Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 26

Temat: Zmiana sposobu wbijania na minibosy globalne.

  1. #1
    Vanitas
    Konto usunięte

    Zmiana sposobu wbijania na minibosy globalne.

    Obecny system włączenia się do walki z minibosami globalnymi wygląda w ten sposób, że jedna osoba łąpiąca kilka na tego mini lub do niego podchodzi, a pozostałe osoby dołączają do walki przez opcję pomóż w walce, co wymaga 3 kliknięć przyciskiem myszki (tj. postać gracz; pomóż w walc; pomóż). Jeżeli natomiast ktoś inny oprócz osoby, która skutecznie złapała też próbuje złapać tego minibosa globalnego musi wykonać dodatkowe kliknięcie przyciskiem myszki, żeby zamknąć komunikat, iż boss walczy z innym graczem, co wymaga dodatkowych sekund i w konsekwencji może uniemożliwić jej dołączenie do walki poprzez system sos.
    Moja propozycja jest taka zatem, aby usunąć ten komunikat, że boss walczy z innym graczem w sytuacji, gdy dwie lub więcej osób próbują równocześnie złapać i osoba "spóźniona" była włączana automatycznie do walki, o ile są wolne miejsca bez konieczności wykonywania tych 4 kliknięć przyciskiem myszy (tj. zamknięcie komunikatu, że boss walczy z innym graczem; postać gracz; pomóż w walce; pomóż). Konieczność wykonania tego dodatkowego 4 kliknięcia zajmuje kilka sekund i w przypadku dużej konkurencji, jaka jest np. obecnie w upiornym zagajniku osoba spóźniona, która próbowała złapać, ale jej się nie udało może już nie zdążyć wbić na sos z tego powodu. Taka sytuacja chyba nie powinna mieć miejsca.
    Chcąc jednak uniknąć rozbieżności w sposobie dołączenia do walki z minibosami globalnymi (tj. część osób przez system sos, a część osób poprzez kliknięcie globala) proponowałbym, aby na kazdego minibosa globalnego można było dołączyć w taki sam sposób, jak osoba łapiąca tj. poprzez kliknięcie mini lub podejście do niego. Takie rozwiązanie usprawniłoby i przyśpieszyło dołączenie do walki oraz wyeliminowałoby sytuacje, kiedy osoby "drugie" przy globalu nie wbijałaby na niego przez konieczność zamknięcia w/w komunikatu. Dołączenie do walki z minibosem globalnym nie wymaga akceptacji osoby, która już walczy z tym mini, a więc brak jest racjonalnych podstaw, aby utrzymywać system dołączania do walki z minibosami globalnymi w obecnej formie.
    Ostatnio edytowane przez Vanitas ; 31-10-2017 o 13:40

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2012
    Postów
    933
    jestem za

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2016
    Postów
    298
    ZA

  4. #4
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Raczej niewykonalne.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Za. Dodaj ankietę.

  6. #6
    musaraj
    Konto usunięte
    Ciężkie do wykonania, potencjalnie bardzo dużo bugów (5 osób w walce itp.), niejasne zasady dla casualowych graczy.

    A po co? Żeby parę dni później Błyskawiczka napisał 500-znakowy post o tym, że trzeba wrócić do poprzedniego systemu, bo za bardzo krzywdzi graczy, którzy naprawdę chcą walczyć z Burakiem, którzy wiedzą, że nie należy się pchać tylko spokojnie wbić z pomocy jak już będzie jasne kto złapał.

  7. #7
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Oczywiście że za. Czemu tego jeszcze nie ma w grze? Obecnie jestem na wyjeździe na beznadziejnym necie, na którym te klikanie jak nie złapię ładuje się 30s. Zanim zdążę kliknąć nie tylko jest pełne, ale jest 15 osób stojących przy globalu więc nie mam szans na walki z Baalrukhem, których nie złapię. Czuje się jak w 2013

  8. #8
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Oczywiście że za. Czemu tego jeszcze nie ma w grze? Obecnie jestem na wyjeździe na beznadziejnym necie, na którym te klikanie jak nie złapię ładuje się 30s. Zanim zdążę kliknąć nie tylko jest pełne, ale jest 15 osób stojących przy globalu więc nie mam szans na walki z Baalrukhem, których nie złapię. Czuje się jak w 2013
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Ciężkie do wykonania, potencjalnie bardzo dużo bugów (5 osób w walce itp.), niejasne zasady dla casualowych graczy.

    A po co? Żeby parę dni później Błyskawiczka napisał 500-znakowy post o tym, że trzeba wrócić do poprzedniego systemu, bo za bardzo krzywdzi graczy, którzy naprawdę chcą walczyć z Burakiem, którzy wiedzą, że nie należy się pchać tylko spokojnie wbić z pomocy jak już będzie jasne kto złapał.
    Dlatego tego nie ma. Przeciw. Jeśli ktoś przyjdzie 20 lvlem i wpadnie do walki 65 lvlów, to skazuje ich na przegraną, nawet, jeśli tego nie chce.

  9. #9
    Vanitas
    Konto usunięte
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Dlatego tego nie ma. Przeciw. Jeśli ktoś przyjdzie 20 lvlem i wpadnie do walki 65 lvlów, to skazuje ich na przegraną, nawet, jeśli tego nie chce.
    A w obecnym systemie tak nie ma? Nie rozumiem kompletnie Twojego argumentu. Przecież taki 20 lvl śmiało może wbić na sos do 65 lvl bez konieczności akceptacji. Myślisz, że w przypadku minibosów eventowych by się na to nie odważył? Z pewnością by się odważył i wbił, bo tam każdy wbija do każdego. Do necrona i materaca 20 lvl nie mają natomiast dostępu.

    Ponadto uwzględnienie tej propozycji ułatwiłoby wbijania na globale przez osoby wchodzące na mfo3 z telefonu. Dołączenie do walki przez system sos z telefonu jest problematyczne chyba dla każdego, a takie wbicie jakie proponuję by to znacznie ułatwiło.
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Ciężkie do wykonania, potencjalnie bardzo dużo bugów (5 osób w walce itp.), niejasne zasady dla casualowych graczy.

    A po co? Żeby parę dni później Błyskawiczka napisał 500-znakowy post o tym, że trzeba wrócić do poprzedniego systemu, bo za bardzo krzywdzi graczy, którzy naprawdę chcą walczyć z Burakiem, którzy wiedzą, że nie należy się pchać tylko spokojnie wbić z pomocy jak już będzie jasne kto złapał.
    Spokojne wbijania na buraka, jak tam biega od 20 do 100 graczy ciągle? Nie wiem o czym Ty piszesz. Tak jak wyżej napisałem. W upiornym zagajniku każdy wbija do każdego i nawet nie patrzy się kto łapał. A w kwestii bugów stanowiska nie zajmuję, bo to są zagadnienia natury bardziej technicznej, w których specjalistą nie jestem. Skoro jednak 2 osoby mogą próbować jednocześnie łapać globala, to nie wydaje mi się, aby uwzględnienie tej propozycji mogło prowadzić do dużej liczby bugów.
    Jeżeli natomiast chodzi o "jasność" zasad, to też nie rozumiem. Czy Twoim zdaniem obecne zasady wbijania na globale są jasne dla przeciętnych graczy? Chyba nie. Jak zaczynałem w to grać, to nie wiedziałem, czym się odróżnia miniboss globalny od zwykłego minibosa, a także dlaczego nie mogę wezwać pomocy po wejściu w necrona.
    Ostatnio edytowane przez Vanitas ; 31-10-2017 o 23:45

  10. #10
    Automatyczne dołączanie przy kliknięciu:
    Nie mam dostępu do kodu, ale obstawiam, że taka zmiana jest zbyt duża i czasochłonna do wprowadzenia.
    A jak niektórzy wspomnieli, wcale nie ma więcej zalet.

    Brak dialogu o walce:
    To można zmienić od ręki. Gorzej z osobami, które nie będą wiedziały co się dzieje.

  11. #11
    Użytkownik Avatar DjKarCin
    Dołączył
    27-04-2016
    Postów
    23
    jestem za, a co do tych niskich poziomów to proponowałbym żeby do minibossa globalnego np. Baalrukha mogły dołączać osoby z danego przedziału jego gwiazdki (lub z odchyleniem 1 gwiazdki), którą wyznacza pierwsza osoba która podejmie walkę z nim.

  12. #12
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,528
    Cytat Napisał DjKarCin Zobacz post
    a co do tych niskich poziomów to proponowałbym żeby do minibossa globalnego np. Baalrukha mogły dołączać osoby z danego przedziału jego gwiazdki (lub z odchyleniem 1 gwiazdki), którą wyznacza pierwsza osoba która podejmie walkę z nim.
    To jest lekko mówiąc bez sensu.

  13. #13
    Użytkownik Avatar proskiler
    Dołączył
    16-07-2013
    Postów
    595
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Automatyczne dołączanie przy kliknięciu:
    Nie mam dostępu do kodu, ale obstawiam, że taka zmiana jest zbyt duża i czasochłonna do wprowadzenia.
    A jak niektórzy wspomnieli, wcale nie ma więcej zalet.

    Brak dialogu o walce:
    To można zmienić od ręki. Gorzej z osobami, które nie będą wiedziały co się dzieje.
    A dałoby się zrobić, żeby wyświetlało się okno dołączenia do walki po prostu? W sensie to z przyciskiem "Pomóż" zamiast tego komunikatu.

  14. #14
    A dałoby się zrobić, żeby wyświetlało się okno dołączenia do walki po prostu? W sensie to z przyciskiem "Pomóż" zamiast tego komunikatu.
    To jest prawie to samo co automatyczne dołączanie przy kliknięciu.
    Zdarzenie na mapie nie ma informacji o trwających w pobliżu walkach, etc.
    Nie ma walk na mapach, walki są tylko "instancjami" poszczególnych graczy. Dla mapy nie ma czegoś takiego jak walka.
    Czyli tak jakby walki nie są przypięte do map, a do graczy.

    Za pomocą dialogu nie można dołączyć do istniejącej już walki. Walki "widać" tylko poprzez innych graczy.

  15. #15
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    To jest prawie to samo co automatyczne dołączanie przy kliknięciu.
    Zdarzenie na mapie nie ma informacji o trwających w pobliżu walkach, etc.
    Nie ma walk na mapach, walki są tylko "instancjami" poszczególnych graczy. Dla mapy nie ma czegoś takiego jak walka.
    Czyli tak jakby walki nie są przypięte do map, a do graczy.

    Za pomocą dialogu nie można dołączyć do istniejącej już walki. Walki "widać" tylko poprzez innych graczy.
    Czyli jest tak, jak z Yetim? Każdy widzi go indywidualnie? A gdy złapie go 1 osoba Yeti się "teleportuje"?

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •