijał to miejsce/mam ochronę więc mogę tam ekspić bez strachu), a wręcz pozytywnie (o jak na tym [cenzura] się zemszczę niech tylko wbiję wyższy lv niż on/ o kurde ale dużo gry przede mną, on miał z 60 lv i jaki był silny!). Jednakże, powiedzmy sobie szczerze. Jeżeli by tę propozycję spełniono, to zaczęłoby się nękanie słabszych graczy, z czystej nudy. Gracz nękany ma znacznie większą szansę zrezygnować.

    No i zwróć też uwagę na motywacje tych dwóch grup graczy. Odkrywcy będą grać dopóki będzie co odkrywać. Wbiją max lv, zdobędą całe EQ, pokonają bossy - ściana. Porzucają grę. A Zdobywcy? Zdobywcy grają dopóki grają inni gracze. Trudno żeby się wykruszali.
    Spełnienie tej propozycji sprawi, że "Zdobywcy" będą się chętniej utrzymywać przy grze - ale oni i tak by się utrzymywali. A jest szansa, że zniechęci to nowych graczy.


    Problemem tej gry nie jest "BRAK BÓJEK!!!??!!??!!!!!!!111". Problemem jest brak aktualizacji fabularnej oraz brak satysfakcjonującej reklamy, a co za tym idzie mała grupa casualowych graczy. Żaden Wiekowy Las tego nie zmieni. Gracze też bardzo nie mogą (no bo sfera "wprowadźcie nowego bossa" a sfera "Zainwestujcie w reklamę i wypłaty w zielonych dla testerów" są no, dosyć odlegle).
    Ostatnio edytowane przez Krycha ; 18-01-2018 o 16:52

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •