Zobacz wyniki ankiety: Jesteś za ustawianiem komunikatu?

Głosujących
42. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    30 71.43%
  • Nie

    6 14.29%
  • Obojętne mi to

    6 14.29%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 28 z 28

Temat: Ustawianie sobie komunikatu blokującego wiadomości.

  1. #16
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Jeżeli ktoś po przeczytaniu *** NIE CHCĘ, ABY MI TERAZ PRZESZKADZANO *** nadal do ciebie pisze, to znaczy, że nie zrozumiał przekazu i nie ważne co będzie napisane i tak będzie do ciebie pisał. Nie ważne czy napiszesz tam powód, czy cokolwiek. Jest to propozycja zupełnie zbędna, informacja *** NIE CHCĘ, ABY MI TERAZ PRZESZKADZANO *** jest wystarczająco obszerna i nie wymaga precyzowania.

    Natomiast za te teksty o elicie...
    *** ZA DUŻO SPAMERÓW MI PISZE I ELITA MNIE OBRAŻA NA PW, WIĘC MAM WYŁĄCZONY CZAT. JAK SOBIE NIE MOŻESZ Z TYM PORADZIĆ, TO NIE PISZ WCALE ***
    Samael jest z elity, a elita jest na nie zapewne w dużej większości lub nawet cała, tylko dlatego że zaproponowałem to ja. Samael zresztą napisał do graczy ,,głosujcie na nie" w ankiecie, a sam nie napisał prawie żadnego uzasadnienia.
    ...powinieneś zostać upomniany przez moderatora.

    Co najwyżej warte zastanowienia się jest dodanie również blokady PW podczas włączania na czacie funkcji *** NIE CHCĘ, ABY MI TERAZ PRZESZKADZANO ***. Prostsze i skuteczniejsze.
    Ostatnio edytowane przez Samael ; 28-08-2016 o 22:07

  2. #17
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,528
    Na tak i na nie, bo komuś może przeszkadzać wiadomość podczas jakiejś czynności, ale może zapomnieć wyłączyć blokadę no i komunikacja ucięta.

  3. #18
    Użytkownik Avatar MichałKRZVS
    Dołączył
    18-03-2016
    Postów
    354
    Na nie. Zaraz ktoś będzie pisał *** WYP******** STARA KU*** ***

  4. #19
    Vanitas
    Konto usunięte
    Na tak.
    Cytat Napisał MichałKRZVS Zobacz post
    Zaraz ktoś będzie pisał *** WYP******** STARA KU*** ***
    Ależ coś takiego zawsze Ci może ktoś odpisać. Jaka to jest różnica, czy w/w wiadomość wyświetli się automatycznie, czy też po jej indywidualnym napisaniu przez gracza, do którego pisałeś na czacie?

  5. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    28-09-2013
    Postów
    76
    W sumie żadna różnica ale to pomysł myślę nie najgorszy ale czy naprawdę tak potrzebny?

  6. #21
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Jestem na tak, chociaż wolałbym zamykanie tego, co się ustawi. Np. Czat i wiadomości. Jak bije się bossa a ktoś pyta "pomożesz z żółwiem?" to nawet mimo zamknięcia czatu napisze wiadomość, a odpisanie dekoncentruje. I na przykład bijesz się z tonberrym i przez coś takiego pomyliłeś tury i ded.

    Ale w takiej formie może być, nawet ok.

  7. #22
    Władca Wojny
    Konto usunięte
    Na tak.

  8. #23
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał MichałKRZVS Zobacz post
    Na nie. Zaraz ktoś będzie pisał *** WYP******** STARA KU*** ***
    To jest główny problem przy takiej wolnej edycji komunikatu - to będzie musiało być moderowane. I jest dużo gorsze niż jednorazowe napisanie wulgaryzmów na czacie - bo o ile jednorazowo da się wytłumaczyć jakimkolwiek stanem emocjonalnym, tak ustawienie wulgarnego komunikatu jest chłodne i świadczy o chorobie psychicznej.

    Tak naprawdę jedyny argument "za" dał dziodziek:
    Cytat Napisał dziodziek Zobacz post
    Nie uzywam tej opcji, ale jestem za poniewaz mozesz tam dac infrmacje czemu masz wylaczony czat np "nagrywam" dla osob ktore nagrywaja na youtube.
    Choć z drugiej strony - czy pisanie przez kogoś na czacie utrudni kwestię nagrywania? Jeżeli coś, to uwiarygodni, a na pewno nie zaszkodzi. No ale nie znam się, nie nagrywam.


    Nie widzę natomiast jakiegokolwiek innego powodu, by to realizować
    prywata


    Reasumując - propozycja ma marginalne wręcz zalety, natomiast może powodować problemy. Głównym pozytywem jest to, że jest w miarę łatwa do wprowadzenia. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby rzeczywiście wrzucenie jej do pakietu premium.
    Eot.

  9. #24
    Vanitas
    Konto usunięte
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Tak naprawdę jedyny argument "za" dał dziodziek:
    Dlaczego tylko dziodziek? Z postu Nattata także można wywnioskować dodatkowy argument za. Jeżeli np. walczę z tonberrym i nie chcę aby mi przeszkadzano, to mogę nie tylko podać czemu mam wyłączony czat, ale również podać za ile minut mniej więcej będę wolny. Nawet jeżeli nie napiszę, że skończę za 10 minut, to osoby, które widzą, że walczę z tonberrym mogą sobie same oszacować ile czasu zajmie mi walka z nim i po jakim czasie będą mogły do mnie napisać. Jeżeli natomiast widzę komunikat nie chcę, aby mi teraz przeszkadzano, to nie wiem za ile minut dana osoba będzie wolna i kiedy mniej więcej będzie można do niej napisać. Brak podawania szeregu argumentów za może wynikać raczej z tego, że poza postem MichałaKRZVS nikt nie jest w stanie wymyślić żadnych kontrargumentów.
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby rzeczywiście wrzucenie jej do pakietu premium.
    Z tym się nie zgodzę, albowiem usługi premium są ułatwieniem dla graczy, którzy z nich korzystają. Możliwość podania przyczyny wyłączenia czatu nie jest natomiast ułatwieniem dla gracza kupującego punkty MF, ale przede wszystkim ułatwieniem dla osób, które chcą się z nim skontaktować z w/w przyczyn.
    Ostatnio edytowane przez Vanitas ; 29-08-2016 o 18:12

  10. #25
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Cytat Napisał Błyskawiczka Zobacz post
    Dlaczego tylko dziodziek? Z postu Nattata także można wywnioskować dodatkowy argument za. Jeżeli np. walczę z tonberrym i nie chcę aby mi przeszkadzano, to mogę nie tylko podać czemu mam wyłączony czat, ale również podać za ile minut mniej więcej będę wolny. Nawet jeżeli nie napiszę, że skończę za 10 minut, to osoby, które widzą, że walczę z tonberrym mogą sobie same oszacować ile czasu zajmie mi walka z nim i po jakim czasie będą mogły do mnie napisać. Jeżeli natomiast widzę komunikat nie chcę, aby mi teraz przeszkadzano, to nie wiem za ile minut dana osoba będzie wolna i kiedy mniej więcej będzie można do niej napisać. Brak podawania szeregu argumentów za może wynikać raczej z tego, że poza postem MichałaKRZVS nikt nie jest w stanie wymyślić żadnych kontrargumentów.

    Z tym się nie zgodzę, albowiem usługi premium są ułatwieniem dla graczy, którzy z nich korzystają. Możliwość podania przyczyny wyłączenia czatu nie jest natomiast ułatwieniem dla gracza kupującego punkty MF, ale przede wszystkim ułatwieniem dla osób, które chcą się z nim skontaktować z w/w przyczyn.
    Jak czytam Twojego posta aż przypomniała mi się pewna propozycja, którą kiedyś złożyłem:

    Link
    Ostatnio edytowane przez Nattat ; 29-08-2016 o 18:24 Powód: Coś się popsuło.

  11. #26
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Błyskawiczka Zobacz post
    Dlaczego tylko dziodziek? Z postu Nattata także można wywnioskować dodatkowy argument za. Jeżeli np. walczę z tonberrym i nie chcę aby mi przeszkadzano, to mogę nie tylko podać czemu mam wyłączony czat, ale również podać za ile minut mniej więcej będę wolny. Nawet jeżeli nie napiszę, że skończę za 10 minut, to osoby, które widzą, że walczę z tonberrym mogą sobie same oszacować ile czasu zajmie mi walka z nim i po jakim czasie będą mogły do mnie napisać.
    Teraz spójrz na to realnie - komu by się chciało taki komunikat zmieniać przy każdym rozpoczęciu walki, przy każdej zmianie lokacji etc.? Ile razy ktoś bijąc żółwia wyłączy sobie czat, a po napisaniu do niego będzie "walczę z tonberrym"? Dla mnie to wyjątkowo niepraktyczne i definitywnie przesłania korzyści.
    Szacowanie czasu to mit. Nie wiemy, kiedy rozpoczęła się walka z Tonberrym, nie wiemy ile potrwa (może mniej, może więcej). Tu bardziej przydatne jest odwołanie się do jakichś podstaw zrozumienia. Jeżeli ktoś wyłączył czat i jest np. w Ustronnym Zakątku - pewnie expi. Jeśli jest na Wyspie Tajemnic, to pewnie próbuje zagadki Strażnika lub expi. Jeśli jest w piwnicy z którejś wieży - to robi zagadkę. Jeśli stoi obok z mieczykiem i widać że walczy PvP - możemy się domyślać, że wyłączył czat, bo walczy PvP. A jeżeli stoi obok i pisze na czacie głównym - to jest bucem.
    Przy okazji rozbawiło mnie nawet ustawienie komunikatu "Jestem zajęty, napisz za 10 minut'. "Ok, czyli trzeba napisać za 10 minut, o 21:37". Sprawdzamy 6 minut później "(...)napisz za 10 minut" - ok, jeszcze 10 minut. Itd.

    Brak podawania szeregu argumentów za może wynikać raczej z tego, że poza postem MichałaKRZVS nikt nie jest w stanie wymyślić żadnych kontrargumentów.
    1. Ustawianie takich komunikatów może być przez dzieci użyte do ustawiania wulgaryzmów (bo hehe, Mati mówił "kupa" na lekcji i go pani ukarała, to musi być bardzo śmieszne)
    2. Jeżeli można coś customizować, gracze mogą zacząć się ścigać, kto wymyśli zabawniejszy/ciekawszy/głupszy opis, a kiedy już taki wymyślą, to muszą się nim pochwalić - dlatego coraz więcej osób będzie sobie czat wyłączać pokazując swój komunikat. W efekcie znacznie większa część graczy niż zwykle będzie sobie ten czat wyłączać. Efekt? Znaczny wzrost frustracji wśród graczy. Psychologia tłumu jest problemem.
    3. Inne komunikaty u każdego będą prowadzić do tego, że gracze z czasem pogubią się i nie będą niektórych z nich odczytywać jako to "jestem zajęty". Albo zwykłe odpisanie będą odczytywać jako komunikat "jestem zajęty". W skrócie - zamieszanie.


    Dla mnie największym problemem jest akurat 2. I całej tej propozycji szkodzi to, że może ma ona jakieś szlachetne cele "będzie można ustawić to i to" to w praktyce gracze będą się po prostu ścigać w tym, kto wymyśli bardziej głupkowaty komunikat. Dlatego to sprawi tylko i wyłącznie problemy.

  12. #27
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Gracze z Eliar, albo raczej większość (ogólnie przed Devos) nie wie, co może znaczyć, że ktoś jest w ustronnym zakątku czy coś. O ile nie będzie zapominalskich, to będzie wszystko dobrze, jednak jacyś się znajdą. Można by było połączyć tą propozycję z tą, którą podlinkowałem, wtedy byłoby lepiej i zrozumialej. Nie byłoby takiego zapominania. Ktoś bije się z Tonberrym, włącza sobie to i pisze "Walczę z Tonberrym" i ustawia sobie licznik na jakieś 10-15 minut i po tym czasie się wyłączy.

  13. #28
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Nattat Zobacz post
    Gracze z Eliar, albo raczej większość (ogólnie przed Devos) nie wie, co może znaczyć, że ktoś jest w ustronnym zakątku czy coś. O ile nie będzie zapominalskich, to będzie wszystko dobrze, jednak jacyś się znajdą. Można by było połączyć tą propozycję z tą, którą podlinkowałem, wtedy byłoby lepiej i zrozumialej. Nie byłoby takiego zapominania. Ktoś bije się z Tonberrym, włącza sobie to i pisze "Walczę z Tonberrym" i ustawia sobie licznik na jakieś 10-15 minut i po tym czasie się wyłączy.
    Określenie czasu, w którym ma wyłączyć się ta opcja mogłoby być w porządku.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •