Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 40

Temat: Zmiana algorytmu wbijania w kolejkę po ożywieniu

  1. #16
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Nasciturus Zobacz post
    No ale przynajmniej będzie sprawiedliwie dla wszystkich. Co szkodzi w tym że gracz wejdzie w kolejkę? - gra będzie ciekawsza.
    Obecnie walki są bardzo ciekawe w takim razie 8) Gracz sobie wchodzi w kolejkę i zdejmuje jednym ciosem wszystkich przeciwników

  2. #17
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Wydaje mi się że status przyśpieszenie też może mieć wpływ.

    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Po ożywieniu nie mamy przyspieszenia.
    dziwi mnie to że ktoś nie zrozumiał mojego przekazu dlatego napisze dokładniej. Gdy osoba która ma status przyśpieszenie nas ożywi to jest większa szansa że się wbijemy niż wtedy gdy tego statusu nie ma.

    Przyśpieszenie = Przyspieszenie obie formy są prawidłowe zapraszam do słownika
    Ostatnio edytowane przez Dorek ; 26-01-2017 o 16:27

  3. #18
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Dorek Zobacz post
    Wydaje mi się że status przyśpieszenie też może mieć wpływ.
    Po ożywieniu nie mamy przyspieszenia.

  4. #19
    ktoś wie może jak obecnie wygląda ustalanie kolejki przy ożywianiu?
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  5. #20
    Użytkownik Avatar Platynowy
    Dołączył
    03-12-2015
    Postów
    287
    Jak najbardziej za,dobry pomysł. Cieszę się w końcu że ktoś to poruszył

  6. #21
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Dorek Zobacz post

    dziwi mnie to że ktoś nie zrozumiał mojego przekazu dlatego napisze dokładniej. Gdy osoba która ma status przyśpieszenie nas ożywi to jest większa szansa że się wbijemy niż wtedy gdy tego statusu nie ma.
    Nie ma związku.

    Choć faktycznie po wyregulowaniu tego mogłaby powstać fajna wariacja ożywienia, która za dużo większy koszt many ma większa szansę na danie kolejki ożywianemu sprzymierzeńcowi

  7. #22
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Obecnie jest po prostu priorytet dla ożywianego i było to zrobione, bo walki często wyglądały tak: ożywienie -> gracz ma mało HP -> ktoś od razu go dobija -> ożywienie -> ktoś od razu go dobija. (marnujemy ożywki)

    Nie kwestionuję potrzeby zmian, ale trzeba to zrobić mądrze, aby poprawką jednej sytuacji, nie doprowadzić do pojawienia się nowych problemów.
    Jak rozumiem problemowa jest sytuacja, gdy na raz są ożywiane np. 3 osoby. (pośka), a nie wtedy gdy np. jedna osoba ożywia drugą i ta druga ma "szybką" turę, aby mieć szansę na podleczenie się przed kolejnym atakiem przeciwnika.

    Może po prostu dawać priorytet tylko jednej osobie w danej turze "ożywiania".

  8. #23
    musaraj
    Konto usunięte
    Nawet nie pośka, bo przy zwykłych ożywkach też jest problemem, gdy postać z full atakiem wykorzysta swoją ożywioną turę na zabicie któregoś przeciwnika, zwłaszcza tego, który zaraz ma swoją turę.

    Priorytety muszą być ustalone od szybkości...

  9. #24
    Rebellious
    Konto usunięte
    no jestem za, bo "to poprostu sie w glowie nie miesci", ze gracz z szybkoscia 100 wchodzi przed ciebie (przykladowo) szybkosc 250 nawet z miksa ozywienia

    powinny na moje byc: przewaga 70 szybkosci, ten z mniejsza iloscia nie wejdzie przed ta osobe na bank, co zwiekszyloby na pewno przydatnosc szybkosci w walce druzynowej (tvt), szybkosc raczej juz u nikogo by nie szwankowala, kazdy by o nia dbal, a nie mial totalnie gdzies

  10. #25
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Nawet nie pośka, bo przy zwykłych ożywkach też jest problemem, gdy postać z full atakiem wykorzysta swoją ożywioną turę na zabicie któregoś przeciwnika, zwłaszcza tego, który zaraz ma swoją turę.

    Priorytety muszą być ustalone od szybkości...
    Są od szybkości, ale są na tyle duże, że prawie zawsze jednak jest pierwszeństwo.
    Nie sprawdzałem dokładnej implementacji, ale podejrzewam, że jeśli postać "leży" już więcej niż 1 kolejkę to ma dodatkowy priorytet z tego wynikający (nie "zużyła" speeda i już tylko z tego powodu jest pierwsza - do weryfikacji).

  11. #26
    Dziś/jutro/pojutrze przeprowadzę testy szybkości w PvP, ale na tyle na ile intuicja mi podpowiada.
    Konwencja - walki 4v4 postaci z różnymi speedami.
    Sprawdzenie ile razy w danym okresie czasu postać wykona swój ruch.

    Oczekiwane rezultaty:
    w walce na 240 tur(na każdego uczestnika walki przypada około 30 tur walki) Postać posiadająca około 50% więcej szybkości wykona tylko 4-5 tur więcej.
    Chociaż mogą tu wyniknąć ciekawe wypadki np. scenariusz
    a) Wszyscy poza jednym zawodnikiem mają te 40% szybkości więcej
    b) tylko jeden gracz ma o te 40% szybkości więcej
    W dwóch wypadkach możemy oczekiwać różnego wyniku, co może nas prowadzić do wartości "średniego speeda walki".

    Ale to jest poboczne. Jak dla mnie najistotniejszym elementem walki vs hiter jest fakt braku możliwości odebrania im inicjatywy.
    Jak raz ją zdobędzie(czyt przewaga liczebna):
    - Ta przewaga utrzyma się dłużej niż jedną pełną turę graczy - przewaga liczebna zamazuje kompletnie stratę speeda, już masz najpewniej 3/4 teamu martwe
    - Zabijesz kogoś wyrokiem - ożywiaja go, ożywiony zabija. Przewaga się utrzymuje.
    - Ty ożywisz kogoś - w sumie nie masz co liczyć że wbije w turę

    Nie znam dokładnie TvT, ale takie mam odczucia.
    Po testach speeda będzie można dokładniej stwierdzić czy ożywianie można kompletnie uzależnić od speeda, w takiej formie w jakiej jest to widziane w tym temacie.

  12. #27
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Aby obliczyć oczekiwane wartości dla speedów przykładowo:

    100
    200
    300

    trzeba przyjąć (pierwiastkowanie):

    10
    14
    17

    a więc na 100 tur walki 3 takich osób to będzie gdzieś około:
    24 tur osoby ze speedem 100
    34 tur osoby ze speedem 200
    42 tur osoby ze speedem 300

    oczywiście tak jest dla sytuacji bez ożywek, dołączeń itp.

  13. #28
    W takim przykladzie ujawnia sie juz mocno problem.
    Mam 3 razy wiecej speeda(200 pkt wiecej) mam dubla na nim średnio co 1.5tury.
    Mam 200ataku więcej - zadam 200*obrazenia_broni/def wiecej obrazen. Mozna spokojnie przyjac ze na warunki TvT 900 wiecej.

    Takie cos wywiera o wiele wieksza presje niz przewaga 3 wykonane tury kiedy przeciwnik wykona 2. (dalej kontekst scisle PvP)

    - - - - - - - - - -

    W takim przykladzie ujawnia sie juz mocno problem.
    Mam 3 razy wiecej speeda(200 pkt wiecej) mam dubla na nim średnio co 1.5tury.
    Mam 200ataku więcej - zadam 200*obrazenia_broni/def wiecej obrazen. Mozna spokojnie przyjac ze na warunki TvT 900 wiecej.

    Takie cos wywiera o wiele wieksza presje niz przewaga 3 wykonane tury kiedy przeciwnik wykona 2. (dalej kontekst scisle PvP)

  14. #29
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    To co podałem to jest dla walki 3 graczy (1 vs 2). Podaj jakie chcesz speedy dla 8 graczy, to ci podam oczekiwaną liczbę tur dla każdego w np. 400 turach.
    Generalnie to nie chcę mieszać z efektywnością speeda w normalnym trybie (poza ożywkami).

    Co do ożywek -> sprawdziłem to i gracz ożywiany dostaje bonus 75%, czyli kolejka kosztuje go 25% "czasu" normalnej.
    Obecnie na dev jest zmienione, że bonus wynosi 66% i tylko dla jednej osoby równocześnie ożywianej.
    Przy okazji ulepszona randomizacja startowej tury.

  15. #30
    do osób, którym usunąłem posty i profilaktycznie dla reszty:
    temat wkroczył na konkrety, nie ma potrzeby go zaśmiecać
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •