Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Tworzenie skryptu do expienia

  1. #1
    Antybristlerka
    Konto usunięte

    Tworzenie skryptu do expienia

    Przed robieniem skryptu należy upewnić się, że mamy założoną zdolność/zdolności Leczenie.

    1. Klikamy w zakładkę znajdującą się na lewym panelu gry.
    2. Z rozwijanego menu w prawym górnym rogu wybieramy Tryb zaawansowany.
    3. Usuwamy wszystkie istniejące polecenia klikając
    4. W okienku Wybór przeciwnika wybieramy opcję Najmniej HP
    5. Dodajemy nasze własne polecenie za pomocą przycisku

    W pierwszej kolejności w skrypcie zajmujemy się leczeniami, gdyż to one stanowią trzon walki. Ważne, aby w pierwszej kolejności nasza postać leczyła się zdolnością Leczenie, ponieważ jest to mniej kosztowne od używania mikstur, a w skryptach do expienia chodzi o to, aby jak najbardziej zminimalizować koszty walki przy zachowaniu wygrywalności z potworami.

    Leczenia:

    1. W okienku Warunki kliknij dwukrotnie na
    2. Pojawi się okno, w którym wybieramy rodzaj warunku. Nas interesuje pierwszy czyli
    3. Pojawia się mechanizm, który pozwala nam zbudować naprawdę dużo porównań. My chcemy się leczyć. A kiedy postać powinna się leczyć? Oczywiście kiedy ma mało HP. Więc w pierwszej kolejności z listy wybieramy , gdyż to ona interesuje nas w tym porównaniu.
    4. Pojawia się kolejna lista z której można wybrać wiele rzeczy. Nas interesuje . Nie polecam wybierać HP, ani Brakujące HP (chociaż można ich oczywiście używać, ale pisząc poradnik zakładam, że jesteś nowicjuszem, a przy nich należy wpisywać inne liczby i często je korygować po wbiciu poziomu)
    5. Z kolejnego rozwijanego menu, które znajduje się niżej wybieramy znak mniejszości
    6. Następnie z listy na dole wybieramy
    7. W okienku, które pojawi się po prawej wpisujemy liczbę .
    8. Jeśli postępowałeś zgodnie z krokami wszystko powinno wyglądać tak:
    klik

    9. Jeśli wszystko się zgadza zatwierdź warunek przyciskiem

    Brawo, stworzyłeś swój pierwszy warunek!

    Teraz zajmijmy się kolejną częścią polecenia czyli menu Akcja.
    1. Z rozwijanej listy wybierz
    2. Z kolejnej rozwijanej listy, która pojawiła się po wybraniu tej pierwszej wybierz
    3. Z trzeciej listy można wybrać której gwiazdki leczenia używać. Wybranie opcji skutkuje tym, że nasza postać użyje maksymalnej gwiazdki jakiej w danej chwili może użyć. Czyli jeśli nie będziemy mieli many na użycie 5 gwiazdek, wtedy postać użyje możliwie najwyższej gwiazdki na którą starczy many. Wojownikom polecam zostawić tę opcję, natomiast Magom polecam wybrać z listy maksymalną odblokowaną gwiazdkę oraz pamiętać o tym, aby przy odblokowaniu kolejnej gwiazdki zmienić to od razu w skrypcie.

    W menu Cel można zostawić wybór Automatyczny, jeśli wybierzemy Moja postać wyjdzie na to samo (cel automatyczny wykonuje akcje defensywne na naszej postaci, a ofensywne na przeciwniku), a jeśli Przeciwnik to wtedy użyjemy leczenia na przeciwniku, co nie jest dobrym pomysłem

    Prawidłowo wykonane polecenie powinno wyglądać tak:
    klik

    I oznacza to nic innego jak "Jeśli moja postać ma procent HP mniejszy od 50 to ma użyć Zdolności Leczenie 1 na najwyższej gwiazdce na sobie".

    Jako że niektóre potwory nakładają status Zombie warto dodać do polecenia jeszcze jeden warunek, który sprawi, że nie będziemy się leczyć (czyli zabijać) przy posiadaniu tegoż statusu.

    1. W tym samym poleceniu klikamy znowu
    2. Z następnego okna wybieramy opcję
    3. A następnie i zatwierdzamy przyciskiem

    Polecenie powinno wyglądać teraz tak:
    klik


    Teraz polecenie brzmi "Jeśli moja postać ma procent HP mniejszy od 50 i nie ma statusu Zombie to ma użyć Zdolności Leczenie 1 na najwyższej gwiazdce na sobie"

    Po skończeniu każdego polecenia dobrze jest zapisać skrypt przyciskiem
    W przypadku niezapisania nagła utrata prądu, albo wyłączenie serwera w celu wgrania Nordii może lekko zezłościć.

    Możemy się zabrać za tworzenie drugiego polecenia.

    1. Klikamy na przycisk na naszym pierwszym poleceniu.
    2. Teraz mamy dużo mniej roboty, gdyż warunki można po prostu przekopiować do drugiego polecenia (prawy przycisk myszy na wybranym warunku i opcja Kopiuj, a następnie prawy prawy przycisk myszy i Wklej w polu drugiego polecenia, można też posługiwać się skrótami klawiszowymi ctrl+c i ctrl+v)
    3. Gdy już przekopiowaliśmy warunki pora wybrać z pola Akcja i

    Całość powtarzamy dla innych Leczeń i Mikstur pamiętając, że z czasem trzeba przerzucić się na lepsze leczenia, a te słabe wykasować ze skryptu (leczenie się miksturą życia 1 na 65 poziomie bardziej zaszkodzi niż pomoże).

    Atak:

    Wojownik nie potrzebuje żadnego polecenia do ataku, gdyż każda postać domyślnie atakuje fizycznie kiedy nie są spełniane warunki żadnego polecenia w skrypcie.

    Mag musi dodać polecenie bez żadnych warunków w którym po prostu wybiera zaklęcie, którym chce atakować.
    To powinno wyglądać tak:
    klik


    Ważne, aby polecenie z atakiem były na samym końcu skryptu. Jeśli byłyby na początku to nasza postać będzie tylko atakować, gdyż warunek spełniony w pierwszym poleceniu powoduje jego wykonanie, a brak warunków sprawia, że będzie ono wykonywane zawsze.

    Jeśli chcesz bić wieloma zaklęciami na raz wymagane jest dodanie warunku.
    1. Klikamy dwukrotnie i wybieramy
    2. W polu Prawdopodobieństwo wpisz np 50.
    3. Z menu Grupa wybierz którąkolwiek grupę.
    4. Zatwierdź warunek przyciskiem
    5. Taki sam warunek zrób przy drugim zaklęciu, którego chcesz używać. Grupa musi być identyczna w obu warunkach.

    Wynik końcowy powinien wyglądać tak:
    klik


    To samo można zrobić dla większej ilości zaklęć, jednak należy pamiętać, aby sumarycznie prawdopodobieństwo w grupie wynosiło 100%.

    Uzupełnianie Many:

    Polecenie do uzupełniania many jest bardzo podobne do leczenia HP.
    1. Dodajemy i wybieramy
    2. Następnie potem i znowu znak mniejszości a z dolnej części
    3. W przypadku Maga w polu z liczbą wpisujemy wartość, którą zabiera nasze zaklęcie na aktualnie nabitej gwiazdce. W przypadku Wojownika wpisujemy tyle ile kosztuje nasze najlepsze Leczenie.
    4. Zatwierdzamy warunek przyciskiem
    5. W polu Akcja wybieramy interesującą nas miksturę many.
    6. I to wszystko. Polecenie powinno znajdować się niżej od leczeń, a wyżej od ataku.

    Dobijanie:

    Polecenie z dobijaniem powinno znaleźć się na samym początku skryptu. Pozycje poleceń możemy zmieniać tymi strzałeczkami

    Pierwszym warunkiem dobicia powinno być to, że przeciwnik jest już mocno ranny więc:
    1. potem
    2. Tym razem wybierz potem
    3. Z rozwijanego menu niżej znowu znak mniejszości
    4. W kolejnym polu zaznacz i wpisz na przykład 20. To jest indywidualna liczba, więc zobacz ile bijesz danym potworom, żeby móc to skorygować do maksymalnie dużej ilości HP przeciwnika przy której na pewno go zabijesz.
    5. Zatwierdź warunek

    Warto jeszcze dodać warunek sprawdzający czy nasz przeciwnik nie ma żyjących kolegów. A więc:
    1. potem
    2. Teraz wybieramy następnie
    3. Z rozwijanego menu wybieramy znak równości następnie a w polu wpisujemy 1.

    Teraz w polu Akcja Mag powinien wybrać swoje zaklęcie, a Wojownik zdolność Pewny Cios, dostępną w sklepie w Langeburgu.

    Przy skrypcie z poleceniem na dobijanie powinniśmy leczyć się po każdej walce (klawisz tylda "~"), ponieważ następna walka może zacząć się kiedy mamy bardzo mało HP. Dobijania nie polecam do skryptu do szybkiego spalania energii.

    I to by było na tyle jeśli chodzi o dobijanie.

    Zdejmowanie negatywnych statusów:


    Generalnie podczas expienia powinniśmy unikać używania mikstur, jednak niektóre potwory tego wymagają.

    Warunkiem do zdjęcia statusu jest posiadanie tego statusu negatywnego. Dla przykładu pokażę jak leczyć Zatrucie, jednak przy innych statusach postępujemy analogicznie.

    1. potem
    2.
    3. Zatwierdzamy warunek
    4. W polu Akcja wybieramy z przedmiotów Antidotum.

    Polecenie powinno się znaleźć niżej od leczeń, a wyżej od ataku.

    Kilka słów na koniec:


    Pamiętaj, aby sprawdzić czy nie zrobiłeś błędu w skrypcie. Najczęstsze błędy to:
    - pomylenie HP z HP% oraz MP z MP%
    - Pomylenie znaków < i >
    Błędy mogą spowodować nadmierne zużywanie mikstur lub zgony, których można było uniknąć.

    Wydajne expienie to sztuka dzięki której tracimy mniej złota. Pamiętaj, aby w profilu na expienie:
    - nie używać w miarę możliwości uzbrojenia z plusem (naprawa kosztuje)
    - w slotach na zdolności trzymać tylko Leczenia, inne miejsca niech zajmują zdolności, którym chcemy wbić punkty AP
    - podobnie z gemami, jedyne nabite gemy jakie należy nosić przy expieniu to gemy aktywności, tylko jeśli bijemy potworki w trybie niewidocznym

    Mam nadzieję, że dzięki temu poradnikowi parę osób zrozumie działanie skryptów

    Czekam na uwagi i komentarze. Chcecie takiego poradnika do skryptów PvP i na minibossy?
    Ostatnio edytowane przez Antybristlerka ; 07-09-2017 o 19:42

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    20-08-2015
    Postów
    3
    często mi sie zdarza że umieram przez to że moja postac z niewiadomych mi przyczyn nie używa antidotum i gdy ma zatrucie i powiedzmy 100 hp to często mi sie zdarza że bije przeciwnika przez ten skrypt na dobijanie i umiera przez co jest remis nie mam pojecia dlaczego

  3. #3
    Użytkownik Avatar Fuckinslayin
    Dołączył
    10-07-2019
    Postów
    367
    Cytat Napisał afhbqfrw Zobacz post
    często mi sie zdarza że umieram przez to że moja postac z niewiadomych mi przyczyn nie używa antidotum i gdy ma zatrucie i powiedzmy 100 hp to często mi sie zdarza że bije przeciwnika przez ten skrypt na dobijanie i umiera przez co jest remis nie mam pojecia dlaczego
    Dodaj do dobijania polecenie - "Moja postać nie ma statusu zatrucie" a do leczeń polecam dodać - "Moja postać nie ma statusu Zombie"

  4. #4
    Moderator Avatar PowerISO
    Dołączył
    03-05-2012
    Postów
    548
    Polecam dodać warunek w dobitce
    moja postać hp% większe bądź równe od 11%

  5. #5
    Najlepiej mieć dwa polecenia dobijające, jedno uwzględniające zatrucie, a drugie HP%.
    Żółwie tańczą jak szalone...

  6. #6
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Osobiście uważam, że polecenie dobijające w skrypcie do expienia jest nieoptymalne. Użycie leczenia w walce wychodzi taniej, niż wyleczenie się miksturami życia (nawet 1) po niej. Ogółem dobrze skonstruowany skrypt do expienia nie powinien wymagać używania miksów życia, czy to w walce, czy poza nią.
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  7. #7
    To też zależy na czym się expi, bo czasami potworek nawali statusów i zamiast go dobić to się jeszcze męczymy ileś tur i tracimy wody święcone itp.
    Żółwie tańczą jak szalone...

  8. #8
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Osobiście uważam, że polecenie dobijające w skrypcie do expienia jest nieoptymalne. Użycie leczenia w walce wychodzi taniej, niż wyleczenie się miksturami życia (nawet 1) po niej. Ogółem dobrze skonstruowany skrypt do expienia nie powinien wymagać używania miksów życia, czy to w walce, czy poza nią.
    W takim razie totalnie źle uważasz. Cały sens gier typu mfo opiera się o ulepszanie postaci i pokonywanie coraz to silniejszych przeciwników, coraz bardziej opłacalnych, także im przeciwnicy trudniejsi, tym więcej się zdobywa w przypadku wygranej. I powinno się do tego dążyć. Dodatkowo mfo rozbija się o punkty statystyk, podczas expienia chcesz w pełni wykorzystywać te punkty, a minimalizować zużycie zasobów. W tym drugim rozumiem, że się zgadzamy, ale w pierwszym jak widać nie, bo dobijanie jest w tym przypadku kluczowe.

    Najlepiej skonstruowany profil do expienia powinien wyglądać tak, że w walce z najopłacalniejszym przeciwnikiem jakiego jesteś w stanie pokonać przy minimalnych kosztach (miksy wysokolvlowe, specjalne, etc.), maksymalnie wykorzystujesz uzbrojenie, zdolności i statystyki, a więc zaczynasz walkę na full hp i mp, autostatusach, kończysz na minimalnym hp i mp. Nie lecząc się poza walką i zaczynając np na pół hp w devos (bo gracz gjsdnglsdnglasd tam się aktualnie znajduje) tracisz 65pkt statystyk z samego hp, zaczynając z niepełnym mp (o ile z niego korzystasz, a na tym poziomie podwójny dren i czek to raczej podstawa) tracisz więcej, bo poza stratą punktów tracisz też turę, co w expie bardziej istotne niż w każdej innej walce. Musisz więc expić na słabszych mobach, fakt mniej tracisz na miksturki 1lvl, ale zyskujesz o wiele mniej expa, ap, golda z wygranej, a takim myśleniem blokujesz sobie dodatkowo drogę do ulepszania swojej postaci. Celowe i świadome osłabianie się jest sprzeczne z naturą gry.

    Najlepiej jest mnożyć polecenia, tworzyć profile pod konkretnego przeciwnika lub grupy, osobiście w walkach vs3 posiadam czasem 7 czy 8 poleceń dobijających, ale nie o liczby tu chodzi, skrypt pod mobka piszesz raz, walk toczysz tysiące, nie warto ryzykować w każdej skoro można nie ryzykować w żadnej. Zrób polecenie dobijające jeśli masz zatrucie i został jeden przeciwnik z warunkiem na hp>10%, jeśli jest 2 przeciwników na 1 atak i dodatkowe 10% od zatrucia, na 2 pozostałych przeciwników 2 ataki i 10%, kolejne polecenia na brak zatrucia, na brak many i hp pocisk jeśli grasz magiem, lepiej na tym wyjdziesz niż na konsolidacji skryptu do kilku poleceń.
    30 czerwca, dzień graczy wyklętych, w oborze zamkniętych[*]

  9. #9
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    W takim razie totalnie źle uważasz. Cały sens gier typu mfo opiera się o ulepszanie postaci i pokonywanie coraz to silniejszych przeciwników, coraz bardziej opłacalnych, także im przeciwnicy trudniejsi, tym więcej się zdobywa w przypadku wygranej. I powinno się do tego dążyć. Dodatkowo mfo rozbija się o punkty statystyk, podczas expienia chcesz w pełni wykorzystywać te punkty, a minimalizować zużycie zasobów. W tym drugim rozumiem, że się zgadzamy, ale w pierwszym jak widać nie, bo dobijanie jest w tym przypadku kluczowe.

    Najlepiej skonstruowany profil do expienia powinien wyglądać tak, że w walce z najopłacalniejszym przeciwnikiem jakiego jesteś w stanie pokonać przy minimalnych kosztach (miksy wysokolvlowe, specjalne, etc.), maksymalnie wykorzystujesz uzbrojenie, zdolności i statystyki, a więc zaczynasz walkę na full hp i mp, autostatusach, kończysz na minimalnym hp i mp. Nie lecząc się poza walką i zaczynając np na pół hp w devos (bo gracz gjsdnglsdnglasd tam się aktualnie znajduje) tracisz 65pkt statystyk z samego hp, zaczynając z niepełnym mp (o ile z niego korzystasz, a na tym poziomie podwójny dren i czek to raczej podstawa) tracisz więcej, bo poza stratą punktów tracisz też turę, co w expie bardziej istotne niż w każdej innej walce. Musisz więc expić na słabszych mobach, fakt mniej tracisz na miksturki 1lvl, ale zyskujesz o wiele mniej expa, ap, golda z wygranej, a takim myśleniem blokujesz sobie dodatkowo drogę do ulepszania swojej postaci. Celowe i świadome osłabianie się jest sprzeczne z naturą gry.
    To zależy. Jeśli skupiasz się na samym rozwoju poziomu: pewnie, wychodzi to okej. Jeśli jesteś zaawansowanym graczem, który umie się bogacić w grze na inne sposoby, proszę bardzo, śmiało idziesz tym sposobem. Jednakże będąc randomem nie chcesz walk dających ci expa kosztem złota, bo wtedy nie stać cię na nadgonienie z eq za poziomem. Twój sposób expienia jest dobry dla kogoś, kto się na tej grze zna, a takie osoby poradników nie potrzebują raczej. Poradników potrzebuje losowy random, który dopiero zaczął grę i nie wie, jak wiązać koniec z końcem w tej pogoni za coraz lepszym eq. Dlatego tacy ludzie zamiast na dobijaniu, powinni się skupić na minimalizacji wszelkich kosztów spowodowanych przez walkę (w tym leczenie poza nią). Takie jest przynajmniej moje podejście do osób szukających pomocy w poradnikach.

    Najlepiej jest mnożyć polecenia, tworzyć profile pod konkretnego przeciwnika lub grupy, osobiście w walkach vs3 posiadam czasem 7 czy 8 poleceń dobijających, ale nie o liczby tu chodzi, skrypt pod mobka piszesz raz, walk toczysz tysiące, nie warto ryzykować w każdej skoro można nie ryzykować w żadnej. Zrób polecenie dobijające jeśli masz zatrucie i został jeden przeciwnik z warunkiem na hp>10%, jeśli jest 2 przeciwników na 1 atak i dodatkowe 10% od zatrucia, na 2 pozostałych przeciwników 2 ataki i 10%, kolejne polecenia na brak zatrucia, na brak many i hp pocisk jeśli grasz magiem, lepiej na tym wyjdziesz niż na konsolidacji skryptu do kilku poleceń.
    Jak najbardziej się zgadzam. Skrypt do expienia można dostosowywać do praktycznie każdej grupy potworów osobno, mnożenie poleceń jest jak najbardziej wskazane, z tym, że jest to zabawa dla bardziej doświadczonych graczy, jeśli chodzi o skrypty.


    Co do samego poradnika:
    Skoro jest w nim informacja o dobijaniu, to może by dodać podstawowe zdolności, które znacząco ułatwiają walkę? Jak podwójny drenaż od 35 lvla w pierwszej turze/jak zostaje 1 przeciwnik, czy przeczekanie jak jest więcej, niż 1 wróg?
    Jesteś takim mistrzem PvE, że nawet sam Sir Tristam cię nie rusza? Kliknij tutaj, by zobaczyć wyzwanie przygotowane specjalnie dla takich jak ty! Sam twórca Tristama aprobuje to wyzwanie!

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    20-08-2015
    Postów
    3
    no dobra jeszcze jedno polecenie z zatruciem brzmi ze jezeli mam zatrucie to postac powinna to zdjac i teraz pytanie dlaczego podczas walki tego nie zdejmuje tylko bije caly czas

  11. #11
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał afhbqfrw Zobacz post
    no dobra jeszcze jedno polecenie z zatruciem brzmi ze jezeli mam zatrucie to postac powinna to zdjac i teraz pytanie dlaczego podczas walki tego nie zdejmuje tylko bije caly czas
    Może nie masz antidotum

  12. #12
    Albo polecenie jest w złym miejscu.
    Żółwie tańczą jak szalone...

  13. #13
    Użytkownik Avatar Fuckinslayin
    Dołączył
    10-07-2019
    Postów
    367
    Bicie musi być na ostatnim slocie od dołu

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2021
    Postów
    1
    Ktoś może mi pokazać końcowy efekt przykładowego skryptu tak jak powyżej? Próbowałem jeden zrobić ale coś mi nie wychodzi Discord - Foxy#0961 jeżeli ktoś może pomóc byłbym wdzięczny

  15. #15
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    347
    To samo można zrobić dla większej ilości zaklęć, jednak należy pamiętać, aby sumarycznie prawdopodobieństwo w grupie wynosiło 100%.
    Co autor miał na myśli?
    Sytuacja z przed paru chwil u znajomego.
    Ustawił 32% ziemia/36% pocisk/32% ogień szansy na ataki. Po pewnym czasie zdarzały się sytuacje, że postać biła zwykłym atakiem.

    Gdy ustawił na 50%/50%/100% to nagle problem ustał.

    Zatem dosłowna suma 100% chyba nie ma tu zastosowania, bo raczej działa to tak, że jest jakiś % szansy na dane polecenie, ale na ostatnie wciąż nie jest 100%. Jeśli i jego nie wylosuje, to nie wylosuje żadnego ;p

    W moim przekonaniu to zdanie jest do edycji, bo wprowadza nowych graczy w błąd.
    ***** ****

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •