Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 41

Temat: Zmiana w gemach 2

  1. #1
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte

    Zmiana w gemach 2




    To jest gem poziomu 2.

    Póki co jest robiony z 2 gemów, minerałów i żetonów. Przez 100 lat zabiera slot na wyexpianie go. Używany jest przez to tylko przez niektórych w PvP, a jego ceny są astronomiczne.

    Ze względu na to że jest to jakby 6 gwiazdka gemu, to ona powinna sprawiać wyzwanie, a nie pozostałe. Dlatego proponuję małą zmianę w AP.

    AP:
    1* - 0
    2* - takie jak 3* gemu 1,
    3* - takie jak 4* gemu 1,
    4* - takie jak 5* gemu 1
    5* - bez zmian.

    Czytaj: możesz gem nabić do 4* bez wysiłku, ale potem zaczynają się schody.

    Przestanie on wtedy marnować slot podczas nabijania, będzie można w nim expić, co ułatwi zdobywanie nabitego gemu 2 przez ludzi.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    07-10-2014
    Postów
    122
    Nabicie gemu zajmuje 60 dni w specjalisty. Od 51 lv pancerz garudy na 8 slotów potem górnicza zbroja na 11 slotów. Dwa miech i 11 gemów jest zrobionych. Podczas expienia można mieć same gemy 2 * i się easy expi. Propozycja bezsensu.

  3. #3
    Nie że coś, ale te gemy mają ci sie najprawdopodobniej nabijać do 100 lvl, gdzie wejdą gemy 3, zapewne Folhord (albo Azarad, zależy). Aczkolwiek % podniósłbym na ekwipunkowych mających mały procent o 2%. Czyli ten atak, powinien po nabiciu dawać 7 a nie 6%. (gdy po raz pierwszy wszedłem do kowala w devos, to myślałem, że będzie to podwojone, a tu taki h*j XD)

  4. #4
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Nie wiem, ale chyba na tak.

  5. #5
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Stefanek Zobacz post
    Nie że coś, ale te gemy mają ci sie najprawdopodobniej nabijać do 100 lvl, gdzie wejdą gemy 3, zapewne Folhord (albo Azarad, zależy). Aczkolwiek % podniósłbym na ekwipunkowych mających mały procent o 2%. Czyli ten atak, powinien po nabiciu dawać 7 a nie 6%. (gdy po raz pierwszy wszedłem do kowala w devos, to myślałem, że będzie to podwojone, a tu taki h*j XD)
    100 lv to raczej okolice Oasis.

    Jeśli chodzi o gwiazdki w gemach ataku to faktycznie można by się nad tym zastanowić - powstała istotna różnica między gemami szczęścia/obrony a ataku/hp/szybkości - te pierwsze na 2 max zwiększają swoją siłę o 25% względem niższego tieru, te drugie tylko o 20%

  6. #6
    Łukasz
    Konto usunięte
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    100 lv to raczej okolice Oasis.

    Jeśli chodzi o gwiazdki w gemach ataku to faktycznie można by się nad tym zastanowić - powstała istotna różnica między gemami szczęścia/obrony a ataku/hp/szybkości - te pierwsze na 2 max zwiększają swoją siłę o 25% względem niższego tieru, te drugie tylko o 20%
    Sądząc po tym jak na polnocy wiele zeczy jest juz nazwanych to w upie mozliwe ze zostanie dodana cała część arkadii.
    Więc mozliwe ze to juz nie w oasis
    Co do propozyycji jak najbardziej na tak.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Lord Of Life Zobacz post
    Nabicie gemu zajmuje 60 dni w specjalisty. Od 51 lv pancerz garudy na 8 slotów potem górnicza zbroja na 11 slotów. Dwa miech i 11 gemów jest zrobionych. Podczas expienia można mieć same gemy 2 * i się easy expi. Propozycja bezsensu.
    W tę gre grają dzieci 6-15 lat więc jak to sobie wyobrażasz ?

  7. #7
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał Łukasz Zobacz post
    W tę gre grają dzieci 6-15 lat więc jak to sobie wyobrażasz ?
    ?????????


    Co do propozycji na nie, AP może zostać, lecz mogliby dać jakieś dodatkowe % (no sory ale 6% zamiast 5% a sie expi 2 mesiące w pierku speca)

  8. #8
    Elitek
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Łukasz Zobacz post
    W tę gre grają dzieci 6-15 lat więc jak to sobie wyobrażasz ?
    Co to ma do rzeczy? I nieprawda bo grają też dużo starsze osoby ... Bierzesz statystyki z wyobraźni?

  9. #9
    Cytat Napisał Łukasz Zobacz post
    W tę gre grają dzieci 6-15 lat więc jak to sobie wyobrażasz ?
    Weź nie obrażaj, to nie margonem XD tu jest zbytnia fabuła i "ograniczenie" i tym dzieciom sie tu nudzi, bo przyzwyczajeni do margo. zamieniłbym na osoby grające 12+. niżej raczej znikome ilości.

  10. #10
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Buahahaha. Mam już od dawna wszystkie potrzebne nabite gemy.
    Głupia propozycja. Na nie.
    No, od Devos już trochę minęło dni, nie dziwię się że masz nabite wszystkie gemy.
    Teraz pozwól innym by mieli łatwiej, nasi przodkowie też walczyli byśmy łatwiej mieli.

    Cytat Napisał Lord Of Life Zobacz post
    Nabicie gemu zajmuje 60 dni w specjalisty. Od 51 lv pancerz garudy na 8 slotów potem górnicza zbroja na 11 slotów. Dwa miech i 11 gemów jest zrobionych. Podczas expienia można mieć same gemy 2 * i się easy expi. Propozycja bezsensu.
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    ?????????


    Co do propozycji na nie, AP może zostać, lecz mogliby dać jakieś dodatkowe % (no sory ale 6% zamiast 5% a sie expi 2 mesiące w pierku speca)
    To na czym wy expicie że nie musicie mieć gemów, tylko nabijacie, dodatkowo macie bardzo słabą górniczą zbrojkę, a przy tym wystarczy AP aby w 60 dni w pierścieniu specjalisty było wbite 1,5mln? Podzielcie się expowiskiem. PS. 8 gemów HP, MP, Szybkości i Ataku, 5 Szczęścia i po 3 Obron to jest 43 gemy poziomu 2, więc przy waszym bardzo optymistycznym scenariuszu nabijamy i tak 240dni. Po zmianach możnaby nabijać na normalnym expowisku, obecnie mam 1 gem 2, by go expić musiałem wbić 52 by dodać sobie w bazie statystyki które bym stracił na zdjęciu jednego gemu, ale nie ma jak nadrobić w ten sposób 11 gemów, a dodatkowo sporej straty z Górniczej.

    Cytat Napisał Stefanek Zobacz post
    Nie że coś, ale te gemy mają ci sie najprawdopodobniej nabijać do 100 lvl, gdzie wejdą gemy 3, zapewne Folhord (albo Azarad, zależy). Aczkolwiek % podniósłbym na ekwipunkowych mających mały procent o 2%. Czyli ten atak, powinien po nabiciu dawać 7 a nie 6%. (gdy po raz pierwszy wszedłem do kowala w devos, to myślałem, że będzie to podwojone, a tu taki h*j XD)
    No i będą się nabijać do 100 lvla, tylko pierwsze 4 gwiazdki będą się nabijać po zmianach 2 dni, a 5ta gwiazdka ma sprawiać to wyzwanie, więc AP na 5* jest bez zmian. W tej kwestii się nic nie zmieniło.

  11. #11
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Przepraszam, ale kto nabija 8 gemów HP i MP? A jeżeli Ci się nie podoba długie expienie ich, to nie nabijaj. Przecież kilka % statystyk to nic, lepiej zainwestuj energię w eq.

  12. #12
    Nie no, ale fakt faktem, że te gemy ataku i bodajże życia nie są bardzo opłacalne, by je wymieniać, bo tej 1% podniesie od poprzedniego o max. 3 punkty ataku.

  13. #13
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    To na czym wy expicie że nie musicie mieć gemów, tylko nabijacie, dodatkowo macie bardzo słabą górniczą zbrojkę, a przy tym wystarczy AP aby w 60 dni w pierścieniu specjalisty było wbite 1,5mln? Podzielcie się expowiskiem. PS. 8 gemów HP, MP, Szybkości i Ataku, 5 Szczęścia i po 3 Obron to jest 43 gemy poziomu 2, więc przy waszym bardzo optymistycznym scenariuszu nabijamy i tak 240dni. Po zmianach możnaby nabijać na normalnym expowisku, obecnie mam 1 gem 2, by go expić musiałem wbić 52 by dodać sobie w bazie statystyki które bym stracił na zdjęciu jednego gemu, ale nie ma jak nadrobić w ten sposób 11 gemów, a dodatkowo sporej straty z Górniczej.
    Jak jeszcze miałem 65lvl to już wtedy dało radę expić w 2 osoby na pająkach/meduzach 3x mając górniczą zbroję, pierścień specjalisty i 11 losowych gemów (dodatkowo robiłem to w eq +0/1 by nie tracić na naprawianiu). Myślę, że teraz da się to zrobić również, 2x czek na start w przeciwnika?
    Gemów wcale się tak długo nie nabija, jak było tylko urkaden to też ok. 2 miesiące expiło się rubiny/ametysty etc.
    Na 50lvl z pierkiem specjalisty na dosyć łatwych nieumarłych (nawet 1x) w pierku specjalisty też zajmowało to 2 miesiące. (topazy itp maja 900k ap, inne 500)

    Po prostu więcej ap z potwora == większa wymagana ilość do nabicia gemu.
    A tobie polecam najpierw wbić 65 i odblokować najlepsze expowiska, dopiero potem zajmować się gemami

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Stefanek Zobacz post
    Nie no, ale fakt faktem, że te gemy ataku i bodajże życia nie są bardzo opłacalne, by je wymieniać, bo tej 1% podniesie od poprzedniego o max. 3 punkty ataku.
    Zależy dla kogo, ja na PvP zakładam 8x gem speeda i pomiędzy gemami 1 a 2 mam 15pkt różnicy (czyli jeden itemek +4)

    Przecież nikt was nie zmusza by robic te gemy, możecie je nabić dopiero w Nordii. Zajmie wam to wtedy mniej czasu, tylko nie będziecie mogli czerpać z nich korzyści w tym momencie
    ***** ***

  14. #14
    Miałem pisać, że jestem za.
    Jednak sprawdziłem i okazuje się, że nie ma takiej możliwości. Podaje się minimalne i maksymalne AP, pozostałe gwiazdki system sam skaluje na podstawie poziomu minimalnego i zakładanego poziomu maksymalnego do nabijania. Te gemy i tak już były obniżane z 100 lvl na 75 lvl (obniża skalowanie AP wcześniejszych gwiazdek).

    Co ciekawe jak się obniży skalowanie jeszcze bardziej (do 55 lvl) to będzie nawet więcej AP. Najmniej jest na 60 lvl - obniżone o około 8% względem tego co jest teraz.

    Czyli nierealne. Należałoby zmienić system - ale po co skoro w innych przypadkach jest OK.
    Dużo prościej byłoby po prostu zmniejszyć ilość gwiazdek (np. do 2) i wtedy efekt automatycznie będzie taki jak tu zakładany - czyli od razu mamy 1 gwiazdkę i dotychczas uzyskany bonus, a resztę nabijamy (1.5 mln AP) dla tego wyższego bonusu.

  15. #15
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Dużo prościej byłoby po prostu zmniejszyć ilość gwiazdek (np. do 2) i wtedy efekt automatycznie będzie taki jak tu zakładany - czyli od razu mamy 1 gwiazdkę i dotychczas uzyskany bonus, a resztę nabijamy (1.5 mln AP) dla tego wyższego bonusu.
    To będzie świetny pomysł, w końcu łączymy nabite gemy, więc czemu po połączeniu są słabsze, niż przed?

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •