Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteście za stworzeniem klanów

Głosujących
29. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    23 79.31%
  • NIE

    6 20.69%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 29 z 29

Temat: Klany,bractwa bądź też gildie ?

  1. #16
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,524
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Przy okazji - czy samo zwiększenie limitu członków coś zmieni? Przecież można tworzyć duże drużyny tak jak to robi np. Antek - robić jedną drużynę, potem drugą, potem trzecią, wszystkie pod jednym szyldem - i mamy 12-członkową gildię.

    Oczywiście że zwiększenie ilości członków samo w sobie nic nie zmieni.

    Dokładnie, nie wiem, jak powiększenie liczby członków drużyny w obecnym stanie gry miałoby ucieszyć graczy.

  2. #17
    To tak jakbyś kupował sztućce a mieszkał w afryce XD

    Jaki ma sens dodawania gildii, jeśli nie ma graczy?

  3. #18
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    958
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Oczywiście że zwiększenie ilości członków samo w sobie nic nie zmieni.
    No zmieni, chociażby może więcej osób pisać na czacie drużynowym. Mając kilka drużyn nie jest to takie łatwe.

  4. #19
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,524
    Cytat Napisał Luxferre Zobacz post
    No zmieni, chociażby może więcej osób pisać na czacie drużynowym. Mając kilka drużyn nie jest to takie łatwe.
    Rzeczywiście wielka, potrzebna zmiana, dzięki której będzie w grze bardzo mało drużyn, które będą się dzielić na elitarne, z najlepszymi graczami, oraz drużynami randomów, które będą pokonywane przez elitarne.

  5. #20
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Luxferre Zobacz post
    No zmieni, chociażby może więcej osób pisać na czacie drużynowym. Mając kilka drużyn nie jest to takie łatwe.
    Prowadzę sam wielką drużynę dzielącą się na 4 oddziały. Obecnie jest prawie pusta, ale za czasów kiedy miałem max (wtedy to były 3 oddziały, 3 graczy+ja, 3+ja i 3+ja), kontakt był utrudniony, bo podwładni nie byli wspólni w drużynach. Jedynym ich przekaźnikiem byłem ja jako lider wszystkich drużyn.

    Przydałaby się większa drużyna. Ale rzeczywiście, przyznaję rację że mimo że zmiana wartości jest łatwa, to jednak trzeba zmienić też resztę.

    Osobiście zrobiłbym tak:
    1. 25 osób, wspólny team dla wszystkich postaci. (większa ilość postaci nie daje przewagi w ilości drużyn, dodatkowo to mogłoby umocnić drużyny gdyż każdy może należeć tylko do jednej, bez rozdrabniania się)
    2. Zmiany w TvT
    - Arena TvT i TvT auto.
    - Ranking TvT w podobnym systemie co zwykły.
    - Usunięcie przenoszenia rankingu przez graczy bez walki. Ranking zdobyty w teamie zostaje w teamie, niezależnie od tego czy ktoś przychodzi czy odchodzi. Stracić i zyskać można tylko przez walkę teamową.
    - Aby walka mogła być o ranking TvT/TvT auto moc jednego teamu nie może być większa niż moc drugiego teamu o więcej niż 1.1 (jak na bójkach przy agresorze)
    3. Skarbiec zlota i przedmiotów w celu łatwego handlu między teamem bez straty eny.
    4. Pozostawienie nazwy ,,Drużyna". Serio, to brzmi lepiej niż klan, bractwo czy gildia.

    Mam nadzieję że administracja podziela moją wizję, jednak do tego wszystkiego jeszcze długa droga. Na pewno nie przed Nordią, mam nadzieję że uda się z nią.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał slenderboss Zobacz post
    Rzeczywiście wielka, potrzebna zmiana, dzięki której będzie w grze bardzo mało drużyn, które będą się dzielić na elitarne, z najlepszymi graczami, oraz drużynami randomów, które będą pokonywane przez elitarne.
    Nie sądzę. Będzie mało drużyn, ale przybędzie ich jeśli przybędzie graczy. W każdej znajdzie się trochę dobrych i trochę słabych graczy, wielu najlepszych graczy jest ze sobą w kłótni, więc nie pogodzą się nagle i nie przejdą do jednego teamu po poszerzeniu ilości graczy. O dawnych elitarnych nie wspominając, bo ich nie można zaliczać do najlepszych, szczególnie w TvT więc to jest chyba najgorszy przykład jaki mogłeś podać.

  6. #21
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,524
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Przydałaby się większa drużyna. Ale rzeczywiście, przyznaję rację że mimo że zmiana wartości jest łatwa, to jednak trzeba zmienić też resztę.
    Chyba ci już musaraj i Goldenko coś pisali na temat łatwej zmiany wartości, ja zresztą też, ale nie bezpośrednio do ciebie.


    2. Zmiany w TvT
    - Arena TvT i TvT auto.
    - Ranking TvT w podobnym systemie co zwykły.
    To i bez twojej propozycji i tak by raczej weszło.

    4. Pozostawienie nazwy ,,Drużyna". Serio, to brzmi lepiej niż klan, bractwo czy gildia.
    Niż klan-rzeczywiście, lepiej, bractwo może też, ale gildia już nie jest aż tak zła (chociaż są już w pewnej grze gildie) więc sama nazwa mogłaby zostać

    Mam nadzieję że administracja podziela moją wizję
    Raczej nie w pełni.

    Na pewno nie przed Nordią, mam nadzieję że uda się z nią.
    Przecież koridor pisał, że przed Nordią napewno nie, więc może z nią lub po wydaniu Nordii, więc nie wiem po co ta część.

    więc to jest chyba najgorszy przykład jaki mogłeś podać.
    Co?

    Nie sądzę. Będzie mało drużyn, ale przybędzie ich jeśli przybędzie graczy.
    Kto ci powiedział, że przybędzie graczy? Nawet jakby przybyli, to nowi są zazwyczaj słabymi graczami, ci lepsi by zapewne dołączyli do elitarnych gildii.

    W każdej znajdzie się trochę dobrych i trochę słabych graczy,
    Dobre drużyny nie przyjmą słabych graczy, bo będą im przeszkadzać. W obecnym stanie gry elitarnych gildii by było może 3-4? Bo wątpię, aby limit graczy w drużynie przekroczył 15, bo to nie miałoby sensu. Raczej rzadko by sobie przeszkadzały nawzajem, bo po co? Biliby randomowe gildie i na tym by istniało pvp.

    Gildie trzeba wprowadzić z specjalnym rankingiem, podobnym do zwykłego, aby nie było sytuacji opisanych wyżej, czyli mocni bogacą się dzięki słabym.
    Ostatnio edytowane przez YourShadow ; 02-09-2017 o 16:57

  7. #22
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Ludzie czy wy kiedykolwiek robiliście coś w plikach jakiejkolwiek gry ? Zrobienie mapy w 3D w grach taki jak Metin2 (dla przykładu aby każdy skojarzył) zajmuje dzień dwa. Takie coś jak MFO, całe które jest zrobione teraz to dla dobrego informatyka z 1-2 miech pracy. Graliście chyba w gre heroes 3, nie wiem ilu z was tworzyło tam mapkę w kreatorze (podstawowym) który tam był ale ja stworzyłem wiele własnych map które dobrze działały i przegrałem na nich sporo czasu. Ile czasu się robiło mapę ? Każdy kto robił to wie, że dzień a jak była ogromna to 2 dni.

    To był tylko przykład aby wam uzmysłowić, że nie ma problemu aby coś w mfo zmienić. Musaraj pisze, że zmiana z 4 osób na X-osobowe drużyny to wielka zmiana. Zdziwię Cie bo to zajmie z 10 sec, problem się dzieje jakie są konsekwencje zmiany, jak Goldenko napisał czy gra to uciągnie ? Ofc nie, dlatego trzeba by wyłączyć walki tvt, ranking tvt, pokazywanie członków drużyny na niebiesko, no i najważniejsze chat czy by nie zwariował.

    Jeśli ktoś z Adminów mi napisze, że takie zmiany czy tworzenie map w MFO jest dłuższe bo "coś tam" jest pogmatwane. To polecam skopiować mapy i wszelakie polecenia, skrypty etc. etc. i tworzyć to w czymś nowym a potem zrobić podmiankę (co było stosowane w wielu międzynarodowych grach). Sam tworzyłem administrację gry Cabal, bawiłem się z ustawieniami dropu czy umiejętności profesji, graficznie czy pod względem testów myślę, że takie MFO jest o niebo łatwiejsze tak więc moim zdaniem to nie ma problemu w MFO coś zmienić tylko robić nie ma komu. Wszyscy robią za przysłowiową "wdzięczność" przez co może i im zależy ale żadna osoba nie przesiedzi przysłowiowych 168 godzin przy tym a dodatkowo brakuje przeszkolenia czy informatyka z prawdziwego zdarzenia.

  8. #23
    Takie coś jak MFO, całe które jest zrobione teraz to dla dobrego informatyka z 1-2 miech pracy.
    Gwarantuję Ci, że żaden informatyk znikąd nie będzie w stanie nagle w 2 miechy stworzyć MFO jakie mamy w obecnej formie.

    To polecam skopiować mapy i wszelakie polecenia, skrypty etc. etc. i tworzyć to w czymś nowym a potem zrobić podmiankę (co było stosowane w wielu międzynarodowych grach).
    W sensie, że co? Jest edytor map wraz z edytorem zdarzeń. Nie trzeba niczego kopiować. Natomiast skrypty, które są używane w wielu miejscach też są ujednolicone (głównie na potrzeby miast, ale też np. skrzynki czy bossowie).

    Jeśli ktoś z Adminów mi napisze, że takie zmiany czy tworzenie map w MFO jest dłuższe bo "coś tam" jest pogmatwane.
    Same tworzenie suchych map nie jest długie. Tak jak wspomniałeś wyżej, takie miasto pewnie zajmie nieco więcej czasu i będzie trzeba je później zmieniać zależnie od tego co w nim będzie się miało pojawić, ale faktycznie średnie mapki idzie zrobić w 1 dzień (na kompletną mapkę), mniejszych nawet kilka dziennie.
    Jednak: sucha mapka, to nic. Zanim będziesz ją miał potrzeba: grafik, pomysłu, zaplanowanego contentu. Po jej zrobieniu: wpakować całą resztę contentu - która zajmie znacznie więcej niż te mapki. Ogólnie nie chce mi się teraz rozpisywać całego procesu tworzenia, ale po prostu nie uwzględniłeś praktycznie niczego na co składa się gotowa do wrzucenia aktualizacja fabularna.

  9. #24
    Cytat Napisał Hiter Zobacz post
    Ludzie czy wy kiedykolwiek robiliście coś w plikach jakiejkolwiek gry ? Zrobienie mapy w 3D w grach taki jak Metin2 (dla przykładu aby każdy skojarzył) zajmuje dzień dwa. Takie coś jak MFO, całe które jest zrobione teraz to dla dobrego informatyka z 1-2 miech pracy. Graliście chyba w gre heroes 3, nie wiem ilu z was tworzyło tam mapkę w kreatorze (podstawowym) który tam był ale ja stworzyłem wiele własnych map które dobrze działały i przegrałem na nich sporo czasu. Ile czasu się robiło mapę ? Każdy kto robił to wie, że dzień a jak była ogromna to 2 dni.

    To był tylko przykład aby wam uzmysłowić, że nie ma problemu aby coś w mfo zmienić. Musaraj pisze, że zmiana z 4 osób na X-osobowe drużyny to wielka zmiana. Zdziwię Cie bo to zajmie z 10 sec, problem się dzieje jakie są konsekwencje zmiany, jak Goldenko napisał czy gra to uciągnie ? Ofc nie, dlatego trzeba by wyłączyć walki tvt, ranking tvt, pokazywanie członków drużyny na niebiesko, no i najważniejsze chat czy by nie zwariował.

    Jeśli ktoś z Adminów mi napisze, że takie zmiany czy tworzenie map w MFO jest dłuższe bo "coś tam" jest pogmatwane. To polecam skopiować mapy i wszelakie polecenia, skrypty etc. etc. i tworzyć to w czymś nowym a potem zrobić podmiankę (co było stosowane w wielu międzynarodowych grach). Sam tworzyłem administrację gry Cabal, bawiłem się z ustawieniami dropu czy umiejętności profesji, graficznie czy pod względem testów myślę, że takie MFO jest o niebo łatwiejsze tak więc moim zdaniem to nie ma problemu w MFO coś zmienić tylko robić nie ma komu. Wszyscy robią za przysłowiową "wdzięczność" przez co może i im zależy ale żadna osoba nie przesiedzi przysłowiowych 168 godzin przy tym a dodatkowo brakuje przeszkolenia czy informatyka z prawdziwego zdarzenia.
    Ogromne mapy w homm3 robiłam w 8 godzin maks popijając karmi bo czemu nie.
    Może i zmiana w kodzie wymaga więcej pracy-testów etc. Jak nie znasz kodu to trudniej jest powiedzieć.
    Może i faktycznie trochę to wszystko przerosło ale wystarczy się zwrócić do graczy, coś zorganizować i dalej praca pójdzie.

  10. #25
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Gwarantuję Ci, że żaden informatyk znikąd nie będzie w stanie nagle w 2 miechy stworzyć MFO jakie mamy w obecnej formie.


    W sensie, że co? Jest edytor map wraz z edytorem zdarzeń. Nie trzeba niczego kopiować. Natomiast skrypty, które są używane w wielu miejscach też są ujednolicone (głównie na potrzeby miast, ale też np. skrzynki czy bossowie).


    Same tworzenie suchych map nie jest długie. Tak jak wspomniałeś wyżej, takie miasto pewnie zajmie nieco więcej czasu i będzie trzeba je później zmieniać zależnie od tego co w nim będzie się miało pojawić, ale faktycznie średnie mapki idzie zrobić w 1 dzień (na kompletną mapkę), mniejszych nawet kilka dziennie.
    Jednak: sucha mapka, to nic. Zanim będziesz ją miał potrzeba: grafik, pomysłu, zaplanowanego contentu. Po jej zrobieniu: wpakować całą resztę contentu - która zajmie znacznie więcej niż te mapki. Ogólnie nie chce mi się teraz rozpisywać całego procesu tworzenia, ale po prostu nie uwzględniłeś praktycznie niczego na co składa się gotowa do wrzucenia aktualizacja fabularna.

    I tak to opisujesz, ze zmiana jakakolwiek w MFO to czekanie, czekanie i jeszcze raz czekanie. Gwarantuje Ci, że ogarnięta ekipa informatyków zrobi takie MFO które jest w obecnym stanie w 2 miesiace. W moich okolicach czyli w Łodzi były targi komputerowe (czy jak to tam się nazywało) gdzie informatycy tworzyli gry na miejscu, różne zabawy i to w 10 minut miałeś ciekawą gre którą sam wymyśliłeś bo samemu się dawało pomysł a oni to robili, dodam że dużo takich rzeczy jak super pracują informatycy można sobie zobaczyć na YT. Sucha mapa to nic ? Brakuje pomysłu ? Poważnie ? Jak brakuje pomysłów to kreatywnych ludzi brakuje. W MFO jest ich sporo wystarczy tylko ich zwerbować. Dokładnie tak jak napisała lilanna wystarczy się zwrócić do graczy albo komuś zapłacić.

    Podsumowując Twoja wypowiedź na gildie czekamy 6 lat jak ktoś wcześniej napisał. Na devos czekaliśmy 3 lata, nordia miała być 6 miesięcy (bo tyle faktycznie maks ona powinna zająć czasu) a czekamy na nią też juz chyba z 3 lata. Jeśli chcesz kontynuować taka politykę to luźno tylko polecam zmianę w regulaminie odnośnie przekazywania konta gdyż żaden z obecnie żyjących graczy nie doczeka się zakończenie fabuły.

    Dodatkowo to gracze tworzą gre a nie na odwrót, jeśli jest tak źle to najwyższa pora wymienić ludzi którzy tworzą grę. Odnośnie samych graczy to ja bym się zmówił ze wszystkimi, że przez określony czas miesiąca, dwóch czy trzech nie kupować wgl MF za pln i wtedy gra ma 2 opcje, upadek lub posłuchanie graczy.

  11. #26
    Antybristlerka
    Konto usunięte
    ja bym się zmówił ze wszystkimi, że przez określony czas miesiąca, dwóch czy trzech nie kupować wgl MF za pln i wtedy gra ma 2 opcje, upadek lub posłuchanie graczy.
    A jaki masz plan na przekonanie tych 5 osób?

  12. #27
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Cytat Napisał Astaralei Zobacz post
    A jaki masz plan na przekonanie tych 5 osób?
    Nie musi spaść do 0pln. Wystarczy, że radykalnie spadnie zysk i będziemy mieli zmiany w MFO albo upadek gry.

  13. #28
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Hiter Zobacz post
    ja bym się zmówił ze wszystkimi, że przez określony czas miesiąca, dwóch czy trzech nie kupować wgl MF za pln i wtedy gra ma 2 opcje, upadek lub posłuchanie graczy.
    Ponieważ próbujesz doprowadzić do upadku gry radzę zastosować się do regulaminu p.23 w Wykazie Kar
    Działania o charakterze bezprawnym, działania na szkodę właściciela gry lub innych graczy.
    pierwsze przewinienie: Bezterminowo

  14. #29
    Gwarantuje Ci, że ogarnięta ekipa informatyków zrobi takie MFO które jest w obecnym stanie w 2 miesiace.
    Wpierw trzeba mieć kompletny pomysł, a najlepiej GDD. Faktycznie "ekipa" (zależy jeszcze jak dużą masz na myśli) już sam system z mechaniką mogłaby to zrobić, ale nie ma szans, że zapełni to w tym czasie jeszcze takim contentem. Jednak nie łudź się, że to wszystko jest takie proste. (Hej, czemu w takim razie nie powstaje więcej takich gier?)
    Ogólnie zawsze największymi problemami w takich grach są funkcje i interakcje multiplayer.

    Samo robienie remastera przygodówki Point'n'click, gdzie czas przejścia gry wynosi avg: 9h, jest estymowana na 4000h (!), nie mając kodu źródłowego, ale mając gotowy kompletny Design Doc. (chodzi po prostu o zrobienie kopii 1 do 1, ale z nowym kodem)

    Ogólnie to nie chcę Ci niczego udowadniać, ani w żaden sposób bronić administracji. Bo faktycznie mogli dużo lepiej rozplanować rozwój gry, jednak jest to projekt hobbystyczny. Mogli zainwestować, być może nie chcieli, być może mieli lepsze oferty niż rozwijanie MFO3. Podjęli takie decyzje i już. Ktoś może się z tymi decyzjami zgadzać lub nie, to niewiele zmieni.

    Podsumowując Twoja wypowiedź na gildie czekamy 6 lat jak ktoś wcześniej napisał.
    Zależy od czego liczysz ten czas. Jeśli od momentu, kiedy zaczęto prace nad tym aspektem, to nie 6 lat

    W MFO jest ich sporo wystarczy tylko ich zwerbować. Dokładnie tak jak napisała lilanna wystarczy się zwrócić do graczy albo komuś zapłacić.
    Dodatkowo to gracze tworzą gre a nie na odwrót, jeśli jest tak źle to najwyższa pora wymienić ludzi którzy tworzą grę. Odnośnie samych graczy to ja bym się zmówił ze wszystkimi, że przez określony czas miesiąca, dwóch czy trzech nie kupować wgl MF za pln i wtedy gra ma 2 opcje, upadek lub posłuchanie graczy.
    Nie sądzisz, że mądrzej ze strony graczy (jeśli faktycznie chcą rozwinąć MFO) byłoby zebranie kasy na, jak wspomniałeś osoby do zwerbowania, którym można by zapłacić?


    Jeszcze odnośnie pomysłów:
    Jasne, samych pomysłów jest ogrom. Problemem jest dostosować każdy z nich, aby tworzył większą całość.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •