Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Testament w przypadku kasowania konta/postaci

  1. #1
    Vanitas
    Konto usunięte

    Testament w przypadku kasowania konta/postaci

    Jak wiadomo każdy w tej grze ma prawo usunąć swoje konto. Taka decyzja pociąga jednak za sobą usunięcie z gry całego eq, które ta osoba zgromadziła. Jego ręczne przekazanie innej osobie przed skasowaniem konto może być jednak uciążliwe, gdyż w jednorazowej transakcji handlem można przekazać max 10 przedmiotów. Dobrze byłoby zatem wprowadzić coś w rodzaju testamentu, w którym osoba kasująca konto wskazuje komu chce przekazać swoje miksy, eq, złoto itd. Po dokonaniu usunięcia konta w/w przedmioty byłyby automatycznie przekazane wskazanej osobie i nie dochodziłoby do usunięcia z gry dobrego eq, które obecnie przepada wraz z usunięciem konta.
    Co myślicie o takiej propozycji?

  2. #2
    Zbędne. To każdego indywidualna decyzja. Szkoda czasu na zajmowanie się fanaberiami dla garstki. Od czego masz handel?

  3. #3
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Za, jeśli jedynym możliwym nickiem do wpisania byłoby Kim Chi.

  4. #4
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Za, jeśli jedynym możliwym nickiem do wpisania byłoby Kim Chi.
    DEWASTATOR Leon Full chyba.

    A tak na poważnie, za, przydałoby się coś takiego do gry. Nie trzebaby było się męczyć z handlem.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Fanta
    Dołączył
    22-02-2014
    Postów
    143
    Myślę, że to super wygodna propozycja dla graczy posiadających multikonta.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Fanta Zobacz post
    Myślę, że to super wygodna propozycja dla graczy posiadających multikonta.
    Dokładnie. Jestem przeciw, skoro ktoś się kasuje, to się kasuje, jak chce coś komuś oddać, niech się męczy. Serio, nie spodziewałem się pomysłu, w którym administracja ułatwiałaby graczom kasowanie się -.-

  7. #7
    Wątpię, by administracja kiedykolwiek jakkolwiek i jakiejkolwiek gry wspierała usuwanie kont przez graczy, głównie przez odejście z gry.
    Więc jest to niepotrzebne i raczej nie wejdzie.

  8. #8
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał Fanta Zobacz post
    Myślę, że to super wygodna propozycja dla graczy posiadających multikonta.
    Dlatego jestem za xdd

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Po:
    1) byłby to raj dla multikonciarzy, najlepiej gdyby taki testament był ZATWIERDZANY przez admina, dopiero wtedy złoto i itemy niehandlowe trafiałaby na konto odbiorcy,
    2) przełożenie przez handel to nie jest wbrew pozorom takie trudne, najwartościowsze rzeczy w kilka minut można przełożyć, o ile drugie konto jest multikontem to wtedy jest problem i bardzo słusznie,
    3) proponowałem kiedyś aby można było w 1 handlu wysłać 1000 itemów z tym ograniczeniem, że za każde rozpoczęte 10 wysyłanych itemów jest pobierana opłata 1 pkt energii, np. wysyłając 23 sztuki zapłacimy 3 pkt. energii [10 + 10 + 3].
    Podsumowując: na nie, lepiej ten czas przeznaczyć na coś innego.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Fanta
    Dołączył
    22-02-2014
    Postów
    143
    Możliwe, że za wcześnie padły odpowiedzi na NIE.
    Moją delikatną zmianą kierunku do pomysłu jest: wszystkich graczy na TAK,
    prześwietlić pod kątem podejrzanych powiązań z innymi kontami xD

    Uderz w stół...

  11. #11
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,524
    Propozycja nie przemyślana pod względem multikont, na nie.

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2016
    Postów
    298
    Oczywiście że nie niektórzy muszą zbierać hajs na eq +6/+8 a tu testament i o mam wszystko +8

  13. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Ja ogólnie kiedyś myślałem nad czymś takim jak podatek od spadku w mfo3, a więc ktoś kończy grę i dostaje kilka-kilkanaście milionów złota w prezencie od znajomego... Trudno tylko stworzyć rozwiązanie które pobierze taki podatek. Na początek można zrobić limity dzienne/tygodniowe/miesięczne na przekazywanie złota z danym graczem jak i globalnie.

  14. #14
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Ja ogólnie kiedyś myślałem nad czymś takim jak podatek od spadku w mfo3, a więc ktoś kończy grę i dostaje kilka-kilkanaście milionów złota w prezencie od znajomego... Trudno tylko stworzyć rozwiązanie które pobierze taki podatek. Na początek można zrobić limity dzienne/tygodniowe/miesięczne na przekazywanie złota z danym graczem jak i globalnie.
    Eq +0 w Nordi będzie tyle kosztować, złota przybywa, upka jak nie było tak nie ma. Pamiętacie ceny pajęczej po wejściu Devos? To teraz dołóżcie do tego 3 lata farmienia golda. To by tylko utrudniło handel

    Pomysł na nie, administracja nie wesprze odchodzenia z gry, może jedynie wspierać dołączanie do niej

  15. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Eq +0 w Nordi będzie tyle kosztować, złota przybywa, upka jak nie było tak nie ma. Pamiętacie ceny pajęczej po wejściu Devos? To teraz dołóżcie do tego 3 lata farmienia golda. To by tylko utrudniło handel

    Pomysł na nie, administracja nie wesprze odchodzenia z gry, może jedynie wspierać dołączanie do niej
    Administracja wspiera teraz odejścia z gry, obecnie może przekazać wszystko co się chce i komu się chce bez żadnych konsekwencji, bo i jakie miałyby się niby prawa naruszyć? Po prostu konta do których jest duży napływ gotówki w krótkim czasie powinny być kontrolowane i powinny być wprowadzone limity jak wyżej pisałem, ale dostosowane do realiów. Po za tym tych spadków jest niewiele, większość zabiera wszystko do grobu, itd.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •