Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Kowal

  1. #1
    musaraj
    Konto usunięte

    Kowal

    Czasem się zdarzy, że staramy się wytopić u kowala wymarzony bonus w uzbrojeniu +3 - a jeszcze częściej zdarzy się, że ten bonus wymarzony jednak nie będzie. Dostajemy wtedy kompletnie zbędne uzbrojenie na znośnym plusie, ale dla nas nieprzydatne. Oczywiście można to sprzedać - ale jeżeli naszym celem jest wykucie EQ +7/+8, to często zdecydujemy się na zbicie plusa do +2 i ponowną próbę uzyskania dobrego +3.

    Gdzie jest problem? Otóż żeby wykorzystać w jakikolwiek sposób niezadowalające +3 (nie tylko rozbite, ale też o bonusie rzędu 13,5%) musimy je zbić do +2, więc zdaje się, że takie +3 ma taki sam potencjał, co rozbite +2. Ale!

    Mając rozbite +2 wciąż mogę je wykorzystać nie posiadając żadnego EQ +0. Mogę wziąć EQ +1 (czyste) i podbić je używając tego właśnie +2 - mam nawet szansę na bonus doskonały. Tymczasem +3 ruszyć w żaden sposób nie mogę, jeżeli nie mam +0 - nie jestem w stanie nawet zbić go za żetony... Efekt - brzydkie +3 bez zerówki jest gorsze od wszystkiego.

    Moja propozycja jest taka, żeby połączenie +1 i +3 dawało nowe EQ +3 - kompletnie przeresetowane jeśli na górze jest +3 oraz oparte na bonusie +1, jeśli to ono jest na górze

    Chyba proste, bezbolesne, liczę na pełne poparcie.

  2. #2
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,524
    Za

  3. #3
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Niektórzy używają +1 i +3, żeby podnieść plus do +4, żeby później ulepszyć do +6.

  4. #4
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Niektórzy używają +1 i +3, żeby podnieść plus do +4, żeby później ulepszyć do +6.
    Wciąż można używać +2 i +3 lub +2 i +2

  5. #5
    Użytkownik Avatar Platynowy
    Dołączył
    03-12-2015
    Postów
    287
    Mogłoby wejść,w Nordii (jeśli dożyjemy) eq będzie patologicznie drogie (żetony!) więc to mogłoby odrobinę pomóc.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Ależ to prawdopodobnie zostało zrobione specjalnie (np 0 obniża bonus), by uzyskanie czystej trójki nie było takie proste. Jeśli się mylę, to jestem na tak, jeśli się nie mylę to raczej nie wejdzie.

  7. #7
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Na tak było proponowane parokrotnie, podobno było zrobione specjalnie, ale i tak jestem na tak bo nie mogę zrobić sobie normalnego eq.

  8. #8
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    bo nie mogę zrobić sobie normalnego eq.
    Dlaczego niby nie możesz? Wszyscy mają dostęp do tego samego. Nie widzę żadnego powiązania.

  9. #9
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    To był celowy zabieg, aby +3 nie można było sobie łatwo "przelosowywać" jedną operacją, co by otworzyło drogę do dużo łatwiejszego uzyskiwania +7/8.
    +6 jest tym co możemy uzyskać łatwo z "brzydkich" +3

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •