Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 70

Temat: Kwestia reputacji

  1. #1
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378

    Kwestia reputacji

    Witam.

    Wychodzę z założenia, że forum jest dla użytkowników, więc zdecydowałem się przedyskutować z Wami kwestii reputacji.

    Chodzi głównie o powrót będących dostępnych uprzednio ustawień: minusowej reputacji, komentarzy oraz widocznego przyznającego reputację.

    Jeżeli chodzi o siłę reputacji - uważam, że wszelkie sytuację w których userzy mają więcej niż "1" są lekko patologiczne, więc to sobie na starcie odpuścimy. Pozostaje kwestia wyżej wymienionych rzeczy, czyli opcja przyznawania minusowej reputacji i komentowania zarówno pozytywnej, jak i negatywnej reputacji, a także widoczny "przyznający".

    Odpuścimy sobie - przynajmniej na razie - ankiety. Chciałbym zobaczyć dyskusję na ten temat, bo kwestia zmiany tych ustawień zależy od niej, osobiście nie mam nic do tych zmian. Jedne spostrzeżenie, czyli jeżeli już przywrócenie, to włącznie z moderacją komentarzy, by wykluczyć przeginki, jednak ew. zgłaszanie będzie leżeć w kwestii "zgłaszającego", rozumiem bowiem pewnego rodzaju "żarty" czy zagrywki humorystyczne, nie do końca związane z kulturą - nie mniej trzeba będzie mieć wtedy to na uwadze przy pisaniu niewłaściwego komentarza.

    Zapraszam do dyskusji.
    Bididididid!

  2. #2
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Z jednej strony chciałbym, by zostało to wprowadzone, jednak pewnie niektóre osoby dostawałyby ujemne reputacje nawet za nic; zwyczajnie dla żartu czy też dlatego, że ten ktoś danej osoby nie lubi.

  3. #3
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Nie chcę zrobić z tego tematu, w którym będzie spam "za". Wypowiedzi powinny być merytoryczne - choćby krótka argumentacja, zresztą, nie tylko w tym temacie.
    Bididididid!

  4. #4
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Wszystko okej, ale negatywna reputacja może tworzyć konflikty, bo gracze mogą tym prowokować czy coś. Do niej też można włączyć moderacje, by nie było nieuzasadnionych minusów.

  5. #5
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Jak ma wyglądać możliwość dawania minusów dziennie? 3 minusy dziennie, czyli 21 minusów na tydzień, czy będzie trzeba rozdawać plusy, żeby móc minusować?

    Nazwa:  2q1GVmG.png
Wyświetleń: 1309
Rozmiar:  2.4 KB
    Ostatnio edytowane przez Kim Chi ; 12-04-2017 o 03:04

  6. #6
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Jak ma wyglądać możliwość dawania minusów dziennie? 3 minusy dziennie, czyli 21 minusów na tydzień, czy będzie trzeba rozdawać plusy, żeby móc minusować?
    Jak mawia klasyk - "nie wiem czy vB ma takie opcje". Generalnie wydaje mi się, że dziennie można przyznawać 3 punkty reputacji, czyli jest to suma zarówno dodatnich, jak i ujemnych. Ponadto jest jeszcze ograniczenie oceniania postów innej osoby z uwagi na ilość rozdanych łącznych reputacji - w tym momencie, wykorzystując te 3 "plusy" codziennie, możemy ocenić ponownie drugą osobę po 3 dniach. Nie wiem na tę chwilę czy istnieją inne opcje.
    Bididididid!

  7. #7
    Użytkownik Avatar Rosalyn
    Dołączył
    19-04-2012
    Postów
    141
    Jestem za wprowadzeniem starego systemu reputacji i komentarzy. Pamiętam że został on zmieniony po tym jak użytkownicy specjalnie minusowali graczy żeby "wrzucić do jeziora", więc to powinno zostać w jakiś sposób redagowane, może minusy powinny być akceptowane przez moderatorów (bo na pewno znowu pojawią sie osoby które będą minusować na złość "bo tak"). Jednak uważam że pomysł jak najbardziej dobry, osoby piszące bzdury i spamujące powinny otrzymywać reputacje ujemne. Gracze nowi będą wtedy wiedzieć z kim mają do czynienia.

  8. #8
    Gdyby każdy użytkownik zgodził się nie pajacować z tą reputacją, czyli "daję plusa za post który mi się podoba, niezależnie od stosunku do autora; daję minusa za post który moim zdaniem na niego zasługuje, niezależnie od stosunku do autora", wtedy fajnie, reputacja stałaby się jakimś wyznacznikiem tego, czy użytkownik ma pojęcie o grze, fajne pomysły, czy jest głąbem. Bez tej wspólnej zgody niedługo po wprowadzeniu zrobi się wiadomo co. Przykładowy Leon Kowalski zgarnie setki minusów pod postami, które wcale nie zasługują na minusy, tylko ze względu na te które zasługują i ogólną niechęć otoczenia do jego osoby (nie mówię, że nieuzasadnioną). Oczywiście znajdą się pojedyncze przypadki, które będą minusowały jak leci "BO MOSZNA LOOL HACHA ŚMIESZNE", ale takim osobom po odpowiednich ostrzeżeniach można wyłączyć taką opcję.

    Jeszcze co do siły reputacji, nie wydaje mi się, że byłaby patologia, w końcu nie każdy ma więcej niż 1. Jakaś moderatornia, czy choćby użytkownicy którzy zgromadzili najwięcej reputacji (topka), to raczej nie byłaby grupa, która nadużywałaby tego do krzywdzenia osób których nie lubią, czy też promowania kolegów.

  9. #9
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...l=1#post142039
    myślę, że nie będzie się już nikomu chciało bawić w akcje typu "za jajco"

  10. #10
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Cytat Napisał Squadron Zobacz post
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...l=1#post142039
    myślę, że nie będzie się już nikomu chciało bawić w akcje typu "za jajco"


    Myślę, że nie da się w pełni kontrolować minusów, prędzej czy później to się wymknie spod kontroli. Też uważam, że te "lincze" mogą być zbyt dużym obciążeniem reputacji.
    Bididididid!

  11. #11
    Użytkownik Avatar Rosalyn
    Dołączył
    19-04-2012
    Postów
    141
    Jeżeli nie da sie w żaden sposób ich kontrolować to myślę ze można sobie darować, nie bądźmy naiwni. Już raz tak było, my wydorośleliśmy ale jest rotacja nowych graczy, młodszych, których takie rzeczy bawią. Można też wprowadzić ten system i zobaczyć jak w praktyce się sprawdzi, choć ja nie pokładam w tym żadnych nadziei.

  12. #12
    musaraj
    Konto usunięte
    Lincze są normalnym czynem społecznym.

    Zrezygnowałbym jedynie z opcji pokazywania przyznającego, zbyt niebiezpieczne by to było (zarówno "pozytyw za pozytyw" jak i "negatyw za negatyw")

  13. #13
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Zrezygnowałbym jedynie z opcji pokazywania przyznającego, zbyt niebiezpieczne by to było (zarówno "pozytyw za pozytyw" jak i "negatyw za negatyw")
    Akurat już można się umawiać z kimś na wymianę reputacji, więc to nic nie zmieni. Natomiast do negatywnych nie powinno być podglądu, bo zemsta jest zbyt słodka.

  14. #14
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    zgadzam się z serdecznym kolegą wyżej, musarajem

  15. #15
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Na twoim miejscu Kryśka nie zaczynalbym soltysowania od podgrzewania atmosfery na forum reputami

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •