Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Przedmioty eventowe

  1. #1
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318

    Przedmioty eventowe

    1. Proponuję uwolnienie handlu Dyniami i Pestkami 2015 oraz przekształcenie ich oraz Kości w przedmioty kolekcjonerskie...
    ...lub...
    2. ...całkowite zrezygnowanie z przedmiotów kolekcjonerskich typu: Dynie (2011, 2012, 2013, 2014), Jajka (2015), Pestki (2013, 2014), Pisanki Wielkanocne (2015). Dlaczego? Ponieważ są to przedmioty eventowe, które służą wymianom na EQ lub na inny przedmiot kolekcjonerski (np: Lampion Halloween, Dyplom Pracowitego Farmera). Te dynie, pestki i jaja powracają co roku i co roku są ręcznie przekształcane na przedmioty kolekcjonerskie po skończonym evencie (w trakcie eventu są niehandlowe i niekolekcjonerskie, trzeba ręcznie po evencie zmienić je na handlowe kolekcjonerskie), zaśmiecając plecaki kolekcjonerów, ponieważ ich wartość jest znikoma (żadna, każdy ma ich kilkanaście, ich zdobycie nie wymaga wysiłku) i co roku powracają tylko, że ze zmienionym rocznikiem w nazwie. Już teraz samych Dyni z różnymi rocznikami jest 5, z każdym rokiem będzie przybywać. Proponowałbym ustawienie NPC umożliwiającego wymianę tych pseudokolekcjonerskich "śmieci" :P np na żetony przez określony czas (jeden tydzień, miesiąc?) po czym znikałyby one z plecaków - kto nie zdążył wymienić, trudno. Prawdziwych przedmiotów kolekcjonerskich jest już i tak wystarczająco dużo i co roku ich przybywa (są dyplomy, lampiony, części ciała balroga i yetiego, słodycze eventowe, prezenty mikołajowe, skarpety... Te rzeczy warte są kolekcjonowania, natomiast pestki, dynie i jaja nie mają żadnej wartości).

    Także opcje są dwie, albo konsekwentnie umożliwić handel Dyniami, Pestkami i Kośćmi z tego roku (propozycja 1), albo pozbycie się problemu i zrezygnowanie z tych śmieciowych przedmiotów kolekcjonerskich (propozycja 2).

  2. #2
    Użytkownik Avatar Spaav
    Dołączył
    30-03-2015
    Postów
    127
    Propozycja numer 2 jest bardzo dobrze przemyślana jednym słowem wspaniała wielkie Tak! Reputacja dla ciebie Samael !!!!

  3. #3
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    prędzej 1, niektórzy zostawiają takie przedmioty na pamiątkę, czemu miałyby znikać?

  4. #4
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    prędzej 1, niektórzy zostawiają takie przedmioty na pamiątkę, czemu miałyby znikać?
    No mi tam obojętnie czy pierwsza propozycja czy druga.
    Ja osobiście skłaniałbym się bardziej do drugiej, choćby dlatego, że te przedmioty jak Dynie i Pestki w ogóle nie miały być kiedyś przedmiotami kolekcjonerskimi, dopiero po mojej propozycji dawno temu zostały uznane za kolekcjonerskie
    Jednak wtedy gdy to proponowałem realia w grze były nieco inne, przedmiotów kolekcjonerskich znacznie mniej i więcej osób się w kolekcjonowanie bawiło.
    Dzisiaj te pestki to takie typowe śmieci, bez wartości. Jest mnóstwo przedmiotów kolekcjonerskich w każdym evencie, które można zostawić sobie na pamiątkę (słodycze) lub CO LEPSZE zdobyć (lampiony, dyplomy itp).
    W dodatku po każdym evencie trzeba administracji przypominać o tym, żeby zamienili pestki i dynie na przedmioty kolekcjonerskie, bo oni o tym nie pamiętają.
    Zbierając to wszystko do kupy: bezwartościowość i powszechność pestek, dyni itp, łatwość ich zdobycia, powtarzalność (różnią się tylko rocznikiem), zaśmiecanie plecaków (przedmiotów kolekcjonerskich jest dużo i wciąż przybywa), fakt, że od początku nie miały być kolekcjonerskimi przedmiotami (a tylko przedmiotami służącymi DO ZDOBYCIA przedmiotów kolekcjonerskich, np lampion) oraz to że administracja nie pamięta o tym by je zmieniać po evencie na kolekcjonerskie (bo trzeba to po każdym evencie robić ręcznie) skłania mnie do propozycji numer 2, by się po prostu ich pozbyć... a raczej wrócić do sytuacji przed zmianą, kiedy nie były one przedmiotami kolekcjonerskimi.
    Ale tak jak mówiłem, mi to obojętne, jeżeli Tomiemu/Jackowi się chce co event te przedmioty edytować i nie wkurza go przypominanie mu o tym, a graczom na tych pestkach zależy to looz.

    A znikać powinny żeby nie zaśmiecać zakładki "Inne" skoro i tak już się nigdy nie przydadzą (to w przypadku wprowadzenia 2 propozycji).

  5. #5
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Juz dwa tygodnie od eventu minęły a dynie i pestki nadal niehandlowe, odswiezam.
    (to tylko utwierdza w przekonaniu, ze druga propozycja lepsza :P )
    Ostatnio edytowane przez Samael ; 20-11-2015 o 12:25

  6. #6
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Opcja nr 1 na razie. W przyszłości będzie opcja nr 2. Te przedmioty do questów/wymian w evencie mogłyby mieć oznaczenie "eventowe".

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •