Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 53

Temat: Nowa zakładka w Profilu: Kolekcje

  1. #16
    Będzie sporo zabawy z dodawaniem tych przedmiotów, ale z pewnością propozycja do zrobienia.
    Od siebie jeszcze dodałbym możliwość zwijania/rozwijania takich "kategorii" - teraz może jeszcze nie aż tak potrzebne, z czasem się przyda.

    Oraz: pucharek/medal/gwiazdka, ramka lub inne wyróżnienie dla kategorii (tutaj: lat), które mamy w 100% skompletowane.

  2. #17
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Ewentualnym mało inwazyjnym rozwiązaniem problemu bałaganu w plecaku (skoro jesteście 'przeciwni' wprowadzeniu "albumu") byłoby umożliwienie tworzenia folderów w plecaku. Żeby można było sobie zrobić folder "2012" i tam powrzucać przedmioty z 2012, folder "Karty" i je tam powrzucać itd. Jest to według mnie gorsze rozwiązanie bo jednak album to album, ale skoro admin ma co do tego wątpliwości to chociaż te folderki... w przeciwnym przypadku kolekcjonowanie będzie udręką.
    Btw. co do tych dyni to już się kiedyś wypowiadałem - jestem za tym by utraciły one status kolekcjonerski (podobnie pestki itp).

  3. #18
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,743
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Oraz: pucharek/medal/gwiazdka, ramka lub inne wyróżnienie dla kategorii (tutaj: lat), które mamy w 100% skompletowane.
    Tylko sama idea albumu, który da się skompletować bez względu na datę zaczęcia gry, trochę kłoci się z katalogowaniem po roku
    Szczególnie jeśli przedmioty z poprzednich eventów miały by pojawiać się na nowo, to łatkę z rokiem trzeba by było sobie odpuścić i jedynie przyporządkować do rodzaju eventu. W stanie obecnym dla nowych osób i nie tylko, nawet bardzo zmotywowanych zapełnienie takiego albumu jest praktycznie nieosiągalne. Także to będzie wtedy rozrywka dla kilku osób, które obecnie mają dostęp do wszystkiego z kilku lat i już nikt więcej nigdy nie będzie miał na to szans.

  4. #19
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Szczególnie jeśli przedmioty z poprzednich eventów miały by pojawiać się na nowo, to łatkę z rokiem trzeba by było sobie odpuścić i jedynie przyporządkować do rodzaju eventu.
    Też o tym myślałem i to jest dobry pomysł (choć chyba trochę zbyt "inwazyjny"), tylko co z przedmiotami takimi jak Lampion Halloween 2012? Różni się on wyglądem od pozostałych lampionów:


    Ostatnio edytowane przez Samael ; 29-12-2015 o 02:19

  5. #20
    tylko co z przedmiotami takimi jak Lampion Halloween 2012?
    Różni się on wyglądem od pozostałych lampionów:
    Takie można połączyć w jeden z ogólnym opisem.

    ===

    Jest jeszcze inna opcja:
    System "recyklingu" przedmiotów kolekcjonerskich na losowy nowy. Powiedzmy wybieramy 3 przedmioty kolekcjonerskie, które zostaną zniszczone, a w ich miejsce pojawi się nowy o średniej wartości zniszczonych.

    Tylko to jest już sporo roboty. A konkretniej konfiguracja tych wartości i stworzenie okienka, gdzie takie 3 przedmioty wstawimy.
    Wartości można wziąć jako koszty w MF i goldzie, gorzej z przedmiotami wymagającymi jakichś akcji: czyli licytacje na targu, pomoc na farmie, itp. Wtedy na te przedmioty może być nieco niższa szansa.

    ===

    Łagodniejsza wersja: niszczenie kolekcjonerskich na składniki i za składniki losuje nam nowy kolekcjonerski.

  6. #21
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Takie można połączyć w jeden z ogólnym opisem.
    No właśnie nie bardzo bo są inne obrazki i to stanowi o jego wartości kolekcjonerskiej.

    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    ===

    Jest jeszcze inna opcja:
    System "recyklingu" przedmiotów kolekcjonerskich na losowy nowy. Powiedzmy wybieramy 3 przedmioty kolekcjonerskie, które zostaną zniszczone, a w ich miejsce pojawi się nowy o średniej wartości zniszczonych.

    Tylko to jest już sporo roboty. A konkretniej konfiguracja tych wartości i stworzenie okienka, gdzie takie 3 przedmioty wstawimy.
    Wartości można wziąć jako koszty w MF i goldzie, gorzej z przedmiotami wymagającymi jakichś akcji: czyli licytacje na targu, pomoc na farmie, itp. Wtedy na te przedmioty może być nieco niższa szansa.

    ===
    Na nie. Zdecydowanie przekombinowałeś.

    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Łagodniejsza wersja: niszczenie kolekcjonerskich na składniki i za składniki losuje nam nowy kolekcjonerski.
    Tylko po co ty chcesz ludziom niszczyć kolekcje?

    @DOWN,
    A, w ten sposób...
    Ostatnio edytowane przez Samael ; 29-12-2015 o 02:29

  7. #22
    Tylko po co ty chcesz ludziom niszczyć kolekcje?
    Dlaczego niszczyć kolekcje? Jeśli w danym evencie uzbiera więcej kolekcjonerskich lub nabędzie od innych osób to dzięki nim będzie mógł wylosować nowe ze starszych lat.

  8. #23
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,743
    Połączenie kilku Lampionów w jeden szablon i zrobienie bardziej ogólnego opisu nie jest problemem. Można też bez problemu zamienić 4 lampiony z poszczególnych lat na 4 sztuki nowego lampionu "ogólnego" na zasadzie operacji na bazie danych. Potem te 3 nadmiarowe sztuki w zasadzie mógłby wycenić "rynek" - były by po prostu do odsprzedaży jako nadmiarowe, a przy istniejącym albumie pewnie popyt byłby spory. Ewentualnie NPC wymieniający na wybrany inny - szt za szt. Zależy co się chce konkretnie uzyskać.

  9. #24
    Zresztą jeszcze odnośnie wersji ze składnikami jest możliwość ich osobnego zdobywania w inny sposób niż niszczenie kolekcjonerskich - chociażby rzadkie nagrody za coś tam, ewentualnie nawet standardowa, jednorazowa nagroda na każdym evencie (ale pojedynczy składnik nie da nam od razu całego kolekcjonerskiego) lub kupowanie za gold/mf (tego lepiej uniknąć, żeby nie było, że można mieć all za kasę, z drugiej strony bez różnicy, bo można by nabyć te przedmioty od innych graczy).

    W dodatku można to nieco urozmaicić fabularnie i zamiast niszczenie na składniki to można to określać sprzedażą na Czarnym Rynku za jakieś 2 "waluty" (jedna odpowiada przedmiotom kolekcjonerskim za MF, druga tym za gold, takie wymagające akcji i zaangażowania będą odpowiadały wielokrotności tych za MF).
    Wtedy na Czarnym Rynku możemy pozyskać "trefne", losowe przedmioty kolekcjonerskie za ów walutę.

  10. #25
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Przedmioty które się powtarzają to w zasadzie tylko Lampiony, Dyplomy, Wielkie Jaja (prawdopodobnie). Części ciała Baalrukha i Yetiego są co roku zupełnie inne. Nie wspominając o słodyczach i prezentach od Mikołaja. Można by ewentualnie wprowadzić coś takiego że z Baalrukha i Yetiego wypadać mogą również części ciała z zeszłych lat (ze zmniejszonym prawdopodobieństwie wypadnięcia), a słodycze i prezenty mogłyby się ewentualnie powtarzać co roku na zasadzie na przykład: 2 zupełnie nowe przedmioty + 3 przedmioty z zeszłych lat. Wówczas faktycznie można by wprowadzić album i każdy miałby teoretycznie szanse uzupełnienia go w 100%. Ale prawdę mówiąc nie jestem do końca do tego przekonany.
    Ale to brzmi dość dobrze:
    Cytat Napisał Tomi
    Można też bez problemu zamienić 4 lampiony z poszczególnych lat na 4 sztuki nowego lampionu "ogólnego" na zasadzie operacji na bazie danych. Potem te 3 nadmiarowe sztuki w zasadzie mógłby wycenić "rynek" - były by po prostu do odsprzedaży jako nadmiarowe
    @BTW, Koridor, odnoszę wrażenie, że masz tendencję do przesadnego komplikowania ; D

  11. #26
    @BTW, Koridor, odnoszę wrażenie, że masz tendencję do przesadnego komplikowania ; D
    Starałem się wymyślić coś co nie będzie w żaden najmniejszy sposób ingerować w obecny wymiar eventów i zdobywanych w nich przedmiotów kolekcjonerskich. IMO Wy poszliście nieco na łatwiznę i uogólniacie wszystko ;p

    Zresztą to co wymyśliłem jest skomplikowane tylko z pozoru. W fazie tworzenia i projektowania, owszem, to jest skomplikowane. Dla gracza produkt końcowy jest jednak mega prosty: "mam składniki, idę je wymienić". Koniec. ##
    Sposób pozyskiwania tych składników to sprawa drugorzędna. Równie dobrze nawet nie musi być żadnego rozkładania, niszczenia kolekcjonerskich, a wystarczy "waluta", przedmioty zdobywane podczas eventów w jakiś unikalny sposób (w sensie, ciężko je zdobyć), a za kilka takich dostaniemy losowe kolekcjonerskie z poprzednich lat.

    ===

    słodycze i prezenty mogłyby się ewentualnie powtarzać co roku na zasadzie na przykład: 2 zupełnie nowe przedmioty + 3 przedmioty z zeszłych lat
    To nie jest takie złe, ale mimo wszystko chcecie zostawić lata w opisie przedmiotów czy też je usunąć?

  12. #27
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    słodycze i prezenty mogłyby się ewentualnie powtarzać co roku na zasadzie na przykład: 2 zupełnie nowe przedmioty + 3 przedmioty z zeszłych lat
    To nie jest takie złe, ale mimo wszystko chcecie zostawić lata w opisie przedmiotów czy też je usunąć?
    W tym przypadku usunąć.

  13. #28
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Co do części ciała baalrukha to może w przyszłych eventach niech dropi wszystkie jakie były do tej pory :P

  14. #29
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Takie itemki jak lampiony, itemki z buraka czy z yeti, to i temki zdobyte metodą "krew, pot i łzy". Zamiana ich w jeden rodzaj itemku to byłby rozbój w biały dzień , nawet jeśli je zsumować, to ich "wartość" (i materialna, i dla niektórych, no ta, sentymentalna? pamiątkowa? ciężko znaleźć mi słowo, w końcu chodzi tu o grę) mooocno spadnie.
    Tak z mojej perspektywy.

  15. #30
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    Takie itemki jak lampiony, itemki z buraka czy z yeti, to i temki zdobyte metodą "krew, pot i łzy". Zamiana ich w jeden rodzaj itemku to byłby rozbój w biały dzień , nawet jeśli je zsumować, to ich "wartość" (i materialna, i dla niektórych, no ta, sentymentalna? pamiątkowa? ciężko znaleźć mi słowo, w końcu chodzi tu o grę) mooocno spadnie.
    Tak z mojej perspektywy.
    Zgadzam się. Co więcej wydaje mi się, że ujednolicenie przedmiotów zmniejszyłoby również wpływy administracji z eventów. Skoro np Lampiony zostałyby ujednolicone i każdego roku wypadałby dokładnie taki sam, to nie chciałoby mi się męczyć co roku by go zdobywać. Wystarczyłoby zdobyć raz a pozostałe eventy można by już w zasadzie odpuścić, a to by oznaczało mniejsze wpływy ze sprzedanych mfów. Dlatego jestem sceptyczny co do propozycji ujednolicenia przedmiotów.
    A skoro moja propozycja albumu w początkowej formie nie przejdzie (ponieważ nowi gracze mieliby nikłe szanse na uzupełnienie albumu przedmiotami z zeszłych lat) to skłaniałbym się najbardziej do propozycji tworzenia folderów w plecaku (choć nie jest to rozwiązanie idealne, to jednak najmniej inwazyjne).
    Ostatnio edytowane przez Samael ; 29-12-2015 o 15:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •