Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Gemy>Runy

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    04-06-2015
    Postów
    76

    Gemy>Runy

    Witajcie, mam kilka propozycji, ale napisze je w 1 temacie, bo w pewnym sensie wiążą się ze sobą.

    Propozycja 1:

    Co mówią nam gemy typu: Ogień Plus, Lód Plus, Wiatr Plus, Ziemia Plus, Miecz Plus, Włócznia Plus, Topór Plus, Buława Plus? Każdy wie, że one istnieją, ale praktycznie nikt ich nie używa (przynajmniej tak wynika z moich obserwacji). Zatem co zrobić z gemami, których się nie używa?
    Otóż proponuje, aby zwiększyć atrybuty fizyczne i magiczne do 40% i zmniejszyć maksymalny bonus w danym gemie do 5%. I aby móc mieć te 40% to trzeba 25% wbić poprzez trening/bicie mobów a te 15% tylko i wyłącznie za pomocą gemów. Oczywiście możecie zarzucić, że to osłabi Rękawice i Pocisk Magiczny, oczywiście w takim wypadku można lekko ulepszyć te przedmioty, ale wtedy wrócimy do punktu wyjścia (po co ktoś ma marnować 3 miejsca na gemy), a poza tym, rękawice mają + do celności i zazwyczaj lepszą pasywną umiejętność, także radzę się nad tym zastanowić. Odmienna jest kwestia pocisku magicznego (zaklęcie - brak um/celności), ale nie sądzę, że tak mocno by to wpływało na rozgrywkę, bo i tak bije sporo i tak.

    Propozycja 2:

    Zamienić gemy "statusowe" oraz "atrybutowe" na runy. Co to znaczy? Mianowicie chodzi mi o stworzenie zupełnie nowej zakładki pt. "Runy" i tam wkładanie tych run. Teraz jak to by miało wyglądać (oczywiście nie tak jak w przypadku np. zbroi, że 8 gemów i 8 run, bo było by to bez sensu). Pierwszą "Runę" byłaby w takim wypadku na 25 lvl (miecz,ogień itp.), ale możliwość ich używania nie byłaby tak prosta jak w przypadku zwyczajnych gemów, należałoby wykonać questa .
    Nazwa:  mfo1.png
Wyświetleń: 858
Rozmiar:  527.4 KB
    Na tej wysepce znajdowałby się nasz kochany kochany NPC, który by chciał nas tego nauczyć. Przyjmijmy, że będzie to Baltazar (brzmi mądrze). Teraz pytanie jak możnaby było dojść do tej wyspy? Po zabiciu Banitów i ukończeniu questa z końmi, przy powtórnej wizycie w Urkaden, kupiec Marek mówi nam o pustelniku, który wie jak używać run <bla bla bla> (jeżeli wcześniej nie udało nam się żadnej dropnąć, to daje nam 1 odpowiednią do % naszych atrybutów - tam gdzie mam najwięcej, taką runę dostajemy, jak remis to losowo). I każe nam się udać do łódki, gdzie stary wioślarz np. Zygmunt za odpowiednią opłatą/questem (do ustalenia) zawiezie nas do pustelnika (bo w wąskim szlaku jest odpowiedni prąd morski, w którym łódka się nie roztrzaska bla bla bla). (animacja może być podobna jak w MFO2, gdy płyniemy z Folhord do Ballis)
    Nazwa:  mfo2.png
Wyświetleń: 511
Rozmiar:  399.4 KB
    Tam wchodzimy do domku i zaczynamy gadkę z Pustelnikiem i tu zaczyna się quest, że aby używać run na 25 lvl musimy wykonać kilka misji:
    - Mieć ukończony quest "Trening atrybutoznawstwa"
    - W przypadku gemów magicznych pokonać (dopiero w momencie odebrania questa)
    * 200x Skrzat - 1 slot
    * 200x Diablica - 2 slot
    * 200x Czerwony ognik - 3 slot
    - W przypadku gemów fizycznych:
    * 200x Lis/Dzikus -1 slot
    * 200x Lew - 2 slot
    * 200x Zielona poczwara (jest do zabicia przed serafinem, ale nie jestem pewny czy przed minotaurem, w razie "w" można zamienić na 100x Troll) - 3 slot

    Po ukończeniu każdego questa, płacimy skromną darowiznę w wysokości 50k/70k/100k i możemy używać naszych "Run".

    Nie będę się dalej rozpisywał co do run na 35/45 lvl (mam już gotowy pomysł, ale nie wiem czy ten zostanie zaakceptowany, mogę jedynie napisać, że oprócz prób zabijania potworków, mam przygotowane testy wiedzy,walki <Boss> itd.). Mogę dodać jedynie, że przykładowo nie będzie można włożyć runy na 45 lvl za runę 25 lvl, każdy typ run będzie miał swoją ograniczoną ilość slotów. Chyba póki co tyle, zapraszam to zadawania pytań i dyskusji .

  2. #2
    Użytkownik Avatar Nocny Lowca
    Dołączył
    30-06-2012
    Postów
    381
    Ta wysepka to wysepka wielkanocna
    tam znajduje się event na wielkanoc

  3. #3
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Gemy atrybutowe przydają się do sklejania z niektórymi itemkami. Używam też dość często, głównie na minibossy.

    A ta wyspa to jest Wyspa Wielkanocna, zarezerwowana na event :P

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    04-06-2015
    Postów
    76
    O widzicie , to w takim razie wysepkę można zmienić, lub po prostu usunąć całkowicie a nasz marynarz zawiezie nas do "Groty Pustelnika". A jak z resztą? Raczej możliwe do realizacji, czy całkowicie niepotrzebne?

  5. #5
    propozycja 1: atry już teraz miewają ogromny wpływ na walkę, nie ma co tego jeszcze zwiększać, bo się okaże, że trafienie z atrem bedzie wyrokiem śmierci dla przeciwnika(bonus>50% do dmg)

    propozycja 2: to z grubsza nie spowoduje, że "możliwość ich używania nie byłaby tak prosta", a może sprawić to, że atry się staną nieistotne(jeśli dobrze odczytuje twoje zamiary)

    ja swego czasu bardzo, często operowałem gemami atrybutowymi, więc twój wniosek początkowy wydaje mi się nie mówić prawdy
    już bardziej bezużyteczne(przynajmniej w 1v1) wydają mi się gemy statusowe
    Ostatnio edytowane przez Jeahok ; 01-02-2016 o 18:09

  6. #6
    Jest tylko jeden bezuzyteczny gem, biernosci. Kazdy inny ma swoje zastosowanie w okreslonych sytuacjach, gemy statystyk uzywane sa w pvp, oraz ogolnie we wszystkich walkach, jako zapchajdziury. Gemy atrybutowe uzywa sie czesto w pvp, bardzo czesto przy expieniu/respieniu, praktycznie przy wszystkich walkach z bossami (powyzej 30 lvla i wykluczajac te atakujace bez atrybutu- np serafin). Gemy statusowe zaklada sie przy wiekszosci minibossow, przy niektorych bossach, przy niektorych potworkach.
    Twoje spostrzezenie wynika z tego, ze na nizszych poziomach tych gemow sie nie stosuje, bo 1- brak wolnych slotow, 2- zaczynaja sie tak naprawde od 35lvla, 3- wyexpione sa zwyczajnie za drogie, bardziej oplaca sie kupic norme, niz rubin.
    Teraz moje zdanie, propozycja nr1 mocno odpada, z procentami nie wolno przesadzac (patrz szczesliwy atak/pocisk fortuny, przed ograniczeniami zadawaly 5cyfrowe obrazenia), te gemu juz oplacaja sie na tyle, ze czasem stosuje sie je w pvp, w Nordii ich potencjal wzrosnie (ogolnie rosnie z kazdym poziomem), a tak mocy buff spowodowalby, ze ubieraloby sie tylko te gemy i zadne inne. Propozycja nr2 jest ciekawa, ale wydaje mi sie, ze zupelnie zbedna. Ten system dziala dobrze, a nie nalezy ruszac czegos co dziala, bo mozna tylko popsuc, tak wiec tez na nie.

  7. #7
    Runy raczej kojarzą mi się z kamieniami które trzeba zaczarować/wykłuć i używając ich stosujesz jakiś czar- tak tylko apropo nazwy

  8. #8
    Rebellious
    Konto usunięte
    Wyspa to Wyspa eventowa, jaki znów marynarz, przecież po rozwaleniu lewiatana można chodzić po wodzie.

  9. #9
    Użytkownik Avatar Peggy Brown
    Dołączył
    05-03-2014
    Postów
    76
    Hmm, gemy atrybutowe często ratuja pvp, słabo obserwujesz

  10. #10
    Użytkownik Avatar felekkk
    Dołączył
    20-04-2013
    Postów
    104
    Ale to przecież to wyspa eventowa

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •