Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 137

Temat: Gimbusowy las

  1. #46
    Źródło.
    https://slides.com/piotrsobolewski85...e-play-games#/
    https://en.wikipedia.org/wiki/Bartle...f_player_types
    https://mud.co.uk/richard/hcds.htm

    Jakieś porównania też się znajdą w:
    "FUNDAMENTALS of Game Design" autorstwa Ernesta Adamsa, wyd. New Riders
    "The Arts of Game Design - A Book of Lenses" autorstwa Jesse Schell, wyd. CRC Press

    Najlepiej po prostu szukać pod hasłem: "bartle taxonomy".

    Zamiast pisać tego typu głupie teksty przejrzyj archiwum propozycji. Było proponowane miliard razy i nie ważne jak dobrze byśmy pomysł sprecyzowali to nic nie zostało w tym kierunku zrobione. Daruj sobie przerzucanie odpowiedzialności z twórców na graczy, że "twórcy by to wprowadzili no ale musicie ustalić jakąś sensowną wspólną wersje, bla bla bla", guzik prawda i rozmydlanie tematu.
    Nie przypominam sobie żadnego dobrze sprecyzowanego pomysłu z czachami, z którym większość by się zgadzała. Przecież Tomi też uczestniczył w tych wszystkich rozmowach i sugerował jakiś kierunek. Dlaczego w takim razie wszystko stanęło? Bo były za duże różnice zdań.

    - - - - - - - - - -

    Prosty system, każdy byłby zadowolony.
    To po jakimś krótkim czasie będzie świecić pustkami.

  2. #47
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Prosty system, każdy byłby zadowolony.
    Jakby ktoś nie wiedział czym jest egoizm, tu jest świetny przykład. Już edytuję artykuł na Wikipedii.
    Taki prosty, jak krzywy drut.
    Ostatnio edytowane przez Bąblowiec pląsający ; 17-01-2018 o 23:06

  3. #48
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Nie przypominam sobie żadnego dobrze sprecyzowanego pomysłu z czachami, z którym większość by się zgadzała. Przecież Tomi też uczestniczył w tych wszystkich rozmowach i sugerował jakiś kierunek. Dlaczego w takim razie wszystko stanęło? Bo były za duże różnice zdań.
    Po pierwsze zdania Leona i mu podobnych nie bierze się w takich sprawach pod uwagę, z wiadomych przyczyn. Po drugie różnice zdań będą zawsze, jeśli będziecie coś wprowadzać tylko kiedy ich nie będzie, równie dobrze możecie zamknąć projekt już dzisiaj, to Waszym zadaniem jako twórców jest zebrać pomysły graczy i coś z nich ulepić, tak to działało zawsze, czemu nagle mówisz, że jest inaczej. I nie każdemu się spodoba, co nie znaczy, że to będzie złe rozwiązanie. Sprecyzowanych pomysłów było na pęczki. Po prostu przestańcie robić z tej gry zabawne historie z króliczkami dla 6 latków, bo to się nie sprzedaje i nie sprzeda, kiedyś królowała agresja i walka i to działało, to może lepiej iść w tę stronę? Po co fajny system walk, skoro nie ma walk?

  4. #49
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Sytuacja wygląda tak, że większość graczy, która cokolwiek w mfo osiągnęła (a zdobycie 65 poziomu uważam już za osiągnięcie w tak nudnej jak mfo3 grze) to są osoby, które grały jeszcze w czasach tzw. metaforycznego gimbowego lasu. W czasach, gdzie bójkowało się wszystko i wszystkich, w złotych czasach mfo. Zgodnie z twoimi danymi statystycznymi tych osób już tu być nie powinno, ponieważ statystycznie spora część z nich powinna była się zniechęcić dostawaniem opieprzu w bójkach. A jednak jest to najliczniejsza i najbardziej dochodowa od lat grupa graczy! No, teraz już się wykruszają z powodów stagnacji fabularnej, ale to inna sprawa. Natomiast od czasu rezygnacji z bójek, likwidacji map bójkowych, nakładania ograniczeń levelowych w atakowaniu niższych leveli odnoszę wrażenie, że nowych graczy nie przybywa! To obecnie tendencja w ilości graczy jest spadkowa, wiadomo że ma to związek z wieloma aspektami ale jestem przekonany, że jednym z takich aspektów jest brak bójek, brak rywalizacji między graczami. To były najważniejsze zalety mfo od czasów MFO2: bójki, walki, rywalizacja, kontakt z innymi graczami. Fabuła w mfo jest dnem, dodajmy do tego dna fakt, że ta fabuła nawet nie jest ukończona, a wszelkie łamigłówki i zagadki są rozwiązane w Poradnikach na OFICJALNYM FORUM MFO XD. Granie na fabułe w My Fantasy mija się totalnie z celem, a jednocześnie jest obecnie jedynym sposobem na spędzanie czasu w tej grze, ponieważ wszelkie formy rywalizacji zostały dawno zdławione. A potem zachodzicie w głowę dlaczego graczy nie przybywa Dostrzegam również od paru lat takie podejście do nowych graczy... hmm, jak by to nazwać... Niańczenie? Poradniki na wszystko, dodawanie NPCów tłumaczących dosłownie wszystko, likwidacja map bójkowych, systemy antysabotażowe, ograniczenia levelowe w atakach na niższe poziomy, etc. Takie matczyne prowadzenie gracza za rączkę żeby tylko się nie ubrudził i żeby łaskawie został z nami jak najdłużej, żeby tylko go nie zniechęcić, żeby tylko mu smutno nie było bo jakiś wyższy poziom go zabił w bójce. No ja nie jestem psychologiem, ale wydaje mi się że takie podejście odbiło się wam czkawką. Gdzie tu klimat przygody? Gdzie rywalizacja? Pamiętam, że setki razy zostałem pobity na Gryfie przez jakiś typów z wyższymi levelami, czy mnie to zniechęciło? Wkurzyłem się! Oczywiście że byłem zły, ale absolutnie nie działało to na mnie zniechęcająco. Wręcz przeciwnie, chciałem stać się lepszy żeby się zemścić. Zebrałem ekipę znajomych, expiłem, zdobyłem eq i zacząłem polować na tych co mnie gnębili. To był najfajniejszy czas w historii MFO3. Graczy było multum, wszyscy chcąc nie chcąc nawiązywali kontakty z innymi graczami, tworzyły się grupy, które miedzy sobą rywalizowały. Ja bym wszystkie te głupie zmiany zrozumiał, gdyby celem administracji było przekwalifikowanie MFO3 w grę fabularną, ale to jest niewykonalne. Od ilu lat czekamy na Nordię? Od 4? Ile wcześniej czekaliśmy na Devos? 3? Fabuła nie jest dobrym kierunkiem rozwoju dla MFO3, bójki i rywalizacja między graczami jest.

  5. #50
    Nie przypominam sobie żadnego dobrze sprecyzowanego pomysłu z czachami, z którym większość by się zgadzała. Przecież Tomi też uczestniczył w tych wszystkich rozmowach i sugerował jakiś kierunek. Dlaczego w takim razie wszystko stanęło? Bo były za duże różnice zdań.
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...ek-quot-w-MFO3
    Nie? Nic? No trochę przykro.

  6. #51
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    +kolejny gwóźdź który zabił resztkę bójek:
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...ght=b%C3%B3jki

    Trochę statystyk
    https://forum.mfo3.pl/poll.php?polli...do=showresults
    - Głosowanie czy jesteś za powrotem 39 osób.
    - Głosowanie przeciw 65.

    Przy czym:
    Z tych 39 osób gra wciąż 17 (43%)
    Z tych 65 graczy gra wciąż 13 graczy (20%)

    Takiego herbatoholika który zmienił chyba zdanie co do bójek wciąż liczę tak jak głosował kiedyś.

    To jasno świadczy którzy gracze zostają z grą na dłużej. A wy po prostu zabraliście tym wytrwalszym graczom cały fun.
    Ci co byli przeciwko i tak już w znacznie większym procencie przestali grać, a tych co byli za tym sami dobiliście zmianami
    Ostatnio edytowane przez Leonardo ; 17-01-2018 o 23:33 Powód: link do osób które głosowały

  7. #52
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Cytat Napisał Leonardo Zobacz post
    +kolejny gwóźdź który zabił resztkę bójek:
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...ght=b%C3%B3jki

    Trochę statystyk
    - Głosowanie czy jesteś za powrotem 39 osób.
    - Głosowanie przeciw 65.

    Przy czym:
    Z tych 39 osób gra wciąż 17 (43%)
    Z tych 65 graczy gra wciąż 13 graczy (20%)

    Takiego herbatoholika który zmienił chyba zdanie co do bójek wciąż liczę tak jak głosował kiedyś.

    To jasno świadczy którzy gracze zostają z grą na dłużej. A wy po prostu zabraliście tym wytrwalszym graczom cały fun.
    Ci co byli przeciwko i tak już w znacznie większym procencie przestali grać, a tych co byli za tym sami dobiliście zmianami
    W punkt.

  8. #53
    tetrax
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Leonardo Zobacz post
    +kolejny gwóźdź który zabił resztkę bójek:
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...ght=b%C3%B3jki

    Trochę statystyk
    https://forum.mfo3.pl/poll.php?polli...do=showresults
    - Głosowanie czy jesteś za powrotem 39 osób.
    - Głosowanie przeciw 65.

    Przy czym:
    Z tych 39 osób gra wciąż 17 (43%)
    Z tych 65 graczy gra wciąż 13 graczy (20%)

    Takiego herbatoholika który zmienił chyba zdanie co do bójek wciąż liczę tak jak głosował kiedyś.

    To jasno świadczy którzy gracze zostają z grą na dłużej. A wy po prostu zabraliście tym wytrwalszym graczom cały fun.
    Ci co byli przeciwko i tak już w znacznie większym procencie przestali grać, a tych co byli za tym sami dobiliście zmianami
    Więc należy zrobić nową ankietę a nie powoływać się na tamtą. Nie liczy się to ile osób które były na nie grają, tylko ile osób które grają jest na nie.

    I już 66 na nie, z czego gra 14 graczy.

  9. #54
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Cytat Napisał tetrax Zobacz post
    Nie liczy się to ile osób które były na nie grają, tylko ile osób które grają jest na nie.
    To zaraz ci zostanie 10 graczy online, rób sobie wśród nich ankiety czy poprawić grę na lepsze.
    Szkoda że już będzie za późno.

  10. #55
    Użytkownik Avatar Platynowy
    Dołączył
    03-12-2015
    Postów
    287
    Ja również jestem za przywróceniem wiekowego lasu jako lokacji bójkowej

  11. #56
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Cytat Napisał tetrax Zobacz post
    Więc należy zrobić nową ankietę a nie powoływać się na tamtą. Nie liczy się to ile osób które były na nie grają, tylko ile osób które grają jest na nie.

    I już 66 na nie, z czego gra 14 graczy.
    Kompletnie nie zrozumiałeś przekazu.
    Kolejny raz kwestionuje twoje kompetencje jako testera. Skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i wyciągać wniosków, to jak masz testować?

    Chodzi o to, że gracze którzy płakali, że nie jakie to bójki są złe okropne i obrzydliwe (czyli ci co grają na fabułę) odeszli w znacznie większym stopniu niż gracze którzy chcieli powrotu do dawnych systemów. POMIMO ZMIAN PRZEPROWADZONYCH NA ICH KORZYŚĆ. Nadążasz? Może mam ci rozpisać graf?

    Co z tego, że zrobimy ankietę i być może większość będzie na nie, skoro ci co byli na nie w znacznie większym stopniu zakończą grę niż ci co byli na tak xdddd (TO WŁAŚNIE UDOWADNIAJĄ PODANE STATYSTYKI, nadążąsz?)

  12. #57
    tetrax
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Leonardo Zobacz post
    Kompletnie nie zrozumiałeś przekazu.
    Kolejny raz kwestionuje twoje kompetencje jako testera. Skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i wyciągać wniosków, to jak masz testować?

    Chodzi o to, że gracze którzy płakali, że nie jakie to bójki są złe okropne i obrzydliwe (czyli ci co grają na fabułę) odeszli w znacznie większym stopniu niż gracze którzy chcieli powrotu do dawnych systemów. POMIMO ZMIAN PRZEPROWADZONYCH NA ICH KORZYŚĆ. Nadążasz? Może mam ci rozpisać graf?

    Co z tego, że zrobimy ankietę i być może większość będzie na nie, skoro ci co byli na nie w znacznie większym stopniu zakończą grę niż ci co byli na tak xdddd (TO WŁAŚNIE UDOWADNIAJĄ PODANE STATYSTYKI, nadążąsz?)
    Wiem o co ci chodzi, ale może niedostatecznie przekazałem ci o co mi chodzi. Nie masz pojęcia czy to jest akurat ta korelacja. Może być ich mnóstwo a ty wnioskujesz to na pierwszy rzut oka. Korelacje bywają mylące, więc sądzę, że powinieneś podac lepsze argumenty. A nuż masz rację, tylko że tyle ile napisałeś nie wystarcza.

  13. #58
    Zgodnie z twoimi danymi statystycznymi tych osób już tu być nie powinno, ponieważ statystycznie spora część z nich powinna była się zniechęcić dostawaniem opieprzu w bójkach. A jednak jest to najliczniejsza i najbardziej dochodowa od lat grupa graczy!
    Chyba to znadinterpetowałeś. Oczywiście, że część osób przez to odeszła i oczywiście, że była to zdecydowana mniejszość, być może bardzo niewielka.

    Ja absolutnie nie mówię, że bójki są złe (choć sam ich nie lubię). W tamtym poście chodziło właśnie o to, że brakuje rywalizacji właśnie dla tych 25% graczy.
    Swoją drogą największy zysk, skoro już o tym wspomniałeś jest z najliczniejszej grupy graczy w grach (nie wiem jaki jest dokładny rozkład graczy w mfo, nie badałem), czyli właśnie z Odkrywców - fabuła, content, dużo rzeczy do odkrycia.

    Zarzucasz jako złe, że gra nastawia na fabułę, choć ta z kolei jest słaba, natomiast całkowicie rezygnuje z rywalizacji.
    Zgodzę się, że rywalizacji przydałoby się więcej, jednak z mojego punktu widzenia to od dłuższego czasu wchodziły tylko zmiany do pvp, walk, etc. Dopiero pojawienie się mini-upków fabularnych to nieco wyrównało. Teraz jest po prostu kolej na zajęcie się fabułą, a wiesz ile osób przy tym projekcie "pracuje", niewiele. Gwarantuję Ci, że dalsze inwestowanie w tym momencie w walki nie poprawiłoby sytuacji, a wręcz ją pogorszyło przez takie poświęcenie czasu.

    Rozumiem, że trzeba czegoś więcej dla wcześniej wspomnianych "zabójców". Jednak zrozum, że im więcej jest "odkrywców" (fabuła, pve, content), tym ich ilość później przyciąga osoby od rywalizacji i nękania (o ile mają do tego odpowiednie narzędzia), co oczywiście potem negatywnie wpływa na ilość "odkrywców", no ale są jeszcze inne grupy graczy, którzy temu przeciwdziałają lub nie przejmują się nękaniem.

    Po prostu nie można zrobić wszystkiego naraz, nie w mfo.

    Przecież to nie jest uproszczony system tylko coś pokroju reformy pvp czy uproszczonych gildii

  14. #59
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Oho zaczynamy używam trudnych słów by wykazać się wiedzą?
    Takie mnóstwo powodów może być, że nie podałeś ani jednego xddd
    Gwarantuję ci, że storpeduję wszystkie inne powody, bo w porównaniu do tego są one po prostu błahe. I nie brak upka się nie liczy, bo wszyscy rozumieją, że pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć i trzeba poczekać. Ale to że zabraliście zabawki tym którzy chcieli poczekać i dobrze się bawić w tym czasie? To jest głupota.


    Tamci co skończyli grali pod fabułę - fabuła się skończyła nie mieli co robić zakończyli grę.
    Ci co grali pod walkę wytrzymali znacznie dłużej pomimo zabrania najlepszych zabawek.

    Co innego może dotyczyć takiej grupy graczy?
    Każdemu zabrakło czasu na grę? Każdy miał wypadek bądź umarł śmiercią naturalną? Może każdy z nich został okradziony albo zniechęcony przez lcsa?

  15. #60
    Chodzi o to, że gracze którzy płakali, że nie jakie to bójki są złe okropne i obrzydliwe (czyli ci co grają na fabułę) odeszli w znacznie większym stopniu niż gracze którzy chcieli powrotu do dawnych systemów. POMIMO ZMIAN PRZEPROWADZONYCH NA ICH KORZYŚĆ. Nadążasz? Może mam ci rozpisać graf?
    Świetne statystyki. Dokładnie pokazują na kogo ma większy wpływ brak aktualizacji fabularnej.
    Jeszcze sprawdź na jakim lvl zakończyli grę Ja ostatnio sprawdzałem, że tylko 5% graczy wbija max lvl

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •