Zobacz wyniki ankiety: Włączenie/wyłączenie widoczności chowańców

Głosujących
82. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    61 74.39%
  • Nie

    21 25.61%
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 54

Temat: Widoczność chowańców

  1. #31
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Ja się zastanawiam jak to jest że nie zostało to wcześniej wprowadzone od chyba 2013 (nie pamietam kiedy wprowadzono chowańce) gracze narzekają na lagi błędy itp. związane z chowańcami, są one strasznie problematyczne, a gracze nie chcą ich widzieć. Powinni mieć możliwość wyłączenia chowańców. I piszę to jako osoba z chowańcem, która obecnie lagów z nimi związanymi nie ma (chociaż miałem bardzo długo).

  2. #32
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Podbijam, gdybym chociaż ich nie widział gdy mam wyłączoną widoczność graczy byłbym uradowany.

  3. #33
    Użytkownik Avatar jarons
    Dołączył
    27-01-2016
    Postów
    54
    Wczoraj miałem problem z chowańcami (dwoma), że je wszędzie widziałem (jakby)
    Nazwa:  Chowaniec.png
Wyświetleń: 220
Rozmiar:  147.4 KB

  4. #34
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Za jako składowa opcji Ukrywania graczy.
    Ogromne przeciw jako osobna opcja.
    zgadzam się z Koridorem, dodatkowa opcja ukrywania tylko chowańców odpada
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  5. #35
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,034
    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    zgadzam się z Koridorem, dodatkowa opcja ukrywania tylko chowańców odpada
    Dajcie logiczny powód, a nie na poziomie "są płatne".

  6. #36
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Dajcie logiczny powód, a nie na poziomie "są płatne".
    Sytuacja: Otwierasz ekskluzywny sklep z odzieżą po czym wchodzi ustawa o konieczności jednolitego ubioru w miejscach publicznych(wszyscy muszą chodzić w workach na ziemniaki)
    Pytanie: twój biznes zyskuje, czy traci?

    oprócz tego: prostsza i bardziej czytelna konfiguracja
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  7. #37
    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    Sytuacja: Otwierasz ekskluzywny sklep z odzieżą po czym wchodzi ustawa o konieczności jednolitego ubioru w miejscach publicznych(wszyscy muszą chodzić w workach na ziemniaki)
    Pytanie: twój biznes zyskuje, czy traci?

    oprócz tego: prostsza i bardziej czytelna konfiguracja
    ??
    Nie załapałem, osobiście postuluję całkowite wyeliminowanie śmierdzieli (chowańców żeby była jasność) z tej gry, ale ten temat chyba jest o tym, żeby była opcja wyłączenia ich widoczności. Dodam iż chodzi o wyłączenie widoczności przez gracza tylko dla siebie, bo odnoszę wrażenie, że nie dla każdego jest to zrozumiałe.

    Z mojej strony to wygląda bardziej w ten sposób,
    sytuacja: Odbywa się marsz fanatyków fiołków doniczkowych, na ulicy X, każdy amator ogrodnictwa może sobie przyjść, pomanifestować, cokolwiek. Osoba uczulona na fiołki idzie po ulicy Y i nie ma nic wspólnego z tym przedsięwzięciem.
    Pytanie: Czy organizator marszu traci cokolwiek?

    W tej chwili nasz alergik jest siłą zaganiany na ulicę X i wręcz zmuszany do wdychania szkodliwych dla niego alergenów.

  8. #38
    musaraj
    Konto usunięte
    Bawicie się w jakieś głupie analogie.

    Jeśli kupuję chowańca, to płacę za to, żeby wszyscy go widzieli. Trochę mija się to z celem, jeżeli tę widoczność można by wyłączyć.

  9. #39
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Ja jestem zdania że towarzysz ma jednak mimo wszystko towarzyszyć tobie a nie mi/innym.

  10. #40
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Cytat Napisał Koridor
    Bo gracze za to płacą Nawet mimo tego, że mało kto to faktycznie kupuje.
    Argument, który odpiera twój:
    Za outki też się płaci, mało tego ZA WIĘKSZOŚĆ Z NICH. W takim razie ich też się nie powinno ukrywać.
    Do tego większość chowańców pochodzi raczej z darmowych paczek, niż z kupna, inaczej ci gracze dawno by mieli limit energii równy przynajmniej 400, czyli optymalną wartość, zanim zaczęliby wydawać MFy na beznadziejne chowańce.

    Masz jakieś argumenty, które nie zostały odparte wcześniej?
    Ukrywanie graczy niesie ze sobą wiele innych, negatywnych skutków - tracimy możliwość inicjacji interakcji z graczami, nie widzimy czy ktoś nas goni, aby zaatakować.
    Nie wierzę, że osoby ukrywają graczy tylko po to, aby nie widzieć ich płatnych outfitów.

    Prędzej bym to porównał do dodania opcji: zmień outfity wszystkich graczy na 1 z tych darmowych. Myślisz, że osoby płacące za outfity będą z takiej opcji zadowolone? Nie sądzę.

    Problem jaki widzę to jest rozdawanie tych chowańców na prawo i lewo za friko. Dlatego jest ich dużo, przez co uciążliwość jest dostrzegalna. Szukałbym rozwiązania gdzie indziej niż w ukrywaniu chowańców. Nie wierzę też, że chowańce same w sobie przeszkadzają, jest to winą raczej niedoskonałego systemu i licznych błędów wiążących się z ich istnieniem. Mniemam, że o to się głównie rozchodzi niż to, że nie chcę widzieć, że coś za graczami biega.

  11. #41
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,034
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Ukrywanie graczy niesie ze sobą wiele innych, negatywnych skutków - tracimy możliwość inicjacji interakcji z graczami, nie widzimy czy ktoś nas goni, aby zaatakować.
    Nie wierzę, że osoby ukrywają graczy tylko po to, aby nie widzieć ich płatnych outfitów.

    Prędzej bym to porównał do dodania opcji: zmień outfity wszystkich graczy na 1 z tych darmowych. Myślisz, że osoby płacące za outfity będą z takiej opcji zadowolone? Nie sądzę.

    Problem jaki widzę to jest rozdawanie tych chowańców na prawo i lewo za friko. Dlatego jest ich dużo, przez co uciążliwość jest dostrzegalna. Szukałbym rozwiązania gdzie indziej niż w ukrywaniu chowańców. Nie wierzę też, że chowańce same w sobie przeszkadzają, jest to winą raczej niedoskonałego systemu i licznych błędów wiążących się z ich istnieniem. Mniemam, że o to się głównie rozchodzi niż to, że nie chcę widzieć, że coś za graczami biega.
    No tak, opcja ukrycia graczy służy do tego, że jak nam przeszkadzają gracze (bo np. robimy zagadkę logiczną/zręcznościową), to ich wyłączamy. Z tego samego powodu chcę wyłączać chowańce. Niekoniecznie w tym samym momencie, ale w momencie, w którym przeszkadzają.

    Ale co obchodzi graczy, czy ktoś widzi ich outfity? Ja widzę swój i mam gdzieś, że ktoś sobie wejdzie np. w dane strony i zmieni mój skin na darmowy. Mnie to by nie ruszyło, że ktoś sobie wyłączył tą widoczność płatnych outów, bo ja i tak bym o tym nie wiedział, nie sądzisz?

    No, dość dużo tych chowańców, to swoją drogą, ale usunięcie darmowych chowańców to zamiatanie problemu pod dywan. "E, będzie mniej, nikt nie zauważy, no chyba, że kiedyś wprowadzimy je na stałe". Nie. Nie chodzi o to, że coś biega. Przynajmniej nie mnie. Owszem, to, że widzę chowańca w ścianie w lokacji, w której go nie powinno być jest delikatnie denerwujące, ale też, nie w tym rzecz. Chodzi o to, że (może nie przez nie, ale jednak) za każdym razem, jak pojawiają się chowańce, to moja gra ma ścinki. Na mapie może być z 50 ludzi i nie mam ścinek, a są 2-3 chowańce i te ścinki się magicznie pojawiają. To może być mój prywatny problem, ale taki mam. Dlatego wyłączyłbym sobie ich widoczność i bym go nie miał, ale niee, bo jakiś fejm w grze musi sobie fapać do faktu, że wszyscy, w tym ja, widzą jego zwierzaka.

  12. #42
    Ale co obchodzi graczy, czy ktoś widzi ich outfity? Ja widzę swój i mam gdzieś, że ktoś sobie wejdzie np. w dane strony i zmieni mój skin na darmowy. Mnie to by nie ruszyło, że ktoś sobie wyłączył tą widoczność płatnych outów, bo ja i tak bym o tym nie wiedział, nie sądzisz?
    Po co w ogóle sprzedawać outfity, skoro gracz może sobie zmienić własny w przeglądarce i tylko on będzie go widział...
    Rozumiem, że Ciebie mogą takie rzeczy nie interesować, ale są gracze którzy płacą po to, aby się wyróżnić wśród innych graczy. Outfity i chowańce są właśnie po to.

    No, dość dużo tych chowańców, to swoją drogą, ale usunięcie darmowych chowańców to zamiatanie problemu pod dywan. "E, będzie mniej, nikt nie zauważy, no chyba, że kiedyś wprowadzimy je na stałe". Nie. Nie chodzi o to, że coś biega. Przynajmniej nie mnie. Owszem, to, że widzę chowańca w ścianie w lokacji, w której go nie powinno być jest delikatnie denerwujące, ale też, nie w tym rzecz. Chodzi o to, że (może nie przez nie, ale jednak) za każdym razem, jak pojawiają się chowańce, to moja gra ma ścinki. Na mapie może być z 50 ludzi i nie mam ścinek, a są 2-3 chowańce i te ścinki się magicznie pojawiają. To może być mój prywatny problem, ale taki mam. Dlatego wyłączyłbym sobie ich widoczność i bym go nie miał, ale niee, bo jakiś fejm w grze musi sobie fapać do faktu, że wszyscy, w tym ja, widzą jego zwierzaka.
    Ale ukrywanie chowańców to też zamiatanie problemu pod dywan, bo właściwym problemem są problemy wydajnościowe (z tego co niektórzy piszą, sam osobiście takich nie zauważyłem). Jeśli nie ma możliwości poprawienia tego to już lepiej całkowicie wycofać taką funkcjonalność. Jeśli natomiast wiąże się to ze słabym sprzętem i po analizie zostałoby stwierdzone, że chowańce aż tak mocno obciążają przeglądarkę to można też przygotować ustawienie do przejścia w lżejszą wersję gry, coś na wzór Wyłączania animacji, ale działającego na więcej obszarów niż tylko chowańce. W każdym razie na chwilę obecną sugerowałbym znaleźć dokładną przyczynę problemów wydajnościowych - być może wcale nie chodzi o chowańce, ale o coś co często występuje przy nich.

  13. #43
    Użytkownik Avatar king of fire
    Dołączył
    02-01-2019
    Postów
    82
    To po co kupujecie chowańce, skoro aż tak was denerwują? Nie kupujcie chowańców jak ich nie lubicie. Niektórzy gracze lubią chowańce, więc nie trzeba ich usuwać, nie kupujcie I koniec tematu. Lepiej by już było gdyby chowańce były lokalne.
    Ostatnio edytowane przez king of fire ; 17-02-2019 o 08:10 Powód: Nie wiadomo

  14. #44
    To i ja się rozpiszę.

    Mus, nie, nie kupujesz chowańca po to żeby inni go widzieli, kupujesz go po to żebyś Ty go widział. Zanim zarzucisz mi, że chyba lepiej znasz własne intencje, nie mam na myśli konkretnie Ciebie, ale zdrowe podejście które przejawia się w każdym innym aspekcie gry, poza tym jednym. Expisz dla siebie, zbierasz/kujesz eq dla siebie, zbierasz osiągnięcia dla siebie, walczysz dla siebie, zdobywasz kolejne miejsca w rankingach dla siebie, chowańce kupujesz dla innych. Nie potrafię tego zrozumieć.

    Korytarz, nie będę się tu wypowiadał za innych, bo nie muszę. Osobiście korzystałem z opcji wyłączenia widoczności graczy w dwóch przypadkach, opisanym przez Mizerię, oraz w przypadku w którym nie chciałem aby ktokolwiek mi w grze przeszkadzał, wyłączyłem czat, wyłączyłem graczy, przez kilka miesięcy samotnie i spokojnie sobie kopałem. Nie chciałem mieć kontaktu z nikim i niczym, mój wybór, nikt nie miał nic przeciwko. Jedyny kontakt jaki miałem to zwierzaki, stojące mi na głowie, w ścianie, wszędzie. Zmierzam do tego, że czasem zwyczajnie chce się pograć w MFOffline, jeżeli inne opcje w grze na to pozwalają, dlaczego nie pozwala ta jedna.

    Dodam, że chowańce to w tej chwili jedyna opcja w grze, na którą gracz nie ma wpływu, nie chcesz expić, nie musisz, masz możliwość palenia energii w inny sposób, nie chcesz bójek, nie musisz wchodzić na lokacje gdzie jest ich możliwość, o tym co widzimy mówiłem wyżej, nie chcesz mieć kontaktu z graczami, czat off. Chowańce widzisz zawsze, gdy ktoś zdecyduje go kupić, dostanie, cokolwiek.

    Wracając do Koridora, uważasz że problem to rozdawanie chowańców za darmo, do tego wrócę później, ale na razie widzę dwie możliwości rozwiązania tego problemu, zastanówmy się nad ich skutkami.
    -Nie rozdawanie ich na prawo i lewo, populacja śmierdzieli zmniejsza się, problem ich widoczności bez zmian.
    -Możliwość ich ukrycia, populacja śmierdzieli bez zmian, problem rozdawania ich wszystkim znika bo nikomu już nie przeszkadzają.
    Gdzie się mylę?

    Kor i Mizeria, obie propozycje to zamiatanie problemu pod dywan, bo z widoczności zwierzaków przeszliście na błędy z nimi związane. To dwie różne sprawy, błąd jest błędem, należy liczyć na to że zostanie poprawiony i to tyle na jego temat. Widoczność chomików może mieć z nim związek, nie musi, nie ma to żadnego wpływu na to, że jako gracze mający już możliwość odcięcia się od graczy w każdym aspekcie, chcę mieć taką możliwość również w przypadku nowej funkcjonalności dodanej do gry, jaką są chowańce.

    I teraz od siebie, gdzieś wyżej pojawił się pomysł pewnego kompromisu, mianowicie wyłączenia śmierdzieli wraz z właścicielami, to już jest coś na co mogę się zgodzić, ale. W takim przypadku koniecznym byłoby poprawienie błędów z obsrańcami, tj. ich zniknięcie z dachów, ścian, przyspawanie ich na stałe do właścicieli i ewentualna optymalizacja, jeśli okazałoby się, że rzeczywiście one są powodem lagów wszelkiego rodzaju. Inaczej nie ma to sensu.

  15. #45
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,034
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Kor i Mizeria, obie propozycje to zamiatanie problemu pod dywan, bo z widoczności zwierzaków przeszliście na błędy z nimi związane. To dwie różne sprawy, błąd jest błędem, należy liczyć na to że zostanie poprawiony i to tyle na jego temat. Widoczność chomików może mieć z nim związek, nie musi, nie ma to żadnego wpływu na to, że jako gracze mający już możliwość odcięcia się od graczy w każdym aspekcie, chcę mieć taką możliwość również w przypadku nowej funkcjonalności dodanej do gry, jaką są chowańce.
    Ależ ja się całkowicie z tym zgadzam, jednakże zdaję sobie sprawę, że najbardziej bolące mnie "błędy" są winą mojego sprzętu, który nie wyrabia. Dlatego chcę ukrycia zwierzaków bez ukrywania ich właścicieli. To nie jedyne powody do ukrycia ich, ale najbardziej osobiste dla mnie i ukrycie jest najprostszym ze sposobów szybkiego rozwiązania moich problemów z perspektywy czasu.

    Po co w ogóle sprzedawać outfity, skoro gracz może sobie zmienić własny w przeglądarce i tylko on będzie go widział...
    Rozumiem, że Ciebie mogą takie rzeczy nie interesować, ale są gracze którzy płacą po to, aby się wyróżnić wśród innych graczy. Outfity i chowańce są właśnie po to.
    Koridor, moim zdaniem zdrowe podejście to "chcę mieć prawo do pokazania innym swojego outfitu, wyjątkowości" itp. natomiast prezentowane przez ciebie podejście "chcę by inni mieli OBOWIĄZEK oglądania mojego zwierzaka, tak samo jak i mnie" jest moim zdaniem chore, kto nie chce, ten nie powinien być zmuszany do oglądania.
    To się nazywa ekshibicjonizm, obnażanie się przed innymi wbrew ich woli.
    Ostatnio edytowane przez Clover ; 17-02-2019 o 14:12

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •