Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 125

Temat: Halloween

  1. #16
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Bukłak Zobacz post
    I w ten sposób - bez ograniczenia energii - przejście obecnej fabuły MFO3 zajęłoby pewnie kilka / kilkanaście godzin co jest wynikiem co najwyżej przeciętnym.
    Może jeśli liczysz wyłącznie linię fabularną - gdyby wziąć pod uwagę questy poboczne, przebijesz dzień. A gdyby wziąć pod uwagę wszelkie zbieranie EQ czy osiągnięć, przebijemy tydzień lekką ręką. Nawet przy założeniu, że wszystko dzieje się "od razu".

  2. #17
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Może jeśli liczysz wyłącznie linię fabularną - gdyby wziąć pod uwagę questy poboczne, przebijesz dzień. A gdyby wziąć pod uwagę wszelkie zbieranie EQ czy osiągnięć, przebijemy tydzień lekką ręką. Nawet przy założeniu, że wszystko dzieje się "od razu".
    Jak dla mnie to tydzień by był potrzebny, by wbić coś koło 70 lvla, kolejne osiągnięcia trwałyby kolejny czas.

  3. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Może jeśli liczysz wyłącznie linię fabularną
    No przecież odpowiadałem na uwagę Lisu na temat fabuły głównej którą przechodzi się parę miesięcy.
    Parę miesięcy to się expi, fabuła to kwestia godzin - i to raczej z zadaniami pobocznymi które też nie są jakieś strasznie liczne czy rozbudowane.
    Expienie czy dropienie ekwipunku to norma w grach MMO ale mówienie o miesiącach gry gdy faktycznie przy grze spędza się sumarycznie 20-30 godzin (po parę minut dziennie na zbicie energii) to naciąganie.

    Moja postać na przykład została w MFO 3 założona jakieś 6,5 roku temu.
    Według statystyk gry spędziłem w niej jakieś 34 dni (co i tak jest naciągane, większość z tego to afk).
    Jak komuś powiem że grałem w MFO prawie 7 lat to uzna to za grę olbrzymią, inaczej to wygląda jak powiem że grałem w nią - średnio - 10/20 minut dziennie.

  4. #19
    Cytat Napisał Bukłak Zobacz post
    No przecież odpowiadałem na uwagę Lisu na temat fabuły głównej którą przechodzi się parę miesięcy.
    Parę miesięcy to się expi, fabuła to kwestia godzin - i to raczej z zadaniami pobocznymi które też nie są jakieś strasznie liczne czy rozbudowane.
    Expienie czy dropienie ekwipunku to norma w grach MMO ale mówienie o miesiącach gry gdy faktycznie przy grze spędza się sumarycznie 20-30 godzin (po parę minut dziennie na zbicie energii) to naciąganie.

    Moja postać na przykład została w MFO 3 założona jakieś 6,5 roku temu.
    Według statystyk gry spędziłem w niej jakieś 34 dni (co i tak jest naciągane, większość z tego to afk).
    Jak komuś powiem że grałem w MFO prawie 7 lat to uzna to za grę olbrzymią, inaczej to wygląda jak powiem że grałem w nią - średnio - 10/20 minut dziennie.
    Ale ograniczenia energii, poziomu czy czegokolwiek innego co sprawia, że nie przechodzimy mfo w dzień są przecież też normą w innych grach. Często przytaczam margonem jako porównanie, bo te gry są moim zdaniem bardzo podobne, także w takim margonem przejście fabuły jako takiej zajęłoby może z dwa dni, bez ograniczeń. Przy czym margonem jest bez porównania większe jeśli chodzi o ograniczenia poziomowe, a mfo nie jest nawet w połowie skończone (chyba jakoś tak, mogę się mylić, może jest jeszcze bardziej w tyle). Najlepszym porównaniem byłoby w takim razie mfo2 i margonem. Przy czym mfo3 >> mfo2 pod każdym względem, może poza sentymentem. Także no wciąż uważam, że wydanie hajsu na mfo jest możliwie najlepszą formą ulokowania pieniędzy, jeśli chodzi o gry mmo, przynajmniej w polandii, jeżeli oczekuje się przyjemności z gry i dopracowania na wysokim poziomie.

  5. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Nigdzie nie pisałem że to coś złego, zwyczajnie nie zgadzam się z twoją uwagę o rozbudowanej fabule która zajmuje miesiące bo tym sposobem to można przywoływać gry typu margonem gdzie można grać w nieskończoność - tam nie ma maksymalnego lvla, przewodniej fabuły w grze.
    Albo gry pudełkowe single player ale tutaj też MFO nie ma szans bo jest to projekt pół-amatorski którym zajmuje się ledwie parę osób.
    Po prostu nie rozumiem po co te porównania i zachwalanie długości gry podczas gdy pod względem wielkości świata gry i tempa rozwoju nie może się równać nawet z tym głupim margonem, MFO jest po prostu inne i dość unikatowe w tej branży.

    MFO - w które gram już ponad 10 lat zaczynając od pierwszej wersji - przyciągnęło mnie właśnie ograniczeniem dziennego czasu gry, prostą grafiką i celem fabularnym (piszę głównie o MFO 2, pierwsza część wyglądała raczej jak jakiś beta-test czy wersja demo)
    Bo każda gra MMO w którą grałem nudziła się góra po 2-3 latach, MFO to jedyna przy której pozostałem i pomimo absurdalnie powolnego rozwoju gry nie planuję jej porzucać...obstawiam że szybciej sama wymrze
    Natomiast zarzuty odnośnie stagnacji, braku rozwoju gry i prawdopodobnie - nigdy nie ukończenia trzeciej części - są jak najbardziej na miejscu.
    Rozumiem skromne środki na rozwój ale nowe miasto w grze raz na 2 lata+ to przegięcie i doskonale rozumiem narzekania graczy, lokowanie pieniędzy w MFO to średni interes dla graczy fabularnych - raz na 2-3 lata dostaniesz update do przejścia w jakieś 2 miesiące.
    Biorąc pod uwagę że jesteśmy dopiero w połowie Arkadii to dojścia do krateru na Salamandrii (nie)doczekamy się w najlepszym razie koło 2030 roku?
    Bicie minibossów, dropienie ekwipunku, eventy świąteczne każdemu się znudzą i to nie zastąpi braku jakichkolwiek zmian od pół roku.
    W MFO 2 mieliśmy przynajmniej - chociaż często nietrafione - informacje na temat rozwoju gry, postępu prac nad upkiem, etc.
    Więc czekając na Folhord, Ballis czy Ozaroth-Lanceros przynajmniej wiedziałem że mam na co czekać.
    Tutaj upek Nordia może być jutro, za rok, za 5 lat albo wcale, nie motywuje to gry ani inwestowania w nią.

    PS. A przytaczania margonem jako porównania nigdy nie zrozumiem.
    Co tu niby jest podobne poza grafiką rodem z RPG Makera?
    Ostatnio edytowane przez Bukłak ; 15-10-2017 o 20:21

  6. #21
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    W margo max lvl to 500 z tego, co czytałem. No chyba, że zmienili, ale ponoć wtedy już nie masz expa za daily questy.

  7. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    13-12-2013
    Postów
    71
    Mysle ze aktualizacja zacznie się 27.10 o godzinie 20:00-20:30 i by w nocy z 26.10 na 27.10 by został dodany wpis do aktualnosci o godzinie wyłączenia serwerów i by miejsca np gdzie bedzie babcia regina i wejscie do lokacji bedzie oznaczone od tego momentu na czerwono i niie bedzie sie dalo w nie wejsc a podczas aktualizacji nocnej postacie byly usuwane z tych miejsc oznaczonych na czerwono o jedno miejsce np. w dół a event by trwał do 12.11 (niedziela) wlacznie
    PS.JEŻELI KTOŚ PAMIĘTA TO PROSZĘ PODAĆ Z CYTATEM GODZINY ROZPOCZĘCIA AKTUALIZACJI (JAKIE PAMIĘTACIE) WALENTYNKI 2k16 I WALENTYNKI 2k17,WIELKANOC 2k16,HALLOWEEN 2k16,BOZE NARODZENIE 2k16
    Ostatnio edytowane przez Roberciak ; 22-10-2017 o 13:23

  8. #23
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Roberciak Zobacz post
    Mysle ze aktualizacja zacznie się 28.10 o 21:30-21:40 (wsystko zależne od zakończenia KG) ale dobrze żeby po pięciu minutach od zakończenia KG zaczęło się odliczanie 20 minut i jeżeli walka roztrzygnie się 21:03 to o 21:25 zostanie wyłączony serwer na 20-25 minut w zależności od serweru i by w nocy z 27.10 na 28.10 by został dodany wpis o godzinie wyłączenia serwerów ale wszystko zależne od powyższych godz zakonczenia KG
    PS.JEŻELI KTOŚ PAMIĘTA TO PROSZĘ PODAĆ Z CYTATEM GODZINY ROZPOCZĘCIA AKTUALIZACJI (JAKIE PAMIĘTACIE) WALENTYNKI 2k16 I WALENTYNKI 2k17,WIELKANOC 2k16,HALLOWEEN 2k16,BOZE NARODZENIE 2k16
    Godzin nie jestem w stanie podać, bo nie chce mi się zaglądać na fonie w historię aktualizacji, ale halloween zawsze było 31., czasem wyjątkowo 30.

  9. #24
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    2016-10-30 20:59:17 - Halloween 2016. Była to niedziela przed Halloween. W tym roku niedziela przed Halloween jest 29 i tego dnia bym się spodziewał że to wpuszczą. Ostatnio zabrakło 1 dnia na ukończenie wyzwania (oddane dynie, robota na plantacji, kości), może wpuszczą więc 28.

  10. #25
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    2016-10-30 20:59:17 - Halloween 2016. Była to niedziela przed Halloween. W tym roku niedziela przed Halloween jest 29 i tego dnia bym się spodziewał że to wpuszczą. Ostatnio zabrakło 1 dnia na ukończenie wyzwania (oddane dynie, robota na plantacji, kości), może wpuszczą więc 28.
    30.10.2015, środa. Twoja teoria nie ma podstaw.

  11. #26
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    I tak będziecie na zniczach z babcią. Nie ma się czym podniecać.

  12. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    13-12-2013
    Postów
    71
    Czyli za ok. tydzień zaczynamy sezon eventowy 2k17/18 ciekawe czy jeszcze coś dodadzą

    - - - - - - - - - -

    ale wtedy wpisaliaktualizacje a jak weszlem po 9 wieczorem to bylo czekac do 5 po potem do 10 i 15 po a potem bardzo niedlugo a otworzyli 20 po 9
    Ostatnio edytowane przez Roberciak ; 22-10-2017 o 13:24

  13. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    13-12-2013
    Postów
    71
    to moze jednak dzien wczesniej w piatek o 20:30 zeby mozna byl event na weekend

    - - - - - - - - - -

    DLF-2016-10-30 20:59:17 - Halloween 2016. Była to niedziela przed Halloween. W tym roku niedziela przed Halloween jest 29 i tego dnia bym się spodziewał że to wpuszczą. Ostatnio zabrakło 1 dnia na ukończenie wyzwania (oddane dynie, robota na plantacji, kości), może wpuszczą więc 28. wtedy byl wpis a pewnie wylaczyli serwer o 20 45-50

  14. #29
    Użytkownik Avatar Alvi
    Dołączył
    29-11-2014
    Postów
    551
    jak dla mnie to nie bedzie halloween w mfo

  15. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Dane z newsów, niekiedy nie da się dokładnie wywnioskować jak to było z eventem:

    Rok Początek eventu Koniec eventu Czas trwania Uwagi
    2016 30 X ok. godz. 21 13 XI 15 dni 3 godz.
    2015 30 X ok. godz. 16 8 XI 9 dni 8 godz.
    2014 31 X ok. godz. 01 9 XI 10 dni
    2013 30 X ok. godz. 23 10 XI 11 dni
    2012 31 X ok. godz. 15 6 XI 6 dni 9 godz.
    2011 31 X ok. godz. 03 6 XI 7 dni prawdopodobnie

    Mediana i średnia = prawie 10 dni

    15 dni uważam za dużo, moje propozycja to rozpoczęcie 27 X i zakończenie 5 XI (10 dni). Sądzę że wystarczająco.
    Ostatnio edytowane przez Antybristler ; 21-10-2017 o 17:34

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •