Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za?

Głosujących
115. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    43 37.39%
  • Nie

    72 62.61%
Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 104

Temat: Przywrócenie wypadania uzbrojenia w bójkach.

  1. #31
    Z jednej strony jest to jakieś uatrakcyjnienie, ale z drugiej głupio być pechowcem gubiącym eq +8 na max lvl mimo, że szanse są na to znikome.
    Trochę dziwne jest też to, że wówczas opłacałoby się nosić dużo śmieci, aby zmniejszyć szanse na to, że zgubi się coś cennego.
    Wydaję mi się, że lepsza opcja to zwiększanie straty golda i jakaś ewentualna protekcja tych zaczynających grę, żeby się nie zniechęcili.

  2. #32
    Użytkownik
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    51
    Myślałem nad tym ostatnio i wpadłem na dosyć ciekawy pomysł. Założenie jest takie, że po bójce system wybiera (z pewnym prawdopodobieństwem) 5 (liczba też jest do przemyślenia, musi być jednak nieparzysta) różnych rzeczy z ekwipunku przegranego. Przegrany w bójce wybiera dwa najcenniejsze dla niego przedmioty, a wygrany dwa najsłabsze, których nie chciałby dostać. Dropem dla zwycięzcy jest przedmiot, który nie został wybrany przez żadnego gracza. Oczywiście trzeba by było dopracować, co miało by się dziać w przypadku gdy w bójce bierze więcej niż dwie osoby, ale na razie chcę zobaczyć, co w ogóle myślicie o tym pomyśle.

  3. #33
    Użytkownik Avatar Galina
    Dołączył
    04-06-2013
    Postów
    43
    Jestem na nie. Niektórzy gracze nie po to włożyli dużo czasu i nie tylko tego (wiadomo co włożyli?), by wykuć dla siebie (nie dla innych) eq, a potem w jednej walce, czasem nierównej je stracić. Mnie osobiście ta zmiana najbardziej odpowiadała. Jak komuś nie chce się respić mini, szukać chętnych do ich wymiany, tylko woli czatować na innych w ukryciu celem zdobycia cennego eq, to musi zmienić nastawienie. Zmiana nie powinna być przywracana tylko dlatego, że ktoś inny depozyt powiększył.

  4. #34
    Na nie i tyle. Jeśli już jakaś sensowna zmiana to tylko zmiana dropu golda oraz EQ do max +2/3. W innym przypadku propozycja bez sensu.

  5. #35
    Użytkownik Avatar proskiler
    Dołączył
    16-07-2013
    Postów
    594
    Cytat Napisał Blood Rider Zobacz post
    Myślałem nad tym ostatnio i wpadłem na dosyć ciekawy pomysł. Założenie jest takie, że po bójce system wybiera (z pewnym prawdopodobieństwem) 5 (liczba też jest do przemyślenia, musi być jednak nieparzysta) różnych rzeczy z ekwipunku przegranego. Przegrany w bójce wybiera dwa najcenniejsze dla niego przedmioty, a wygrany dwa najsłabsze, których nie chciałby dostać. Dropem dla zwycięzcy jest przedmiot, który nie został wybrany przez żadnego gracza. Oczywiście trzeba by było dopracować, co miało by się dziać w przypadku gdy w bójce bierze więcej niż dwie osoby, ale na razie chcę zobaczyć, co w ogóle myślicie o tym pomyśle.
    Albo, gdyby obaj gracze wybrali jeden albo oba te same przedmioty, wtedy jakieś losowanie byłoby potrzebne. Trochę dużo komplikacji, ale zawsze to jakiś pomysł.

  6. #36
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2013
    Postów
    3
    Prawdziwi zwolennicy pvp będą nadal walczyć dla samej satysfakcji z wygranej. Zablokowanie wypadania eq w bójkach, zmusiło tych co liczyli na szybkie "dorobienie się" do odrobiny pracy .

  7. #37
    Użytkownik
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    51
    Cytat Napisał proskiler Zobacz post
    Albo, gdyby obaj gracze wybrali jeden albo oba te same przedmioty, wtedy jakieś losowanie byłoby potrzebne. Trochę dużo komplikacji, ale zawsze to jakiś pomysł.
    Mogłaby być kolejność: pierwszy wybiera przedmioty przegrany, a następnie wygrany. To likwiduje problem.

  8. #38
    Cytat Napisał Karminka Zobacz post
    Prawdziwi zwolennicy pvp będą nadal walczyć dla samej satysfakcji z wygranej. Zablokowanie wypadania eq w bójkach, zmusiło tych co liczyli na szybkie "dorobienie się" do odrobiny pracy .
    to "szybkie dorobienie się" ma miejsce kiedy ktoś w większości wygrywa bójki, a więc eq, lvl, strategia. ostatnie słowo którego bym tutaj użył to "szybkość". bójki nie są do pvp, ani satysfakcji z walki. celem bójek (wszędzie) jest zarobek, obecnie atakowanie kogoś nie z topki golda się nie opłaca, bo 5 energii wychodzi opłacalniej niż bicie się dla 5k. pomijam już koszta mikstur, naprawy eq. słowem, zróbcie coś z tymi bójkami, albo po prostu je wyłączcie, bo ewentualnie można trollować łapiąc grupy przy minibossach, co na pewno nie zachęca do gry.

  9. #39
    Użytkownik Avatar proskiler
    Dołączył
    16-07-2013
    Postów
    594
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    to "szybkie dorobienie się" ma miejsce kiedy ktoś w większości wygrywa bójki, a więc eq, lvl, strategia. ostatnie słowo którego bym tutaj użył to "szybkość". bójki nie są do pvp, ani satysfakcji z walki. celem bójek (wszędzie) jest zarobek, obecnie atakowanie kogoś nie z topki golda się nie opłaca, bo 5 energii wychodzi opłacalniej niż bicie się dla 5k. pomijam już koszta mikstur, naprawy eq. słowem, zróbcie coś z tymi bójkami, albo po prostu je wyłączcie, bo ewentualnie można trollować łapiąc grupy przy minibossach, co na pewno nie zachęca do gry.
    W sumie racja, zapomnieliście wyłączyć łapanie przez np. 65 lvl grup z low lvlami. Prosiłbym o wyłączenie.

  10. #40
    Skoro temat powrócił (w sumie było wiadomo, że tak będzie), jest to chyba znak, że wdrożone rozwiązanie nie jest najlepszym, jakie można zastosować. Niestety ciężko jest zadowolić obie "grupy", bo dla części graczy jakiekolwiek bójki są skondensowanym złem, dla innych pożądaną - a nawet jedyną - rozrywką. Do tego dochodzi kwestia dropu, bo bójka dla samej bójki nie jest już tym samym. Wyrzucenie z możliwego dropu uzbrojenia i cennych przedmiotów zagwarantowało wielu osobom poczucie swoistego braku zagrożenia na mapach bójkowych, chociaż większość atakowanych i tak narzeka, można więc dojść do wniosku, że po prostu dana grupa preferuje spokojne i pacyfistyczne robienie fabuły itd.
    Samo zagadnienie jest dla mnie o tyle neutralne, że rozumiem obie strony, przychylając się jednak do zdania zwolenników bójek opłacalnych w kwestii dropu (nie ma lepszego czynnika zachęcającego do tejże aktywności). Przed wprowadzeniem zmiany każdą bójkę charakteryzowała pewna obawa o stratę czegoś cennego, co było motywujące i raczej fajne, jednak z kolei zauważalne jest, że większość wolałaby nie tracić nawet nie mogąc zyskać. Wydaje mi się, że skoro istnieje limit poziomowy przy ataku, nie ma już sytuacji skrajnych i zawsze osoba/grupa broniąca się jest w stanie stawić pewien opór agresorowi (z tym że widać sporo sytuacji, w których narzekania są nie tyle na trudność bójki, a na sam jej fakt przed wymianą minibossa itd.)

    Myślałam trochę nad rozwiązaniem częściowo kompromisowym, np.
    - ograniczeniem wypadania uzbrojenia do jakiegośtam, ale za to z większą szansą na jego zgubienie, powiedzmy do egzemplarzy bez plusa, na niższy poziom niż poziom gracza, zepsutych, nieunikatowych;
    - utrudnieniem zyskania eq w formie dropu za pomocą pewnych wymogów, np. byłoby to możliwe wyłącznie w walkach teamowych (może zachęciłoby to drużyny do walk + będzie ciekawą opcją po reformie drużyn) a nie w randomowych bójkach gdzie obrońcy są z łapanki; w walkach gdy po stronie agresora jest mniej osób i tym samym strona A ponosi jakby większy wysiłek (ale i wtedy dalej z niską szansą);
    - podzieleniem mapek bójkowych na strefy z rosnącym ryzykiem, czyli na niektórych mapach można byłoby stracić dużo, na innych mało;
    - wymogiem (w sumie pomysł podobny do zaproponowanego wyżej) określenia przez każdego gracza 1 rzeczy określonej wartości, która będzie dropem z niego w razie ewentualnej przegranej - rzecz wybierałoby się w oknie przygotowania do bójki. Określenie wartości zapobiegałoby wystawianiu śmieci typu zbroja na 1 lvl, a sama możliwość z kolei dropieniu czegoś cennego. Jeśli dana osoba nie wyrobiłaby się w ciągu 60s, system wybierałby coś losowo na podstawie wyborów pozostałych graczy.

    Albo jeszcze:
    - wyłączenie uzbrojenia z dropu, ale znaczne zwiększenie szansy na zgubienie innych przedmiotów, w tym mikstur specjalnych, nawet w ilości mnogiej;
    - dodanie usługi (płatnej, ale niedużo, typu 5mf/miesiąc - jeśli komuś mocno zależy, niech się szarpnie) ochrony przed gubieniem uzbrojenia w bójkach;
    - możliwość systemowego odzyskania zgubionego eq za gotówkę, tj. gdy ktoś zgubi bardzo cenne eq, może ubiegać się o jego zwrot oferując wygranemu odpowiednią ilość G (dodam "odpowiednio znaczącą ilość"), co do tej pory było możliwe polubownie. Opcja ta uruchamiałaby się wyłącznie dla uzbrojenia plusowego i/lub od określonego plusa.

  11. #41
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Skoro to wypadanie eq takie fajne to dlaczego przy znaczącej przewadze wygranych bójek więcej straciłem niż zyskałem?

  12. #42
    Użytkownik
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    51
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Skoro to wypadanie eq takie fajne to dlaczego przy znaczącej przewadze wygranych bójek więcej straciłem niż zyskałem?
    Bo masz pecha. Według statystyki muszą istnieć osoby, które mają ujemny bilans rzeczy zdobytych i straconych podczas bójek.

  13. #43
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Bo nie potrafisz wbijać do dobrych bójek :v,
    Zauważ że gdybyś nie przegrał, to na pewno nie straciłbyś uzbrojenia (i to tutaj jest pies pogrzebany).
    A teraz jak przegrasz to do twojej postaci zostanie dopisane +1 do porażek. I tyle. Nawet golda z bójek z nie ma, bo nikt nie go ze sobą nie nosi.
    A nikt nie wspomni o kosztach bójek - o tym, że w każdej większej bójce schodziły odnówki i inne przedmioty specjalne. A teraz nie ma gdzie tego zużyć i tworzy się nadmiar.

    Ktoś wyżej wspominał również o tym, że zwolennicy pvp walczą dla samej satysfakcji z walki.
    W takim razie usuńcie drop z mini-bossów i wymieniajcie je dla samej satysfakcji z walki.
    Albo jeszcze lepiej: usuńcie zdobywanie golda od potworów i zabijajcie je dla samej satysfakcji z walki.


    Ale jest całkiem dobry sposób, aby zadowolić obie strony.
    Coś w rodzaju Znaleźnego (15-20% wartości rynkowej przedmiotu). Przez 24h. od wypadnięcia przedmiotu, trafiałby on do zakładki fabularnej. Gracz który stracił uzbrojenie mógłby odkupić za ów Znaleźne swój przedmiot. Oczywiście nie zda to egzaminu, gdy cena średnia nie jest ustalona, ale i na to znajdzie się jakaś rada.
    Albo jeszcze inaczej:
    30-50% wartości dla przedmiotów do +3 włącznie.
    20-30% wartości dla przedmiotów z przedziału <+3;+6>
    10% wartości dla przedmiotów z przedziału <+7;oo>

  14. #44
    Cytat Napisał Leonardo Zobacz post
    Bo nie potrafisz wbijać do dobrych bójek :v,
    Zauważ że gdybyś nie przegrał, to na pewno nie straciłbyś uzbrojenia (i to tutaj jest pies pogrzebany).
    A teraz jak przegrasz to do twojej postaci zostanie dopisane +1 do porażek. I tyle. Nawet golda z bójek z nie ma, bo nikt nie go ze sobą nie nosi.
    A nikt nie wspomni o kosztach bójek - o tym, że w każdej większej bójce schodziły odnówki i inne przedmioty specjalne. A teraz nie ma gdzie tego zużyć i tworzy się nadmiar.

    Ktoś wyżej wspominał również o tym, że zwolennicy pvp walczą dla samej satysfakcji z walki.
    W takim razie usuńcie drop z mini-bossów i wymieniajcie je dla samej satysfakcji z walki.
    Albo jeszcze lepiej: usuńcie zdobywanie golda od potworów i zabijajcie je dla samej satysfakcji z walki.


    Ale jest całkiem dobry sposób, aby zadowolić obie strony.
    Coś w rodzaju Znaleźnego (15-20% wartości rynkowej przedmiotu). Przez 24h. od wypadnięcia przedmiotu, trafiałby on do zakładki fabularnej. Gracz który stracił uzbrojenie mógłby odkupić za ów Znaleźne swój przedmiot. Oczywiście nie zda to egzaminu, gdy cena średnia nie jest ustalona, ale i na to znajdzie się jakaś rada.
    Albo jeszcze inaczej:
    30-50% wartości dla przedmiotów do +3 włącznie.
    20-30% wartości dla przedmiotów z przedziału <+3;+6>
    10% wartości dla przedmiotów z przedziału <+7;oo>
    Wow. Tworzy się nadmiar. Faktycznie. Nie ma bossów, nie ma mini-bossów, nie ma unikatowych. Nawet jeśli byłby nadmiar to rzeczywiście nie będzie on potrzebny przy następnym upie. Zapomniałem.
    Ostatnio edytowane przez lcsLewBrickTrack ; 14-11-2015 o 12:33

  15. #45
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Wow. Tworzy się nadmiar. Faktycznie. Nie ma bossów, nie ma mini-bossów, nie ma unikatowych. Nawet jeśli byłby nadmiar to rzeczywiście nie będzie on potrzebny przy następnym upie. Zapomniałem.
    Kto normalny zużywa odnówki na mini-bossy?
    Ile jest niby tych bossów na które zużywamy odnówki?
    A unikatowe potworki? To inwestowanie.

    Następny upek? Ha, kiedy on nastąpi... Potrzebne przy następnym upku? Ale do czego? Do bossów których będzie najwyżej kilkunastu? Może też przez pierwszy tydzień wymian mini... Ale to tyle. Na arenie otrzymuje się zwrot w żetonach także tam stratny odnówek również są niewielkie. A przy codziennym ubijaniu mini, śmiało można zapewnić sobie dostatek odnówek.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •