Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 70

Temat: Zmniejszenie poziomu trudności Bossów

  1. #1
    Użytkownik Avatar Denatris
    Dołączył
    21-11-2014
    Postów
    34

    Zmniejszenie poziomu trudności Bossów

    Witam,
    Jak wiecie (lub nie), jestem w Arkadii już od jakiegoś czasu i zdobyłam, wydaje mi się, poziom godny podziwu. Niemniej jednak zauważyłam pewne niedogodności, które utrudniają mi grę. Chodzi głównie o trudność w starciu z Bossami. Wiem, że testerzy i wypowiadająca się tutaj elita ma naprawdę sporo doświadczenia w walce, jednak sama jestem kimś, kto nie może (bądź po prostu nie chce) brać udziału w walkach PvP i rozwijać swoją postać w jak najlepszy sposób, poświęcając na to sporo złota i czasu.
    W grze przeraża mnie trudność w walce z Bossami, której nie spotyka się w innych tego typu produkcjach. Fakt- powinni oni stanowić wyzwanie, jednak w chwili obecnej mam problem ze Zmorą, którą według poradnika można pokonać już na poziomie 55 (mam 66). Arkadia obfituje w grono przedmiotów unikatowych i odnoszę wrażenie, że ich posiadanie oraz ulepszanie jest rzeczą wymaganą, by w ogóle posuwać się do przodu. Może to fakt, że nie lubię powtarzać walk i nie biegam ciągle do jednego bossa, by w końcu go pokonać, a czekam na moment, gdy będę na tyle silna, by pokonać go za pierwszym razem... A może deweloperzy powinni naprawdę wziąć pod uwagę także gorszych graczy? Sama miałam styczność z takowymi, którzy po jakimś czasie rezygnowali z gry, a głównym tego powodem była jej trudność. Pragnę też zaznaczyć, że sama produkcja jest kierowana do osób poniżej szesnastego roku życia, zatem nie wprowadzałabym aż takich utrudnień dla dzieciaków.
    Pozdrawiam i liczę na odpis Administracji,
    Alma Wade

  2. #2
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Co do zmory ciężko mi się wypowiedzieć, aczkolwiek ostatnio expiłem nową postać, doszedłem aktualnie do 45 poziomu i jakoś nie mam większych problemów z bossami. Zmora to chyba taki unikatowy przypadek, gdzie trzeba mieć po prostu farta by ją pokonać. Więc skupiłbym się na tym jednym bossie, a nie na wszystkich.
    Pamiętajmy też, że jak ktoś walczy pvp to ma dobre eq i bossy nie stanowią problemu.
    Jak ktoś nie walczy pvp to w sumie bossy to jedyne wyzwanie jakie ich czeka

  3. #3
    Ze Zmorą jest taki problem, że to boss-lucker. A z takimi trzeba mieć to prawdziwe szczęście i po prostu dużo próbować aż się uda. Mimo wszystko po 60 poziomie powinno się ją na luzie pokonać. (oczywiście poza szczęściem wręcz wymagane jest przyswojenie sobie wiedzy nt. używania przez nią Koszmaru, ta wiedza i jej wykorzystanie są głównym kluczem do wygranej)

    Bossy (szczególnie te nowsze) są tak robione, że stają się łatwiejsze co pewny próg lvl (nie inaczej jest ze Zmorą). Jest to właśnie spowodowane chęcią ułatwienia bossów słabszym graczom.

  4. #4
    musaraj
    Konto usunięte
    A walczyłaś w tym roku ze zmorą czy nie? Bossy mają to do siebie, że trzeba z nimi walczyć, żeby je pokonać. Żaden boss nie robi tak, że jak zobaczy gracza z wysokim poziomem, to robi "aaaa uciekam bo zginę" i droga wolna.
    Otóż nie próbując walczyć nie jesteś w stanie wygrać ze Zmorą. Mam nadzieję, że ta informacja okaże się pomocna, a nawet kluczowa.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    18-01-2014
    Postów
    570
    Być może wina leży po Twojej stronie (złe statystyki, źle dobrane eq/gemy). Nikt inny nie narzekał, a nawet gracze, którzy nie są jakimiś specjalistami jednak dają radę. Na forum masz również poradnik z dobranym eq i używanymi przez bossa zdolnościami, więc masz jak się przygotować.

  6. #6
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,728
    Problem ze Zmorą i ogólnie z próbami pokonania bossów jest taki, ze gracze nazwijmy ich "casualowi" sugerują się poziomami pokonania bardziej zbliżonymi do minimalnych niż sugerowanych, co rzeczywiście może stwarzać trudności. np. dla Zmory sugerowany poziom do prób to 58, "łatwy" to 60+.
    W planach jest dodanie tej informacji w walce przy próbach poniżej.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    W planach jest dodanie tej informacji w walce przy próbach poniżej.
    byleby nie w stylu niebieskiej galarety, nimfy, czy tygrysów
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Nie, te będą wyłącznie informacyjne. Po prostu wyświetli się gdzieś niezobowiązujące info/ostrzeżenie o zalecanym poziomie.
    To świetnie To... może przy okazji to samo zrobić w właśnie tamtych miejscach? ;p
    ew. zrobić tak, jak w środku jaskinii nimfy, czyli że nieostrożni będą zmuszeni się dostosować, a ostrożni będą mieli swobodę bicia rekordów.
    Ostatnio edytowane przez Clover ; 07-04-2016 o 22:53

  8. #8
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,728
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    byleby nie w stylu niebieskiej galarety, nimfy, czy tygrysów
    Nie, te będą wyłącznie informacyjne. Po prostu wyświetli się gdzieś niezobowiązujące info/ostrzeżenie o zalecanym poziomie.

  9. #9
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Nie, te będą wyłącznie informacyjne. Po prostu wyświetli się gdzieś niezobowiązujące info/ostrzeżenie o zalecanym poziomie.
    Można ew. dać do tego dodatkowo link z odnosnikiem do poradnika, jako ew. pomoc.

  10. #10
    musaraj
    Konto usunięte
    60 lv dla Zmory? I 80 dla Strażnika Wyspy?

    Nietrafiony ten poziom pokonania. Gracze nie bedą expić 10 poziomów na Orkach.

  11. #11
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,728
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    60 lv dla Zmory? I 80 dla Strażnika Wyspy?

    Nietrafiony ten poziom pokonania. Gracze nie bedą expić 10 poziomów na Orkach.
    48-50 duchy, 53-55 kalvador, 58-60 zmora, 60-62 lewiatan, 65+ raps2 - tak mniej-więcej było to przewidziane dla "casuali", gdzie początek przedziału oznacza, że boss powinien być "do przejścia", a koniec, że "łatwy do przejścia".

  12. #12
    musaraj
    Konto usunięte
    A od 55 do 58 poziomu gracze mają się z niechęcią logować ("Boże w tym mfo nie ma nic ciekawego, a muszę wbić poziom, w Margonem zawsze jest co robić")

  13. #13
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    A od 55 do 58 poziomu gracze mają się z niechęcią logować ("Boże w tym mfo nie ma nic ciekawego, a muszę wbić poziom, w Margonem zawsze jest co robić")
    Dziwny argument, 65+ tez loguje sie niechetnie, bo nie ma bossow (bo upek plz)? Zanim napiszesz, ze 65 ma minibossy, 55 tez ma, zanim napiszesz, ze 65 ma pvp, 55 tez ma.

    Co do linkow do poradnikow, nie mieszalbym gry z forum w taki sposob. To tak jakby ktos w topchefie zaczal nagle googlowac przepis na jajecznice, nie bardzo pasuje.

  14. #14
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Ale google nie są integralną czescia top chefa, a forum gry - jest. Ponadto linki do poradników i tak sa w Panelu gry pod "Poradniki i pomoce". Po prostu byłyby również wewnątrz gry. No i zapominasz o fakcie, że nikt - jak nie chce - nie musi tam wchodzić, założe się jednak, że są osoby, które w ten sposób chciałyby sobie ułatwić grę.

  15. #15
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Wydaje mi się, że jednym z większych problemów graczy, którzy sobie nie radzą jest po prostu bieganie całą grę w jednym profilu. Przyzwyczajenie z innych gier.

    Może pokolorowanie na odpowiednie kolory statów obrony i obrony magicznej w podglądzie itemka by trochę pomogło?

    Ogólnie najlepiej by było, gdyby istniała jedna i uniwersalna obrona, ale na tym etapie taka zmiana jest chyba niemożliwa

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •