Zobacz wyniki ankiety: Ilość złota na koncie powinna być widoczna publicznie?

Głosujących
81. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    67 82.72%
  • Nie

    14 17.28%
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 70

Temat: Odtajnić ilość złota

  1. #16
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał oren noor Zobacz post
    Na nie. Hiter jak będzie chciał to powie ile ma golda. A tak poza tym to nie widzę większego sensu żeby gracze wiedzieli ile golda maja inni gracze.
    A jaki jest sens w widzeniu ile mają doświadczenia?
    Nie ma sensu. Natomiast w drugą stronę, jaki jest sens ukrywania ilości golda, która o niczym nie świadczy, czy ukrywania np. doświadczenia, czy nwm co jeszcze mógł mieć na myśli taki Senju Hashirama?
    Też nie ma sensu, to nie są dane personalne, ilość golda nie powie przeciwnikowi o tb nic, przez co mógłby cię szantażować, etc. Po co takie rzeczy ukrywać? Ilość golda pozwoli im na zalogowanie na twoje konto?

  2. #17
    No cóż, prócz ciekawości, to taktycznie można ustawić zakład na arenie jeśli się wie, kto jest przeciwnikiem i ile może dać, jak także może wpłynąć na bójki z oczywistych powodów.

    Można byłoby odtajnić wczorajszą ilość złota, żeby nie widzieć kto ma dokładnie ile aktualnie. Albo wyświetlać tylko tych z topki (wątpię że się zgodzicie).

    W każdym razie jestem za, jak większość. #together!makeMFOgreatagain

  3. #18
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Patryk Szczęście Zobacz post
    No cóż, prócz ciekawości, to taktycznie można ustawić zakład na arenie jeśli się wie, kto jest przeciwnikiem i ile może dać, jak także może wpłynąć na bójki z oczywistych powodów.

    Można byłoby odtajnić wczorajszą ilość złota, żeby nie widzieć kto ma dokładnie ile aktualnie. Albo wyświetlać tylko tych z topki (wątpię że się zgodzicie).

    W każdym razie jestem za, jak większość. #together!makeMFOgreatagain
    Na bójki nie wpłynie, bo to, że wiesz, ile ktoś ma złota nie ma różnicy, wystarczy spojrzeć na którym jest miejscu w złocie. Do tego to złoto może być trzymane w depo, a i tak się będzie liczyć.

    Jestem w top 50 złota, jak dla mnie spoko, bd wiedział, ile muszę jeszcze zarobić, by mieć wyższe miejsce. Wczorajsza ilość też może być, chociaż szczerze mówiąc, co za różnica, czy wie się, ile DOKŁADNIE ktoś ma złota, czy ile mniej więcej.

  4. #19
    Vanitas
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Nasciturus Zobacz post
    Nic tak dobrze nie działa na sprawiedliwą rozgrywkę jak kontrola społeczna, potrafi zdziałać więcej niż niejeden GM, admin. Generalnie wszystkie dane, które nie są wrażliwe powinny być publicznie dostępne w profilu gracza, łatwiej wykryć "nieprawidłowości".
    Ale na podstawie samego odtajnienia ilości złota nie sposób sprawować efektywnej kontroli społecznej nad bogatymi graczami. Na podstawie infromacji o samej ilości posiadanego złota nie wiadomo w jaki sposób zostało ono zdobyte, a w szczególności, czy zostało zdobyte nielegalnie np. poprzez wykorzystanie błędów w grze. Wobec powyższego jeżeli już chcemy sprawować efektywną kontrolę społeczną nad majątkiem graczy powinniśmy wprowadzić coś w rodzaju jawnych oświadczeń majątkowych w profilu każdego gracza, w których byłoby podane:
    - ilość złota uzyskanego z expienia na potworach wraz z podaniem ilości eny, która została na to poświęcona oraz podaniem liczby potworów zabitych z bonem na złoto;
    - ilość złota uzyskanego ze sprzedaży różnego rodzaju rzeczy na targu oraz pomiędzy graczami wraz z dokładną listą wszystkich transakcji (np. koralowa zbroja +3 [item] sprzedana poprzez targ w dniu 01 marca 2017 r. za kwotę 2 kk; harpi wisiorek +0 [item] sprzedany poprzez handel w dniu 02 marca 2017 r. za kwotę 300 k itd.)
    - ilość złota wydanego na zakup różnych rzeczy z targu oraz poprzez handel wraz z dokładną listą wszystkich transakcji;
    - ilość złota wydanego na zakup różnego rodzaju mikstur, przetopień itd.

    Takie oświadczenia powinny generowane automatycznie i obejmować okres jednego miesiąca. Dzięki temu pozostali gracze mogliby efektywnie ustalić, czy całe złota uzyskane przez bogatych graczy zostało zdobyte legalnie i w ten sposób najefektywniej realizowałaby się kontrola społeczna.

    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Na tak. Jestem ciekawy ile taki Hiter ma golda
    Ja też jestem na tak, ale bardziej niż ilość posiadanego złota mnie interesuje sposób jego zdobycia.
    Ostatnio edytowane przez Vanitas ; 02-03-2017 o 20:35

  5. #20
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Błyskawiczka Zobacz post
    Ale na podstawie samego odtajnienia ilości złota nie sposób sprawować efektywnej kontroli społecznej nad bogatymi graczami. Na podstawie infromacji o samej ilości posiadanego złota nie wiadomo w jaki sposób zostało ono zdobyte, a w szczególności, czy zostało zdobyte nielegalnie np. poprzez wykorzystanie błędów w grze. Wobec powyższego jeżeli już chcemy sprawować efektywną kontrolę społeczną nad majątkiem graczy powinniśmy wprowadzić coś w rodzaju jawnych oświadczeń majątkowych w profilu każdego gracza, w których byłoby podane:
    - ilość złota uzyskanego z expienia na potworach wraz z podaniem ilości eny, która została na to poświęcona oraz podaniem liczby potworów zabitych z bonem na złoto;
    - ilość złota uzyskanego ze sprzedaży różnego rodzaju rzeczy na targu oraz pomiędzy graczami wraz z dokładną listą wszystkich transakcji (np. koralowa zbroja +3 [item] sprzedana poprzez targ w dniu 01 marca 2017 r. za kwotę 2 kk; harpi wisiorek +0 [item] sprzedany poprzez handel w dniu 02 marca 2017 r. za kwotę 300 k itd.)
    - ilość złota wydanego na zakup różnych rzeczy z targu oraz poprzez handel wraz z dokładną listą wszystkich transakcji;
    - ilość złota wydanego na zakup różnego rodzaju mikstur, przetopień itd.

    Takie oświadczenia powinny generowane automatycznie i obejmować okres jednego miesiąca. Dzięki temu pozostali gracze mogliby efektywnie ustalić, czy całe złota uzyskane przez bogatych graczy zostało zdobyte legalnie i w ten sposób najefektywniej realizowałaby się kontrola społeczna.



    Ja też jestem na tak, ale bardziej niż ilość posiadanego złota mnie interesuje sposób jego zdobycia.
    Nie. To już za dużo. To by była pełna kontrola gracza, co posiada, ile ma energii itp.

  6. #21
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Oczywiście, że za. Jestem ciekaw ile taki wyspiarz ma złota.

  7. #22
    Użytkownik Avatar Queli
    Dołączył
    18-05-2012
    Postów
    38
    A jak najbardziej i jeszcze jak!

  8. #23
    WaN PeRsI
    Konto usunięte
    Jestem na tak, zawsze mnie ciekawi ile oni mają Golda (Ci najbogatsi)

  9. #24
    Użytkownik Avatar PatrioSaint
    Dołączył
    11-11-2015
    Postów
    27
    Również jestem na tak, chce dojść do top 50 :P

  10. #25
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Cytat Napisał Nasciturus Zobacz post
    a także posiadane nicki postaci na koncie, np. moja MapY sądzę że jest sporo warta. Ciekawe ile by ktoś dał za możliwość odstąpienia nicku...
    Kiepski nick, nie jest wart więcej niż 1G, tyle mogę dać choć wiem, że przepłacam za coś tak bezwartościowego.
    Jeżeli chcesz dobić targu kontaktuj się ze mną poprzez PW w grze.

  11. #26
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Oczywiście, że na tak. Każdy kto chce walczyć o jakikolwiek ranking wie ile ma przewagi i ile mu brakuje. Jak sam wbijałem pozycję w tym rankingu to musiałem pisać do ludzi i prosić o info ile mają. Jak najbardziej na tak, od tego jest ranking aby siebie porównywać.

    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Na tak. Jestem ciekawy ile taki Hiter ma golda
    Cytat Napisał Kubaz Zobacz post
    TAK, jestem ciekawy ile taki Hiter ma golda.
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Dobry pomysł, zawsze byłem ciekawy, ile taki Hiter ma golda
    193'725'407G.
    Ostatnio edytowane przez Hiter ; 05-03-2017 o 21:46

  12. #27
    Użytkownik Avatar Platynowy
    Dołączył
    03-12-2015
    Postów
    287
    Wypowie się admin? Bo cieszy mnie,że większość jest na TAK ale jednak póki nie będzie odzewu administracji to i tak się nie doczekamy tak fajnej propozycji

  13. #28
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Hiter Zobacz post
    193'725'407G.
    Tylko tyle? Przy 10kk tygodniowo wychodziłoby, że grasz mniej, niż rok.

  14. #29
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668
    Cytat Napisał Hiter Zobacz post

    193'725'407G.
    I po co Ci tyle skoro tego nie wydasz? : )

  15. #30
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Tylko tyle? Przy 10kk tygodniowo wychodziłoby, że grasz mniej, niż rok.
    Ponieważ resztę trzymam u innych ludzi lub inwestuję ponieważ już nie można trzymać złota na banku.

    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    I po co Ci tyle skoro tego nie wydasz? : )
    Oczywiście, że nie wydam bo nie mam na co, złoto które wydaję trzymam u innych graczy, ciągle nim obracam i jestem ciągle coraz bogatszym.

    Cytat Napisał PlaTyNoWy Zobacz post
    Wypowie się admin? Bo cieszy mnie,że większość jest na TAK ale jednak póki nie będzie odzewu administracji to i tak się nie doczekamy tak fajnej propozycji
    Popieram, to nie jest dużo roboty a pomoże bardzo. Pamiętam to spamowania do każdego i pytanie się ile masz bo chciałbym wiedzieć ile mi brakuje aby Cie wyprzedzić.

    Cytat Napisał Błyskawiczka Zobacz post
    Ja też jestem na tak, ale bardziej niż ilość posiadanego złota mnie interesuje sposób jego zdobycia.
    Wystarczy umieć grać, mogę Cie zapewnić, że moje złoto nie ma nic wspólnego z ładowaniem MF, jest to tylko i wyłącznie granie pod złoto. To jedyny ranking który mnie interesował przez długi czas a teraz tego złota jako gracz mam najwięcej ze wszystkich graczy (tak mam więcej niż ansbi bo on trzyma tylko złoto a moje złoto też jest trzymane przez innych graczy i wiem ile on ma oraz ile ja mam).

    @EDIT
    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post
    Bogactwo, którego nie jesteś w stanie wykorzystać, to nie bogactwo. Skoro go nie wydajesz to na Ci takie zawrotne sumy?
    Podzieliłbyś się.
    Wystarczy umieć czytać, napisałem, że wydaję złoto które mam jako drobne (aktualnie: 7 231 234G) oraz czasami ruszam złoto które jest u innych osób ale ostatnio wykorzystuje tylko drobne z plecaka do tego celu. Tak więc jest to bogactwo. Czytanie nie boli. Tak więc nie podzielę się z Tobą.

    PS. Twój post nic nie wnosi do tematu, ten też tak więc go przypomnę do poprzedniego.

    @EDIT
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    Obracasz wirtualnym goldem w grze online, którego nie zamierzasz wydawać. To po co Ci te 200kk skoro nigdy nic z nimi nie zrobisz? Chyba jestem za stary ; D
    Kolejny post który nic nie wnosi do tego tematu, widzę, że lubicie po prostu sobie spamić nie na temat.
    Obracam złotem które trzymam jako drobne, cały czas je wydaję i kupuje coś nowego (czytanie nie boli wyżej to napisałem). Piszesz o 200kk, no i spoko mam tyle oraz drobne które wydaję. Wejdzie up nordii jeśli eq będzie drogie to i tak je kupię, jeśli będzie potrzeba ruszania czegoś z mojej kupki to nie martw się bo ruszę tylko pierw ruszam drobne których aktualnie jest okolo 50-60kk. Jeśli braknie to ruszę też 190kk które jest w depo. Nie ucz ojca dzieci robić.
    Ostatnio edytowane przez Hiter ; 06-03-2017 o 18:55

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •